Stránka 13 z 43
Re: Středočeská hospoda
Napsal: 15 lis 2019, 11:52
od Dalibor.Zahora
Mě se líbí, že by jsme začali šít ty boty jako Baťa.
Btw proč je hlasování o manažerovi na foru a místopředsedovi na Heliosu? (preferuji Heliso teda).
Re: Středočeská hospoda
Napsal: 15 lis 2019, 12:55
od Jan.Korbel
Protože to je na předsedajícím. Já jsem šel do Heliosu, abychom byli lépe připraveni na budoucnost. V rámci toho jsem udělal jedno testovací hlasování a sepsal návod, co kde nastavit.
Re: Středočeská hospoda
Napsal: 15 lis 2019, 13:11
od Lenka.Kozlova
Jan.Korbel píše: ↑15 lis 2019, 12:55
Protože to je na předsedajícím. Já jsem šel do Heliosu, abychom byli lépe připraveni na budoucnost. V rámci toho jsem udělal jedno testovací hlasování a sepsal návod, co kde nastavit.
Mohl bys nějak jednoduše vysvětlit, jak s Heliosem pracovat, aby si každý po hlasování mohl najít, co potřebuje?
Re: Středočeská hospoda
Napsal: 15 lis 2019, 13:14
od Martin.Polak
Jan.Korbel píše: ↑15 lis 2019, 12:55
Protože to je na předsedajícím. Já jsem šel do Heliosu, abychom byli lépe připraveni na budoucnost. V rámci toho jsem udělal jedno testovací hlasování a sepsal návod, co kde nastavit.
Nemáš tam ani jednoho živého ,,Trustees".

Re: Středočeská hospoda
Napsal: 15 lis 2019, 15:21
od Jan.Korbel
Lenka.Kozlova píše: ↑15 lis 2019, 13:11
Mohl bys nějak jednoduše vysvětlit, jak s Heliosem pracovat, aby si každý po hlasování mohl najít, co potřebuje?
Po hlasování je potřeba počkat, až to administrátor ukončí a spočítá. Pak se může kdokoliv podívat na výsledky, které jsou vidět na úvodní stránce konkrétního hlasování. Pokud hlasování není zobrazené na hlavní stránce Heliosu, je možné se přihlásit a pak se v pravém menu objeví odkaz. Napadá tě něco konkrétního? IMHO největší záludnost z pohledu voliče je na konci hlasování odevzdat lístek - proto jsem to na info stránce hlasování explicitně napsal a asi bych to klidně psal do každého hlasování.
Martin.Polak píše: ↑15 lis 2019, 13:14
Nemáš tam ani jednoho živého ,,Trustees".
Ano. Chtěl jsem si tentokrát udělat pořádek v těch základních nastaveních (kde jsou různé záludnosti) a tak jsem to nekomplikoval. Našemu TO věřím, tak to nevidím jako problém a trustees můžeme doplnit někdy později.
Re: Středočeská hospoda
Napsal: 16 lis 2019, 01:59
od Lenka.Kozlova
Stále dokola padá ze svaté trojice to samé, když to shrnu:
Kdyby byl Patrick lídr a Marek vysoko na čele, měli bychom úžasnou kandidátku, protože se ani jedno nepotvrdilo, ukázalo se z čistajasna, že všichni ostatní jsou blbí a ukrutní nýmandi.
OK už jsme to všichni pochopili. Bude to všechno? Nebo přihodíte ještě nějakej foršus? Nudíte.
Re: Středočeská hospoda
Napsal: 16 lis 2019, 06:08
od Jiri.Snizek
Jan.Korbel píše: ↑15 lis 2019, 15:21
Lenka.Kozlova píše: ↑15 lis 2019, 13:11
Mohl bys nějak jednoduše vysvětlit, jak s Heliosem pracovat, aby si každý po hlasování mohl najít, co potřebuje?
Po hlasování je potřeba počkat, až to administrátor ukončí a spočítá. Pak se může kdokoliv podívat na výsledky, které jsou vidět na úvodní stránce konkrétního hlasování. Pokud hlasování není zobrazené na hlavní stránce Heliosu, je možné se přihlásit a pak se v pravém menu objeví odkaz. Napadá tě něco konkrétního? IMHO největší záludnost z pohledu voliče je na konci hlasování odevzdat lístek - proto jsem to na info stránce hlasování explicitně napsal a asi bych to klidně psal do každého hlasování.
Martin.Polak píše: ↑15 lis 2019, 13:14
Nemáš tam ani jednoho živého ,,Trustees".
Ano. Chtěl jsem si tentokrát udělat pořádek v těch základních nastaveních (kde jsou různé záludnosti) a tak jsem to nekomplikoval. Našemu TO věřím, tak to nevidím jako problém a trustees můžeme doplnit někdy později.
Hlas lze měnit tak, že volič hlasuje znovu. Jeho záznam o hlasování se tím přepíše na nový.
Re: Středočeská hospoda
Napsal: 16 lis 2019, 22:58
od Lenka.Kozlova
@Jiri.Snizek
Cesta do pekla je často dlážděna dobrými úmysly a vede přímo.
Re: Středočeská hospoda
Napsal: 17 lis 2019, 00:30
od Jiri.Snizek
Kdo to napsal? Já jsem jeden čas docela dost sbíral lidovou moudrost a po čase jsem začal zjišťovat, že si některá moudra protiřečí.
Re: Středočeská hospoda
Napsal: 17 lis 2019, 07:56
od Jiri.Snizek
Když už jsme v hospodě a můžeme se bavit volněji, tak si dovolím se s vámi podělit o začátky dvou knih, na které jsem si v návaznosti na tebou použité moudro vzpomněl.
První jsou Kantovy Základy metafyziky mravů: "Nikde na světě, ba dokonce ani mimo něj, nelze myslet nic, co by se dalo bez omezení považovat za dobré, kromě dobré vůle."
A i dál je tahle knížka zajímavá. Kant v ní uvádí svůj kategorický imperativ.
A druhá knížka, na kterou jsem si vzpomněl, je Descartova Rozprava o metodě: "Zdravý smysl je věc ze všeho na světě nejlépe rozdělená; neboť každý se domnívá tak dobře být jím opatřen, že i ti, jež lze nejtíže uspokojit v jakékoli jiné věci, nikterak nemají ve zvyku toužit po tom, aby ho měli více, než ho mají. V čemž se pravděpodobně ne každý z nich mýlí; dokazuje to však ještě spíš, že schopnost správně uvažovat a rozeznávat pravdivé od klamného, což je vlastně ona schopnost, kterou nazýváme zdravým smyslem neboli rozumem, je od přirozenosti u všech lidí rovná; a dokazuje to dále, že rozličnost našich názorů nepochází z toho, že jedni jsou rozumnější než druzí, nýbrž toliko z toho, že vedeme své myšlenky různými cestami a neuvažujeme o týchž věcech. Neboť nestačí mít zdravý smysl, nýbrž hlavní je správně ho užívat. Největší duše jsou schopny největších neřestí právě tak jako největších ctností; a ti, kteří kráčejí jen velice pomalu, mohou postoupit mnohem dále, jdou-li vždy přímou cestou, než oni, kteří běží, ale od ní se vzdalují."
Užijte si 17. listopad.