RV 52/2019 Rozpočet centrály strany 2020

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Republikovy vybor, Jednatele

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Odpovědět
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3351 poděkování
Dostal poděkování: 2928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 52/2019 Rozpočet centrály strany 2020

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 06 lis 2019, 14:57

Dávám procedurální návrh rozdělit toto jednání na jednání o rozpočtu a jednání o záměrech.

Na jeden záměr jsme v minulosti potřebovali k projednání 1-3 týdny. Teď tam máme 90 záměrů, které chceme schválit prakticky na základě představení bez diskuze. Osobně si myslím, že by se to mělo dělat jak v minulosti, že záměry, které někdo bude chtít z toho rozpočtu vyhodit, tak se o nich bude jednat zvlášť.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Kozlova, Daniela.Weissova, Marek.Necada
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27460 poděkování
Dostal poděkování: 20673 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 07 lis 2019, 18:02

Tak, vážení, dřív jsem se k tomu nedostal, takže nějaký souhrn.

Předně bych konstatoval, že doba pro navrhování byla původně do 6.11. 2019.
Doba pro navrhování tedy skončila.
(Je možno navrhnout její prodloužení/znovuotevření.)

Zároveň se tu sešlo netriviální množství návrhů, se kterými je třeba se vyrovnat. Takže pokud není nikdo proti, dobu na rozmyšlenou prodlužuji do 11.11. včetně. (v ní je možno navrhovat procedurální návrhy.)

Dále registruji návrhy takto;
1) Rozhodčí komise navrhla (podpořena skupinou členů) Navýšení rozpočtové položky RK z 18 tisíc na 30 tisíc (o 12 tisíc). Prosím o doplnění, kde v rozpočtu se má těchto 12 tisíc sebrat. @Petr.Springinsfeld
2) Je zde návrh doprovodného usnesení (úkolu pro RP) od Dana Leštiny; registruji tento návrh. Bude hlasován jako doprovodné usnesení nevylučující se s ostatními návrhy rozpočtu.
Návrh X píše:Republikový výbor ukládá republikovému předsednictvu
  • aby do 1. 1. 2020 všem řádně zvoleným nebo jmenovaným garantům programových bodů zaslalo výzvu, aby do 1. 2. 2020 stručně představili plán činnosti programové skupiny v r. 2020 a potřebných prostředků na ni, a přidělilo každému dle žádosti až 50 000 Kč, do celkové výše pro všechny garanty 400 000 Kč.
    (V případě zájmu přesahujícího limitní částku ukládá republikový výbor republikovému předsednictvu, aby tuto předsednictvo buď (a) navýšilo dle aktuálních finančních výsledků strany, nebo (b) aby jmenovalo výběrovou komisi s účastí republikového výboru, která by nejpozději v dubnu r. 2020 metodou dle vlastního uvážení určila, které týmy prostředky obdrží. V případě nevyčerpání limitní částky předsednictvo výzvu zopakuje v červnu 2020.)
    Přidělené prostředky budou přesunuty z rezervy do zvláštního nově vytvořeného rozpočtového záměru pro každého garanta, a to v rámci položky republikového předsednictva. S přidělenými prostředky hospodaří garant ve shodě s maximálním možným počtem členů projevujících zájem o účast v programové skupině. V případě zásadního sporu rozhoduje předsednictvo.
  • předložit takovou úpravu rozpočtu, která by tento požadavek náležitě zohlednila.
(Mám za to, že tento návrh je hraničně v rozporu s pravidly hospodaření - záměr má být na jednu záležitost/akci. Není možné, aby v jednom záměru byly smíchané prostředky na provoz, vytvoření analýzy a uspořádání konference. Prosím @Dan.Lestina ať mi zavolá)
3) Navýšení rozpočtové položky Kontrolní komise o 186 000 Kč,-. Prosím o doplnění, kde v rozpočtu se mají tyto prostředky sebrat. @Petr.Tkadlec
4) Návrh AO na doplnění záměru "Informování členů SMS o hlasování CF", ve výši 30 000,- , kde hospodařícím týmem je administrativní odbor. Prosím o doplnění, jestli se má o danou částku zvýšit i rozpočtován položka. Pokud ano, prosím o informaci kde se to má sebrat. @Martin.Kucera Dovolím si podotknout, že vzhledem k velikosti záměru, je tento zcela v gesci předsednictva, takže bez zásahu do rozpočtu je pro výbor spíše nehlasovatelný. (Bylo by to poměrně nicotné rozhodnutí)
5) Obdodný (vylučující se) návrh na doplnění záměru "Informování členů SMS o hlasování a zahájení jednání CF", ve výši 40 000,- , kde hospodařícím týmem je administrativní odbor. Výše uvedené platí obdobně @Dan.Lestina
6) Předsednictvo pozměnilo svůj návrh. V novém návrh bohužel nejsou vyznačené změny oproti původnímu. Nicméně tento návrh zahrnuje návrh (1). Takže ten je tím nehlasovatelný.
Prosím @Ivan.Bartos nebo @Jakub.Michalek jak se dívají na věcné návrhy uvedené výše (3), (4) a (5) , jestli by je případně vzali za své.

A pak jsou tu dva procedurální návrhy.

Petr Tkadlec navrhuje prodloužit dobu pro navrhování do 11.11. Je někdo PROTI tomuto návrhu?
(Doba na rozmyšlenou by v takovém případě pak byla jeden den a 13.11. bychom hlasovali.)
A nakonec je zde procedurální návrh oddělit z jednání o rozpočtu jednání o záměrech. Je někdo PROTI tomuto návrhu postupu? (návrh je podpořen skupinou členů.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Tkadlec
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Profese: Student práva
Dal poděkování: 887 poděkování
Dostal poděkování: 835 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 07 lis 2019, 18:19

Ahoj, vzhledem k tomu, že můj návrh je obsažen v pozměněném návrhu RP, svůj návrh stahuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Petr Springinsfeld
předseda rozhodčí komise a 3. místopředseda KS JmK
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 lis 2019, 18:21

@Vojtech.Pikal 3) Navýšení rozpočtové položky Kontrolní komise o 186 000 Kč,-. Prosím o doplnění, kde v rozpočtu se mají tyto prostředky sebrat. Petr.Tkadlec
Na konci výhledu 2021 je stále saldo 1 milion korun, takže se to do něj vleze.

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1564 poděkování
Dostal poděkování: 1312 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 07 lis 2019, 19:44

Vojtech.Pikal píše:
07 lis 2019, 18:02
(Mám za to, že tento návrh je hraničně v rozporu s pravidly hospodaření - záměr má být na jednu záležitost/akci. Není možné, aby v jednom záměru byly smíchané prostředky na provoz, vytvoření analýzy a uspořádání konference. Prosím @Dan.Lestina ať mi zavolá)
Jak jsem psal u navrhu, slo mi predevsim o vecny zamer, aministrativne-technicke nedostatky jsem tak trochu cekal. Zavolam asap.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27460 poděkování
Dostal poděkování: 20673 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 08 lis 2019, 11:31

Petr.Tkadlec píše:
07 lis 2019, 18:21
@Vojtech.Pikal 3) Navýšení rozpočtové položky Kontrolní komise o 186 000 Kč,-. Prosím o doplnění, kde v rozpočtu se mají tyto prostředky sebrat. Petr.Tkadlec
Ehm, výhled je jiný dokument, změnu je potřeba specifikovat primárně vůči rozpočtu na příští rok.
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 08 lis 2019, 11:39

Vojtech.Pikal píše:
08 lis 2019, 11:31
Petr.Tkadlec píše:
07 lis 2019, 18:21
Ehm, výhled je jiný dokument, změnu je potřeba specifikovat primárně vůči rozpočtu na příští rok.
Já udělám svůj alternativní návrh. Si se mě jen ptal, kde na to vezmu peníze, tak jsem ti odpověděl.

Michaela.Krausova
Republikový výbor
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Dal poděkování: 357 poděkování
Dostal poděkování: 500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Krausova » 08 lis 2019, 13:38

Ahoj,

podle me jiz bylo dostatek casu pro pripravu navrhu, proto jsem proti prodlouzeni doby pro navrhovani, stejne tak jsem proti oddeleni jednani o zamerech..

Dekuji
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 08 lis 2019, 13:46

V rozpočtu nejsou zapracovány všechny připomínky a jestli se musí schválit v té verzi předložené 4.11.2019, tak budu hlasovat proti tomuto rozpočtu. Na představení a projednání 90 záměrů podle dostatek času určitě nebylo. A moc teda nechápu Míšu, místo toho, aby nám dala 3 dny, tak raději bude riskovat rozpočtové provizorium.

Navíc jsem návrh na prodloužení podal hned po představení nového rozpočtu 4.11.2019. Takže Míša měla dost času na to, aby se vyjádřila proti tomuto prodloužení...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Dan.Lestina

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 1564 poděkování
Dostal poděkování: 1312 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 08 lis 2019, 16:34

@Michaela.Krausova
OFFTOPICHele já jsem vás hájil, že v drtivé většině případů nejsi nějakou Jakubovou prodlouženou rukou v RV, ale timhle tomu dojmu teda nepomáháš :?
To si vážně myslíš, že všechny návrhy jsou již dobře připraveny a nezaslouží si žádnou další diskusi...?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Petr.Tkadlec
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Odpovědět

Zpět na „Republikový výbor“