Stránka 16 z 29

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 19 čer 2012, 10:49
od Vitezslav Praks
Opravdu tomu neříkej přípravná předvolební kampaň. Protože když to tak řekneš, všichni se odpojí a vrátí se možná v srpnu. A možná taky už ne. Však víš, jak se vedou projekty: nesmí se nechat vychladnout. A navíc: Opravdu to tak není. Začít v srpnu je samozřejmě extrémně pozdě, je to 100% jistota neúspěchu. Kampaň musí být vedena kontinuálně. Rozhodující je trvalá, konstantní aktivita, nikoliv jen nějaká nesolidní, na efekt dělaná, nepoctivá frenetika těsně před volbami, jako to dělají ostatní strany. MMCH to působí velmi nesympaticky: Jediná jejich aktivita za celý rok...
"Blíží se volby, měli bychom připravit nějaký program a taky vymyslet nějakou kampaň."
A navíc ta "skutečná kampaň", o které hovoříš, zatím vůbec neexistuje. V kalendáři není jediná událost. Jestli máte něco domluvené už alespoň přibližně, tj. že je potvrezn alespoň jeden účastník, zaneste to do kalendáře akcí, ať se s tím počítá, s tím, že se může akce posunout o týden tím či oním směrem a že probíhá upřesnění místa. Třeba. Jinak to prostě reálně neexistuje.

Jiná věc je, že někdo třeba nemá na akce čas nebo chuť je realizovat tímto stylem - to je OK, ale nebraňte ostatním v akcích demoralizačními slovy jako "začneme později, ono to stačí. Tohle je zbytečné apod.". Budeme-li sedět na zadku, volební výsledek bude tomu odpovídat. Zvítězí šíbři, kteří si to odpracují, resp. ošéfují. Chcete to změnit? Zapojte se do stávajících aktivit nebo si vymyslete nové.
Kampaň musí být pestrá, dlouhodobá s různými kulminačními body v různých oblastech, soustředěná na konkrétní aktivity. Musí být zaměřená na různé kanály, na různá témata, na různé lidi, průběžně musí být vyhodnocována. Na města i na venkov. Musí počítat s viralitou. elektronickou i fyzickou.
Vést kampaň pouze plakáty je drahé a zastaralé. Plakáty v srpnu samozřejmě přivítáme a jistě je využiujeme, ale už teď máme plakáty vlastní a já zajistím jejich tisk a ve spolupráci s těmi, kdo budou ochotni pomoci, i distribuci. Pokud dobrovolníci nebudou, zajistím to s brigádníky. Realizovat se to musí. A zcela jistě ne až v závěru kampaně.

Na celé léto jsou připravené akce, budou vznikat tiskové zprávy. (profily jednotlivých kandidátů, školství, dílčí regionální témata, na která narazíme, rozpracujeme je a využijeme). Čtěte je, připomínkujte, šiřte. Posílejte náměty. Koukal jsem, nyní lajkují naše zprávy téměř jen lidé mimo kandidátku. Nelíbí se vám texty? Ozvěte se, změníme je, aby vám to vyhovovalo.

Uvidíte: Tyto volby vyhrajeme: ve smyslu, nezvítězí stávající koalice ODS,ČSSD, KSČM a my získáme velmi solidní podíl tak, abychom získali značný vliv na dění ve SčK kraji. A změníme stav! To je náš cíl a máme z brainstormingu i konkrétní plány, jak toho dosáhnout, jen to nebudu psát zde na foru - ústně.
Tihle lumpové přivedli Středočeský kraj na pokraj krachu (dluh se blíží 10 mld) a my jim to nyní vrátíme ve volbách. Tentokrát zašli už moc daleko. Prakticky s nulovými prostředky jim vyvrátíme milionovou kampaň a zničíme je a znemožníme. Protože tak to musí být, aby se toto už znovu neopakovalo.

Však se večer uvidíme, všechno probereme, těším se.
Ad NBK. Nymburk organizuju já, ještě nemám potvrzenou hospodu, doplním během dneška.

Úkol pro všechny, pokud se jim do tohoto chce a máte čas: Zjistěte prosím termíny veřejných zasedání ve Vašich obcích a dejte je do našeho středočeskjého kalendáře. Stačí vytvořit ve vašem kalednáři událost, dát link na situ a poslat pozvánku na piratisck@gmail.com. Událost se vypropaguje. A začněte na ně samozřejmě chodit a uplatňovat tak svůj vliv, realizovat pirátský program, pokud tak ještě nečiníte.

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 19 čer 2012, 11:36
od Simona.Skorepova
Tak to si zřejmě nerozumíme, Víto.
To, že se něco jmenuje jako "ostrá kampaň" je prostě termínus technikus.
Že neexistuje přípava na tuto fázi - a co jsme asi připravili společně s tebou a s Martinem a 27.6. si přesně řekneme, co kdo kdy?
A na zadku zatím sedí jen lídr kandidátky, ostatní jezdí jako motorové myšky, tím nedemoralizuji, ale říkám už podruhé fakta!

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 19 čer 2012, 11:54
od Vitezslav Praks
Zase jsi to řekla, ostrá kampaň, neříkej to :-) :-)
Demoralizuješ tím ostatní, když to tak řekneš. :-) Též chci říci, že si moc vážím tvé pomoci a co děláš a děláš toho hodně, ale nenapadej pls ostatní lidi z kandidátky. Poslední, co chci je, abychom se začali hádat. Nejcennější, co máme jsou lidé. Program jsou jen písmena, pokud nemáme lidi, kteří za ním stojí a realizují jej. Opakuji, nejcennější jsou lidé.
Jsem dost výkonově orientovaný, ale nezajímá mne výsledek a nechci jej, pokud je to za cenu hádek či napadání lidí. Smysl má jen tým a aby se každý cítil pohodlně. Jedině spolupráce a dobrovolnost. A respekt, že každý má jiný přístup a hodnocení. To je výhoda, ne nevýhoda.
Jedině díky tomu jsme se dostali tam, kde jsme teď a cítíme se u toho príma. Vyšší výkon za cenu hádek a napadání nejsem ochoten zaplatit. Můžeš lidi přesvědčovat, aby tě podpořili, a mne jsi přesvědčila, ale nesmíš lidi nutit.
Pokud máš pocit, že pracuješ pro někoho, prosím, nedělej to. Pracuj jen pro realizaci svých idejí. Každý nechť realizuje akce, které dělá, protože je chce dělat, vidí v nich smysl a souhlasí i ve způsobu jejich provedení. Vidí v nich změnu, kterou chce přinést. Opakuji: jakékoliv nucení s poukazem na formální "mělo by se" je zcela nepřípustné.¨
Ad akce. Vlastní akce je třešnička na dortu. Hlavní využíti akce spočíná v kampani. kdy si lidé posílají pozvánky, těší se na akci, diskutují, zda bude OK atd. Souhlasím s dlouhodobým plánováním akcí, ale musí být v kalendáři, aby se daly využít v kampani, v tiskovkách, v reklamních kampaních, v diskusích s lidmi. Jinak neexistují. To není výčitka, jen konstatování a snaha usměrnit aktivity tak, aby něco vzniklo. Klidně i jen malý kousek, špička ledovce původního plánu...

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 19 čer 2012, 12:41
od Simona.Skorepova
Dobře, Víto, jsem snad malé dítě, kterému píšeš - zase jsi to řekla, to neříkej! Proboha! Ty jsi "oni", že tak dobře cítíš, jak je to "demoralizuje"?
A pokud nemohu napsat svůj názor a také se snažit ho obhájit, tak to fakt nevím, zda jsem v mateřské školce nebo kde?
V pořádku - máš svatou pravdu, že co, já osobně v životě neuznávám, je - pokud se někdo veze na hřbetu druhého, na druhou stranu je to jeho věc.
Takže to vidím takhle - vzhledem k tomu, že jsem zde nová, budu se více rozhlížet a méně pracovat. :D

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 19 čer 2012, 12:46
od Ivan Sirko
Ahoj přátele!

Taky něco řeknou k tomu pojmenovaní kampaní. Vitja v předposledním příspěvků mluvil mne z duší. Kampaň začala v ten okamžik, jak jste rozhodli ve svém kraje něco změnit. To že někdo snaží aktivně lidi zmást pojmenováním, kdy kampaň ostrá nebo nebo, úplně zcestné.

Teď jsem zúčastnil zasedání RP ve Varnsdorfu a kdyby vy chtěli byt jak ostatní kraje, tak jen v tom případě museli zastavit a počkat měsíc a pul ostatní. :))

Souhlasím i s hlavním cílem voleb, ne jen zvítězit ve smyslu hodně hlasu ale ve smyslu najít lidi, které chtějí něco v kraji změnit, které budou spolupracovat i dal nezávisle na výsledku voleb. To je důležitější než všechno ostatní, dat do hromady co nejvíce tech "správných" lidi, pro to je to co děláte spolu s občanskými sdruženýma je tak důležitý.

Ještě trochu o motivace o které mluvil Vitja. Ono to všechno zapadá s tím ostatním, co teď psal. Protože pokud chceme od lidi spolupráce, ne jen hlasy ve volbách, tak jasně, že ne můžeš někoho k tomu nutit, nebo slibovat peníze, nebo jakési tepla místa ve zastupitelství, nebo proste "modře z nebe". Jen prací, a to dost tvrdou prací, na vyčištění Středočeského "chlívku".

Tak že žádné zpomalení a jen tak dal. Je tu jiné věcí které je potřeba dotáhnout do dokonalostí, než pořad vracet na začátek. Nechte to pro ostatní (kraje).

Pošlete mí správu kdy bude nejbližší schůze aktivistu..........Já tam řeknu toho mnohem více..................

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 20 čer 2012, 12:55
od Vitezslav Praks
Ohlédnutí za Kolínem, článek je věnován ČSSD a Miloši Zemanovi - za všechny Kolíňáky.
https://www.pirati.cz/regiony/strednice ... za_kolinem

Lajkujte a sdílejte, jestli můžete, lidé už na ten příběh zapomínají...

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 21 čer 2012, 13:46
od Gabriela.Antosova
Ahoj kolegové, jsem zpět. Z vašich reakcí vidím, že u některých z vás vzbudila má dočasná absence údiv. Připomínám, že jsem předem na několika schůzích avizovala, že budu řešit diplomku a magisterské zkoušky. Sami nejlépe víte, co to znamená, když se člověk musí na učení a svůj cíl plně koncentrovat. Jsem tedy zpět, připravena se zapojit :-) Kampani zdar ;-)

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 21 čer 2012, 17:42
od Jana.Syrovatkova
Takže ti můžeme říkat "paní magistro"? Jestli ano, tak gratuluji.

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 21 čer 2012, 22:30
od Vaclav.Malek
Bylo založeno extra fórum... asi tam přesunu i nějaká vlákna: viewforum.php?f=485

Re: Krajské volby 2012

Napsal: 22 čer 2012, 10:21
od Vitezslav Praks
Náměty na plakáty a virály, kdybyste měli čas a chuť:


1)
Dospělák kárá nesympatického mladého syna, který kouří:
"Už to nehul,"
Syn odpovídá: "OK, já přestanu, ale ty už to nevol!" (ODS,ČSSD,KSČM).

2)
Pro facebook: Ne, nepřejeme si dostávat žádné pozvánky do aplikací.
Máme plné ruce práce s likvidací ODS,ČSSD a KSČM ve Středočeském
kraji.

3)
Volte Piráty ne piráty. (ODS,ČSSD,KSČM)

4)
Nevěřte programům, tištěným na křídlovém papíře.
Ani nezjistíte, kdo ten drahý tisk platil a co za to má po volbách
dostat. Zato Pirátská strana má jako jediná strana v ČR transparentní účet i transparentní
účetnictví, jako jediná má rozpracovaný projekt transparentní
obce, města, kraje.

5)
Úředníci do výroby? Tohle heslo měl kromě Kalouska už komunistický
prezident Zápotocký.
Ne, Piráti vědí, že jedinou cestou zlevněnní a reformy státní správy
je e-government. Skutečný evgovernment.
Mimochodem, věděli jste, že
koncept místní příslušnosti zavedla do úředního aparátu Marie Terezie?
A že současný egovernment tento koncept neodstraňuje?

6)
Pozor! Strany jako jsou ODS a ČSSD a dokonce i KSČM stále ještě existují! Přijďte na
podzim k volbám!

Tohle by se dalo využít i jako slušný happening. Každou středu, kdy je zkouška sirén. :-)
Nebo to udělat alespoň jednou, nahrát to a pak to pustit na net jako virál.

Je mi jasné, že stále ještě nemáme pro jednotlivé kandidáty kvalitní
fotky. Používejme tedy alespoň jejich zmenšeniny.