RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Předsedající RV

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Martin.Kucera »

Daniel.Halamicek píše: 19 zář 2018, 22:04
Jiri.Rezek píše: 19 zář 2018, 12:38 Rád bych se dozvěděl, kolik nám tento veletoč má ušetřit. Pokud jsou to drobné v řádu desetitisíců, tak to rozhodně za to nestojí, neb i dle té emailové komunikace je toto nahraně a nebo těsně za ní.
No jestli hádám správně, takové transakce přes 100%ně vlastněná s.r.o. se dělají kvůli odpočtům DPH.
Vzhledem k tomu, že ale 1.P na druhé straně bude muset odvádět DPH z příjmů z podnájmů (od strany a poslanců), jejichž součet by logicky měl být vyšší než kolik zaplatí za nájem ona sama (aby se postupně umořily ty náklady na rekonstrukci), tak se i ten odpočet z rekonstrukce postupně vynuluje.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Omlouvám se předsedajícímu za intervenci.

Jaroslava Vatay a Václav Židek požádali o účast na tomto jednání. Je někdo proti?

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Rostislav.Reha píše: 19 zář 2018, 03:16 Rad bych timto seznamil RV s komunikaci, kterou jsme jako KK vedli v cervenci a se kterou je od te doby RP i 1P plne seznamena. V ramci ni jsme se obratili na Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí s konkretnim dotazem, zda muze 1P takto PICE provozovat a bylo nam odpovezeno doslova - "ne, nemuze". Vasek Zidek tvrdi, ze ma k dispozici pravni analyzu, ktera to dokaze pod neco schovat, ale neuvedl ani jejiho autora, cili netusim kdo ji delal.

Emailova komunikace je v priloze (jen jsem z ni vymazal osobni emaily zucastnenych, pokud je pouzili). UDH-791_2018.zip
Ahoj, k tomuto co tu píšeš, pokud chceš nějakou analyzu vidět, je nejlepší mi napsat a zeptat se přímo mně (obzvláště, když jsem do teď sem nemohl reagovat), o analýze jsem mluvil v komunikaci přes chat, když jsem nebyl u PC a s někým jiným, kdybych věděl, že tě to zajímá mohli jsme si normálně promluvit nebo napsat. RP tuto analýzu má.

Autorem je pan Filip Hajný. V analýze se uvádí celý kontext, dotaz na Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, který jsi přiložil v emailové komunikaci, je velmi povrchní a řeší klasické podnikání.

Podstatnou částí analýzy je závěrečná část:
"Mám za to, že pojem “pořádání” (neboli “organizování”) z povahy věci zahrnuje více různých činností, mezi nimiž může být i nájem majetku a související činnosti. V praxi tomu tak i často je - např. pořadatel veletrhů a jiných “akcí” pronajímá (či podnajímá) jednotlivé pavilony, stánky, části hal apod., přičemž je s nájemci dohodnuto, že činnost prováděná v předmětných prostorách musí být v souladu se záměrem pořadatele.

Na podporu kladného stanoviska k Vašemu záměru lze použít i nález pléna Ústavního soudu ze dne 18. 10. 1995, sp. zn. Pl. ÚS 26/94. Z toho nálezu podle mého názoru vyplývá, že smyslem omezení účasti politických stran v obchodních společnostech je v zásadě snaha zabránit tomu, aby se politické strany vzdalovaly svému poslání danému ústavním pořádkem. Jinými slovy jde o to, aby se politické strany věnovaly svému primárnímu úkolu, tj. politické práci a politické soutěži, a aby se naopak nevěnovaly podnikání, které s politickou prací nesouvisí. Z tohoto pohledu je Váš záměr jednoznačně v souladu s účelem omezení, které je obsaženo v předmětném ustanovení § 17 odst. 3 Zákona."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Jaroslava.Vatay
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 22 říj 2017, 22:47
Profese: mediátor, lektor, kouč, produkční
Bydliště: Vršovická 1429/68, Praha 10
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Jaroslava.Vatay »

Petr.Tkadlec píše: 19 zář 2018, 08:03 Může mi prosím někdo vysvětlit ten mechanismus, proč to vůbec musíme točit přes to s.r.o.? Že to bude stát nějaké peníze jsem pochopil, ale zajímalo by mě, jak se došlo vůbec k částce 750.000,-. Jelikož jsem stavební rozpočtář, tak bych si rád provedl vlastní kontrolu, případně na základě informací dokáži takový rozpočet vypracovat.
EDIT: Jestli jde jen o úspory, tak podle mě budeme díky netransparentnosti hlavně tratit.
Právě díky transparentnosti Pirátů, o které se obecně ví, jsme měli před dodavateli výhodu. Ceny materiálu i práce byli standardní vč. nabízených slev, které jsou standardem u množstevních slev a pod.
Detailní popisy na fakturách a dokladech, kde je lehce dohledatelné za co se finanční prostředky utratili.
Díky mnoha dobrovolnickým hodinám pirátek a pirátů či příznivců se ušetřili stovky tisíc korun.

K rozpočtu a jak jsme došli k částce 750tis. _nejvíce se dočteš v té důvodové zprávě pro RV.
- na začátku pronájmu byla rekonstrukce PICE konzultována s třemi architekty (viz důvodová zpráva, kterou jsme s Václavem Židkem vypracovávali pro účeli rozhodnuti RV) všichni se nezávisle na sobě shodli v odhadované ceně rekonstrukce na cca přes 2 - 2,5 Mio oproti původnímu návrhu v záměru (700tis.) Námi předložený min.rozpočet na minimální rekonstrukční práce - byl dán dohromady na základě nutných prací a na základě poptávky, srovnávání cen u dodavatelů a veřejně dostupných zdrojů a odborníků - jsme došli postupně k navýšení na současných 750tis. Také protože se i postupem v rámci rekonstrukce objevovali další a další nutné revitalizace a opravy.
Motto: "Slouží to mně, ostatním i vyššímu smyslu"?

Jaroslava Vatay
Facilitátorka, lektorka, produkční
jaroslava.vatay@pirati.cz, tel. +420777885322
  • Projektová manažerka: Nové Pice | Mediátorka a facilitátorka (členka mediačního týmu) | Komunikace a kultura | Občanský aktivismus
Uživatelský avatar
Jaroslava.Vatay
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 22 říj 2017, 22:47
Profese: mediátor, lektor, kouč, produkční
Bydliště: Vršovická 1429/68, Praha 10
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Jaroslava.Vatay »

Děkuji za připojení k diskuzi.

Ráda bych zde řekla,

že pokud máta nějaké konkrétní dotazy na Pirátské centrum, aby jste mohli lépe a kvalitně rozhodnout,
tak mne prosím můžete kontaktovat i na telefonu nebo messangeru, nebo se zeptat i tady na fóru.

Vzhledem k tomu, že jsem v dennodenním kontaktu s dodavateli společně s Ondřejem Prajerem, nerada bych, abychom se dostali do platební neschopnosti.
Vůči dodavatelům to není fér, proto prosím zvažte, než hlasujete zjistit veškeré možné informace k tomu, aby jste mohli relevantně rozhodnout.

Děkuji Jaroslava Vatay
PS: držte nám palce ať se vše povede a můžeme brzy otevřít
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslava.Vatay za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Motto: "Slouží to mně, ostatním i vyššímu smyslu"?

Jaroslava Vatay
Facilitátorka, lektorka, produkční
jaroslava.vatay@pirati.cz, tel. +420777885322
  • Projektová manažerka: Nové Pice | Mediátorka a facilitátorka (členka mediačního týmu) | Komunikace a kultura | Občanský aktivismus
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Martin.Kucera »

Hm, já jsem se v jiném vlákně dočetl toto:
"Začalo to naprosto nesmyslným vymalováním (tedy rekonstrukce od konce), pak se zjistilo, že budeme bourat příčky, které se ukázaly, že jsou (po bance - kupodivu pancéřované), aby se pak dál zjistilo, že budeme vyhazovat celý minerální podhled, který jsem se snažil úzkostlivě chránit, aby se dal opět zpátky použít a nakonec se vyházel na sběrňák, odvoz trezorů v původní pořizovací hodnotě mnoha a mnoha desítek tisíc jsme, pokud mám správné info, ještě museli zaplatit,"
a
"Protože přeci skočíme na vějičku sádrokartonářům, kteří řeknou, že je pod jejich důstojnost používat použité (v naprosto stoprocentním stavu) profily a desky - páč nám "jako" "nedají záruku". "
tak by mě zajímalo, co je na tom pravdy.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Mohl bych někde vidět konkrétní odkazy na ty cenové nabídky realizačních firem či odkaz na to hospodaření samotné, jestli to teda někde je?

Strana si to nemůže platit normálně bez s.r.o.? Jestli může, tak v čem je teda lepší to hnát přes s.r.o.?
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5231
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2002 poděkování
Dostal poděkování: 3083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Petr.Tkadlec píše: 27 zář 2018, 09:57 Mohl bych někde vidět konkrétní odkazy na ty cenové nabídky realizačních firem či odkaz na to hospodaření samotné, jestli to teda někde je?

Strana si to nemůže platit normálně bez s.r.o.? Jestli může, tak v čem je teda lepší to hnát přes s.r.o.?
viz toto jednání RV, kde to bylo de facto schváleno: viewtopic.php?f=248&t=41243
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jiri.Rezek píše: 27 zář 2018, 11:45
Petr.Tkadlec píše: 27 zář 2018, 09:57 Mohl bych někde vidět konkrétní odkazy na ty cenové nabídky realizačních firem či odkaz na to hospodaření samotné, jestli to teda někde je?

Strana si to nemůže platit normálně bez s.r.o.? Jestli může, tak v čem je teda lepší to hnát přes s.r.o.?
viz toto jednání RV, kde to bylo de facto schváleno: viewtopic.php?f=248&t=41243
Jestli teda dokážeš odpovědět, tak prosím věcně. S tou zálohou na nájem a následný pronájem to pak chápu.

Ale znovu se tedy ptám na ty cenové nabídky, kde to najdu zveřejněné ty smlouvy a jestli to nemůže jít mimo s.r.o., případně chci vědět ty výhody, když to půjde přes s.r.o.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5231
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2002 poděkování
Dostal poděkování: 3083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 63/2018 Investiční úvěr 1. Pirátské s.r.o.

Příspěvek od Jiri.Rezek »

  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“