představení kandidátů / krajské volby 2016

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

představení kandidátů / krajské volby 2016

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Zde se představí kandidáti do krajských voleb, kteří se nám ozvali na poslední výzvu a chvíli.
Děkuji všem

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Zdenek.Lajbner
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2013, 22:48
Profese: vědecký pracovník
Bydliště: Okinawa
Dal poděkování: 126 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: představení kandidátů / krajské volby 2016

Příspěvek od Zdenek.Lajbner »

Zdeněk Lajbner, nar. 1978 v Příbrami, povoláním vědecký pracovník, ženatý

dosažené formální vzdělání: Střední rybářská škola Vodňany, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy (Mgr., RNDr., Ph.D.)

(pracovní) zkušenosti:
Zajímavou zkušeností s drobným podnikáním byla má středoškolská práce v ROSA Vodňany (Rybářská obchodně-výrobní studentská agentura: „president“ 1997-98), ale již předtím a v celém průběhu studia jsem si přivydělával. Chtěl jsem se seznámit s nejrůznějšími obory a názory lidí tvořícími pestrou českou společnost (rybářství, chovatelství, zemědělství a péče o životní prostředí, stavebnictví, průmysl, reklama, služby atd.). Toto životní období mě naučilo užít si života s málem a vedlo ke zjištění, že většina výdělečných činností může být i celkem zábavná, dává-li člověku smysl. Postupně jsem však zcela propadl svému studijnímu oboru, který vytlačil i většinu ostatních koníčků (včetně hry v kapele) a věnuji se mu dodnes. Na Ústavu živočišné fyziologie a genetiky jsem se od roku 2002 zabýval především populační genetikou a molekulární ekologií ryb, mj. jsem ale i aktivně s různými institucemi spolupracoval na výzkumu a mapování výskytu živých organismů (především ryb) v České republice i v zahraničí (především Slovensko, ale i třeba Írán, Rumunsko, Turecko atd). Na mé úlovky lze narazit třeba i v Národním muzeu. Velmi mě potěšilo, když výzkumný tým, jehož jsem měl to štěstí být mnoho let součástí, získal r. 2012 Cenu Akademie věd ČR. Rostoucí zájem o vlastnosti mitochondriální DNA mě v r. 2012 přivedl k výzkumné stáži na Monashově Univerzitě v Melbourne a v souvisejících experimentech pokračuji i v rámci současné výzkumné stáže na Okinawském ústavu vědy a technologie. Dlouholeté a bohaté zahraniční zkušenosti, včetně života v multikulturním prostředí, které je na nejlepších světových výzkumných a vzdělávacích institucích samozřejmostí, mi snad v mnoha otázkách umožňují trochu nadhled.

Domnívám se, že politika se bytostně dotýká nás všech a všichni neseme svůj díl odpovědnosti za stav společnosti. Je smutné, že ne všichni občané si to uvědomují. Zastarávající systém organizace lidské společnosti neodpovídá současným potřebám a nutně vyžaduje časté reformy. Překotný technologický rozvoj umožňuje bezprecedentní zásahy do soukromí jednotlivců a manipulaci davy, což společnost destabilizuje a v důsledku usnadňuje nástup autokratických vládců a diktátorů po celém světě, ČR nevyjímaje. Piráti jsou momentálně jedinou globální politickou silou, která tento trend nějak reflektuje a snaží se systematicky vracet moc do rukou občanů. Nutno podotknout, že často úspěšně. Snadný přístup k relevantním informacím je základním předpokladem nejen pro efektivní vědeckou práci, ale i pro každodenní běžné racionální rozhodování v osobním životě. Transparentnost státní správy, nedotknutelnost základních lidských práv a politika podložená fakty s cílem dosažení trvale udržitelného rozvoje lidské civilizace představují základní kameny programu Pirátů, s nimiž se plně ztotožňuji.

Za pouhých 7 let od chvíle, kdy jsem podepsal petiční arch za registraci České pirátské strany, se zvládla plně etablovat na české politické scéně a otevřít mnoho radnic. Tak hurá na kraj! Díky Pirátům je dnes transparentní účetnictví v ČR normální (ve světě to zdaleka normální není) a mohl bych jmenovat mnoho dalších dílčích úspěchů. Za tímto výsledkem stojí mnoho práce a já bych zde chtěl všem členům i příznivcům poděkovat. Musím přiznat, že Piráti již dávno předčili má počáteční očekávání a bylo by mi ctí za tuto stranu kandidovat v nadcházejících volbách.
„Pokud jsi neutrální, když se děje nespravedlnost, zvolil jsi stranu utlačovatele.“ Desmond Tutu
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“