RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Republikový výbor
Příspěvky: 2924
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 8025 poděkování
Dostal poděkování: 5341 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Marek.Necada » 17 lis 2018, 23:08

Ahoj,

svolávám tímto zasedání republikového výboru, jež se uskuteční 12.–13. ledna 2019 v Ústí nad Labem.

Jednací čas: Sobota 12. ledna 10.00–18.30 (zahrnuje cca hodinovou přestávku na oběd); neděle 13. ledna 8.00–14.00. V sobotu budou přednostně zařazovány body navržené zevnitř RV; na projednávání návrhů ostatních orgánů je vyhrazena neděle.
Místo konání: SUPICE – Severočeské Ústecké Pirátské centrum, Pařížská 1290/5, 400 01 Ústí nad Labem.
Organizátor: Lukáš Blažej.

Body k projednání navrhujte prosím ve zvláštním vlákně.

(redmine)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Kozlova, Petra.Smutna, Frantisek.Kopriva
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19298
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24906 poděkování
Dostal poděkování: 18135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 led 2019, 10:09

Tak, pořad je vyhotoven zde: viewtopic.php?f=248&t=44656&p=597852#p597852

Pomalu začínáme.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19298
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24906 poděkování
Dostal poděkování: 18135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 led 2019, 10:13

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Frantisek.Kopriva
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19298
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24906 poděkování
Dostal poděkování: 18135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 led 2019, 11:41

člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19298
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24906 poděkování
Dostal poděkování: 18135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 13 led 2019, 13:52

Zápis z jednání:
odkaz: https://pad.pirati.cz/p/RV201901
text:
Zasedání republikového výboru 12.-13.1. 2018, Ústí nad Labem (Supice)
RV 71/2018 - viewtopic.php?p=599113#p599113

Přítomni:
Členové:
Lenka Kozlová
Marek Nečada
Vojtěch Pikal
Míša Krausová
Lukáš Černohorský
Ivo Vlasatý
Lukáš Blažej
Daniela Weissová
Daniela Bílá
František Kopřiva
Jiří Rezek
Petra Smutná
Andrej Ramašeuski
Ondřej Tůma
Kamil Kubica
Petr Tkadlec
Jitka Novotná
Roman Kučera
Daniel Halamíček

Účastníci:
Jana Koláříková (PO)
Martin Rejman (TO)
Jakub Michálek (RP)
Mikuláš Peksa (RP)
František Navrkal (RK)

Hosté:
Stanislav Štipl
Zuzana Kovaříková
Petr Rýsler
Václav Židek
Dalibor Záhora (od cca 11:00)
Markéta Gregorová (od 13:55)
Mikuláš Ferjenčík


Jednatelé: Marek Nečada, František Kopřiva, Petr Tkadlec, Petra Smutná, Vojtěch Pikal
Zapisovatel: Václav Židek, Vojtěch Pikal, Petra Smutná
Ověřovate: Jitka Novotná, Ondřej Tůma

10:13: Zahájení, Marek Nečada
10:14: Lukáš Blažej, Organizační poznámky (visačky, oběd, ubytování, mapa)
Placení - teď nic, poté se to rozúčtuje

10:17 - Marek Nečada - Pořad

Uzavření bodu "Strategie k volbám do EP" - konsensuálně schváleno
Uzavření bodu "Volební výbor (představení, rozpočet, plán prací) - konsensuálně schváleno

Program:
download/file.php?id=21001&mode=view
Na Sobotu přidán bod na závěr dne - Kordinátoři, zpráva z PO

10:19 - Předřazení bodu "Pirátská strategie"
Jakub Michálek
Schválena strategie, Rozpočet
Rozdány úkoly resortním týmum (Plán 2019, zveřejňování zápisů)
Eurovolby - strategie
Připraveno celostátní fórum
Volební výbor - zpráva za komunální volby
Štáb pro evropské volby se rozjíždí (Stratég, manager, odmítnutí koalice se SZ, připravuje se program - bude podepsán s výhradou schválen RV)
Vybrán vedoucí kanceláře - seznamuje se se stranou(zejména Finance)
Sídlo je prakticky hotové
Proplácení, čeká se na registraci rozpočtu centrály, dořešuje se financování senátních kampaní (nedostatečné zprávy)
Poslanecký klub má nadstavbu na redmine
Oblastní týmy: Evidence zvolených zastupitelů a radních, negativní publicita obsazování dozorčích rad - prověřujeme, zvážíme žádost o provedení nápravy, vznikne budouc doporučení. Nabízíme nasazení rozklikávacího rozpočtu
Memorandum o spolupráci v senátu (SEN21), konference ThinkTvice v Praze, Obsazení předsednictva PPI
Usnesení ke zřízení politického institutu jako zapsaný ústav založný stranou.
Budeme dělat primárně implementaci strategie, rozběhnutí kanceláře, evropské volby

10:33 - Bod
Vojtěch Pikal
https://docs.google.com/presentation/d/ ... sp=sharing
Návrh za účelem zefektivnění a urychlení hlasování RV
Při hlasování o usnesení v RV dojde k zjednodušení z dvoukolových hlasování na jednokolová díky rozhodnutí podle nadpolovičního počtu hlasů s největší preferencí.

Konsenzem přijato, že se může hlasovat o přidání odstavce na zasedání RV.

10:50 - Hlasování o přijetí usnesení " dle https://redmine.pirati.cz/issues/15474 "
Republikový výbor mění svůj jednací řád takto:
Do § 8 Rozhodující hlasování při usnášení se přidává nový odstavec (2), který zní:
"(2) Pokud republikový výbor nemůže vybrat více než jednu z možností, hlasuje stejným systémem jako v referendu. (§ 9 (3))"
Původní odstavec (2) se přečísluje na (3).
Pro: Lenka Kozlová, Marek Nečada, Vojtěch Pikal, Míša Krausová, Lukáš Černohorský, Ivo Vlasatý, Daniela Weissová, Daniela Bílá, František Kopřiva, Jiří Rezek, Petra Smutná, Ondřej Tůma, Kamil Kubica, Jitka Novotná, Roman Kučera, Daniel Halamíček
Proti: 0
Zdržel se: Andrej Ramašeuski, Petr Tkadlec
Nepřítomen: Lukáš Blažej

Je třeba projednat opravu formulace § 9(3)

Rychlejší volební systém RV - odročeno na

11:08 - Novela jednacího řádu RV – úprava lhůt. https://redmine.pirati.cz/issues/16114
Marek Nečada
Změna oproti současnému stavu spočívá tedy v tom, že se předsedajícímu dá možnost vyhlásit při usnášení a při volbě prvotní lhůty trochu delší než 7 dní.
Optickou většinou odročeno na forum.

11:27 Žádost o doplňující volbu RV
Marek Nečada
Požádat CF o doplňující volbulp
Ivo Vlasatý oznámil záměr rezignovat ke konci zasedání RV v UL

11:31 - Hasování o usnesení" RV žádá CF o doplňující volbu"
PRO: Lenka Kozlová, Marek Nečada, Vojtěch Pikal, Míša Krausová, Lukáš Černohorský, Ivo Vlasatý, Lukáš Blažej, Daniela Weissová, Daniela Bílá, František Kopřiva, Jiří Rezek, Petra Smutná, Andrej Ramašeuski, Ondřej Tůma, Kamil Kubica, Petr Tkadlec, Jitka Novotná, Roman Kučera, Daniel Halamíček
PROTI: 0
ZDRŽEL SE: 0

Petr Tkadlec - Vnesen návrh na zvýšení počtu jednatelů RV -

Petra Smutná a Vojtěch Pikal se hlásili do losu, los není nutný (2 ze 2) - Jednatelé jsou rozšířeni o Vojtu Pikala a Petru Smutnou

11:39 - Změny v ověření RegP
Andrej Ramašeuski, Vojtěch Pikal
https://docs.google.com/presentation/d/ ... sp=sharing
viewtopic.php?f=248&t=41019
https://redmine.pirati.cz/issues/10149

Diskuze k formulováni pravidel, bude se ověřovat status RegP u aktuálních příznivců, aby se například omezily multiúčty. Výsledkem je potřeba ověření na základě unikátního "čísla" - jako nejlepší se jeví rodné číslo.
JM: Narušení vnitřního fungování strany je hodně flexibilní, protože všichni narušujeme občas.
Dále se řeší otázka, zda narušování činnosti oblastního sdružení je či není důvod k exekutivnímu zrušení registrovaného členství. Nevyřešeno, Vojtěch Pikal svůj návrh ještě detailněji rozpracuje.

12:40 - Pravidla organizace a zasedání RV, návrh bez přijetí usnesení, předkládá Marek Nečada
odkaz: https://redmine.pirati.cz/issues/15316
Apel na kvalitnější organizaci zasedání ve smyslu funkční techniky (funkční mumble, atd.).Marek navrhuje zastropovat pro každého člena na 1.200,- Kč za náklady na zasedání, kterého se člen RV aktivně zúčastnil.
VP: Vyžaduje definici dalších účastníků RV, kterým se RV může/bude podílet na financování/spolufinancování účasti (typicky vedoucí odborů).
hlasování: k usnesení usnesení:
PRO: Lenka Kozlová, Marek Nečada, Lukáš Černohorský, Ivo Vlasatý, Daniela Bílá, František Kopřiva, Jiří Rezek, Petra Smutná, Andrej Ramašeuski, Ondřej Tůma, Kamil Kubica, Petr Tkadlec, Jitka Novotná, Roman Kučera, Daniel Halamíček
Zdržuje se: Michaela Krausová, Daniela Weissová, Lukáš Blažej
Proti: Vojtěch Pikal
Návrh přijat 15 hlasy.

12:50 oběd

13:53 Kruhová diskuze nad smyslem a pravomocemi místních sdružení a přijímání nových členů, moderuje Vojtěch Pikal
Diskuze vychází z dlouhodobě řešené problematiky přijímání členů a hospodaření s vlastním rozpočtem místními sdruženími, diskuze se tedy povede o pravomocích MS obecně.
RK: Mají být členové přijímáni výhradně PMS, nebo PMS se souhlasem PKS? Pokud ano dobu neurčitou, či s časově omezenou platností u nově ustanovených MS?
VP: Tento problém se má řešit již v procesu zakládání MS.
KK: Nově založené MS by mělo mít při založení pouze základní záležitosti se seznamem prvních členů a řádná volba PMS by měla být řešena až poté.
JN: Poté, co PMS přijme nové členy by měla být možnost zvrácení tohoto stavu PKS v horizontu následujících 2- 3 měsíců.
JM: Systém dnes nastavený je rozumný, řeši by se mělo spíše lokání pokrytí oblastní, ve kterých dosud nejsou ustavena MS (typicky problém velkých měst).
MK: Pokud PMS přijme nové členy, kteří nesouzní s ideovými cíli Pirátů, je to zodpovědnost konkrétních členů PMS, a měla by být takto řešena.
DH: PaRo by již nemělo do budoucna substituovat nižští finance oblastních sdružení, ale financovat externí projekty.
DW: Jsou-li z Pirátské kandidátky do politických funkcí zvoleni nečleni a zároveň nikoli RegP, není páka na to, aby nějak komunikovali s Piráty a kooperovali.
LB: Jsem zastáncem vlastních rozpočtů MS kvůli možnosti naučit se zacházet s rozpočty, s procesem hlasování, atd. - tzn. tyto kompetence jsou důležité zejména z učebního důvodu (členové si tyto záležitosti zkouší "v malém").
DZ: V SčK je praxe přijímání PMS, ovšem až po doporučení k přijetí z úrovně PKS, a to z důvodu, že člen MS se automaticky stává členem KS.
FN: 1. Někteří kandidáti nemusí být členy strany, byť to může nést negativní konsekvence.
2. PKS by mělo mít právo veta v otázce přijímání členů na úrovni MS.
VP: Nechci vidět kategorie typu: čekatel na členství apod. z důvodu jednoduchosti procesu. Spíš se zaměřmě na postupné přidávání kompetencí nově vzniklým MS. Což se týká právě i procesu schválení a registrace rozpočtu (vzhledem k náročnosti a následně velké zátěže pro Vedoucího Kanceláře).
JK: V JčK je nepsaná dohoda, že žadatel o členství v MS musí přijet aspoň na jednu krajskou schůzi, aby jej i ostatní členové poznali v reálu.
IV: Otevřenost se v JčK osvědčila, jsem odpůrcem zpřísňování pravidel a priori.
PT: Ve Zlínském kraji obecně proces přijímání nových členů funguje dobře.
Pokud jsou na čelních pozicích kandidátní listiny nečleni a zároveň nikoli RegP, taková kandidátní listina by vůbec neměla být schválena.
OT: Na Vysočině vydalo PKS doporučení, jak nové členy přijímat, aby nedocházelo k excesům, proces funguje dobře.
AR: Nechci omezovat MS v pravomocech přijímání nových členů, ale AO by se měl v procesu registrace optat PKS, zda s tím souhlasí.
MR: Souhlasím s postupným přidáváním kompetencí podle návrhu Vojty Pikala.
V Liberci funguje skupina lidí, která nemá právní rámec, ale po dohodě s AO jim byla vytvořena vlastní sekce na foru pod krajem. Tato skupina zatím nechce zakládat MS, přitom prakticky funguje lépe než některá MS, výborně komunikuje a informuje na foru.
KK: Počet zakládajících členů MS by se měl zvýšit na 7.
DB: KvK má 8 MS a vše funguje, jak má. Jedno z MS překročilo rozpočet o 30.000,- Kč, což se v koordinaci s PKS následně vyřešilo. Spolupráce a komunikace je tedy základ.
Zájemce o členství se musí zúčastnit alespoň 2 krajských schůzí, ale KvK je menší kraj.
SŠ: Souhlasím s postupným přidáváním kompetencí MS.
FN: Zajímá mě, jak se členové RV staví k výše zmíněným návhrhům (přijetí člena MS po souhlasu PKS, právo veta PKS k přijetí člena MS, postupné přidávání kompetencí nově vzniklým MS).
VP: V čemi vidí ostatní diskutující výhodu vlastního rozpočtu MS?
AR: Nechci navyšovat minimální počet zakládajících členů MS. Současní 3 vychází ze zásady demokratického hlasování.
KK: 5 je maximální počet členů předsednictva, jako další přijatelné číslo se mi jeví 7.
JN: V Praze není v kapacitách PKS poslouchat všechny zájemce o členství v MS z důvodu velkého počtu zájemců o členství.
JM: Již dnes může přípravný tým hospodařit z vymezenou rozpočtovou položkou. Minimální počet zakládajících členů může již dnes PKS nastavit usnesením, atd.. - změny nejsou potřeba.
DH: Souhlasím, změny nejsou potřeba.
LB: Je rozdíl mezi hospodařením s rozpočtovou položkou a sestavováním a spravováním vlastního rozpočtu právě z hlediska naučení se s tím pracovat.
MN: Spousta nástrojů ze zakomponovaná již v současné legislativě, je však důležité, aby je členové znali - tzn. bezpečnost nárůstu členské základny stojí mimo jiné na informovanosti členů a komunikaci.
PK: Máme vyrábět vzorový Jednací řád pro oblastní úrovně?
LČ: k veškerému zájemství o členství má být důsledné informace na foru, pro případy, kdy by se např. o členství zajímal někdo, kdo se nezaregistroval na foru, komunikuje pouze v reálu. Proto, aby není-li POS přijat nemohl jít žádat o členství v jiném kraji (resp. mohl, ale aby o něm již existovaly informace, že to v minulosti zkoušel jinde a z konkrétního důvodu nebyl přijat).
JR: Nejsou prahové hodnoty záměrů (a tedy i rozpočtů MS) nízké?
JN: K JdŘ celostátní je jednoznačný, byť není jednoduchý pro nováčky. Možná by pomohl návod.
JM: Souhlasím s Jirkou ohledně minimální výše záměrů. Vzor existuje v podobě Zásad týmového fungování.
MP: V UK je zavedeno prověřování zájemců o členství přes společné známé, stopy na síti, atd.
PS: Podpořila založení rozpočtů pro MS, jako součást vzdělávání členů MS (práce s forem, s rozpočtovými pravidly apod.) a postupné přidávání kompetencí nově vzniklému MS.
FN: Budou se MS harmonizovat na okresy, které pomůžo s politickou prací na území celého okresu.
DW: Dobrá by byla dlouhodobá práce na úrovni MS, ale bez oficiálně založeného MS a pak na základě práce teprve založit MS.
VP: Přípravný tým je od toho, aby pracoval před založením MS
VŽ: Malé MS, můžou převzít nově zvolení členové přijetí už v MS, a ti pak přijmout "nepiráty". Měl bych existovat obranný mechanismus
JM: AO má pravomoc k pozastavení přijímání členů při podezření na podvodný nábor členů.
KK: Pokud PMS něco nezná, neumí, je to výsledek nedostatečné komunikace a podpory ze strany PKS.
JN: Pro postupné přidávání kompetencí. Pro přijímání členů by měla vzniknout podpůrná metodika jako pomoc PMS.
JM: RP Doporučení k přijímání členů již existuje, jít do větších detailů nepovažuje za přínosné. Proces založení MS a přijetí nových členů je již dnes popsán dostatečně, není kvůli tomu nutné zasahovat do Stanov.

15:08 Harmonizace předpisů k OS, Jiří Rezek
Pro příklad iniciování tohoto bodu: povolební strategie není zakotvena a upravena v předpisech. Za další, dosud nemáme definovanou otázku kumulací funcí u uvolněných/neuvolněných zastupitelů. Uvolněná funkce je uvolněná ze svého zaměstnání přímo pro výkon této funkce, takže nemůže být uvolněna pro výkon další funkce. Pokud však pro výkon politické funkce není uvolnění ze zaměstnání, nedochází k takovému střetu a je to spíše otázka časových možností a osobního rozhodnutí. Toto by tedy mělo být definováno a vysvětleno, aby nedocházelo ke komunikačním šumům. Diskuze se týká čistě našich členů, nikoli nároků na naše koaliční partnery.
VP: Dalším problémem týkajícím se kumulace funkcí je střet zájmů při výkonu některých funkcí. Měli bychom to podchytit programově. Ve Volebním řádu by mělo být zaneseno, že toto musí být součástí povolební strategie.
JK: Do povolební strategie zavést též pravidlo pro obsazení funkcí v dozorčích radách. Nastavit obecný návod s nepřekročitelnými mantinely.
IV: Bylo by dobré vytvořit i obecný vzor povolební strategie (z hlediska obsahových náležitostí).
DW: Jak zásadně formulovat některá prohlášení, aby nedocházelo ke konfliktům na úrovni povolební strategie pro Sněmovní volby, resp. vydaná RP x povolební strategie či dohodnuté koalice na komunální úrovni, což je následně obtížné vysvětlit veřejnosti.
VP: Podporuji diferenciaci přístupů na různých úrovních a v různých oblastech, nikoli šněrovat centrálně.
PT: Připraví návrh kodexu zastupiltele do dalšího zasedání RV.
JR: Navrhuji uzákonit povinnost povolební strategie + definovat pojem kumulace funkcí.

15:38 přestávka

15:59 Hospodaření 1. Pirátské s.r.o., Daniel Halamíček, Václav Židek
https://docs.google.com/presentation/d/ ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1uq6Hjr ... sp=sharing
1. Hospodaření s majetkem (např. inventář, který následně pronajímá poslancům, rekonstrukce PiCe)
2. Provoz e-shopu
V plánu na 2019 je např. pomoc Pirátům s optimalizací nákladů na velké akce typu pořádání CF, dále balíčky pro nové členy strany v hodnotě 200,- Kč/ks, plus splatit 150 - 200 tis. Kč ze současného dluhu, přičemž celkový dluh by měl být splacen v horizontu 5 let.
Podpora 1 mil. Kč z MO krajům byla zcela vyčerpána. Prodáno 102 ks balíčků aktivního voliče. U koncových uživatelů průměrná objednávka v řádu 500,- Kč, celkem odběry za 652 tis. Kč (část kraje, část koncoví uživatelé).


16:37 Strategie k volbám do EP, Mikuláš Ferjenčík, Martina Kavanová, Tomáš Mrkvička
uzavřené jednání, bez zápisu
Prezentace v uzavřeném fóru zde: viewtopic.php?p=599161#p599161

18:02 Nedokončené úkoly RV
1. otázka alimentů (z 2017)
2. změna bodu programu Občanská práva (zásah do integrity těla, z listopadu 2018)
3. otázka střídání času

18:05 Reporty z krajů, krajští zástupci v RV
JR: Plzeňský kraj funguje dobře pod vedením L. Bartoně.
Po každém zastupitelstvu fungují diskuzně informační setkání s občany, dále vydávají lehce satirické noviny a Pivo s pirátskými politiky.
DH: Olomoucký kraj funguje dobře. VP dodává, že v otázce obsazení dozorčí rady na komunální úrovni měli reálně 3 dny.
LČ: Komunál obsazený.
DB: KvK funguje dobře a transparentně.
LK: V Příbrami mají jednoho zastupitele, ovšem obsazené všechny komise plus kontrolní výbro.
DW: V LbK mají ve všech případech zvolené zastupitele, z nichž ve dvou jsou v koalici, ostatní jsou opoziční zastupitelé.
LB: V UK jsou opoziční zastupitelé. Dobře jim fungují souhrny ze zastupitelstev na krajském webu, díky čemuž je často citují i lokální média.
PS: V SčK již funkční zastupitelstva, k dnešními dni by měli již mít i všichni schválená personální obsazení komisí. V Kutné Hoře velmi dobře okamžitě zveřejňují na místních stránkách informace z jednání zastupitelstva. Komunikace s občany napříč zastupitelstvy různých měst a obcí v kraji je obecně velmi dobrá. Aktuálně hlasujeme o rozpočtu 2019, rozjíždíme KET a krajský MO, fokusujeme na eurovolby.
MG: V Brně mají Piráti 6 koaličních zastupitelů a transparentně obsazené dozorčí rady, členové mají zveřejněné medailonky.
PT: Ve Zlíně a v Kroměříži mají členy v Radách, do komisí vybrali ty, kteří se přihlásili.
OT: Na Vysočině největší úspěch v Jihlavě, kde koalice obsadila všechny komise a má pirátskou primátorku. Nový koncept Pirátského centra a ustanovení správce krajské kanceláře (komunikace s PO a AO, předsedání na foru, atd.).
AR: V PK největší úspěch v Chrudimi, kde mají dva místostarosty.
KK: úspěch ve třech městech. V kraji se zakládají nová MS a volí předsednictvo.
JN: Praha v posledním roce výrazně vyrostla, mnoho nových členů i v zastupitelstvech, děje se toho velmi, velmi moc. Největším úspěchem je primátorství Prahy (MUDr. Hřib).
IV: Jsme tam v pohodě, Budějovice - opozice, dělají petice, Tábor - místostarosta.

18:40 Koordinátoři, zpráva z PO, Jana Koláříková
PT: Jak koordináři fungují s ohledem na finanční náklady na ně vyčleněné (za 2018 zhruba 5 mil. Kč)?
JK: Finance jsou dobře využité, KoKS jsou pomocí krajům, průběžně se vzdělávají a profesně rostou. Občas suplují práci PKS a PMS, zejména u nově zvolených předsednictev, což není jejich práce, ale krátkodobě je mohou zaučit.
PT: Občas KoKS "úkoluje" PKS.
JK: Tak to být nemá, nicméně, pokud si to takto nezkušené PKS nastaví, je to jejich věc, ovšem zodpovědnost je stále na PKS, KoKS je pouze support a průvodce stranou pro nováčky, nositelem nápadů na akce vedoucí k většímu zájmu o RegP a členství - zájem lidí o Piráty na oblastní úrovni. Zároveň prací KoKS není předsedat hlasování na foru, atd. Oslabuje to znalosti a zkušenosti předsednictev a KoKS to přidává mnoho administrativní práce navíc.
DB: KvK PKS neumí vést jednání na foru, takže to stejně dělá KoKS.
JK: KoKS to nemá dělat za ně, ale s nimi - naučit je to dobře a předat.
PT: RP či RV by mělo vytvořit zázaznou textaci toho, co konkrétně je náplní práce KoKS.
Dále se řeší otázka časové dotaze předsednictva kvantita x kvalita, problematika časové vytíženosti předsedy KS, který je zároveň poslancem, atd.
LK: KoKS nemůže fakticky řídit kraj jen proto, že PKS je slabé či nezkušené.
JN: To, co chceme v Praze, je zcela jiné, než to, co potřebují jiné kraje. Proto není možné explicitně stanovit práci KoKS.
VP: PKS část administrativy předává pověřenému členovi, ale tu práci umí a je schopno ji zastat.
LK: Pokud ale PKS nezná předpisy, pak si KoKS dělá, co chce a kraj celkově funguje chaoticky.
PT: Politické vedení je zodpovědnost a práce PKS, ať už cokoli jiného deleguje komukoli.
JK: PKS v JčK funguje podle stranického modelu, tedy mají gesce (technický, personální, administrativní, mediální,...) - každý z nich ví, co má dělat a členové ví, na koho se obracet.
PT: Naše PKS nyní vyváří SWOT analýzu s cílem lepšího delegování práce.
JM: S ohledem na výsledky voleb by se lidé z RV naopak od PKS KvK měli učit, jak dělat svoji práci.
JN: Nápad na přesregionální spolupráci funkčních a méně funkčních PKS s předáváním best practice.
JK: V rozjezdu je koncep leadership kurzů pro PKS a PMS, momentálně v testovací fázi ve třech krajích.
PT: V POS musí být lidé, kteří na to mají čas a nejsou jen zvedači rukou.
JK: Loni zkolabovali dva koordinátoři z důvodů dlouhodobého přetížení.
Je nutné předávat zkušenosti a nedržet je ve vymezené skupině lidí.

19:05 konec sobotní části

8:03 zahájení nedělní části

Přítomní:
Členové: Vojtěch Pikal, Jiří Rezek, Ondřej Tůma, Marek Nečada, Petra Smutná, Jitka Novotná, Lukáš Blažej, Andrej Ramušenski, Roman Kučera, Kamil Kubica, Petr Tkadlec, Ivo Vlasatý, Lukáš Černohorský (13), Daniel Halamíček, František Navrkal, Michaela Krausová
Účastníci: Martin Rejman
Hosté: Stanislav Štipl, Dalibor Záhora, Jakub Michálek

Předsedající: Vojtěch Pikal
Zapisovatelé: Vojtěch Pikal, Petra Smutná
Ověřovatel zápisu: Jiří Rezek

8:04 jednání zahájeno bez ohledu na počet přítomných
8:05 technická, internet
8:07 příchod Andrej Ramušenski, Martin Rejman
8:08: Roman Kučera, Kamil Kubica
8:11: Stanislav Štipl
8:12: pokračujeme

8:13 Univerzální povolební strategie, Jitka Novotná
https://mrak.pirati.cz/s/LKmEfFgMacYFbDs
8:14 Lukáš Černohorský
Všeobecná povolební strategie řeší případy, kdy si týmy nevypracují vlastní

8.17: Předsedající Marek Nečada
Debata o formulaci bodu 4 (jak definovat „korupčníky“) a bodu 5 (personální obsazení nejdůležitějších pozic).
8:32 přišel Dalibor Záhora
8.40 Návrh odročen na řádné jednání RV s delší lhůtou pro další návrhy. Dokument bude předložen k vnitrostranickému připomínkování, v jednání RV bude schválen a předložen ke schválení celostánímu fóru.

8:42 Upgrade informačních systémů strany, Andrej Ramašeuski
Nakoupeny 2 nové servery, práce na informačních systémech, např. Piroplaceni - na našich serverech, v naší režii.Všechny systémy spravované s použitím ansible. Systémy jsou bezpečné, monitorující aktivity Krtka.

8:57 Rozpočet a investiční strategie TO, Martin Rejman
Informace o aktuálním čerpání z přidělené rozpočtové položky a nejbližších investičních záměrech.
Z důvodů optimalizace nákladů vznesen požadavek na projektovou kancelář.
9:25 přišli Petr Tkadlec a Ivo Vlasatý

9:30 hlasování o zrušení 2 záměrů
nehlasováno.

Orientační hlasování o souhlasu s představenou koncepcí
Tři se zdrželi, zbytek PRO

9:40 - Piroplácení, Martin Rejman
9:41: Přichází Dan Halamíček
Systémy připraveny na sledování příjmů
9:50 přišel František Navrkal
10:02 přišel František Kopřiva
Velmi důkladně diskutována problema

Kritika licencí a autorství námi vyvíjeného software. V řešení.

10:20 předsedání převzal Petr Tkadlec

10:20 Technické systémy RV, Marek Nečada
Požadavek, abychom do příštích krajských voleb měli přehlednější systém než Redmine, už jen proto, abychom např. měli přehled o kandidátních listinách atd., tedy abychom měli dohled nad volbami. V odkazu specifikované navžené
požadavky.
10:40 přišli Míša Krausová a Jakub Michálek

10:42 Volební výbor, Kamil Kubica
S výjimkou lídra všechny pozice již obsazeny. Volební výbor vede Mikuláš Peksa, člen RP. Zpracované první marketingové průzkumy.
DH: Počítá se s fundraisingovou podporou ze strany krajů?
KK: Toto konkrétně dosud nebylo řešeno.

10:55 Představení Kanceláře strany, Vojtěch Pikal
Vedoucím Kanceláře strany je Aleš Krupa, pozván, nepřítomen.

10:58 Změny Stanov, Vojtěch Pikal
https://drive.google.com/open?id=1o7tM_ ... iNC3YRJoRP

1. Zánik a pozastavení členství, návrh na technickou změnu (z července 2018)
2. Změna Stanov nejen na zasedání, návrh Petra Vilety
3. Technická novela, předkládá Vojtěch Pikal

11:40 předsedání převzal František Kopřiva
11:52 konec
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Petr.Tkadlec
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Republikový výbor
Příspěvky: 175
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: student
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 271 poděkování

Re: RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Jitka.Novotna » 13 led 2019, 23:03

Coby ověřovatel souhlasím se zápisem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 4391
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Jiri.Rezek » 14 led 2019, 08:56

já byl zřejmě v neděli také ověřovatel a taky souhlasím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 1387
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 1360 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 15 led 2019, 08:33

netrvam na stenografickem zapisu, ale ten druhy den v zapisu vicemene chybi. obzvlast chybi nazory clenu RV na navrhy zmen stanov, ktere budou predlozene CF. je sice pekne ze jsme si o tech novelach popovidali, ale kdyz to nema zadny vystup, viditelny zbytku clenske zakladny, tak to vidim jako naprostou ztratu casu a mohli jsme odjet domu o hodinu driv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Jitka.Novotna, Vojtech.Pikal
two beers or not two beers?

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19298
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24906 poděkování
Dostal poděkování: 18135 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 30 led 2019, 14:48

Tak, začal jsem záměry zpracovávat, protože pracanta na to zřejmě nemáme;

ad 1) Pirátská strategie - netřeba nic činit
ad 2) Návrh za účelem zefektivnění a urychlení hlasování RV - předáno AO, vyhlášeno: https://redmine.pirati.cz/issues/17268
souvysející změnu § 9(3) jsem navrhl zde: https://redmine.pirati.cz/issues/17274 ; prosím o podporu.
ad 3) Rychlejší volební systém RV - odročeno, je třeba případně zahájit - https://redmine.pirati.cz/issues/15475
ad 4) Novela jednacího řádu RV – úprava lhůt. https://redmine.pirati.cz/issues/16114 - odročeno na fórum, třeba zahájit
ad 5) Žádost o doplňující volbu RV - běží na CF
ad 6) zvýšení počtu jednatelů RV - proběhlo, nyní běží jednání
ad 7) Změny v ověření RegP - prohlasováno, vyhlásil jsem předpis, čekáme na RP/AO jak budou provádět. https://redmine.pirati.cz/issues/16810
ad 8) Pravidla organizace a zasedání RV - https://redmine.pirati.cz/issues/15316; bylo přijato, třeba vyhlásit, asi.
ad 9) Kruhová diskuze nad smyslem a pravomocemi místních sdružení a přijímání nových členů; vzniklo několik podnětů, které jsou postupně podrobovány samostatným jednáním
ad 10) Harmonizace předpisů k OS; vykonatelné závěry nejsou
ad 11) Hospodaření 1. Pirátské s.r.o. - probráno, další diskuze pokračuje zde: viewtopic.php?f=638&t=45663
ad 12) Strategie k volbám do EP - proráno
ad 13) Nedokončené úkoly RV - viz jednotlivá jednání
ad 14) Reporty z krajů, krajští zástupci v RV - proběhlo
ad 15) Koordinátoři, zpráva z PO - probráno
ad 16) Univerzální povolební strategie - odročeno s delší lhůtou, tak prosím zahájení
ad 17) Upgrade informačních systémů strany - vyslechnuto
ad 18) Rozpočet a investiční strategie TO navrhovalo se zrušní záměrů, nebylo hlasováno, nevím, jestli se s tímto nějak postoupilo.
ad 19) Technické systémy RV - nijak nerozhodnuto
ad 20) Volební výbor - probráno
ad 21) Představení Kanceláře strany - neprojednáno
ad 22) Změny Stanov - projednáno, probráno na zasedání CF

takže;
body (3), (4), (16) by se mělo zahájit jednání
body (8), (9), (10), (18) by se mělo něco asi ještě udělat
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Marek.Necada
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Republikový výbor
Příspěvky: 2924
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 8025 poděkování
Dostal poděkování: 5341 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 71/2018 Zasedání RV v Ústí nad Labem 12.–13. ledna 2019

Příspěvek od Marek.Necada » 03 úno 2019, 18:59

Vojtech.Pikal píše:
30 led 2019, 14:48
ad 8) Pravidla organizace a zasedání RV - https://redmine.pirati.cz/issues/15316; bylo přijato, třeba vyhlásit, asi.

body (8), (9), (10), (18) by se mělo něco asi ještě udělat

((8) už je vyhlášeno.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Vojtech.Pikal
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Odpovědět

Zpět na „Republikový výbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host