Stránka 9 z 43

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 27 zář 2019, 11:41
od Dalibor.Zahora
Dotaz: Máme vlákno středočeské děkovné? Paměť mi říká, že jo, ale nemůžu ho najít. :)

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 27 zář 2019, 19:09
od Jan.Korbel
Probíral jsem to několikrát, když jsem dělal pořádek, a vyloženě děkovné si nepamatuju. Což nic neznamená, s mojí pamětí... :-)

Já bych k něčemu takovému klidně využil hospodu. Je to takové user friendly :-)

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 02 říj 2019, 09:47
od Dalibor.Zahora
Honzo @Jan.Korbel neznáš tohle? https://www.okuna.io/en/home (dříve openbook)

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 02 říj 2019, 13:40
od Jan.Korbel
@Dalibor.Zahora neznám; takových služeb bude určitě víc. Tady mmj. píšou, že decentralizaci mají v plánu.

V tom jsou projekty z Fediverse (jako je třeba Mastodon) dál - můžeš mít účty na různých serverech a službách a navzájem komunikovat. Tedy ne že by to bylo bezchybné, ale jako alternativa k twitteru a dalším věcem (např. peertube může nahradit youtube) už poměrně použitelné a rozšířené.

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Napsal: 09 říj 2019, 20:48
od Lenka.Kozlova
K čemu vám ta statistika bude?

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Napsal: 10 říj 2019, 10:07
od Lenka.Kozlova
Odpoví mi někdo?
Na co potřebujete hromadně zjišťovat, kdo kde hlasoval a dělat z toho závěry? Jaké?

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Napsal: 15 říj 2019, 17:00
od Lenka.Kozlova
Dalibor.Zahora píše: 09 říj 2019, 09:33 Dávám palec nahoru za hlasování v Heliosu a zkusím malý experiment - seznam těch co hlasovali, když to Helios umožňuje. Respektive dokázali bychom dělat za Sčk tu hlasovací statitsiku? Stejně se na Helios musí v blízké době povinně přejít.

A tak tedy díky všem hlasujícím:

Dalibor.Zahora Dominika.Michailidu Frantisek.Kopriva Ivan.Sedek Jakub.Vaclavovic Jana.Skopalikova Jan.Caha Jan.Korbel Jan.Licka Jan.Prokop Jiri.Chladek Jiri.Snizek Klara.Kocmanova Kristyna.Hlaskova Lenka.Kozlova Marek.Rebicek Martin.Polak Michal.Hazlinsky Pavel.Kamenik Petr.Prochazka Radek.Cernohous
Dozvím se, k čemu ti budou statistiky?

Pokud by byl nějaký důvod, proč lustrovat, kdo hlasuje, tak mlčím, ale já žádný nevidím, měla by to být každého věc.

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Napsal: 16 říj 2019, 02:49
od Dalibor.Zahora
Čistě kvůli účasti na hlasování, spustili to Liberečáci a operovalo se tím třeba v primárkách do europarlamentu či do RV.
Je to prostě jeden z x údajů, kterej ti, může něco napovědět o tom, jak je který člen aktivní.

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Napsal: 16 říj 2019, 12:46
od Lenka.Kozlova
Dalibor.Zahora píše: 16 říj 2019, 02:49 Čistě kvůli účasti na hlasování, spustili to Liberečáci a operovalo se tím třeba v primárkách do europarlamentu či do RV.
Je to prostě jeden z x údajů, kterej ti, může něco napovědět o tom, jak je který člen aktivní.
Je to prostě jedna z možností, jak šikanovat lidi.
Za mě nepřípustné, pokud jsi ve voleném orgánu, pak by byl důvod (proto RV hlasuje po jménech a veřejně) pokud jsi člen, není důvod.
Mně právě proto Helios vadí.
U voleb do st. správy ví kdo volil jen volební komise a dál nejsou tyto údaje dostupné, ovšem za bývalého režimu, to byla jiná! :evil:
Občas se nedivím, že je nám nadáváno do wifikomunistů, agente :)

Re: KF SčK 12/2019 - Primární volby pro senátní obvod č. 42 – Kolín (rozprava)

Napsal: 16 říj 2019, 13:33
od Dalibor.Zahora
Já chápu ty výhrady a nevidím to také jednoznačně, námitku na rozdíly při sledování mezi členem ve volené funkci a řadovým členem akceptuji.

Ovšem základní problém je v tom, že to Helios eviduje a zveřejňuje (kvůli kontrole je to zřejmě potřeba) a pak zde prostě je prostor, že si to kdokoli evidovat může - rozdíl je tedy jen v tom, zda si to bude někdo dělat někde bokem a nebo to bude veřejně dostupné všem.

Jinak svoje výhrady k tomu by si měla primárně směrovat na AO.

Wifikomunisti je archaicky zavádějící pojem, naše skvělé západní demokracie sledují a zaznamenáváji o svých občanech tolik informací, že se o tom mohlo komunistům jen zdát. :)