Stránka 9 z 35

Re: Republikový výbor

Napsal: 24 kvě 2015, 10:59
od Frantisek.Kopriva
Lenka.Kozlova píše: Už jsem oslovila Františka Kopřivu a souhlasil, máme tedy prvního kandidáta a mohou se hlásit další. Co vy na to?
Děkuji Lence za nominaci a přijímám ji. Nepovažuji se ovšem za zrovna nejkompetentnějšího člověka do RV, proto bych byl rád, kdyby se našel vhodnější kandidát. :roll:

Re: Republikový výbor

Napsal: 23 led 2016, 16:41
od Lenka.Kozlova
zápis z dnešního zasedání:

https://piratenpad.de/p/RV-23-01-15

Re: Republikový výbor

Napsal: 29 led 2017, 13:22
od Lenka.Kozlova
zápis ze zasedání RV 28.1. 2017 Olomouc

Pořad jednání z RV 1/2017
Koordinatori (Novak) 20 min - Honza chce být po obědě - je v plánu na 17:20
Kontrola plneni ukolu (jednatel) 20 min
Report z KS (Bartos) 75 min
Report o strategii (Bartos) 20 min
Strategie (Kopriva) 30 min
Rozpocet (RP) 45 min
Novela OR (RP) 45 min
Koncept kampane (VS) 45 min
Volebni manazer (VS) 45 min
Plan na 3 mesice (RP) 10 min
Zasedani CF (RP) 10 min
Svolavani a organizace jednani RV (jednatel) 15 min
Eticky kodex kandidata (Barton) 20 min - před 16
Komunikace (Bartosova) 20 min

https://pad.pirati.cz/p/r.194b6a34b24ae ... 6e3339307f

Krajská diskuze k RV

Napsal: 10 bře 2018, 00:07
od Petra.Smutna
Vážené krajské forum,
jelikož jste si mě zvolili jako svoji zástupkyni v republikovém výboru, za což vám děkuji, založila jsem toto vlákno, abychom spolu mohli diskutovat o záležitostech souvisejících s RV a mojí prací v tomto výboru.
Pokud by někdo z nás nevěděl, jednání RV lze sledovat zde.

Re: Krajská diskuze k RV

Napsal: 23 bře 2018, 12:08
od Dalibor.Zahora
Děkuji Petře, že to otevřela, krátce sem s ním předtím o tom bavil a myslím si, že na místě, aby členové kraje přes svého zvoleného zástupce uplatňovali své názory na celostátní dění ve straně.

Jinak ze středních Čech tu máme i další dva zástupce v RV volené CF, Frantu Kopřivu a Lenku Kozlovou. Budu rád, když se tu taky zapojí, protože to, že s nimi bude komunikovat v této věci celé CF je spíše nepravděpodobné.

Vykopávám první aktuální věc, omlouvám se, že tak na rychlo, ale i to je holt politika.

Nedavná kauza mlčenlivosti advokátů ukázala podle mě na nedostatečnou kontrolu poslaneckého klubu, který nezafungoval jako pojstka. Jednou z příčin toho byl fakt, že PK nemá v týmu respektované právníky, zaměřeného na ústavní právo (viz složení týmu)

Takže navrhuji, aby Petra Smutná vznesla na jednání RV požadavek na PK, aby vypsalo výběrové řízení na právníky se specializací na ústavní právo. Petra si může tento návrh přisvojit, pokud s ním souhlasí a vy ho můžete podpořit nebo nepodpořit zde v anketě, další diskuzi o tom, prosím v tom anketním vláknu.

Ale spěchá to, jednání RV a PK začíná zítra po obědě.

Re: Krajská diskuze k RV

Napsal: 23 bře 2018, 12:24
od Lenka.Kozlova
Ahoj,
to nebude třeba, PK už takového člověka má, byl vybrán ve výběrku a je jím Martin Archalous
https://www.facebook.com/martin.archalous
myslím, že nastupuje 1.4.

Re: Krajská diskuze k RV

Napsal: 23 bře 2018, 12:36
od Frantisek.Kopriva
Dalibor.Zahora píše: 23 bře 2018, 12:08 Děkuji Petře, že to otevřela, krátce sem s ním předtím o tom bavil a myslím si, že na místě, aby členové kraje přes svého zvoleného zástupce uplatňovali své názory na celostátní dění ve straně.

Jinak ze středních Čech tu máme i další dva zástupce v RV volené CF, Frantu Kopřivu a Lenku Kozlovou. Budu rád, když se tu taky zapojí, protože to, že s nimi bude komunikovat v této věci celé CF je spíše nepravděpodobné.

Vykopávám první aktuální věc, omlouvám se, že tak na rychlo, ale i to je holt politika.

Nedavná kauza mlčenlivosti advokátů ukázala podle mě na nedostatečnou kontrolu poslaneckého klubu, který nezafungoval jako pojstka. Jednou z příčin toho byl fakt, že PK nemá v týmu respektované právníky, zaměřeného na ústavní právo (viz složení týmu)

Takže navrhuji, aby Petra Smutná vznesla na jednání RV požadavek na PK, aby vypsalo výběrové řízení na právníky se specializací na ústavní právo. Petra si může tento návrh přisvojit, pokud s ním souhlasí a vy ho můžete podpořit nebo nepodpořit zde v anketě, další diskuzi o tom, prosím v tom anketním vláknu.

Ale spěchá to, jednání RV a PK začíná zítra po obědě.
Co se víkendového zasedání týče, program už je schválený. Nevím, kolik času zbývá ve slotu "volné", ale obávám se, že moc to nebude, respektive známe se, jak se protahují schválené body.

Co se personálního složení aparátu PK týče, má to na starost Honza Lipavský. Postupuje podle plánu schváleného PK, který se trochu pozměnil rozpočtem schváleným RV (ten rozpočet PK lehce snížil). Pozice se teď postupně obsazují. Nějaký manévrovací prostor tam asi bude, ale obecně je problém, že to budou řádově jednotky lidí a obávám se, že ústavního právníka by rozpočet nepokryl.

K samotnému návrhu si dovolím menší oponenturu, protože s těmito argumenty se pravděpodobně setkáš: Nejsem si úplně jistý, jestli má taková pozice smysl - analýzy ústavnosti a kompatibility s právním řádem EU totiž poskytuje Parlamentní institut. Myslím, že panuje shoda, aby naše návrhy nebyly za hranou ústavnosti (tuhle profilaci přenecháme jiným expertům ve sněmovně :D ). Nicméně z návrhu zatím nechápu, co by měla být náplň práce takového člověka a co by reálně měl dělat? A co by měl dělat PK v případě, že ten člověk řekne, že návrh je na hraně ústavnosti, ale PK bude chtít zároveň prosazovat program? Bez vyjasnění těchto dvou aspektů se podle mě diskuse stočí do kruhu.

Re: Krajská diskuze k RV

Napsal: 23 bře 2018, 13:07
od Dalibor.Zahora
Díky za reakce.
Podle mě to lze prostě navrhnout v bodu
13:15: 6) Rozbor komunikace mezi PK, RV a stranou a nastavení vzájemných očekávání(Martin Jiránek), 2h, bez usnesení - viewtopic.php?p=546969#p546969
Nemusí to být plně jen placená funkce, spíš může jít o konzultace.
Samozřejmě to není všespásné, je to celé k diskuzi, ale vzal sem to jako jednu z konkrétních možností, jak to nějak otevřít. Ne, že se to šoupne pod sněmovní koberec a jede se dál. :)

Re: Krajská diskuze k RV

Napsal: 23 bře 2018, 13:37
od Lenka.Kozlova
S ústavním právem přímo, nám pomůže Institut PS, tam se to ústavními právníky hemží.
Podkobercovky nepodporujeme ;)

Re: Krajská diskuze k RV

Napsal: 23 bře 2018, 13:44
od Dalibor.Zahora
Jenže na Jakubův pozměňovák ste je nepoužili. Proč?
Mě je jedno jaký způsob řešení si najdete, ale pokud vám stále nedošlo, že neůžete spolehát jen na právní názor Jakuba (a právníků, které má pod sebou), tak budete další boty opakovat.
A dovedu si představit, že právníky z institutu, můžete vesele ignorovat, když na to přijde.