Stránka 25 z 43

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 12 kvě 2020, 02:55
od Martin.Polak
To jsem z toho jelen. Takže někdo chce k nám do kraje, protože si chce vyzkoušet teorii, že více lidí nepůsobí erozivně na jednotu kraje?
@Dalibor.Zahora ?
Já mám k účelovým přestupům negativní vztah. Praha by také nebyla nadšená, kdyby se úderka z jiného kraje rozhodla založit u nich buňku. Stejně jako se dá pracovat bez členství se dá pracovat i z jiného kraje.
To je jako kdyby si teď Záhora podal žádost o členství v Ústeckém kraji ačkoliv je z Prahy jen proto, že tam jsou teď pro něj lepší lidé. ;/

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 12 kvě 2020, 06:19
od Martin.Polak
Uložím si tady text který nakopírují do správného vlákna až bude:

OFFTOPICJsem proti tomu o čem se mluvilo na Mumble.
Je sice pěkné, že by spolek s nezávadným jménem měl někde více otevřené dveře než politická strana, ale jak by to ve finále vypadalo?
Spolek by ohlásil ,,nezávislou akci" a ve finále tam přijede x borců od hlavy k až k patě v pirátských hadrech a budou ještě mávat vlajkami.
Každému hned dojde, odkud vítr vane a komu ten spolek fouká do plachet. Když někoho takhle ojebeme a pustí si k sobě a nebo dá slevu maskovaným Pirátům o kterých si myslel, že se jednalo o obyčejné slušné lidi, tak se bude třeba cítit podveden a bude nahlas křičet, protože Piráty nesnáší a není ani v našem zájmu dělat akce tam kde nás nemají rádi.
A navíc ty stejné provozní, úředníky a správce budeme potřebovat i za rok pro volební kampaň do PSP a o rok později v komunálních volbách.
A budete se divit, tyhle lidi mají paměť jako sloni. Úřednice u nás na úřadě si pamatuje i koho posíláme do OVK. Strany a hnutí, které posilují blázny nemají vůbec v oblibě. Stejně jako u OVK není důležité koho tam vyšleme , ale je důležité koho tam nevyšleme, tak u některých ,,akci" není důležité co uděláme, ale hlavně co neuděláme.
,,Peníze mluví" vždy je potřeba ukazovat, kdo to platí a ještě nikdo z nás není tak populární, aby se mohl objevovat jako hvězda na apolitických akcích.

(Text bude ještě upravován).

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 12 kvě 2020, 13:27
od Jan.Prokop
Martin.Polak píše: 12 kvě 2020, 06:19 Uložím si tady text který nakopírují do správného vlákna až bude:

OFFTOPICJsem proti tomu o čem se mluvilo na Mumble.
Je sice pěkné, že by spolek s nezávadným jménem měl někde více otevřené dveře než politická strana, ale jak by to ve finále vypadalo?
Spolek by ohlásil ,,nezávislou akci" a ve finále tam přijede x borců od hlavy k až k patě v pirátských hadrech a budou ještě mávat vlajkami.
Každému hned dojde, odkud vítr vane a komu ten spolek fouká do plachet. Když někoho takhle ojebeme a pustí si k sobě a nebo dá slevu maskovaným Pirátům o kterých si myslel, že se jednalo o obyčejné slušné lidi, tak se bude třeba cítit podveden a bude nahlas křičet, protože Piráty nesnáší a není ani v našem zájmu dělat akce tam kde nás nemají rádi.
A navíc ty stejné provozní, úředníky a správce budeme potřebovat i za rok pro volební kampaň do PSP a o rok později v komunálních volbách.
A budete se divit, tyhle lidi mají paměť jako sloni. Úřednice u nás na úřadě si pamatuje i koho posíláme do OVK. Strany a hnutí, které posilují blázny nemají vůbec v oblibě. Stejně jako u OVK není důležité koho tam vyšleme , ale je důležité koho tam nevyšleme, tak u některých ,,akci" není důležité co uděláme, ale hlavně co neuděláme.
,,Peníze mluví" vždy je potřeba ukazovat, kdo to platí a ještě nikdo z nás není tak populární, aby se mohl objevovat jako hvězda na apolitických akcích.

(Text bude ještě upravován).
Nastíním konkrétní případ, kdy by se to aplikovalo a jestli by to bylo taky proti tvýmu přesvědčení.
Chceme udělat akci s nějakým místním spolkem, který bere od radnice, která nám není nakloněna nějaké dotace. Bojí se, že kdyby to udělali přímo s námi, tak by o ty dotace přišli (zvlášť když nejsou nárokové), ale tomu, že např na jejich pozemcích se bude dělat akce pořádaná nějakým občanským sdružením a ta akce bude sponzorovaná Piráty se bránit nebudou, protože když by někdo z vrchu měl kecy, tak vždycky můžou říct, že o tom sponzoringu nevěděli.

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 12 kvě 2020, 15:14
od Petr.Vileta
Martin.Polak píše: 12 kvě 2020, 02:55 To jsem z toho jelen. Takže někdo chce k nám do kraje, protože si chce vyzkoušet teorii, že více lidí nepůsobí erozivně na jednotu kraje?
@Dalibor.Zahora ?
Já mám k účelovým přestupům negativní vztah. Praha by také nebyla nadšená, kdyby se úderka z jiného kraje rozhodla založit u nich buňku. Stejně jako se dá pracovat bez členství se dá pracovat i z jiného kraje.
To je jako kdyby si teď Záhora podal žádost o členství v Ústeckém kraji ačkoliv je z Prahy jen proto, že tam jsou teď pro něj lepší lidé. ;/
Milý jelene :) Praha je plná "náplav", tam jsou na to zvyklí. ;) A proč by člověk nemohl přestoupit do kraje, kde mi kolektiv přijde lepší a kompaktibilnější? Někteří se kvůli tomu třeba i přestěhují (např. změna zaměstnání - lepší kolektiv, ne plat)

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 12 kvě 2020, 16:02
od Tereza.Vovesova
Tak to jsem teda na tebe zvědavá @Dalibor.Zahora, co teď ty na to. :lol:
A pro informaci @Martin.Polak, s Daliborem jsme byli spolu na Praze na MS Praha 1 u jeho vzniku a vlastně i na základě Daliborova přesunu, jsem ve své žádosti neviděla vůbec žádný problém. Něco zásadního se od dob Daliborova přestupu změnilo?
Ke zbytku až večer.

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 12 kvě 2020, 17:26
od Martin.Polak
Jan.Prokop píše: 12 kvě 2020, 13:27
Martin.Polak píše: 12 kvě 2020, 06:19 Uložím si tady text který nakopírují do správného vlákna až bude:

OFFTOPICJsem proti tomu o čem se mluvilo na Mumble.
Je sice pěkné, že by spolek s nezávadným jménem měl někde více otevřené dveře než politická strana, ale jak by to ve finále vypadalo?
Spolek by ohlásil ,,nezávislou akci" a ve finále tam přijede x borců od hlavy k až k patě v pirátských hadrech a budou ještě mávat vlajkami.
Každému hned dojde, odkud vítr vane a komu ten spolek fouká do plachet. Když někoho takhle ojebeme a pustí si k sobě a nebo dá slevu maskovaným Pirátům o kterých si myslel, že se jednalo o obyčejné slušné lidi, tak se bude třeba cítit podveden a bude nahlas křičet, protože Piráty nesnáší a není ani v našem zájmu dělat akce tam kde nás nemají rádi.
A navíc ty stejné provozní, úředníky a správce budeme potřebovat i za rok pro volební kampaň do PSP a o rok později v komunálních volbách.
A budete se divit, tyhle lidi mají paměť jako sloni. Úřednice u nás na úřadě si pamatuje i koho posíláme do OVK. Strany a hnutí, které posilují blázny nemají vůbec v oblibě. Stejně jako u OVK není důležité koho tam vyšleme , ale je důležité koho tam nevyšleme, tak u některých ,,akci" není důležité co uděláme, ale hlavně co neuděláme.
,,Peníze mluví" vždy je potřeba ukazovat, kdo to platí a ještě nikdo z nás není tak populární, aby se mohl objevovat jako hvězda na apolitických akcích.

(Text bude ještě upravován).
Nastíním konkrétní případ, kdy by se to aplikovalo a jestli by to bylo taky proti tvýmu přesvědčení.
Chceme udělat akci s nějakým místním spolkem, který bere od radnice, která nám není nakloněna nějaké dotace. Bojí se, že kdyby to udělali přímo s námi, tak by o ty dotace přišli (zvlášť když nejsou nárokové), ale tomu, že např na jejich pozemcích se bude dělat akce pořádaná nějakým občanským sdružením a ta akce bude sponzorovaná Piráty se bránit nebudou, protože když by někdo z vrchu měl kecy, tak vždycky můžou říct, že o tom sponzoringu nevěděli.
No ano, ale to jsou takové účetní kejkle, aby se v účetnictví neobjevilo slovní spojení ,,Pirátská strana".
Těžko může nějaký nevinný spolek tvrdit, že nevěděli kdo to platí, když se tam nakonec třeba vyloupne Ivan Bartoš.
A co hůře naruší to transparentnost našeho účetnictví a budeš muset 1046 členům vysvětlovat, proč fakturuješ na nějakého poskytovatele služeb, který peníze posílá dál na jiný spolek.
To by i ten krycí spolek musel mít transparentní účetnictví ale pak by ta maska hned spadla a otázkou je i daňové přiznání toho spolku na konci roku.

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 12 kvě 2020, 21:57
od Tereza.Vovesova
Jak jsem slíbila, rozvedu ještě svojí reakci na Martinův komentář.
Martin.Polak píše: 12 kvě 2020, 02:55 To jsem z toho jelen. Takže někdo chce k nám do kraje, protože si chce vyzkoušet teorii, že více lidí nepůsobí erozivně na jednotu kraje?
@Dalibor.Zahora ?
Jasně jsem psala: "ano, věřím, že se nám mimo jiné během kampaně podaří oslovit i nové zájemce". Takže jsem moc nepochopila, kde si vzal, že chci něco zkoušet. V té diskuzi v Podpalubí jsem navíc jasně napsala svůj názor k nabírání nových členů: "Já souhlasím s Rosťou Řehou, myšlenka, že rychlým náborem členů něco zlepšíme se ukazuje spíš jako lichá. :/"
Související komentář ve zmíněné diskuzi je tady viewtopic.php?p=694882#p694882 . Davidův "růst o 60" jsem brala jako nábor nových členů. Kde se vzal Davidův nástřel nárůstu o 60 lidí ročně a další podrobnosti jsou v té debatě, asi nemá smysl rozvádět.

Ne, opravdu nechci přejít do KS SčK, protože bych chtěla dělat nějaké pokusy, což věřím, že by mohlo vzbudit tvojí bouřlivou reakci. Já se chci začlenit do MS Jesenice - Jílové, protože věřím, že má smysl připojit se k nim, a že mojí přítomnost ocení už teď během volební kampaně, kdy jim jako členka budu podle mého názoru víc platná, protože mimo to, že budu rozumět jejich fungování, budu mít přístup k informacím stejně jako ostatní členové a bez toho abych byla odkázána na informace od Romana se budu schopná pořádaných akcí účastnit.
Martin.Polak píše: 12 kvě 2020, 02:55 Já mám k účelovým přestupům negativní vztah. Praha by také nebyla nadšená, kdyby se úderka z jiného kraje rozhodla založit u nich buňku. Stejně jako se dá pracovat bez členství se dá pracovat i z jiného kraje.
To je jako kdyby si teď Záhora podal žádost o členství v Ústeckém kraji ačkoliv je z Prahy jen proto, že tam jsou teď pro něj lepší lidé. ;/
Nevím v čem konkrétně ti můj přestup přijde "účelový". To, že chci spolupracovat s Romanem, protože je na něj spolehnutí, dokáže pro Piráty odvést spoustu práce a já bych jemu i ostatním z MS ráda pomohla? To že bych chtěla dělat v rámci Pirátů to, co dělám nejraději, tj. konstruktivní činnost, která má smysl, komunikovat s lidmi během kampaně doufejme i v ulicích a bavit se s nimi o tom, co si o nás myslí? Opravdu téhle tvé poznámce moc nerozumím.

Uvedu tedy na pravou míru ten "vtípek" na konci svého prvního příspěvku, ze kterého si zřejmě usoudil, že jsem "úderka". Jak už jsem předestřela, s Daliborem se známe od 2017. Dalibor je člověk, kterého si mimo jiné vážím pro jeho výdrž u Pirátů a to z toho důvodu, že projít si jako člen celým 11-ti letým vývojem strany a prožít s ní všechny "první krůčky" a "vývojové etapy" chce podle mého názoru víc než určité odhodlání pro věc. Dalibor byl ten, kdo nám na Jedničce vysvětloval základy na Fóru, s kým jsme stepovali před Nemocnicí na Františku, a pak ještě různě po Praze 1, když jsme sbírali podpisy pod petici za záchranu Františku. Dalibor byl taky ten, kterému jsem občas ze začátku volala, aby mi řekl svůj pohled na některé věci u Pirátů, zároveň je to i člověk, se kterým se tady na Fóru občas "názorově utkáme" v politických debatách a přesto si potom pošleme zprávu, že je mezi námi všechno pořád při starém a ok. No a z toho vycházel můj "agilní" závěr, který měl být spíš "pošťouchnutím" pro Dalibora než čímkoli jiným.

A poslední věc, neznám tě, v podstatě si tě pamatuju odněkud z komentářů na fb, ale jinak asi ještě nebyla příležitost, abych se s tebou v rámci Pirátů setkala, takže jsem se podívala na tvůj profil, abych se alespoň něco dozvěděla.
Stejně jako ty jsem znala a pozorovala Pirátskou stranu už od začátku, dokonce jsem s bývalým přítelem, který už ve straně dávno není objížděla na severu Čech lidi pro první kandidátku ve 2010. Přidala jsem se 2017 a od 2018 jsem členem. Tak proč si myslíš, že já bych neměla být členem MS v SčK, když ty jím seš. :D
Tím, že jsem ve svém zaměstnání monitora klinických hodnocení pravidelně objížděla určitá města po celé ČR a "zabydlela jsem se" tak nějak všude, tak se v rámci ČR považuju spíš za, s nadsázkou řečeno, "všudyzdejší" než upíchlá na jednom místě. Proto opravdu nerozumím proč by měl být v rámci Pirátské strany problém s mým přestupem do jiného KS v rámci republiky.

P.S. Mimochodem jsem stejně jako Dalibor původně Ústečanda, takže kdo ví, třeba skončím někdy v budoucnu i v KS Ústecký kraj, koneckonců na otvíračce SUPICE jsem samozřejmě byla. :lol:

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 13 kvě 2020, 13:20
od Jan.Prokop
Martin.Polak píše: 12 kvě 2020, 17:26 No ano, ale to jsou takové účetní kejkle, aby se v účetnictví neobjevilo slovní spojení ,,Pirátská strana".
Těžko může nějaký nevinný spolek tvrdit, že nevěděli kdo to platí, když se tam nakonec třeba vyloupne Ivan Bartoš.
A co hůře naruší to transparentnost našeho účetnictví a budeš muset 1046 členům vysvětlovat, proč fakturuješ na nějakého poskytovatele služeb, který peníze posílá dál na jiný spolek.
To by i ten krycí spolek musel mít transparentní účetnictví ale pak by ta maska hned spadla a otázkou je i daňové přiznání toho spolku na konci roku.
Jaký účetnictví? Čistě to beru místní spolek AB s naším spolkem XY uspořádá akci pro rodiny s dětmi s hudební produkcí, u které budou figurovat Piráti jako sponzor, ty spolky budou spolu pouze na nějaké smlouvě, do našeho účetnictví půjdou konkrétní položky jako nájem aparátu, cesťáky kapelám atd..
Místní spolek dejme tomu bude dělat občerstvení, které zase půjde do jeho účetnictví.
Je fakt rozdíl akci s někým přímo pořádat a nechat se někým pouze sponzorovat

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 13 kvě 2020, 23:51
od Martin.Polak
Jan.Prokop píše: 13 kvě 2020, 13:20
Martin.Polak píše: 12 kvě 2020, 17:26 No ano, ale to jsou takové účetní kejkle, aby se v účetnictví neobjevilo slovní spojení ,,Pirátská strana".
Těžko může nějaký nevinný spolek tvrdit, že nevěděli kdo to platí, když se tam nakonec třeba vyloupne Ivan Bartoš.
A co hůře naruší to transparentnost našeho účetnictví a budeš muset 1046 členům vysvětlovat, proč fakturuješ na nějakého poskytovatele služeb, který peníze posílá dál na jiný spolek.
To by i ten krycí spolek musel mít transparentní účetnictví ale pak by ta maska hned spadla a otázkou je i daňové přiznání toho spolku na konci roku.
Jaký účetnictví? Čistě to beru místní spolek AB s naším spolkem XY uspořádá akci pro rodiny s dětmi s hudební produkcí, u které budou figurovat Piráti jako sponzor, ty spolky budou spolu pouze na nějaké smlouvě, do našeho účetnictví půjdou konkrétní položky jako nájem aparátu, cesťáky kapelám atd..
Místní spolek dejme tomu bude dělat občerstvení, které zase půjde do jeho účetnictví.
Je fakt rozdíl akci s někým přímo pořádat a nechat se někým pouze sponzorovat
Stejně je to věc která by se měla probrat s KF.
OFFTOPICNáš spolek XY který nám bude propůjčen není nikterak finančně aktivní a proto odevzdává jen čestné prohlášení a neplatí daně, pokud přes něj začnou protékat peníze, tak se stane plátcem DPH.
Náš spolek XY nemá žádnou historii a v představenstvu budou Piráti, takže každému bude úplně jasné oč jde.
Ono by všechno krásně fungovalo, pokud by se na dané akci neobjevila ani jedna vlajka a ani jedno logo.
Spolek AB a spolek CD udělali společně akci, kde se neodehrála žádná prezentace programu, kandidátů, strany a nikdo po ničem nepátrá.
V momentě kdy se tam začnou přiznaně producírovat naši lidi, naše logo atd tak přesně v ten moment je to politická akce.
A jestli ještě platí tohle jak píšeš:
Jan.Prokop píše: do našeho účetnictví půjdou konkrétní položky jako nájem aparátu, cesťáky kapelám
tak veškeré utajení padá.
Jaký je pak rozdíl, když danou akci vyjedná Franta Koudelka (člen) a peníze půjdou z našeho transparentního účtu a mezí tím, když akci vyjedná Milovníci ptactva o.p.s. a peníze půjdou opět z našeho transparentního účtu? V obou případech to stále jde z našeho účtu.

Re: Středočeská hospoda

Napsal: 14 kvě 2020, 00:27
od Martin.Polak
Tereza.Vovesova píše: 12 kvě 2020, 21:57 OFFTOPICJak jsem slíbila, rozvedu ještě svojí reakci na Martinův komentář.

[quote=Martin.Polak post_id=695321 time=1589244935 user_id=1555]
To jsem z toho jelen. Takže někdo chce k nám do kraje, protože si chce vyzkoušet teorii, že více lidí nepůsobí erozivně na jednotu kraje?
@Dalibor.Zahora ?

Jasně jsem psala: "ano, věřím, že se nám mimo jiné během kampaně podaří oslovit i nové zájemce". Takže jsem moc nepochopila, kde si vzal, že chci něco zkoušet. V té diskuzi v Podpalubí jsem navíc jasně napsala svůj názor k nabírání nových členů: "Já souhlasím s Rosťou Řehou, myšlenka, že rychlým náborem členů něco zlepšíme se ukazuje spíš jako lichá. :/"
Související komentář ve zmíněné diskuzi je tady viewtopic.php?p=694882#p694882 . Davidův "růst o 60" jsem brala jako nábor nových členů. Kde se vzal Davidův nástřel nárůstu o 60 lidí ročně a další podrobnosti jsou v té debatě, asi nemá smysl rozvádět.

Ne, opravdu nechci přejít do KS SčK, protože bych chtěla dělat nějaké pokusy, což věřím, že by mohlo vzbudit tvojí bouřlivou reakci. Já se chci začlenit do MS Jesenice - Jílové, protože věřím, že má smysl připojit se k nim, a že mojí přítomnost ocení už teď během volební kampaně, kdy jim jako členka budu podle mého názoru víc platná, protože mimo to, že budu rozumět jejich fungování, budu mít přístup k informacím stejně jako ostatní členové a bez toho abych byla odkázána na informace od Romana se budu schopná pořádaných akcí účastnit.
Martin.Polak píše: 12 kvě 2020, 02:55 Já mám k účelovým přestupům negativní vztah. Praha by také nebyla nadšená, kdyby se úderka z jiného kraje rozhodla založit u nich buňku. Stejně jako se dá pracovat bez členství se dá pracovat i z jiného kraje.
To je jako kdyby si teď Záhora podal žádost o členství v Ústeckém kraji ačkoliv je z Prahy jen proto, že tam jsou teď pro něj lepší lidé. ;/
Nevím v čem konkrétně ti můj přestup přijde "účelový". To, že chci spolupracovat s Romanem, protože je na něj spolehnutí, dokáže pro Piráty odvést spoustu práce a já bych jemu i ostatním z MS ráda pomohla? To že bych chtěla dělat v rámci Pirátů to, co dělám nejraději, tj. konstruktivní činnost, která má smysl, komunikovat s lidmi během kampaně doufejme i v ulicích a bavit se s nimi o tom, co si o nás myslí? Opravdu téhle tvé poznámce moc nerozumím.

Uvedu tedy na pravou míru ten "vtípek" na konci svého prvního příspěvku, ze kterého si zřejmě usoudil, že jsem "úderka". Jak už jsem předestřela, s Daliborem se známe od 2017. Dalibor je člověk, kterého si mimo jiné vážím pro jeho výdrž u Pirátů a to z toho důvodu, že projít si jako člen celým 11-ti letým vývojem strany a prožít s ní všechny "první krůčky" a "vývojové etapy" chce podle mého názoru víc než určité odhodlání pro věc. Dalibor byl ten, kdo nám na Jedničce vysvětloval základy na Fóru, s kým jsme stepovali před Nemocnicí na Františku, a pak ještě různě po Praze 1, když jsme sbírali podpisy pod petici za záchranu Františku. Dalibor byl taky ten, kterému jsem občas ze začátku volala, aby mi řekl svůj pohled na některé věci u Pirátů, zároveň je to i člověk, se kterým se tady na Fóru občas "názorově utkáme" v politických debatách a přesto si potom pošleme zprávu, že je mezi námi všechno pořád při starém a ok. No a z toho vycházel můj "agilní" závěr, který měl být spíš "pošťouchnutím" pro Dalibora než čímkoli jiným.

A poslední věc, neznám tě, v podstatě si tě pamatuju odněkud z komentářů na fb, ale jinak asi ještě nebyla příležitost, abych se s tebou v rámci Pirátů setkala, takže jsem se podívala na tvůj profil, abych se alespoň něco dozvěděla.
Stejně jako ty jsem znala a pozorovala Pirátskou stranu už od začátku, dokonce jsem s bývalým přítelem, který už ve straně dávno není objížděla na severu Čech lidi pro první kandidátku ve 2010. Přidala jsem se 2017 a od 2018 jsem členem. Tak proč si myslíš, že já bych neměla být členem MS v SčK, když ty jím seš. :D
Tím, že jsem ve svém zaměstnání monitora klinických hodnocení pravidelně objížděla určitá města po celé ČR a "zabydlela jsem se" tak nějak všude, tak se v rámci ČR považuju spíš za, s nadsázkou řečeno, "všudyzdejší" než upíchlá na jednom místě. Proto opravdu nerozumím proč by měl být v rámci Pirátské strany problém s mým přestupem do jiného KS v rámci republiky.

P.S. Mimochodem jsem stejně jako Dalibor původně Ústečanda, takže kdo ví, třeba skončím někdy v budoucnu i v KS Ústecký kraj, koneckonců na otvíračce SUPICE jsem samozřejmě byla. :lol:[/ot]
[/quote][/quote]



Vlákno úlevné zase tak moc nesleduji. Z tvého textu jsem nabyl dojmu, že je ti Praha malá a že tam stále bydlíš a že neplánuješ mít trvalý pobyt na území kraje a s Romanem Morávkem se stýkáš opět na demonstracích v Praze.
Trvalý pobyt a nebo alespoň trvalý přechodný pobyt a následný budoucí trvalý pobyt a nebo obecná známost v daném místě je velice důležitý předpoklad pro komunální politiku a nejedná se jen o kandidátku listinu a samotné volby ale o soustavnou činnost a povědomí o místě ve kterém dané MS působí.OFFTOPIC Samozřejmě pro komunální volby je to naprosto nutné mít trvalé bydliště v obci kde chceš kandidovat.
Stejně je to s krajskou příslušností, myslím si, že jeden z dobrých předpokladů pro člena KS je nějaký skutečný vztah ke kraji a ne argumentace, že daný člověk je všudezdejší.
Nejedná se konkretně vůbec o tvojí osobu, ale prostě dopředu zvedám varovně prst, že jsem proti tomu, aby se z našeho kraje stalo rejdiště pro B tým pražských Pirátů.
Potřebujeme si najít a vychovat svoje vlastní lidi, kteří budou důvěryhodní pro občany kraje a nebudeme si je bát postavit na jakoukoli kandidátku.
Proto bych rád v příštím roce apeloval na členy kraje, aby v nominacích na kandidátku do PSP dali přednost tradici a lidem kteří dlouhodobě fungují před lákavou záplavou nových blyštivých jmen. Ale to už je OT.

Ostatně stanovy strany znají i pojem "hostování" a myslím, že tohle budou do budoucna přesně ty případy, kdy by se mělo žádat o hostování a ne o členství. https://www.pirati.cz/o-nas/stanovy.html
Kupříkladu já bych také strašně moc rád byl členem MS Poděbrady. To město je jako přetopený kotel bez pojistného ventilu a vyloženě čeká na Piráty. Město je to navíc značně kosmopolitní, takže je tam šance na úspěch ale bohužel bydlím o 16 km vedle a nemohu se stát členem MS tam.

PS: Dalibor Záhora je samozřejmě také vetřelec a jeho úkolem bylo dohlížet na náš méně pirátsky rozvinutí kraj, ale už jsme si na něj zvykli a nikdo mu už nepřipomíná že je agent a vetřelec.