RV 61/2019 Převedení prostředku na pořádání CF 2020

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 2067 poděkování
Dostal poděkování: 3496 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RV 61/2019 Převedení prostředku na pořádání CF 2020

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Na základě RP 46/2019 ze dne 9.12.2019, zahajuji jednání v referendu ve věci "Převedení prostředku na pořádání CF 2020".

Návrh usnesení (hlasovací možnost A):
Republikový výbor souhlasí s převedením 200 tis. Kč z položky provozní prostředky MO (záměr na Pirátské listy, nevyčerpán) do rozpočtu MSK na pořádání CF 2020
Zdůvodnění
Náklady se oproti plánu zvedly především na technickém zabezpečení a servisu pro novináře. U takto velké akce musíme počítat s cca 80 lidmi z médií (novináři, televizní štáby atd.). Museli jsme tedy pronajmout navíc malý sál, kde bude zvlášť posílené připojení na internet, catering hrazený stranou, prostor pro tiskové konference a rozhovory atd. Vzhledem k velikosti akce bylo nutno najmout i služby profesionální ochranky a požární dozor. Bohužel se ani přes výraznou dojednanou slevu a osekání nákladů na minimum nepodařilo dostat pod 500 000 Kč. Z toho 170 tis. Kč jde na CF již v rámci rozpočtu centrály 2020, část bude hradit kraj, i přes to 200 tis. Kč stále chybělo, proto bylo navrženo toto řešení.

Jiné návrhy usnesení nelze podávat. Doba na rozmyšlenou činí 24 hodin, hlasování bude zahájeno 11.12 v 18:00 a potrvá 48h.
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3728 poděkování
Dostal poděkování: 3343 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 61/2019 Převedení prostředku na pořádání CF 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jsem proti, protože v tom výhledu do konce roku, při schvalování rozpočtu, se s tím nepočítalo a bude to dalších 200k-, které pak budou chybět.

Budu hlasovat proti a pro řádné jednání, kde bych pak navrhl, aby se těch 200k vzalo z rezervy předsednictva ale z rozpočtu pro rok 2020.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Dal poděkování: 554 poděkování
Dostal poděkování: 1476 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olga.Richterova »

Petře, to jsou peníze, jež měly být na Pirátské listy. Při plánování dalších CF musíme mít takovou částku. Teď kvůli zdravotní indispozici koordinátora zbyly peníze z PirListů a lze je použít na CF. Proto nejde o zářez do budoucího rozpočtu.

Jiri.Demel
Republikový výbor
Profese: IT manager
Dal poděkování: 275 poděkování
Dostal poděkování: 741 poděkování

Příspěvek od Jiri.Demel »

Jen pro informaci, jako osoby podílející se na zajištění CF. Byly seškrtány všechny položky na nutné minimum a za tuto hranici už nelze jít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Jiri.Demel
Republikový výbor

Petr.Tkadlec píše:
10 pro 2019, 17:32
Jsem proti, protože v tom výhledu do konce roku, při schvalování rozpočtu, se s tím nepočítalo a bude to dalších 200k-, které pak budou chybět.

Budu hlasovat proti a pro řádné jednání, kde bych pak navrhl, aby se těch 200k vzalo z rezervy předsednictva ale z rozpočtu pro rok 2020.
My od počátku "vložili" do pořádání CF z rozpočtu kraje 150.000,- . Mám to tedy brát, že to kraj zainvestuje 350Tk?

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Demel píše:
10 pro 2019, 18:00
Petr.Tkadlec píše:
10 pro 2019, 17:32

My od počátku "vložili" do pořádání CF z rozpočtu kraje 150.000,- . Mám to tedy brát, že to kraj zainvestuje 350Tk?
Proč by si to tak měl brát?
Petr píše:aby se těch 200k vzalo z rezervy předsednictva ale z rozpočtu pro rok 2020.

Jiri.Demel
Republikový výbor

Ještě jedno upřesnění - catering není hrazený stranou! Je pouze zajištěn a byl podmínkou poskytnuté slevy na pronájmu ve výši 160 Tk. Platí si jej každý účastník sám, pouze pro novináře bude občerstvení .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Olga.Richterova píše:
10 pro 2019, 17:41
Petře, to jsou peníze, jež měly být na Pirátské listy. Při plánování dalších CF musíme mít takovou částku. Teď kvůli zdravotní indispozici koordinátora zbyly peníze z PirListů a lze je použít na CF. Proto nejde o zářez do budoucího rozpočtu.
Olgo já tomu rozumím. Ale ono se při plánování rozpočtu plánovalo s tím, že se všechny peníze pro tento rok neutratí. A jakožto rozpočtář a člověk, co do těch čísel taky vidí, tak prostě musím upozornit na to, že predikce výdajů ze strany kanceláře strany bude po tomto o dalších 200.000,- vyšší. Minulý rok jsem říkal, že ta predikce výdajů je špatně o dva miliony a nakonec se ukázalo, že byla do mínusu dokonce o 2,5 milionu.

Teď odhaduji, že to je špatně nastavené o cca 900.000,-, což je na hraně únosnosti...

@Olga.Richterova ono to sice může vypadat, že se tato položka nevyčerpá, ale místo ní se vyčerpají drobné záměry, které v tom rozpočtu záměrů ani nejsou. Takže to fakt nejde udělat pouze tak, že vezmeš na konci roku jednu položku a přesuneš ji jinam. Musely by se zkontrolovat úplně všechny výdajové položky a jestli to sedí s tím, že s v MO utratí jen těch plánovaných 6.171M.

Po volbách 2021 teď bilancujeme s 1 milionem do plusu, který tam podle mě už ani není a to počítáme s příjmy ze zastupitelů, kdybychom měli 14% v krajských. Reálně budeme mít 10% a bude se muset škrtat.

Jiri.Demel
Republikový výbor

Já Ti Petře rozumím, všichni i v rodině mi nadávají, že sedím na penězích jak žába na prameni. Jen s tím pořádáním CF celkově je problém- tedy dlouhodobě a právě ve financích.
Pokud se tedy nechceme vrátit na začátek, pořádat CFka v létě na zelené louce, nakoupit deky a barevný papír jako hl. lístky.

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Demel píše:
10 pro 2019, 18:25
Já Ti Petře rozumím, všichni i v rodině mi nadávají, že sedím na penězích jak žába na prameni. Jen s tím pořádáním CF celkově je problém- tedy dlouhodobě a právě ve financích.
Pokud se tedy nechceme vrátit na začátek, pořádat CFka v létě na zelené louce, nakoupit deky a barevný papír jako hl. lístky.
Jirko prosímtě no stress. Já nemám problém s tím, kolik to CF bude stát. Mám akorát problém s tím, že se to převedeme z položky z letošního roku 2019, protože mi to pak nebude vycházet. Jako alternativu jsem psal, že se poníží položka rezerva republikového předsednictva o 200k, ale hlavně z rozpočtu pro rok 2020.

Toto je prostě mě jen taková finta, kdy se vezmou nějaké peníze, které ale neexistují. Já to chci mít jen pokryté skutečnými penězi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Demel, Tomas.Trcka

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“