Je to tak, díky bohu, konečně snad zmizí nekoncepčně přeplněné třídy v obcích, kde se (mnohdy) nesmyslně šetřilo na lidských zdrojích.Dalibor.Zahora píše: ↑19 srp 2019, 09:03Starostové měst na Kladensku mají obavy z chystané reformy financování škol. Podle kladenského primátora Dana Jiránka (ODS) a stejně tak starosty sousedního Slaného Martina Hrabánka (ODS), by reforma mohla znamenat příliv menšího počtu peněz zejména do přeplněných tříd, než jak tomu bylo dosud. V Kladně a Slaném vykonává v současnosti základní školní docházku kolem 9000 žáků.
https://kladensky.denik.cz/zpravy_regio ... 90812.html
StČ monitoring médií
Moderátor: PKS Stredocesky kraj
- Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
- V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
- Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
- Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
- Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
- Vaclav.Kubaljak
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 408
- Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
- Profese: Konzultant e-learningu
- Dal poděkování: 961 poděkování
- Dostal poděkování: 788 poděkování
Re: StČ monitoring médií
- Jiri.Snizek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 2397
- Registrován: 19 lis 2017, 10:01
- Profese: školitel software pro veřejnou správu
- Bydliště: Kolín
- Dal poděkování: 6073 poděkování
- Dostal poděkování: 3006 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: StČ monitoring médií
O 50 milionech korun z krajského rozpočtu budou moci rozhodnout přímo občané Středočeského kraje. Jejich hlasování rozhodne o tom, které projekty budou realizovány a které ne. Přibližně 5 procent investičního rozpočtu Středočeského kraje bude určeno na tzv. Participativní rozpočet. O přízeň Středočechů tak mohou soupeřit projekty, jako je například výsadba zeleně s obnovou hasičských zbrojnic či projekty zvyšující bezpečnost chodců s projekty parkového vybavení. Středočeský kraj bude na projektech spolupracovat i s obcemi.
Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12121
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31212 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: StČ monitoring médií
https://www.forbes.cz/jagr-a-jeho-zlati ... rat-hokej/
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12121
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31212 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: StČ monitoring médií
Alexandr Mitrofanov @AlexandrMitrofa
Čtu Roučkovu vzpomínkovou knihu. " S příchodem nového předsedy Miloše Petery se to změnilo. Ve vedení krajské organizace nyní zasedli lidé, kteří se více vyznali ve stavbách městských čističek a kanalizací než v evropské politice a kteří namísto vidění a prosazování zájmů celku viděli a nejrůznějšími vzájemnými intrikami prosazovali v první řadě zájmy svoje."
Dost přesné.
https://twitter.com/AlexandrMitrofa/sta ... 0608256000
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12121
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31212 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: StČ monitoring médií
Lázeňská (ne)pohoda
Poděbradská opozice odešla na protest ze zastupitelstva. Hádky politiků ve městě pokračují
PODĚBRADY Téměř rok od voleb je v zastupitelstvu jinak poklidného lázeňského města Poděbrady vyhrocená atmosféra mezi opozicí a koalicí. Spory mezi politiky vygradovaly nyní na zářijovém zasedání zastupitelstva, kdy opozice dokonce na protest opustila zasedání zastupitelstva.
Opozice složená z hnutí Pro občany Poděbrad, Volby pro Poděbrady a Hlas Poděbrad vedená hlavně bývalým starostou Ladislavem Langrem (Volba pro Poděbrady) tak chtěla upozornit na chování radního Miroslava Káninského (Naše Poděbrady). Viní jej z vulgárního urážení a vyhrožování vedoucí odboru výstavby a životního prostředí Lence Skalické. „Jsme zděšení chováním pana Káninského. Ten zcela nepřijatelným způsobem 12. července vyhrožoval vedoucí odboru. Je pro nás nepřijatelné, aby tímto nevybíravým způsobem byla ovlivňována státní správa,“ uvedl Langr. „Choval se k ní sprostě nejen jako k ženě, ale i jako k zaměstnankyni města. Rovněž jí vyhrožoval profesní likvidací, což následně i nastalo jejím odvoláním z funkce,“ dodal.
„Tak dej výpověď!“
Sama Skalická hádku z 12. července popsala v dopise, který adresovala tajemníkovi poděbradské radnice. Nyní je několik týdnů v pracovní neschopnosti. „Vyhrožoval mi, že mne zlikviduje, že ještě nikdy nic neprohrál a že si tu ani neškrtnu,“ píše úřednice v dopise. „Připomněla jsem mu, že nejsem z Poděbrad a že není mým životním cílem pracovat na této pozici. Na to konto řekl, cituji: ‚Tak dej do pr.... výpověď!‘ V průběhu hovoru byl sprostý. Vyhrožoval mi likvidací, což později specifikoval jako likvidaci pracovní,“ uvedla Skalická. V dopise zmiňuje, že Káninský například kritizoval vyjmutí pozemků v bažantnici, nebo opravné územní rozhodnutí pro lokalitu Koutecká.
Radní ale něco takového odmítá. Podle něho je celá kauza jen zastíracím manévrem opozice, který má odvést pozornost od projednávání údajných zjištění kontrolního výboru ohledně hospodaření bývalého vedení města. „Na zastupitelstvu mělo dojít ke konfrontaci kontrolního výboru a minulého vedení města ohledně velmi podivných praktik v hospodaření za minulé volební období. Opozice ale z jednání odešla údajně kvůli mému nevhodnému chování k paní Skalické,“ reagoval Káninský. „Vytáhli dva měsíce starou hádku, nebo spíše prudší debatu, a účelově ji využili,“ doplňuje radní.
Káninský nezastírá, že se s paní Skalickou pohádal, ale podle něho nedošlo k tak vyhrocené situaci, jak byla opozicí vykreslena. „To, že se pan Langr rozhodl pro svoji věc využít paní Skalickou, je smutné. Je mi líto, že se nechala zatáhnout do předvolebního boje a svůj dopis z velké části překroutila,“ dodává Káninský.
Výpověď pro úřednice
Faktem však zůstává, že pár dnů poté, co bylo Skalické podle jejích slov údajně vyhrožováno, že „už si na radnici ani neškrtne“, dostala výpověď. MF DNES to potvrdil starosta Jaroslav Červinka (STAN). „Rada města 25. července schválila organizační změnu a rozdělila stavební úřad a životní prostředí do původní podoby, jako to bývalo. Paní Skalická a ještě jedna její kolegyně dostaly výpověď. Paní Skalická je ale na nemocenské a výpověď ještě nepřevzala,“ uvedl Červinka.
Místo jednoho odboru tedy vzniknou dva a na tyto vedoucí posty vypíše radnice nové výběrové řízení. Podle starosty to však nijak nesouvisí se sporem Skalické s Káninským. „O těchto organizačních změnách se bavíme již od letošního ledna a stále jsme hledali optimální řešení. Řešilo se to několik měsíců na poradách vedení města. Máme novou koncepci, kdy místo deseti odborů a pěti oddělení zůstane jen jedenáct odborů. Tím pádem budeme mít o čtyři vedoucí méně,“ řekl starosta s tím, že dosavadní uspořádání bylo nelogické a nepraktické.
S celým sporem radního a vedoucí odboru se prý musí ještě podrobně seznámit. Dopis Skalické tajemníkovi z poloviny července se ke starostovi prý až do 4. září vůbec nedostal. „Musím se seznámit s celým případem a budeme to řešit. Budu žádat pana tajemníka o informace, jaké kroky v záležitosti učinil a proč se to dozvídám až v září,“ dodal Červinka.
Souvislosti
Hádky pravidlem
Hádky opozice s koalicí v poděbradském zastupitelstvu trvají od voleb. Jednu vyvolalo prohlášení opoziční političky Jany Veberové, kterou zachytily kamery, jak si libuje, v jakém zadluženém stavu zanechalo minulé vedení radnice hospodaření města. Koaliční zastupitel Miloš Mikolanda zase nevybíravě častoval účastníka zastupitelstva.
Pavel Svačina
redaktor MF DNES
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12121
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31212 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: StČ monitoring médií
20 Sep 2019 MF Dnes Prague Edition Matěj Ludvík redaktor MF DNES
Sever okruhu pod zemí? Běchovice větří zradu
Ředitelství silnic a dálnic zvažuje vést severní část Pražského okruhu kolem Suchdola dlouhým tunelem.
Běchovice, které stavba také zasáhne, se ale obávají, že se kvůli tomu celé zprovoznění výrazně protáhne.
PRAHA Roky blokují městské části na severu metropole dostavbu chybějících úseků vnějšího Pražského okruhu od Ruzyně přes Suchdol, Březiněves až po Satalice. Státní organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), která má výstavbu na starosti, proto nyní při podrobném trasování okruhu zvažuje některé vstřícné kroky, kterými by zmírnila zlobu radnic.
Například by se mohly prodloužit některé úseky vedené pod zemí. „Uvažuje se o hloubeném tunelu Suchdol, který je dlouhý 1 970 metrů,“sdělil mluvčí ŘSD Jan Studecký. Součástí projektu by byl navíc i navazující přivaděč Rybářka, který by v délce téměř kilometr také vedl pod zemí.
Jenže podobné úvahy se vůbec nelíbí Ondřeji Martanovi (ODS), starostovi pražských Běchovic na opačném konci Prahy, kolem kterých začne už za dva roky vznikat směrem k dálnici D1 jiný chybějící úsek okruhu. Obává se toho, že by případné úpravy plánů vedly k tomu, že se ještě výrazně zpozdí kompletní dostavba celého vnějšího obchvatu.
„My bychom taky chtěli něco přepracovat a zakopat pod zem, ale uvědomujeme si, že to znamená zdržet výstavbu okruhu minimálně o deset let,“prohlásil včera na jednání zastupitelstva hlavního města Martan, který je také jeho členem.
Podle jeho slov je hlavní problém v tom, že poté, co se zhruba do šesti let úsek 511 kolem Běchovic zprovozní, povede jižní trasou, tedy i tudy, veškerá tranzitní doprava mířící přes město od západu na východ a opačně. Tamní mimoúrovňová křižovatka se tak stane jednou z nejfrekventovanějších v zemi a dopad na místní obyvatele bude mnohem větší, než kdyby urychleně vznikl i severní úsek okruhu a doprava se tak přirozeně rozprostřela na obě strany. „Každý den navíc, kdy se bude připravovat severní okruh, bude jezdit o desetitisíce aut víc v Běchovicích. Je to nefér přístup, a proto jsem se ironicky ptal, jestli máme bojovat o to samé,“vysvětlil poté MF DNES starosta.
Nutno však podotknout, že také Běchovice a další samosprávy v okolí si v průběhu let vyjednaly mnohé ústupky ze strany ŘSD. V části 511, která má měřit zhruba 12,5 kilometru, se počítá se dvěma tunely celkem o délce více než šest set metrů. Jinak bude stavba převážně v zářezu, který bude tvořen opěrnými stěnami. Za nimi budou ještě umístěny terénní valy s ozeleněním.
Praha má vlastní návrh
S námitkami k možné podobě severní části okruhu ale náměstek primátora Prahy pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) odkázal během zastupitelstva starostu Martana přímo na ŘSD. Sám při jednání
s touto státní organizací a také ministerstvem dopravy podle svých slov tunelovou variantu nijak neprosazuje.
„Přicházíme s vlastní variantou pro severní část, kde se snažíme, aby to bylo technologicky i finančně reálné a zároveň jsme se co nejvíce vyhnuli těm dotčeným územím, například i Čimickému údolí,“prohlašuje Scheinherr, avšak zdůrazňuje, že stavba musí zůstat v předem vymezeném koridoru. Podrobnosti ke svému návrhu chystá magistrát představit v příštích týdnech.
Mezi dlouhodobě nejhlasitější kritiky plánované severní části Pražského okruhu patří právě radnice v Suchdole, neboť obří stavba má částečně vést přes území městské části. Její starosta Petr Hejl (Sdružení občanů Suchdola) přiznává, že s ŘSD už jednal a o možné tunelové variantě má informace. Takové řešení ale ŘSD stále považuje za krajní. „S vedením okruhu přes Suchdol zásadně nesouhlasíme a děláme vše proto, aby tudy nevedl. Druhá věc je, že se děje něco jiného. Takže pokud bychom prohráli, musíme se snažit, aby byl negativní dopad co nejmenší,“připouští Hejl.
Na čtvrtečním zastupitelstvu Prahy však starosta a zastupitel Martan přímo kritizoval i vedení magistrátu, které se zavázalo vypomoci státu při přípravách stavby číslo 511 u Běchovic. Konkrétně má vykoupit od soukromých majitelů pozemky potřebné pro vybudování zelených pásů podél budoucí komunikace. Po téměř roce ve funkci se prý ale náměstkovi nic z toho nepodařilo. Ten to odmítá. „Už od začátku roku pravidelně jednáme s vlastníky. Není to však jednoduché, protože se jedná o vysoké částky,“dodává Adam Scheinherr.
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Jan.Korbel
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 1666
- Registrován: 03 úno 2012, 19:04
- Profese: IT
- Bydliště: Jílové u Prahy
- Dal poděkování: 3474 poděkování
- Dostal poděkování: 2659 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: StČ monitoring médií
Ping @Radek.Cernohous @Jakub.Vaclavovic @Michal.Hazlinsky
- Jan.Korbel
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 1666
- Registrován: 03 úno 2012, 19:04
- Profese: IT
- Bydliště: Jílové u Prahy
- Dal poděkování: 3474 poděkování
- Dostal poděkování: 2659 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: StČ monitoring médií
"Ve městě s miliardovým rozpočtem bydlí dělníci i ve sklepech. Místní raději utíkají."
https://archiv.ihned.cz/c7-66657730-rcd ... 8a98583e2f
ping @Petra.Smutna
- Petra.Smutna
- Člen KS Středočeský kraj
- Příspěvky: 1264
- Registrován: 19 led 2017, 17:05
- Profese: ekonomka
- Bydliště: Mladá Boleslav
- Dal poděkování: 869 poděkování
- Dostal poděkování: 1210 poděkování
- Jan.Korbel
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 1666
- Registrován: 03 úno 2012, 19:04
- Profese: IT
- Bydliště: Jílové u Prahy
- Dal poděkování: 3474 poděkování
- Dostal poděkování: 2659 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: StČ monitoring médií
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/29 ... ne-srovnatUčitelské platy se tak kraj od kraje liší. Data z roku 2018 ukazují v průměru nejvyšší částku ve Středočeském kraji, a to 37 633 korun, naopak právě Zlínský kraj byl na tom s částkou 35 346 korun nejhůř. Rozdíl je víc než dva tisíce korun, stát přitom na každého žáka posílá stejnou částku peněz.