Stránka 34 z 43

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 27 říj 2020, 11:47
od Dalibor.Zahora
Takže zas dnes večer...
Josef.Bouse píše: 25 říj 2020, 16:26 ... proto je určen další vhodný termín dle ankety 27.10 od 19:00 na jitsi: https://jitsi.pirati.cz/sck_diskuze

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 11 lis 2020, 08:07
od Martin.Polak
Musím se připojit k @Marek.Rebicek ke kritice, že to nové PKS jede strašně byrokratické férovky.
Udělají nějakou interní debatu o rozpočtu, kterou si pár lidí přečte a okomentuje, ale nikdo nezíská dost palců, protože nikdo si neuvědomil a nikdo nepřipomenul že je potřeba palce sbírat. :/
Nové PKS ostatně moc dobře ví, jaká je členská základna a kolik lidí čte fórum a vědí, že počet čtenářů je beztak menší, než počet palců potřebných podpoře, takže neměla žádná připomínka šanci získat podporu.
Metoda kdo mlčí souhlasí je nefér v království šípkové Růženky SČK.

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 11 lis 2020, 09:53
od Jana.Skopalikova
Ehm, dovolila bych si připomenout, že fórum je základní komunikační kanál strany, takže argument o tom, že málo lidí čte fórum, považuji za lichý. Také dáváme upozornění na důležité věci do interní skupiny na FB (!) a připomínkovalo se i na Zulipu, abychom zvětšili okruh členů, kteří se o tom dozví. Kromě toho jsme rozpočet řešili ještě na pondělním mumble a na tom příštím ho budeme řešit ještě jednou. Rozpočtu zdar. ;-)

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 11 lis 2020, 10:16
od Stepan.Drtina
Martin.Polak píše: 11 lis 2020, 08:07 Musím se připojit k @Marek.Rebicek ke kritice, že to nové PKS jede strašně byrokratické férovky.
Udělají nějakou interní debatu o rozpočtu, kterou si pár lidí přečte a okomentuje, ale nikdo nezíská dost palců, protože nikdo si neuvědomil a nikdo nepřipomenul že je potřeba palce sbírat. :/
Nové PKS ostatně moc dobře ví, jaká je členská základna a kolik lidí čte fórum a vědí, že počet čtenářů je beztak menší, než počet palců potřebných podpoře, takže neměla žádná připomínka šanci získat podporu.
Metoda kdo mlčí souhlasí je nefér v království šípkové Růženky SČK.
Kouzlo interního připomínkování je v tom, že není nutné sbírat palce pro podporu návrhu. Je to nástroj, jak vyřídit hlavní připomínky, než započne klasické jednání, aby se právě nemusely používat byrokratické nástroje. Identifikuj prosím jedinou konkrétní připomínku, která nebyla do rozpočtu zapracována.

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 11 lis 2020, 11:41
od Martin.Polak
Stepan.Drtina píše: 11 lis 2020, 10:16
Martin.Polak píše: 11 lis 2020, 08:07 Musím se připojit k @Marek.Rebicek ke kritice, že to nové PKS jede strašně byrokratické férovky.
Udělají nějakou interní debatu o rozpočtu, kterou si pár lidí přečte a okomentuje, ale nikdo nezíská dost palců, protože nikdo si neuvědomil a nikdo nepřipomenul že je potřeba palce sbírat. :/
Nové PKS ostatně moc dobře ví, jaká je členská základna a kolik lidí čte fórum a vědí, že počet čtenářů je beztak menší, než počet palců potřebných podpoře, takže neměla žádná připomínka šanci získat podporu.
Metoda kdo mlčí souhlasí je nefér v království šípkové Růženky SČK.
Kouzlo interního připomínkování je v tom, že není nutné sbírat palce pro podporu návrhu. Je to nástroj, jak vyřídit hlavní připomínky, než započne klasické jednání, aby se právě nemuseli používat byrokratické nástroje. Identifikuj jedinou konkrétní připomínku, která nebyla do rozpočtu zapracována.
Z tónu příspěvku výše zmíněného Řebíčka, jsem došel k závěru, že je rozčarován, že ačkoliv se 8.11 kupříkladu Kladno vyjádřilo k navýšení jejich rozpočtu v té interní debatě a Brandýs se také poté ozval, tak celá debata neměla větší dopad.
Jak ten návrh do připomínkování přišel, tak odešel a ani na jednu připomínku nebyl brán zřetel. Když se na to teď podívám, tak to všechno proběhlo v módu když se nedovtipné KF může ptát a chytré PKS jim odpovídá, proč je jejich návrh nejlepší a neberou na zřetel připomínky.
@Lenka.Kozlova na vás! Ta by vám vyklepala kožich.

Myslím, že se musím poradit s @Dalibor.Zahora jak v budoucnu vyhlásit hlasování o vyjádření nedůvěry PKS a vypsaní nových voleb. Sice jste ještě v hájení, ale mnoho z vás už je ve funkci déle a měli by jste vědět, že to nejde takhle pytlíkovat.
Kupříkladu je nedůstojné, aby PKS vůbec uvažovalo o propadnutí neutracených peněz z rozpočtu MS, když samotný kraj už dlouhodobě převádí miliony z roku na rok. Kupříkladu letos se převádělo 4 434 112,48 Kč https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/polozka/987/
Což je DVOJNÁSOBEK PŘÍJMŮ ZA ROK 2019 které byly jen 2 083 612 Kč (příspěvek na mandáty + členské příspěvky + příspěvek na eurovolby + stálý příspěvek od strany)
Byl jsem u toho, když se zařízlo pirátské centrum v Černošicích a stále mám k těmto projektům nejrůznější připomínky, ale sám kraj neumí investovat a hromadí na účtech peníze. Ostatní kraje nám naše peníze závidí, ale netuší, že je máme jen proto, že je nedokážeme dostat ven.
Sice jsem v roce 2018 a 2019 zaznamenal spoustu dobrých návrhů na investice, ale bohužel zase zůstalo jen u řečí a u nákupu různých okrajových věcí které ve finále nemáme kam dát a skladujeme je někde u lidí a nebo snad v PiCe které je jako skladiště nevhodné a drahé.

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 11 lis 2020, 12:00
od Stepan.Drtina
Martin.Polak píše: 11 lis 2020, 11:41 Jak ten návrh do připomínkování přišel, tak odešel a ani na jednu připomínku nebyl brán zřetel.
Tohle není pravda. Nejdřív si ten návrh v rozpravě prosím projdi. Jaké jsou tedy ty konkrétní připomínky, na které nebyl brán zřetel? Kladno přišlo s nějakým návrhem, který byl po diskuzi zapracován a MS Brandýs předložilo svůj návrh až včera v otevřené rozpravě. Stejně tak jsme upustili od myšlenky zastropování převodu financí pro jednotlivá MS, protože se to nesetkalo s větším souhlasem. A k tomu přesně interní připomínkování, před zahájením samotného oficiálního jednání, slouží. Navíc se v tomto případně nejednalo o propadnutí převodu hospodaření, ale o zastropování určité částky.

Rozjet jednání o nedůvěře PKS můžeš skrze členský podnět, který musí získat určitou podporu členské základy (tuším, že je teď pro zahájení jednání třeba 16 hlasů). Jestli budeš chtít pomoci s formulací členského podnětu, tak se na mě klidně obrať.

Tak velký přebytek vznikl z toho, že SčK mělo velké příjmy a nebylo schopno je utratit. Ostatní kraje tak velké příjmy neměly. My na tomto přebytku teď částečně stavíme. Pokud se také podíváš na plánované saldo do let příštích, tak uvidíš, že jsou peníze téměř plně využity. Navíc nějakou rezervu mít musíš a když ti z daného roku peníze na účtech zbydou, tak je to vždy vítané posílení jednotlivých položek, případně rezervy, do let dalších. Musíš být trochu rozpočtově odpovědný a nevysát rozpočet úplně do dna.

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 11 lis 2020, 12:16
od Jan.Prokop
Stepan.Drtina píše: 11 lis 2020, 12:00
Martin.Polak píše: 11 lis 2020, 11:41 Jak ten návrh do připomínkování přišel, tak odešel a ani na jednu připomínku nebyl brán zřetel.
Tohle není pravda. Nejdřív si ten návrh v rozpravě prosím projdi. Jaké jsou tedy ty konkrétní připomínky, na které nebyl brán zřetel? Kladno přišlo s nějakým návrhem, který byl po diskuzi zapracován a MS Brandýs předložilo svůj návrh až včera v otevřené rozpravě. Stejně tak jsme upustili od myšlenky zastropování převodu financí pro jednotlivá MS, protože se to nesetkalo s větším souhlasem. A k tomu přesně interní připomínkování, před zahájením samotného oficiálního jednání, slouží. Navíc se v tomto případně nejednalo o propadnutí převodu hospodaření, ale o zastropování určité částky.

Rozjet jednání o nedůvěře PKS můžeš skrze členský podnět, který musí získat určitou podporu členské základy (tuším, že je teď pro zahájení jednání třeba 16 hlasů). Jestli budeš chtít pomoci s formulací členského podnětu, tak se na mě klidně obrať.

Tak velký přebytek vznikl z toho, že SčK mělo velké příjmy a nebylo schopno je utratit. Ostatní kraje tak velké příjmy neměly. My na tomto přebytku teď částečně stavíme. Pokud se také podíváš na plánované saldo do let příštích, tak uvidíš, že jsou peníze téměř plně využity. Navíc nějakou rezervu mít musíš a když ti z daného roku peníze na účtech zbydou, tak je to vždy vítané posílení jednotlivých položek, případně rezervy, do let dalších. Musíš být trochu rozpočtově odpovědný a nevysát rozpočet úplně do dna.
Při hlasováním o každým zprominutím prdu je aspoň 14 dnů rozprava a na rozpočet jenom 5 dnů, proč?

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 11 lis 2020, 12:26
od Josef.Bouse
Brandýs nepodal žádný návrh. Marek, řekl že jsou pozadu a že mají něco takového v plánu. Nepodal projekt, plán financování, kolik chtějí peněz ani co vlastně budou dělat.
Co jsme tedy měli zapracovat ?

Termín vyhlášení hlasování je daný a my ho pouze dodržujeme.

Přebytek ? Pokud máme přebytek, tak protože ušetříme, což je za mě pozitivní a rádi přesuneme tyto finance do dalšího roku, kdy tím vytvoříme spoustu nových možností. Například Financování Ketů, školení, vybavení pro placené lidi a další ..
Také chci doda, že nás trápil rozpočet pro rok 2024, dky je volba do europarlamentu, volba do kraje a 3 senátní obvody. Což je dost náročný na finance. Koukal jsi vůbec na všechny roky a položky ? Četl jsi komentáře ? .. Přijde mi že nemáš uplně všechny informace.

Jaké drahé vybavení nám leží ve skříni ? Ano chyba, že při nákupu jsme neočekávali že přijde covid a lockdown a vybavení neužijeme, ale vše jinak bylo aktivně využíváno co to šlo.


Pokud máš konkrétní návrh můžeš ho tam dát.

Ohledně toho, že jsou v PKS lidé, kteří nepracovali nikdy s milionem nebo ho neviděli. Rozpočet oddělení kde pracuji je měsíčně větší než náš volební. Měl jsem na starosti dost velké i finančně náročné projekty, takže s tebou nesouhlasím. Ale volba PKS byla na všech. Díky, že se konstruktivně zapojuješ do debat místo aby jsi jen psal nesmysli co z velké části ani nejsou pravda do hospody. :)

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 11 lis 2020, 12:29
od Josef.Bouse
@Jan.Prokop

Zde je harmonogram, který dodržujeme: https://wiki.pirati.cz/rules/ropr#navrh_rozpoctu

Minulý rok to bylo cca stejné. Bohužel nás možná trochu tlačí Korona a kdyby nebyla sejdeme se na živo v PiCe. Nicméně jsme dali prostor na mumble a nabídli možnost se o tom pobavit pak ještě mimo.

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 11 lis 2020, 12:33
od Jan.Prokop
Josef.Bouse píše: 11 lis 2020, 12:29 @Jan.Prokop

Zde je harmonogram, který dodržujeme: https://wiki.pirati.cz/rules/ropr#navrh_rozpoctu

Minulý rok to bylo cca stejné. Bohužel nás možná trochu tlačí Korona a kdyby nebyla sejdeme se na živo v PiCe. Nicméně jsme dali prostor na mumble a nabídli možnost se o tom pobavit pak ještě mimo.
Nemyslím si, že 5 dnů, do kterých byl zahrnut víkend je dostatečný čas