Středočeská hospoda

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 958
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Profese: polygraf
Dal poděkování: 545 poděkování
Dostal poděkování: 1181 poděkování

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Martin.Polak »

Petr.Vileta píše: 20 srp 2020, 12:22
Martin.Polak píše: 24 črc 2020, 01:50 Nextcloud: marně čekám na ten den, kdy momentálně nejvíce úspěšná Pirátská strana na světě udělá něco pro otevřený software a konečně si koupí podnikatelskou licenci a dá vývojářům něco vydělat...
A kterou konkrétně? Desktop, server, od kterého vývojového týmu? Ubuntu, Fedora, RedHat, Debian, SUSE ... ?
Začít kdekoliv. Netuším který systém je pro nás nejvíce klíčový. phpBB? Mumble? Nevím jak je to s licencí na kancelářskou sadu na Mraku.
Prostě mám lehce pocit, že jsme v pozici, kdy můžeme celosvětové komunitě lehce vracet.
Přemýšlel někdo o té "svobodné hudbě" co je na mraku jako o hudbě a že interpreti prosí na svých stránkách odkud byla stažena o "donate"?
Pro nás je to jen elevator music. Jistě některé projekty prostě nechtějí peníze, ale jde se podívat jinam.
Třeba i to blbé Ubuntu by si zasloužilo nějaký ten desátek.
Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 1900
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1687 poděkování

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Martin.Polak píše: 24 črc 2020, 01:50 Nextcloud: marně čekám na ten den, kdy momentálně nejvíce úspěšná Pirátská strana na světě udělá něco pro otevřený software a konečně si koupí podnikatelskou licenci a dá vývojářům něco vydělat...
Kdo jiný by měl něco vracet i zpět než naše strana, která vznikla na serveru Linuxexpres.cz
Ivan Bartoš přišel kdysi s tím, že jeho kamarádi mají nějaký sw na rychločtení. A že nám domluví nějaké slevy. Tak jsem tehdá přispíval jako že bychom od nich ten sw koupili a uvolnili s co možná nejsvobodnější licencí.
To ale widloidi nepochopí. Ani tehdy netušili o čem je řeč.
Petře, ono nejde vůbec o to pro jaké distro bys to uvolnil. Takže to, že tušíš, jaké názvy mají, tak tím nás, co když sednou ke compu s widlema, tak nadávají, protože je to naprosto nepouživatelný systém, neohromíš :lol:
Jestli někdo vdechne někdo nějakému sw svobodnou licenci, tak už se o distra starat nemusíš - to se (v tom nejlepším smyslu slova) rozplevelí samo (teda pokud ten sw nestojí za prd).
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

NDA NDA NDA - heleme se, možná lepší časy, volte Hamalovou! :)
Alice.Hamalova píše: 21 srp 2020, 11:35 ...
[*] Popsání dobré praxe při ochraně osobních údajů a kontroly jejího dodržování (nepotřebujeme na všechno hned NDA, často postačí prokazatelné proškolení, které je možné udělat i online)
[/list]

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dotazník Pirátů - klíčová témata pro seniory
... Pokud máte ve svém rodinném, blízkém či jakémkoli jiném okolí osobu, která je v seniorském věku, rádi bychom Vás poprosili o vyplnění následujícího dotazníku...
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1666
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 3474 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Jan.Korbel »

Škoda že to není na ankety.pirati.cz.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Korbel píše: 31 srp 2020, 21:14 Škoda že to není na ankety.pirati.cz.
No kdyby to třeba umělo samo přepnout do češtiny (jazyku nastaveném v prohlížeči/OS jako výchozí), tak by to tam možná mohlo být. ;)
Snímek obrazovky pořízený 2020-08-31 23-26-28.png
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1666
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 3474 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Jan.Korbel »

Petr.Vileta píše: 31 srp 2020, 23:27 No kdyby to třeba umělo samo přepnout do češtiny (jazyku nastaveném v prohlížeči/OS jako výchozí), tak by to tam možná mohlo být. ;)
Tím to určitě nebude. Součástí odkazu na konkrétní anketu je kód jazyka (...&lang=cs).
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Korbel píše: 01 zář 2020, 11:07
Petr.Vileta píše: 31 srp 2020, 23:27 No kdyby to třeba umělo samo přepnout do češtiny (jazyku nastaveném v prohlížeči/OS jako výchozí), tak by to tam možná mohlo být. ;)
Tím to určitě nebude. Součástí odkazu na konkrétní anketu je kód jazyka (...&lang=cs).
A když nemám odkaz na konkrétní anketu? https://ankety.pirati.cz/ :? Bylo by docela fajn se i tak přepnout do jazyka preferovaného uživatelem a nabídnout nějaké ankety, které ještě nevyplnil, třeba posledních 10. ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1666
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 3474 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Jan.Korbel »

Petr.Vileta píše: 01 zář 2020, 12:15 A když nemám odkaz na konkrétní anketu? https://ankety.pirati.cz/ :? Bylo by docela fajn se i tak přepnout do jazyka preferovaného uživatelem a nabídnout nějaké ankety, které ještě nevyplnil, třeba posledních 10. ;)
Tvoje starosti bych chtěl mít :-) Některé ankety jsou vázané na token (pokud jde výzva konkrétním lidem) a tokeny browser nezná když ho pošleš na homepage.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Středočeská hospoda

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Korbel píše: 01 zář 2020, 13:56 Tvoje starosti bych chtěl mít :-) Některé ankety jsou vázané na token (pokud jde výzva konkrétním lidem) a tokeny browser nezná když ho pošleš na homepage.
A myslíš, že je dobré, aby na homepage bylo jen menu pro výběr jazyka a default v angličtině? Na jakékoliv homepage. ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“