Re: Krajské volby 2012
Napsal: 19 čer 2012, 10:49
Opravdu tomu neříkej přípravná předvolební kampaň. Protože když to tak řekneš, všichni se odpojí a vrátí se možná v srpnu. A možná taky už ne. Však víš, jak se vedou projekty: nesmí se nechat vychladnout. A navíc: Opravdu to tak není. Začít v srpnu je samozřejmě extrémně pozdě, je to 100% jistota neúspěchu. Kampaň musí být vedena kontinuálně. Rozhodující je trvalá, konstantní aktivita, nikoliv jen nějaká nesolidní, na efekt dělaná, nepoctivá frenetika těsně před volbami, jako to dělají ostatní strany. MMCH to působí velmi nesympaticky: Jediná jejich aktivita za celý rok...
Jiná věc je, že někdo třeba nemá na akce čas nebo chuť je realizovat tímto stylem - to je OK, ale nebraňte ostatním v akcích demoralizačními slovy jako "začneme později, ono to stačí. Tohle je zbytečné apod.". Budeme-li sedět na zadku, volební výsledek bude tomu odpovídat. Zvítězí šíbři, kteří si to odpracují, resp. ošéfují. Chcete to změnit? Zapojte se do stávajících aktivit nebo si vymyslete nové.
Kampaň musí být pestrá, dlouhodobá s různými kulminačními body v různých oblastech, soustředěná na konkrétní aktivity. Musí být zaměřená na různé kanály, na různá témata, na různé lidi, průběžně musí být vyhodnocována. Na města i na venkov. Musí počítat s viralitou. elektronickou i fyzickou.
Vést kampaň pouze plakáty je drahé a zastaralé. Plakáty v srpnu samozřejmě přivítáme a jistě je využiujeme, ale už teď máme plakáty vlastní a já zajistím jejich tisk a ve spolupráci s těmi, kdo budou ochotni pomoci, i distribuci. Pokud dobrovolníci nebudou, zajistím to s brigádníky. Realizovat se to musí. A zcela jistě ne až v závěru kampaně.
Na celé léto jsou připravené akce, budou vznikat tiskové zprávy. (profily jednotlivých kandidátů, školství, dílčí regionální témata, na která narazíme, rozpracujeme je a využijeme). Čtěte je, připomínkujte, šiřte. Posílejte náměty. Koukal jsem, nyní lajkují naše zprávy téměř jen lidé mimo kandidátku. Nelíbí se vám texty? Ozvěte se, změníme je, aby vám to vyhovovalo.
Uvidíte: Tyto volby vyhrajeme: ve smyslu, nezvítězí stávající koalice ODS,ČSSD, KSČM a my získáme velmi solidní podíl tak, abychom získali značný vliv na dění ve SčK kraji. A změníme stav! To je náš cíl a máme z brainstormingu i konkrétní plány, jak toho dosáhnout, jen to nebudu psát zde na foru - ústně.
Tihle lumpové přivedli Středočeský kraj na pokraj krachu (dluh se blíží 10 mld) a my jim to nyní vrátíme ve volbách. Tentokrát zašli už moc daleko. Prakticky s nulovými prostředky jim vyvrátíme milionovou kampaň a zničíme je a znemožníme. Protože tak to musí být, aby se toto už znovu neopakovalo.
Však se večer uvidíme, všechno probereme, těším se.
Ad NBK. Nymburk organizuju já, ještě nemám potvrzenou hospodu, doplním během dneška.
Úkol pro všechny, pokud se jim do tohoto chce a máte čas: Zjistěte prosím termíny veřejných zasedání ve Vašich obcích a dejte je do našeho středočeskjého kalendáře. Stačí vytvořit ve vašem kalednáři událost, dát link na situ a poslat pozvánku na piratisck@gmail.com. Událost se vypropaguje. A začněte na ně samozřejmě chodit a uplatňovat tak svůj vliv, realizovat pirátský program, pokud tak ještě nečiníte.
A navíc ta "skutečná kampaň", o které hovoříš, zatím vůbec neexistuje. V kalendáři není jediná událost. Jestli máte něco domluvené už alespoň přibližně, tj. že je potvrezn alespoň jeden účastník, zaneste to do kalendáře akcí, ať se s tím počítá, s tím, že se může akce posunout o týden tím či oním směrem a že probíhá upřesnění místa. Třeba. Jinak to prostě reálně neexistuje."Blíží se volby, měli bychom připravit nějaký program a taky vymyslet nějakou kampaň."
Jiná věc je, že někdo třeba nemá na akce čas nebo chuť je realizovat tímto stylem - to je OK, ale nebraňte ostatním v akcích demoralizačními slovy jako "začneme později, ono to stačí. Tohle je zbytečné apod.". Budeme-li sedět na zadku, volební výsledek bude tomu odpovídat. Zvítězí šíbři, kteří si to odpracují, resp. ošéfují. Chcete to změnit? Zapojte se do stávajících aktivit nebo si vymyslete nové.
Kampaň musí být pestrá, dlouhodobá s různými kulminačními body v různých oblastech, soustředěná na konkrétní aktivity. Musí být zaměřená na různé kanály, na různá témata, na různé lidi, průběžně musí být vyhodnocována. Na města i na venkov. Musí počítat s viralitou. elektronickou i fyzickou.
Vést kampaň pouze plakáty je drahé a zastaralé. Plakáty v srpnu samozřejmě přivítáme a jistě je využiujeme, ale už teď máme plakáty vlastní a já zajistím jejich tisk a ve spolupráci s těmi, kdo budou ochotni pomoci, i distribuci. Pokud dobrovolníci nebudou, zajistím to s brigádníky. Realizovat se to musí. A zcela jistě ne až v závěru kampaně.
Na celé léto jsou připravené akce, budou vznikat tiskové zprávy. (profily jednotlivých kandidátů, školství, dílčí regionální témata, na která narazíme, rozpracujeme je a využijeme). Čtěte je, připomínkujte, šiřte. Posílejte náměty. Koukal jsem, nyní lajkují naše zprávy téměř jen lidé mimo kandidátku. Nelíbí se vám texty? Ozvěte se, změníme je, aby vám to vyhovovalo.
Uvidíte: Tyto volby vyhrajeme: ve smyslu, nezvítězí stávající koalice ODS,ČSSD, KSČM a my získáme velmi solidní podíl tak, abychom získali značný vliv na dění ve SčK kraji. A změníme stav! To je náš cíl a máme z brainstormingu i konkrétní plány, jak toho dosáhnout, jen to nebudu psát zde na foru - ústně.
Tihle lumpové přivedli Středočeský kraj na pokraj krachu (dluh se blíží 10 mld) a my jim to nyní vrátíme ve volbách. Tentokrát zašli už moc daleko. Prakticky s nulovými prostředky jim vyvrátíme milionovou kampaň a zničíme je a znemožníme. Protože tak to musí být, aby se toto už znovu neopakovalo.
Však se večer uvidíme, všechno probereme, těším se.
Ad NBK. Nymburk organizuju já, ještě nemám potvrzenou hospodu, doplním během dneška.
Úkol pro všechny, pokud se jim do tohoto chce a máte čas: Zjistěte prosím termíny veřejných zasedání ve Vašich obcích a dejte je do našeho středočeskjého kalendáře. Stačí vytvořit ve vašem kalednáři událost, dát link na situ a poslat pozvánku na piratisck@gmail.com. Událost se vypropaguje. A začněte na ně samozřejmě chodit a uplatňovat tak svůj vliv, realizovat pirátský program, pokud tak ještě nečiníte.