Středočeská hospoda

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 3117
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8636 poděkování
Dostal poděkování: 3262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Dalibor.Zahora píše: 16 říj 2019, 13:33 Já chápu ty výhrady a nevidím to také jednoznačně, námitku na rozdíly při sledování mezi členem ve volené funkci a řadovým členem akceptuji.

Ovšem základní problém je v tom, že to Helios eviduje a zveřejňuje (kvůli kontrole je to zřejmě potřeba) a pak zde prostě je prostor, že si to kdokoli evidovat může - rozdíl je tedy jen v tom, zda si to bude někdo dělat někde bokem a nebo to bude veřejně dostupné všem.

Jinak svoje výhrady k tomu by si měla primárně směrovat na AO.

Wifikomunisti je archaicky zavádějící pojem, naše skvělé západní demokracie sledují a zaznamenáváji o svých občanech tolik informací, že se o tom mohlo komunistům jen zdát. :)
Základním problémem je, dělat nějaké oficiální statistiky. Jestli si je někdo chce dělat, ať si je sám dělá, ale vyzývat tu k oficiálnímu vypracování a vystavování přehledu, není na místě.
Mohli bychom časem skončit u toho, že ten, kdo nedostatečně (kde je hranice dostatečnosti a kdo jí určí?) hlasuje, bude na základě statistik kádrován, nebo dokonce umlčován s tím, že je málo aktivní. Pokud moje paměť sahá, vždy jsme si zakládali na tom, že základna měla maximálně možnou svobodu volby v participování na dění ve straně i v hodnocení kandidátů a vůbec - kolegů.
Takže bych i nadále ponechala na každém, jak si stanoví svá kritéria a odvozuje si je od čeho sám uzná za vhodné.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jenže když to nebude veřejně a snadno dostupné, vznikne informační deficit - ti co to nebudou vědět, budou znevýhiodněni.
No nic, až najedeme někdy za měsíc na Helios povinně, tak si to asi následně prohlasujeme, ať rozhodne KF.

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 3117
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8636 poděkování
Dostal poděkování: 3262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Dalibor.Zahora píše: 17 říj 2019, 08:37 Jenže když to nebude veřejně a snadno dostupné, vznikne informační deficit - ti co to nebudou vědět, budou znevýhiodněni.
No nic, až najedeme někdy za měsíc na Helios povinně, tak si to asi následně prohlasujeme, ať rozhodne KF.
Kdo má zájem, zjistí si co potřebuje, tím bych to uzavřela bez hlasování.
Netřeba z lidí dělat dopředu neschopné zjistit si info, veřejné to je už teď.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Nezjistí, každý není ajťák, co si dokáže nasosat výsledky do statistické tabulky. Založím si na to členský podnět až to bude aktuální, pokud to nebude inicovat PKS. Tím to uzavírám já. :)

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 3117
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8636 poděkování
Dostal poděkování: 3262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Dalibor.Zahora píše: 17 říj 2019, 09:35 Nezjistí, každý není ajťák, co si dokáže nasosat výsledky do statistické tabulky. Založím si na to členský podnět až to bude aktuální, pokud to nebude inicovat PKS. Tím to uzavírám já. :)
Někdo může pro méně zdatné udělat návod :)
Založ si co chceš, ale až budeš chtít někam kandidovat, nebudu tě volit, protože prosazuješ šmírovací a kádrovací metody :)
Uživatelský avatar
Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1562
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní a asistent poslance
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1629 poděkování
Dostal poděkování: 2527 poděkování

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Jan.Licka píše: 22 říj 2019, 10:28 S @Jiri.Snizek je to šest mužů, šest žen - ani na to nebylo potřeba zavádět směrnici ;)
Jiri.Snizek píše: 22 říj 2019, 10:37 Spočítejte si to znovu pane inženýre. : - )
Jan.Licka píše: 22 říj 2019, 11:24 No jo, porád, čtu to na mobilu ... a @Jana.Skopalikova pracuje za dvě :D
Adela.Sipka píše: 22 říj 2019, 13:09 Děkuji za důvěru, vážím si toho. A jsem opravdu ráda, že v čele je pět žen.
Michal.Hazlinsky píše: 22 říj 2019, 13:31 Rád bych vyjádřil poděkování všem hlasujícím a zejména za naplnění mých optimistických odhadů. Jsem rád, že se nepotvrdili obavy, že se nepovede čelo zvolit celé v první volbě. Už teď je jisté, že se podařilo. Prošlo 10 kandidátů na 10 pozic v čele. Teď už je to "jen" o tom je vhodně seřadit.

Je vidět, že KF SčK umí volit a má volební systém v malíku 8-)
Lenka.Kozlova píše: 22 říj 2019, 15:03 Michal mě předběhl, můj dík patří též všem členům, kterým není jedno, jak bude vypadat kandidátka.
A také Štěpánovi, že se jako předsedající nenechal přesvědčit k porušení volebního řádu.
Nejsem členkou žádné gender lobby, jsem ale vyloženě happy z toho, kolik a jakých dívek se umístilo do čela. Vůbec si myslím, že čelo naší kandidátky je zvoleno výborně :)
Gratulace všem zvoleným.
Pavel.Kamenik píše: 22 říj 2019, 15:27 Gratuluji všem, kteří postoupili (bez výjimek, to myslím upřímně). Rád bych poděkoval těm 12 lidem, kteří mi dali svůj hlas. To, že nebudu vybrán jako přijatelný kandidát do druhého kola o čelo kandidátky jsem tak trochu čekal (vyplývá to z počtu poděkování u ohlášení mé kandidatury). Mrzí mě však, že jsem úplně poslední ze všech kandidátů, ale s tím se dokážu vyrovnat ;) . To by k mé osobě stačilo, necítím se ublíženě, jen trošku smutně z toho výsledku, ale chtěl bych se vyjádřit k celkovému výsledku v prvním kole hlasování. Abych řekl pravdu, tak ty výsledky nějak nepobírám :roll: . Myslel jsem si, že každá strana upřednostní své členy před příznivci a z příznivců bude vybírat až poté, co nemá vlastní kvalitní kandidáty. Tím se nijak nechci dotknout kvality těchto "nečlenů" přihlášených do čela kandidátky. Pro příklad bych uvedl Marka Řebíčka (Marku promiň, že o tobě píšu, nemyslím to ve zlém), který jako člen Krajského předsednictva není přijatelný kandidát na čelo kandidátní listiny pro více jak polovinu hlasujících. Tady je asi něco špatně :!: :?: , jak je možné, že takto vysoce postavený funkcionář Pirátů není přijatelný jako kandidát na čelo? Kdo ho tedy do této funkce volil? Je samozřejmě věcí každého člena, jak hlasuje a nijak to nezpochybňuji, ale myslím si, že by se nad tím měli Piráti hluboce zamyslet. Tolik můj názor na věc, víc se k tomu vyjadřovat nebudu. :|
Patrick.Zandl píše: 22 říj 2019, 16:23
Pavel.Kamenik píše: 22 říj 2019, 15:27 Pro příklad bych uvedl Marka Řebíčka (Marku promiň, že o tobě píšu, nemyslím to ve zlém), který jako člen Krajského předsednictva není přijatelný kandidát na čelo kandidátní listiny pro více jak polovinu hlasujících. Tady je asi něco špatně :!: :?: , jak je možné, že takto vysoce postavený funkcionář Pirátů není přijatelný jako kandidát na čelo?
Marek to již sám vyhodnotil a odstoupil, viz rezignace na fóru. Já si to nechám projít hlavou a zřejmě jej budu následovat.
Martin.Polak píše: 22 říj 2019, 16:26
Pavel.Kamenik píše: 22 říj 2019, 15:27 Gratuluji všem, kteří postoupili (bez výjimek, to myslím upřímně). Rád bych poděkoval těm 12 lidem, kteří mi dali svůj hlas. To, že nebudu vybrán jako přijatelný kandidát do druhého kola o čelo kandidátky jsem tak trochu čekal (vyplývá to z počtu poděkování u ohlášení mé kandidatury). Mrzí mě však, že jsem úplně poslední ze všech kandidátů, ale s tím se dokážu vyrovnat ;) . To by k mé osobě stačilo, necítím se ublíženě, jen trošku smutně z toho výsledku, ale chtěl bych se vyjádřit k celkovému výsledku v prvním kole hlasování. Abych řekl pravdu, tak ty výsledky nějak nepobírám :roll: . Myslel jsem si, že každá strana upřednostní své členy před příznivci a z příznivců bude vybírat až poté, co nemá vlastní kvalitní kandidáty. Tím se nijak nechci dotknout kvality těchto "nečlenů" přihlášených do čela kandidátky. Pro příklad bych uvedl Marka Řebíčka (Marku promiň, že o tobě píšu, nemyslím to ve zlém), který jako člen Krajského předsednictva není přijatelný kandidát na čelo kandidátní listiny pro více jak polovinu hlasujících. Tady je asi něco špatně :!: :?: , jak je možné, že takto vysoce postavený funkcionář Pirátů není přijatelný jako kandidát na čelo? Kdo ho tedy do této funkce volil? Je samozřejmě věcí každého člena, jak hlasuje a nijak to nezpochybňuji, ale myslím si, že by se nad tím měli Piráti hluboce zamyslet. Tolik můj názor na věc, víc se k tomu vyjadřovat nebudu. :|
Až nás budou stovky, tak se to MOŽNÁ trochu srovná.
Tady rozhoduje i to, zda kandidát hlasuje i sám pro sebe (já se u sebe zdržel).
Ostatně ty výsledky jsou dost těsné - kdybych nedal já každému hlas, tak nikdo kdo má 22 hlasů nepostoupil.
Výsledky členů nejsou jen výsledkem odvedené práce, ale jsou to i výsledky soutěže popularity a hlavně je to součást vnitrostranické přetlačované. :-) ,,Ty zastávaš opačné postoje v otázce rozpočtu než já? Tak to hlas nedostaneš!"
Patrick.Zandl píše: 22 říj 2019, 16:38
Martin.Polak píše: 22 říj 2019, 16:26 Výsledky členů nejsou jen výsledkem odvedené práce, ale jsou to i výsledky soutěže popularity a hlavně je to součást vnitrostranické přetlačované. :-) ,,Ty zastávaš opačné postoje v otázce rozpočtu než já? Tak to hlas nedostaneš!"
Ano, je to tak. To bohužel jenom znamená, že nejsme způsobilí vést kraj. Ještě jsme k tomu nedospěli :(
Jan.Korbel píše: 22 říj 2019, 17:39 Patricku doufám, že na kandidátce zůstaneš. Podporu máš velkou a jsem si jistý, že pro tah na kraj by to byla citelná ztráta.
Lenka.Kozlova píše: 22 říj 2019, 18:30
výsledky soutěže popularity a hlavně je to součást vnitrostranické přetlačované
Martin totiž ze všeho nejraději dává hlasy těm, kteří preferují opačné názory a jsou mu z duše protivní :fet:
pedrot píše: 22 říj 2019, 20:09 Děkuji všem za hlasy. Jen bych se opravdu pro příště přimlouval za přehlednější, adresnější a tvrdší grilování kandidátů. Tohle nebylo žádné grilování :-)
Hodně štěstí zvoleným, nebude vůbec lehké uspět.
Petr Tomáš
Martin.Polak píše: 22 říj 2019, 21:11
Lenka.Kozlova píše: 22 říj 2019, 18:30
výsledky soutěže popularity a hlavně je to součást vnitrostranické přetlačované
Martin totiž ze všeho nejraději dává hlasy těm, kteří preferují opačné názory a jsou mu z duše protivní :fet:
Ale no tak, já jsem nepsal že je to chyba. Je to prostě jen realita.
Přetlačovana je starý sokolský úpol a třeba přetahování lanem byl mezi lety 1900 a 1920 olympijský sport.
Já dal hlas všem, tedy až na dvě osoby a z toho jsem jedním byl já.
Marek Řebíček sice nemá podporu zde, ale startovní pole do primárek do PSP se mu teď dost vyprázdnilo.
Tomas.Zmuda píše: 22 říj 2019, 22:07 Gratuluji všem zvoleným do čela a zároveň čest těm, co se nedostali. U některých mě to velmi překvapuje. Například tu byl zmíněn Marek Řebíček, to mě hodně překvapilo zvláště s pomyšlením, že já, který je téměř rok v útlumu s minimální pirátskou aktivitou dostane třetí nejvyšší počet hlasů, za což opravdu děkuji a vážím si té podpory, a zkušený též zastupitel; místopředseda PKS dostane stejně jako pan Neuwirth, kterého jsme viděli jednou a na fóru je minimálně. Marek si stojí za svými názory, bije se za ně a holt to není většině příjemné. To je škoda, ono je fajn mít i v kolektivu opozici, co dohlíží a v dobrém opravuje chyby či nedostatky.
Dalibor.Zahora píše: 23 říj 2019, 08:59 Souhlas s Tomášem, Martinem i Patrickem. Bohužel mi velmi často mi připadají vnitrostranické volby přehlídkou iracionality. ;)
Některé důvody, které k tomu vedou znám a pokusím se je napravovat. Takže ano doufám, že tu začne fungovat opozice, je nejvyšší čas, již sem se k ní přihlásil.

Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak - Václav Havel

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jen na vysvětlenou se omlouvm, za neúčast na mumble ale podle newsletetru se sice jmenoval nedělní, který byl odeslán v pondělí (Odesláno: 28 říj 2019 00:04) jsem se domníval, že mumble bude v úterý.
Odpo jsem koukal i do vlákna schůzí a padu, a tam ještě nic nebylo, což mě utvrdilio, že sem to pochopil správně :)

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1562
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní a asistent poslance
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1629 poděkování
Dostal poděkování: 2527 poděkování

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Dalibor.Zahora píše: 29 říj 2019, 12:11 Jen na vysvětlenou se omlouvm, za neúčast na mumble ale podle newsletetru se sice jmenoval nedělní, který byl odeslán v pondělí (Odesláno: 28 říj 2019 00:04) jsem se domníval, že mumble bude v úterý.
Odpo jsem koukal i do vlákna schůzí a padu, a tam ještě nic nebylo, což mě utvrdilio, že sem to pochopil správně :)
Omlouvám se za drobnou nesrovnalost, ale těch 4 minut přes půlnoc jsem si nevšiml. Každopádně pokud není něco jasné, tak se stačí zeptat.

Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak - Václav Havel

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

ad demo Milion chvilek, řešilo se na mumble a organizuje se společná cesta z PICE za Sčk

Už na mumble jsem si dělal legraci, že MCHPD je spíše skupinová terapie než politické hnutí, a jeho další kroky to jen potvrzují,
konečně komentují to tak už i mainstreamoví novináři, viz níže Honzejk.

takže s dovolením nepůjdu (nepotřebuju si navozovat iluzi listopadu 89, od kterého se většina v naivním nerealistickém chápaní politiky moc neposunula), možná asi nejlepší, co se na té demo dá dělat - rozdávat přihlášky k pirátům ;)
S rozběhem Petra Honzejka: Ultimátum Babišovi je duté. "Milionu chvilek" hrozí vyhoření

Petr HonzejkPetr Honzejk, komentátor HN
13. 11. 2019 00:00

Spolek milion chvilek pro demokracii odtajnil požadavky demonstrace, která se odehraje 16. listopadu na Letné. Jádrem má být ultimátum Andreji Babišovi, který má do určitého data vyřešit svůj konflikt zájmů, zbavit se holdingu Agrofert, odvolat ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, nebo odstoupit. V opačném případě prý vypukne série akcí po celé republice. Je to bohužel ze všeho nejvíc projev bezradnosti. Babiš samozřejmě nic z toho neudělá, mávne rukou a pojede se dál ve starých kolejích. Desetitisíce a možná statisíce lidí na Letné, kteří mají autentické obavy o budoucnost české demokracie, si sice užijí hřejivý pocit, že se sešli a "něco" dělají, ale politický význam se bude blížit nule.

Když to řekneme hodně tvrdě, spolek Milion chvilek pro demokracii je blízko stadia vyhoření. Jeho původní smysl, neformálně propojovat odpůrce Andreje Babiše z nejrůznějších názorových proudů, se vyčerpává. Politika Antibabiš nefunguje, energie, jež byla cítit v červnu na náměstích, se dosud nikde nematerializovala. Politické strany, které "chvilkaři" podporují, se v preferencích nehýbou: TOP 09, STAN i KDU-ČSL jsou stále kolem pětiprocentní hranice pro vstup do sněmovny, ODS lehce klesá, piráti patrně narazili na strop podpory. Naopak po zastavení trestního stíhání Andreje Babiše šly nahoru preference ANO a k pětiprocentní hranici se blíží jeho potenciální koaliční partner − Trikolóra Václava Klause mladšího. Je čím dál jasnější, že pokud se na plus minus liberálnědemokratické straně politického spektra nic nestane, dopadnou pro něj volby přinejlepším tak jako v roce 2017. V horším případě ale budou mít tyto strany ještě nižší zastoupení. A v nejhorším je budou zastupovat jen piráti a ODS, ostatní mohou docela dobře skončit před branami sněmovny. Naopak Babiš se jako pravděpodobný vítěz může při velkém počtu propadlých hlasů přiblížit absolutní většině ve sněmovně.

Pro spolek Milion chvilek pro demokracii, který má stále na "nebabišovské" voliče značný vliv, z toho plyne dilema: neodhodlat se přece jen k něčemu většímu než bezzubému ultimátu Andreji Babišovi? Náznakem, že "chvilkaři" takto uvažují, je plán představit "dlouhodobou vizi Milionu chvilek pro demokracii a novou podpisovou výzvu, díky níž se bude moci do obrany a zlepšování demokracie zapojit skutečně každý". Jenže pořád platí, že základní klíč ke zlepšení demokracie spočívá v tom, že se ten, kdo ji chce zlepšit, pokusí uspět ve volbách. A tak by, při vší úctě, mohli "chvilkaři" nabídnout aspoň něco i v tomto směru.

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Republikový výbor
Příspěvky: 613
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1197 poděkování
Dostal poděkování: 1061 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Já půjdu, s dětmi, jako připomínku, ze jsem tam před 30 lety byl.
Ale Honzejk je přesný.
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“