RV 7/2020 Vyhlášení 1. kola PaRo

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Zamčeno
Janka.Michailidu
Vedoucí resortního týmu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2959 poděkování
Dostal poděkování: 4413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RV 7/2020 Vyhlášení 1. kola PaRo

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Zahajuji jednání ve věci vyhlášení 1. kola PaRo.

Jednání je zahájeno na základě návrhu předsednictva.
Návrh A píše:Republikový výbor zahajuje 1. kolo participativního rozpočtování v roce 2020 s těmito parametry:
a) Termín pro podání přihlášek do 30.4.2020,
b) Rozpočtový strop: 300 000,- Kč,
c) Počet hlasů na člena: 3 (tři),
d) Výše prostředků na hlas: 250,- Kč (Výše prostředků na jednoho člena je tedy 750,- Kč, na tři 2 250,- Kč.),
e) Nejpozdější přípustný termín ukončení projektu: 1.12. 2020
f) Minimální výše prostředků na projekt je 10 000,-
g) Při posuzování přijatelnosti projektů bude rozhodovat, zda mají nadregionální význam a zda je lze charakterizovat jako veřejně prospěšné
h) součástí přihlášky musí být způsob prezentace výsledků dovnitř i vně strany, který bude následně kontrolován
Jednání je na základě návrhu předsednictva zahájeno v referendu, podávat další návrhy není možné.

Dále budou hlasovány tyto možnosti:
Možnost B píše:Ukončení jednání bez usnesení
(PROTI)
Možnost C píše:Odročení věci na řádné jednání výboru
Doba na rozmyšlenou začíná nyní a potrvá do 29.1. včetně. Hlasování bude vyhlášeno 30.1. v 10:00 a potrvá nejméně do 1.2. 10:00. Hlasování proběhne systémem jednoho přenosného hlasu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bednarik, Ivan.Bartos, Vojtech.Pikal
vedoucí jednatel republikového výboru; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování.
zulip: malajanka; mastodon: malajanka; matrix: malajanka
tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2160 poděkování
Dostal poděkování: 26664 poděkování

Re: RV 7/2020 Vyhlášení 1. kola PaRo

Příspěvek od Martin.Kucera »

Já si jen dovolím info ze včerejšího RP (protože dokud nebudou audiozáznamy, tak zápisy jsou jen stručnou náhražkou).
Vyjádřil jsem nesouhlas s tím, že prostředky na PaRo se každý rok snižují. Při pohledu na loňský ročník se sice ukázalo, že přiděleno bylo jen 275 000 (a ani ne vše vyčerpáno; mj. i proto byla přidána podmínka h)), na druhé straně cca 50 000 propadlo. A krom toho (na to už jsem si včera nevzpomněl) nám od loňska přibyla spousta členů, takže kdyby hlasovalo jen o 100 členů navíc, rázem je to dalších 75 000.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Ivan.Bartos
Předseda strany
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4176 poděkování
Dostal poděkování: 16857 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Martin.Kucera píše:
28 led 2020, 16:21
Já si jen dovolím info ze včerejšího RP (protože dokud nebudou audiozáznamy, tak zápisy jsou jen stručnou náhražkou).
Vyjádřil jsem nesouhlas s tím, že prostředky na PaRo se každý rok snižují. Při pohledu na loňský ročník se sice ukázalo, že přiděleno bylo jen 275 000 (a ani ne vše vyčerpáno; mj. i proto byla přidána podmínka h)), na druhé straně cca 50 000 propadlo. A krom toho (na to už jsem si včera nevzpomněl) nám od loňska přibyla spousta členů, takže kdyby hlasovalo jen o 100 členů navíc, rázem je to dalších 75 000.
Jenom chci podotknout, že Martinova věta v zápisu normálně je viz.
viewtopic.php?p=675437#p675437
"Martinovi se příliš nelíbí, že se prostředky na PaRo rok od roku snižují"
A jinak prosím Martina, aby, než vznese nějakou tezi ohledně RP a použije ji jako nějaký argument (navíc tedy s představou, že se bude jednání RP nahrávat, což slyším dnes od něj už podruhé a očekával bych, že tuto ideu, probere nejdříve na platformě RP) aby to byl argument relevantní.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Martin.Kucera
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2160 poděkování
Dostal poděkování: 26664 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ivan.Bartos píše:
28 led 2020, 17:13
Martin.Kucera píše:
28 led 2020, 16:21
Jenom chci podotknout, že Martinova věta v zápisu normálně je viz.
viewtopic.php?p=675437#p675437
"Martinovi se příliš nelíbí, že se prostředky na PaRo rok od roku snižují"
Ano, je tam, to jsem nezpochybňoval, doplnil jsem ji o to, co se dostalo do zápisu v zestručněné podobě.

OFFTOPIC[quote]A jinak prosím Martina, aby, než vznese nějakou tezi ohledně RP a použije ji jako nějaký argument (navíc tedy s představou, že se bude jednání RP nahrávat, což slyším dnes od něj už podruhé a očekával bych, že tuto ideu, probere nejdříve na platformě RP) aby to byl argument relevantní.[/quote]
Když už to chceš řešit přes média, tak bych ti rád připomněl, že jsem tuto představu opakovaně zmiňoval ve svých kandidátských řečech, ať už písemně či třeba při grilováních, stejně tak i na první schůzce neúplného RP 12. 1. v Ostravě, a že je to plně v souladu s našimi předpisy a principy.
A BTW, výrok "dokud nebude X, tak Y" bych samozřejmě mohl regulérně pronést, i kdybych X nikdy prosazovat nechtěl.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2970 poděkování
Dostal poděkování: 2999 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina »

Fajn, díky.
Pohli jsme se od loňska někam ohledně nějaké té jednoduché platformy na hlasování v PaRo, přehled o získaných hlasech apod...? Dostal to někdo za úkol...?

(Pokud ne, nějak to naplánujme do příště, ideálně tak, aby alespoň UI bylo recyklovatelné pro jiné organizace)

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 31556 poděkování
Dostal poděkování: 24569 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Díky, za opravu tiskových chyb.
Na jednání také zaznělo, že částka odpovídá rozpočtu. Pokud chcete víc, řekněte kde v rozpočtu se to sebere.
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: vývojář SW
Dal poděkování: 4721 poděkování
Dostal poděkování: 5629 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Dan.Lestina píše:
28 led 2020, 17:52
Fajn, díky.
Pohli jsme se od loňska někam ohledně nějaké té jednoduché platformy na hlasování v PaRo, přehled o získaných hlasech apod...? Dostal to někdo za úkol...?

(Pokud ne, nějak to naplánujme do příště, ideálně tak, aby alespoň UI bylo recyklovatelné pro jiné organizace)
Mám nějaký skript, co generuje přehled hlasování z anket na fóru (posledně se nevyužil, protože jsem dělal aktualizaci, a pak se to seklo při nasazení). Nicméně do dalšího hlasování v PaRo by to šlo vyřešit lépe - samostatnou aplikací pro PaRo. Uvidíme jak to dopadne s placeným vývojářem do TO a jaké budou priority. Nechci nic slibovat, ale myslím že bych to v nejhorším případě mohl spíchnout dobrovolnicky. Hlasovat se bude nejdřív v květnu, tak je ještě čas tohle dořešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Vojtech.Pikal
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Janka.Michailidu
Vedoucí resortního týmu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2959 poděkování
Dostal poděkování: 4413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Ivan.Bartos
vedoucí jednatel republikového výboru; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování.
zulip: malajanka; mastodon: malajanka; matrix: malajanka
tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“