RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Předsedající RV, Jednatelé

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Mám dva dotazy na kandidáty:

1) Budete navrhovat/prosazovat, aby členové správní rady měli nějak rozdělené gesce, aby bylo jasnější s jakou agendou se na ně mohou členové, ale i veřejnost obracet? Např. vezme si nějaký člen správní rady na starost i regionální propojení institutu, aby se nám nezapouzdřil jen v Praze?

2) Pokud byste nebyli zvoleni, zapojíte se i tak nějakým způsobem do aktivit institutu?

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od Marek.Necada »

Dalibor.Zahora píše: 12 dub 2021, 08:58 1) Budete navrhovat/prosazovat, aby členové správní rady měli nějak rozdělené gesce, aby bylo jasnější s jakou agendou se na ně mohou členové, ale i veřejnost obracet?
Ano, myslím, že dělba práce/gescí je žádoucí, ale vyhnul bych se exklusivitě, aby zároveň panovala i dobrá zastupitelnost (a vzájemná kontrola), čili aby třeba ke každé gesci byli alespoň dva lidé (klidně rovnocenní nebo jeden „hlavní odpovědný“ a další „zástupce“ – dle možností, potřeb a domluvy).
Např. vezme si nějaký člen správní rady na starost i regionální propojení institutu, aby se nám nezapouzdřil jen v Praze?
Já si milerád vezmu na starost mezinárodní propojení institutu (třeba v tandemu s již zvolenou Markétou).
2) Pokud byste nebyli zvoleni, zapojíte se i tak nějakým způsobem do aktivit institutu?
Bezpochyby, ledaže bych byl odtud vyloženě vyhozen. :lol:
Myslím, že mám dobré předpoklady i pro práci v akademické radě nebo v dobrovolnickém kruhu (nebo klidně i vně orgánů), nicméně nejraději bych do správní rady, jíž zakládací listina dává největší vliv, a taky si myslím, že ve správní radě v jistém smyslu akademické instituce by bylo dobré mít alespoň jednoho doktora. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Adam.Rut
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 29 říj 2017, 21:07
Profese: analytik v Oživení
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od Adam.Rut »

1) Ano, to se mi zdá jako dobrý nápad, otázka je, jak moc to formalizovat. Souhlas s Markem, že by to nemělo být exkluzivní a nikdo by si neměl určité téma "usurpovat", ale spíš je dobré si říct, co vše je třeba pokrýt (definovat okruhy), a práci si rozdělit dle zájmů, zkušeností a vzdělání jednotlivých členů. Stejně tak je ovšem důležité, aby k informacím měla přístup celá SR rovnoměrně a mohla skutečně působit jako kolektivní orgán. Věřím, že si SR postupně podrobněji upraví rámec svého fungování, myslím, že v tom bych mohl se svými zkušenostmi přispět.

2) Zapojím, zřejmě v dobrovolnickém kruhu. Těším se, že s institutem budeme mít zdravější kořeny, a rád bych byl u toho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Rut za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1091
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1561 poděkování

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Ahoj, omlouvám se, přehlédl jsem Tvoji zprávu na zulipu, že sem můžu přispívat.

Tu mé odpovědi na dotazy:
David.Novak píše: 07 dub 2021, 22:20 1) čin nebo věc, kterou jsi v životě udělal/a a označil/a ji za pirátskou.

Toho bude víc, napadají mě třeba mé svatební projevy při registracích homosexuálních párů (matrikářky docela trnou, když mluvím o dětech a o tom, že budou ode dneška manželé a tak). Nebo třeba moje databanka odborných textů germanistické lingvistiky, co jsem v životě nastřádal a vesele sdílím se všemi svými kolegy i studenty...
2) Jak budeš v případě zvolení přistupovat ke svým veřejným a stranickým funkcím.
Nevidím v tom neslučitelnost - ani časovou ani věcnou.
3) Jak by podle vás měl vypadat ředitel/ka Institutu?
Vizionář/ka, nositel/ka pirátských hodnot, výrazná osobnost.
4) Pokud ses podílel/a na dosavadní přípravě Institutu, plánoval jsi kandidovat do rady již během tohoto procesu a je tvá účast v radě nutná k dokončení myšlenky Institutu?
Byl jsem na několika setkáních krajů a SVÝTu, kde se institut probíral, ale spíše jsem zaujatě poslouchal, než že bych přímo tvořil. Tedy upřímně nikoli, nechci jako radní realizovat nějaké své přelomové vize o tom, jak má institut vypadat. Spíše, jak jsem uvedl, kontrolovat jeho finance, pomoct s organizací atd.
5) Jaká předvídáte rizika vztahu Institut - Strana a jak jim chcete předcházet?

Myslím, že je nutné ten zdravý vztah začít budovat hned zkraje. Tedy být propojení a zároveň nezávislí. Rizika vidím i v přílišné závislosti i nezávislosti.
6) vidíš svoje působení v radě jako administrativní post nebo chceš aktivně spoluutvářet ideové směřování Institutu?

Vidím radu jako celek spíš jako nositele vizí a myšlenek, sebe v radě vnímám ale spíš jako administrativní post, protože i takový v radě bude muset být.

A dotazy Dalibora:
Dalibor.Zahora píše: 12 dub 2021, 08:58 1) Budete navrhovat/prosazovat, aby členové správní rady měli nějak rozdělené gesce, aby bylo jasnější s jakou agendou se na ně mohou členové, ale i veřejnost obracet? Např. vezme si nějaký člen správní rady na starost i regionální propojení institutu, aby se nám nezapouzdřil jen v Praze?

Jsem obecně zastáncem rozdělení gescí ve všech kolektivních orgánech, takže ano.
K druhé otázce - Jako předseda KS OlK bych vskutku nerad, aby se jednalo o ryze pražský institut.
2) Pokud byste nebyli zvoleni, zapojíte se i tak nějakým způsobem do aktivit institutu?

Určitě, rád. Asi nedokážu ještě předjímat jak, protože nevím, jak bude institut fungovat, ale bude-li prostor, rád se zapojím.

Omlouvám se za stručnost. Pokud by bylo třeba něco rozvést, jsem ready ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Tichak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

dosluhující předseda XOLKu (v rezignaci)
zastupitel v Olomouci
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od Dan.Lestina »

Máme dohlasováno, zvoleni Marek Nečada a Ivor Kollár, gratuluji OFFTOPIC(možná by bylo případnější "dobře vám tak" nebo "upřimnou soustrast", jak kdo chce :) ).

Prvním náhradníkem je Viktor Tichák, druhým Adam Rut.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Marek.Necada, Janka.Michailidu, Jan.Bednarik

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od Marek.Necada »

Děkuji za projevenou důvěru. Budu se snažit, abychom vybudovali plodnou a prospěšnou instituci s nadnárodním dosahem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Janka.Michailidu
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
exasistent.RV
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 271
Registrován: 26 úno 2019, 10:14
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od exasistent.RV »

Info jsem doručila RP.
David.Novak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 654
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od David.Novak »

Dovolte mi doplňující otázku na @Marek.Necada

Marku, jestli mi něco neuniklo, tak žiješ s rodinou ve Finsku. Nebude ti to překážet ve vykonávání tvé nově nabyté funkce?

Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, zastupitel města Olomouce.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od Marek.Necada »

David.Novak píše: 20 dub 2021, 14:36 Marku, jestli mi něco neuniklo, tak žiješ s rodinou ve Finsku. Nebude ti to překážet ve vykonávání tvé nově nabyté funkce?
Vzhledem k tomu, že
  • jsme Piráti,
  • v zakládací listině je několikrát zdůrazňován mezinárodní charakter fungování institutu,
  • je rok 2021,
bylo by poněkud trapné, kdybychom si nastavili způsob fungování znemožňující či ztěžující účast na dálku.

(Mimochodem, již nějakou dobu pracuji na Východofinské universitě v Joensuu. Zkus hádat, kolikrát v životě jsem byl v Joensuu. ;) )


P.S.: Když o tom tak přemýšlím, tak moje umístění může být v různých ohledech výhodou. Správní rada je zatím plna lidí, s nimiž jsem zvyklý bez problémů kommunikovat primárně po internetu, a naopak teď v ní bude zástupce, který se může snáz osobně setkávat s lidmi v severní Evropě – Helsinky a Espoo pokryju na kole, Stockholm, Turku, Tallinn, Pítěr mám odsud pár hodin cesty lodí nebo vlakem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 20/2021 - Volba členů správní rady politického institutu - nominace RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Mohl by tu někdo dovylásit výsledky a uavřít to?)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“