K legalizaci marihuany se osobnosti z Benešovska staví spíš opatrně
https://benesovsky.denik.cz/zpravy_regi ... 81129.html
Jaroslav Hlavnička, starosta, Benešov:
Pokud bych měl o povolení užívání marihuany hlasovat, ruku pro bych nejspíš nezvednul. Marijánku si stejně lidé už pěstují. Ale spotřebitele marihuany, jestliže ji užívají v přijatelné míře, vůbec neodsuzuji. Nakonec si myslím, že takové hulení trávy je pořád lepší, než šňupání koksu.
Luděk Jeništa, starosta, Vlašim:
Lepší by bylo, kdyby to zůstalo v současných mezích. Nejsem přesvědčený, že by došlo k úplnému potlačení černého trhu. Měkká droga ale může být předstupněm užívání drog tvrdých. Znám několik mužů, kteří si denně dávali šest piv a jednoho panáka a nyní pijí osm kořalek a dvě piva.
Jiří Slavík, starosta, Votice:
Pro legalizaci užívání marihuany bych byl, pokud by proces měl přísná pravidla. Důvod je zřejmý – po zakázaném zboží je vždy větší poptávka, než po běžně dostupném. Navíc u nás už existuje nelegální trh s marihuanou a to je určitě horší, než možnost beztrestného nákupu a užívání.
Jaroslav Hanuš, režisér, Čerčany:
Na legalizaci marihuany mám jednoznačně kladný názor. Pokud má látka pozitivní dopad na zdravotní stav uživatele, a to prokazatelně má, jsem pro její legalizaci. Navíc je tento léčebný prostředek pro řadu lidí nyní cenově nedostupný, tak proč ho nezlegalizovat a učinit dostupnějším?
Zdroj:
https://benesovsky.denik.cz/zpravy_regi ... 81129.html