Stránka 8 z 29
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 19 kvě 2012, 14:35
od Vitezslav Praks
Já tam nakonec též jedu autem, z Průhonic. Ivan Sirko i Martin Shánil se chystali autem...
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 20 kvě 2012, 19:52
od Vitezslav Praks
Moc díky všem za včerejší účast či jakoukoliv podporu akce.
TZ ze včerejší akce:
Včera večer proběhl v Kutné Hoře diskusní večer Pirátské strany o korupci.
Piráti diskutovali se starostou středočeské obce Sibřina Josefem Novákem (který kandiduje za Piráty v podzimních volbách do zastupitelstva kraje).
Diskuse se zúčastnilo fyzicky a elektronicky cca 30 účastníků. (Ačkoliv souběžně probíhalo hokejové utkání ČR-SR).
Diskuse se zúčastnila leaderyně kandidátky Gabriela Antošová, předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, místopředseda Mikuláš Ferjenčík a Jakub Michálek, odborník na problematiku autorského zákona. Akci moderoval Vítězslav Praks, zastupitel obce Průhonice.
Závěry:
- Korupci nelze vymýtit, je však možné situaci zlepšit. Jedním ze silných protikorupčních nástrojů (Kromě reformy justice) je transparence.
- Pirátská strana má jako jediná politická strana v ČR transparentní rozpočet a transparentní účetnictví. Připravuje aktuálně vnitřní předpis regulace lobbingu.
- Středočeští piráti přislíbili pomoc obci Sibřina ve vypracování projektu transparentní obce.
- Obec Sibřina se připojí k projektu tzv. rozklikávacího rozpočtu. -
http://www.rozklikavacirozpocet.cz/ Poskytne pro tento projekt svá finanční data, aby mohl být tento zajímavý a slibný projekt dotažen do konce. Středočeští Piráti zprostředkují setkání.
- Středočeští Piráti budou na úrovni zastupitelstva i kraje využívat servery
http://www.kauzy.cz,
http://www.podnety.cz, servery, v nichž občané mohou zasílat konkrétní problémy. Servery fungují technicky velmi dobře, je však třeba, aby se někdo těchto kauz ujal a hlídal jejich vyřešení. Středočeští Piráti se tohoto úkolu ujmou. - Pomohou tím nejen v těchto konkrétních kauzách, ale i v propagaci a rozšíření tohoto progresivního, velmi funkčního a přitom bezplatného technického nástroje přímé demokracie.
- Středočeští Piráti velmi kladně hodnotí projekt Opendata
http://opendata.cz/. Člen středočeské kandidátky, místopředseda středočeského kraje Pirátské strany, Václav Málek, programuje ve svém volném čase aplikaci pro protikorupční iniciativu (Monitoring RING), ve svém programování již některé funkce projektu opendata začal využívat.
Ještě jednou blahopřeji Dominice Michalidu, že se jí podařilo, ačkoliv ještě není v zastupitelstvu, protlačit ve své obci založení veřejné knihovny! Do TZ ze včerejška jsem to nedával, nechal jsem tam jen témata korupce, na téma knihoven napíšeme samostatnou tiskovou zprávu. Držíme jí palce!
Ještě jednou díky všem!
Záznam z akce:
http://www.anymeeting.com/WebConference ... 59DD84814C
Záznam z večerního hraní Vítka Zapletala (Munyho) - Krátká ukázka "afterparty" po skončení diskusního večera
http://www.anymeeting.com/WebConference ... 59DD87884E
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 20 kvě 2012, 20:08
od Adam.Zabransky
Jen drobnost:
Vitezslav Praks píše:Diskuse se zúčastnila leaderyně kandidátky Gabriela Antošová
"lídryně" je podle mě mnohem lepší, angický název + "yně" mi vůbec nesedí.
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 20 kvě 2012, 21:05
od Dominika.Michailidu
Díky za akci a díky za podporu!!Snad vás brzy pozvu do letního kina

(jestli jsem teď přivolala deštivé léto, můžete mě pak lynčovat..)
btw.. Jestli někdo máte kontakt na Munyho... Budem oba rádi, přibrala jsem mu mikinu.. Podle jména ho nemůžu najít, on ještě není členem?
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 20 kvě 2012, 21:10
od Vitezslav Praks
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 20 kvě 2012, 21:34
od Dominika.Michailidu
Víťo, díky!!
Adam Šoukal mi psal, nálepky pro SčK pošle zítra (snad!) a jak teda dál? Napíšete mi někam adresy a já to rozešlu, nebo všechno pošlu Víťovi?
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 20 kvě 2012, 21:56
od Vitezslav Praks
Teď nejbližší akce je tento čtvrtek v Praze - Diskusní večer o dopravě. Tak bychom si to třeba mohli předat tam? Pokud dorazíte fyzicky...
https://www.pirati.cz/regiony/strednice ... usni_vecer
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 21 kvě 2012, 13:17
od Vitezslav Praks
...a rovnou se prosím zmobilizujte (pokud chcete a pokud vás tohle téma zajímá) na další diskusní večer. Tento čtvrtek doprava.
Příprava (doplňujte, komentujte, diskutujte)
http://piratenpad.de/p/DopravaScK
Účast již přislíbili (kromě našich specialitů na dopravu Pavla Přeučila a Václava Málka) i další zajímaví lidé za oblast dopravy:
* Vynikající odborník na dopravu p. Matouš
* Josef Novák, starosta Sibřiny - řešil se SčK problém s tranzitní dopravou své obce
* Ivana Nováková, zastupitelka Čestlic
* Václav Hnát, zastupitel obce Průhonice - řešili jsme spolu dopravu s ROPIDem
* Václav Zdráhal, fanoušek dopravy, samouk s pozoruhodnými znalostmi.
* já - domlouval jsem pro naši obec dopravu se Sčk v době, kdy se lámala smlouva s ROPIDem.
Opět to budu moderovat, ale, protože tentokrát si nebudeme povídat sami se sebou, tak to snad bude méně upjaté a méně politické, prostě zábavnější.
Dopravních odborníků tam tedy bude celkem dost, bude proto dobré, pokud budeme suplovat dotazy "normálních" lidi, uživatelů dopravy.
Těším se!
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 23 kvě 2012, 20:46
od Dominika.Michailidu
Tak já to zítra nedávám... Je mi to moc líto, psala jsem M. Shánilovi, jestli pojede, tak by se u mě pro nálepky mohl zastavit. Jestli nepojede, do konce týdne nálepky rozešlu na všechny adresy, které obdržím. JO! Mám jich zatím jen 60.. Jestli mi nikdo nenapíšete adresu, pošlu všechno do Průhonic, do OÚ Sibřina a Lídryni. 5 si nechám.
EDIT: myslela jsem, že Martin jezdí kolem.. není to tak, takže posílám, jak jsem řekla. Poslední výzva: Jestli je někdo chcete rovnou, napište mi do zprávy adresu.
Re: Krajské volby 2012
Napsal: 25 kvě 2012, 17:31
od Daniel.Hradsky
Rozhodl jsem se zkusit připravit něco jako diskuzní večer (doufám, že jsem se nepřecenil) o postižených dětech, všechno je zatím v plenkách, kdo chce pomoct nebo má nápad tak
http://piratepad.net/postizenci, ale zatím budu potřebovat spíš hlavně radu a psychickou podporu

Apropos, myslím, že každý takový projekt by měl mít vlastní vlákno pod Krajské volby 2012, ale nevím, jak to zařídit. V tom foru začíná být bordel a to je nás je kolik? 200?