Stránka 15 z 25

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 25 říj 2019, 11:30
od Dalibor.Zahora
I tohle je ODS:
Michal Berg @MichalBerg

V Ugandě byl 4.10. zavražděn LGBT aktivista, včera bylo 16 dalších zatčeno s hrozbou doživotí. Evropský parlament dnes přijal rezoluci, která toto porušování lidských práv odmítá. Zdrželi se jen (klero)fašisti a Alexandr Vondra. To až ho zase někam pozvou mluvit o odkazu roku '89
https://twitter.com/MichalBerg/status/1 ... 6508091392

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 14 lis 2019, 08:37
od Jiri.Snizek
Ve druhé polovině příštího desetiletí by se mělo začít stavět ještě několik úseků vysokorychlostních tratí, spojení Ostravy s Přerovem a potažmo i Brnem bude ale nejdelší z nich. Kromě ní připravuje SŽDC stavbu nového vysokorychlostního výjezdu z Prahy na východ, prozatím ale skončí již v Poříčanech. Po roce 2030 by měly postupně vstoupit do provozu i další úseky nové trati z Prahy do Brna, z Brna do Břeclavi a připravuje se také stavba vysokorychlostní trati Praha–Drážďany.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/29 ... ky-pojedou

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 17 lis 2019, 07:49
od Dalibor.Zahora
Ortoped Jakub Nabi působí v benešovské nemocnici. Narodil se do válečného iráckého Kurdistánu a o svých zkušenostech z dětství i zážitcích svých blízkých napsal autobiografickou knihu s názvem Moga.
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/sp ... 231233_zit

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 24 lis 2019, 13:21
od Jiri.Snizek
https://kolinsky.denik.cz/z-regionu/ze- ... 91124.html
Post předsedy krajské organizace obhájil poslanec a ekonomický expert strany Jan Skopeček. Na počátku nynějšího volebního období zhruba rok – do vypovězení koaliční smlouvy hnutím ANO – působil i jako středočeský radní pro oblast školství.

Kandidátem na hejtmana neboli lídrem stranické kandidátky byl zvolen další poslanec, starosta obce Líbeznice a místopředseda strany Martin Kupka. Ten do krajské politiky kdysi vstoupil jako tiskový mluvčí historicky prvního krajského hejtmana Petra Bendla (ODS). Na počátku nynějšího volebního období rok působil na postu náměstka hejtmanky s kompetencí pro oblast zdravotnictví; nyní patří mezi nejaktivnější kritiky činnosti současné koalice ANO a ČSSD s podporou KSČM.

Skopeček, který byl opětovně zvolen do čela krajské organizace 105 hlasy ze 123 možných, ocenil, jak silné podpory se mu dostalo. „Je to pro mě nová a další energie pro hájení liberálních ekonomických receptů a tradičních, konzervativních hodnot v naší zemi,“ konstatoval – přičemž jako zásadní témata pro ODS vidí nízké daně, malý stát, tradiční rodinu muže a ženy nebo racionální, nikoliv hysterický, přístup k ochraně životního prostředí. Hlavní úkoly pro vedení regionálního sdružení vidí v úsilí o maximální úspěch v nadcházejících volbách – jak v krajských v roce 2020, tak ve sněmovních v roce 2021.
Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/z-regionu/ze- ... 91124.html
Rovněž Kupka poděkoval delegátům za silnou podporu – v jeho případě při volbě lídra kandidátky pro krajské volby. „Chceme, aby se kraj začal lépe rozvíjet. Potvrdilo se, že současná koalice ANO a ČSSD s podporou komunistů toho schopná není,“ prohlásil. „Nabízíme kraji pozitivní změnu,“ konstatoval.
Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/z-regionu/ze- ... 91124.html
Kupkovým stranickým protikandidátem byl v Nymburce další zájemce o hejtmanskou nominaci Michael Pánek: podnikatel, místostarosta Dobřichovic, předseda oblasti ODS Praha-západ – a v krajském zastupitelstvu hlasitý a vytrvalý kritik působení nynějšího týmu na hejtmanství (a zvláště činnosti i konkrétních zakázek Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje). Již před nymburským sněmem Deníku řekl, že by rád delegáty přesvědčil o svých představách, kam směrovat ODS ve středních Čechách, a o potřebě změnit způsob práce občanských demokratů v krajském zastupitelstvu. Nyní prý za svůj hlavní úkol považuje úsilí, které by po krajských volbách pomohlo zabránit možnému vzniku koalice ODS s ANO.

Obsazení předních míst kandidátek pro krajské volby dolaďují nyní i další strany a hnuti ve středních Čechách. Deník však nezaznamenal, že by to, kdo se u nich stane jedničkou, bylo sledováno s podobnou pozornosti a napětím jako u ODS – a to jak v rámci vlastního tábora, tak u politických protivníků.
Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/z-regionu/ze- ... 91124.html

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 27 lis 2019, 18:02
od Jan.Korbel

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 28 lis 2019, 21:31
od Jiri.Snizek
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/29 ... statistici
predikce_demografie.PNG
Třetina Česka bude žít v roce 2070 v Praze a Středočeském kraji, predikují statistici
V Praze a Středočeském kraji bude v roce 2070 žít třetina Česka, v současnosti je to čtvrtina obyvatel republiky. Oba kraje by podle předpokladu Českého statistického úřadu (ČSÚ) měly zažít, zejména kvůli stěhování, významný populační růst.
Roman Kurkin z oddělení demografické statistiky ČSÚ uvádí, že vnitřním stěhováním v budoucnu pravděpodobně posílí Středočeský kraj, který by tímto způsobem měl získat do konce roku 2070 téměř 400 tisíc obyvatel. Celkově by v kraji mělo přibýt bezmála půl milionu lidí, populace středních Čech tedy vzroste o více než třetinu.

„Počet obyvatel Prahy by se měl zvýšit o 31 procent, tedy o více než 410 tisíc na 1,72 milionu. Bydliště v těchto dvou krajích by tak mohla v budoucnu mít až jedna třetina obyvatel Česka, když aktuálně je to čtvrtina,“ doplňuje Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 02 pro 2019, 21:59
od Jiri.Snizek
Zelení kandidují do kraje 2020 samostatně. http://stredocesky.zeleni.cz/starostka- ... -zelenych/

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 05 pro 2019, 09:44
od Jiri.Snizek
Pomáháme Kladnu k energetické soběstačnosti a uhlíkové neutralitě
05.12.2019
Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT je hlavním partnerem Kladna v rámci prestižního mezinárodního projektu SPARCS. Naším společným cílem je zřídit ve městě alespoň jednu energeticky soběstačnou čtvrť nebo komplex budov, aktivně zapojit občany do energetické strategie a významně zvýšit podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny.

Kladno jako jedno z prvních měst v České republice získalo možnost podílet se na pětiletém mezinárodním projektu SPARCS. Ten je součástí většího evropského programu Evropské komise na podporu vědy a výzkumu HORIZON 2020, který sdružuje v jedno společné konsorcium celkem 31 partnerských organizací, jež budou mezi sebou sdílet informace a zkušenosti.

Kladno si s pomocí ČVUT UCEEB a dalších evropských měst zapojených do projektu vytvoří během pěti let vlastní vizi šitou na míru lokálním potřebám. Jeho specifikem bude hledání možností šetrného a zároveň efektivního využití velkého podzemního vodního rezervoáru v rámci tepelného hospodářství.

„Hlavní myšlenkou je, aby města byla aktivním přispěvatelem do energetické bilance, aby tedy jen neodebírala elektřinu a tepelnou energii z nadřazené energetické sítě, ale elektrický proud a teplo také sama produkovala. V Kladně by postupně měla vzniknout oblast či čtvrť, která vyrobí během roku více, než spotřebuje, a přebytek bude dodávat do sítě. Tak je možné například vykrývat nečekané výkyvy odběru v nadřazené síti. Město může postupně dosáhnout tzv. uhlíkové neutrality, kdy produkování skleníkových plynů z primárních zdrojů kompenzuje vlastní výrobou energie z obnovitelných nebo druhotných zdrojů,“ říká Michal Kuzmič koordinátor projektu SPARCS za ČVUT UCEEB.

Jednou z priorit Kladna je vytvořit zhruba do dvou let standardizovaný plán pro bezuhlíkové a energeticky efektivní město, tzv. SECAP (Sustainable Energy and Climate Action Plan). V něm se mimo jiné zaváže, že do roku 2030 sníží emise města o 40 % a to především u skleníkových plynů.

Mezi první úkoly v projektu SPARCS, na nichž se bude podílet ČVUT UCEEB, bude v nadcházejících měsících patřit mapování Kladna v oblasti strategického plánování a energetiky spolu s vytvořením jeho výchozího profilu jako základu pro stanovení Vize 2050. Město by ji mohlo představit veřejnosti již na konci příštího roku.

„Následně bychom chtěli přímo s občany i místními firmami či investory nad dokumentem diskutovat a zapojit je. Rádi bychom docílili toho, aby lidé měli zájem na tom, jak město energeticky funguje,“ konstatoval primátor Dan Jiránek s tím, že know-how může přinést rovněž zapojení ministerstev, univerzit či evropského Paktu starostů a primátorů a Sdružení energetických manažerů měst a obcí (SEMMO), kam se Kladno hodlá v dohledné době jako jedno z mála českých měst přidružit.
https://www.uceeb.cz/aktuality/pomahame ... neutralite

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 11 pro 2019, 08:50
od Jan.Korbel
Provoz benešovské nemocnice ochromil kryptovirus, napadl její počítačový systém @Jana.Skopalikova @Vaclav.Kubaljak @Daniel.Netusil

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/30 ... ovy-system

Re: StČ monitoring médií

Napsal: 11 pro 2019, 18:19
od Jiri.Snizek
https://www.infodnes.cz/zpravodajstvi/2 ... ske-volby/
Středočeská TOP 09 schválila koaliční spolupráci s hnutím STAN pro krajské volby
Krajský výbor středočeské organizace TOP 09 na včerejším jednání 10. 12. jednomyslně souhlasil s předvolební koaliční spoluprací se středočeským hnutím STAN pro nadcházející krajské volby.
"STAN je pro nás nejpřirozenějším partnerem. V situaci, kdy čelíme výzvě porazit oligarchu, musíme spojit všechny demokratické síly, spojit dohromady výrazné osobnosti, představit kvalitní a na budoucnost zaměřený program," říká krajský předseda TOP 09 Jan Jakob.

Jednání o předvolební koaliční spolupráci probíhají již třičtvrtě roku. Proto středočeská krajská organizace TOP 09 tímto nabízí hnutí STAN spolupráci na koaliční bázi i za podmínek, že na výsledné kandidátce bude zastávat méně výhodné pozice. "Za dané situace netrváme na pozici lídra a celkově jsme se shodli na pěti volitelných pozicích pro TOP 09. Tato shoda vyšla z třičtvrtě roku trvajícího vyjednávání. TOP 09 se tím necítí být nikterak poškozena, jelikož máme společný cíl a s takto postavenou kandidátkou jsem přesvědčen, že náš celek má potenciál volby vyhrát a STAN může obsadit pozici hejtmana," uvádí dále Jakob.

Ze strany TOP 09 je koaliční forma spolupráce schválená a nyní je v očekávání vyjádření středočeského hnutí STAN.