Neschválení Holáska

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22540 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neschválení Holáska

Příspěvek od Robert.Magni »

Mě se taky nelíbí,ale mě se nelíbí skoro nikdo :fet: Budu věřit voličům,že ho odstaví sami.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Neschválení Holáska

Příspěvek od anonym2064 »

Tobias.Esner píše:No ty vole :(

pokud nemá nic společného, proč je to stále v názvu, a Vrána je od března mimo hru, takže je to asi starší informace, takže s tím mohl mít něco společného

Jméno Vrána ve mě vyvolává panickou uzkost, díky za to že podporujeme lidi, kteří stou lidskou sviní spolupracují :(
kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti. - i cesta do klubu je něco za něco. Celá podpora Holáska je smutný příběh :(
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Neschválení Holáska

Příspěvek od anonym2064 »

Robert.Magni píše:Pozor,nemíchat práci advokáta a osobní názory člověka,můžou být naprosto rozdílné.
toto jsem si dovolil vytrhnout z textu abych donutil podporovatele Holáska k zamyšlení jestli tato "pružnost" je zároveň vhodnou kvalifikací na senátora. Na nejvyšších politických místech bychom přeci rádi měli lidi o kterých jsme přesvědčení že hlasují v souladu se svými názory a když jsou námi voleni, tak i v souladu s názory našimi.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22540 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neschválení Holáska

Příspěvek od Robert.Magni »

Martin.Shanil píše:
Robert.Magni píše:Pozor,nemíchat práci advokáta a osobní názory člověka,můžou být naprosto rozdílné.
toto jsem si dovolil vytrhnout z textu abych donutil podporovatele Holáska k zamyšlení jestli tato "pružnost" je zároveň vhodnou kvalifikací na senátora. Na nejvyšších politických místech bychom přeci rádi měli lidi o kterých jsme přesvědčení že hlasují v souladu se svými názory a když jsou námi voleni, tak i v souladu s názory našimi.
Pokud má hlasovat v souladu s našimi názory,tak musí umět potlačit ty své. Na to jako advokát kvalifikaci má.
Problém je,že kandiduje sám za sebe,max za další dvě strany,které vůbec nemají shodné cíle jako my.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neschválení Holáska

Příspěvek od Michael.Polak »

Vaclav.Fortik píše:Bez ohledu na případ Holásek - senát je celorepublikový sbor a tedy by kandidáti měli mít celorepublikovou ne/podporu.
Jak jejich kandidatura, tak jejich případné zvolení, má dopad na celou stranu, nikoli jen na daný obvod.
Ano, má existovat tým několika osob ne/doporučujících straně osobnosti ne/hodné kandidování za Piráty (a to nejen do senátu, ale i EP, PS), nevím, zda na jeho zřízení bude vůle a kdo by ho měl zřídit - CF, RV, RP?
Místní sdružení (není-li pak krajské) by mělo/mohlo mít právo veta (např. pro místní nepřijatelná osoba) - tedy opačně než dnes, kdy veto má RV (RV by naopak nově mohl být orgán navrhující).
Já jsem už jinde napsal, že to vidím trochu obráceně: místní sdružení by měla mít větší iniciativu (i za cenu, že povýšení inťouši z měst pak budou kroutit hlavou nad tím, co si "vidláci" dokázali vymyslet a spojit se jménem strany - ale i to je demokracie...). Naopak CF by mělo mít právo veta.

Obecně, na všechny volitelné pozice, tedy i na Senátní kandidáty, by měly být vypisovány regulérní primární volby. Do těch by měly mít právo nominovat kandidáty všechny relevantní orgány strany: MS, KS, RP, RV a především CF (nominace za CF probíhá podle mě tak, že libovolný člen navrhne jméno a CF o tom musí hlasovat - ale proto, že pozornost členské základny je vzácný zdroj, tak by měli členové mít nějaký "základní příjem" omezeného počtu "tokenů", kterými mohou něco podobného iniciovat, max. např. 1x za rok apod. - toto by řešilo i problém spamování vnitrostranických institucí trolly, je to v podstatě otázka "taktování procesoru"...).

V primárních volbách by se účastnili členové všech relevantních MS v daném volebním obvodu. Pokud je volební obvod menší, než nejmenší stávající jednotka (např. KS), tak bychom tam logicky kandidátku stavět neměli (situace, kdy krajské sdružení manageuje více kandidátek, třeba i do zastupitelstva, protože někdo z předsednictva má v té vesnici dobrého kámoše, je typický charakteristický rys pidistran vůdcovského typu...). V podstatě tedy pokud někde byly volby do Senátu a v daném (cca okrese či obvodu) neměli ani jedno místní sdružení, tak jsme do toho podle mé logiky neměli chodit.

Příklad: pokud jsem byl kandidátem MS Praha 6 do Senátu (což jsem téměř byl, chybělo celkem málo, rezignace naší předsedkyně v kritické době ale ničemu nepomohla), tak měly jiné orgány nominovat případně jiné kandidáty, a MS mělo uskutečnit primárky (je fakt, že při tak omezené členské základně by to byla zatím dost fraška). Pokud by přesto vyhrál primárky kandidát MS, tak by podle toho, jak logiku zpětných vazeb ve straně chápu já, měl nějaký člen iniciovat vet CF.

Tedy způsoby, jak nemít kandidáta do senátu jsou pro stranu v zásadě dva:

- nemít v daném okrese/obvodě ani jedno místní sdružení (toto je u řady senátních obvodů splněno tak nějak automaticky...)
- neaktivita místního sdružení (neuspořádá primární volby vůbec, přesto, že svého kandidáta nominovali i nějaké další orgány strany na vyšší regionální úrovni, až po RP)
- veto CF, o kterém iniciuje hlasování libovolný člen

V zásadě, význam místních sdružení je velký, protože i význam voličů v regionech je velký. Nejde spoléhat na to, že lidi zblbneme pár plakáty a debatou v kulturním středisku: prostě stran, kde si pražská (či v některých obdobích či stranách ostravská :) a v jiném případě zas vše prostě nominuje vůdce...) lobby dosadí kam chce koho chce, je v systému už dostatek.

Místního senátního kandidáta budou spoluobčanům nakonec doporučovat především místní pirátští aktivisté, tudíž musíme mít naprostou jistotu, že to je člověk, který se jim dokázal představit, obhájit svojí nominaci, získat si jejich podporu (i v "terénu", prostě v kampani). Jeho vítězství v místních primárkách je bezpodmínečně nutné... jinak se rovnou může stát dceřinou společností ANO, Bude Babiš!

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22540 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neschválení Holáska

Příspěvek od Robert.Magni »

Když bude dobrá smlouva se senátorem a on ji poruší,jde ho poslat do tepláků ? Pokud ne,tak radši méně senátorů,než riskovat,že budou tancovat podle jiných not.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Neschválení Holáska

Příspěvek od anonym2064 »

Robert.Magni píše:Když bude dobrá smlouva se senátorem a on ji poruší,jde ho poslat do tepláků ? Pokud ne,tak radši méně senátorů,než riskovat,že budou tancovat podle jiných not.
nejde. odvolatelnost politiků je větší utopie než základní příjem ;) ale ty nepohodlné dokáží odstranit.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22540 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neschválení Holáska

Příspěvek od Robert.Magni »

Martin.Shanil píše:
Robert.Magni píše:Když bude dobrá smlouva se senátorem a on ji poruší,jde ho poslat do tepláků ? Pokud ne,tak radši méně senátorů,než riskovat,že budou tancovat podle jiných not.
nejde. odvolatelnost politiků je větší utopie než základní příjem ;) ale ty nepohodlné dokáží odstranit.
Nemluvím o odvolání,ale o Pankráci... Porušení smlouvy je podvod,otázkou je,jestli slib senátora nemá větší váhu,než smlouva se stranou ?...
Slibuji věrnost České republice, slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Slibuji.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Neschválení Holáska

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“