RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Předsedající RV

Zamčeno
Uživatelský avatar
Margita.Brychtova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 131
Registrován: 13 úno 2018, 13:28
Profese: Místostarostka Praha 3
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Margita.Brychtova »

Zdravím všechny, dovoluji si připojit prohlášení k situaci od Martina Sumerauera. Děkuji

Rád bych se jako pirát a zároveň kandidát také vyjádřil k tomu, co se na praze3 děje. Jelikož nemám přístup k republikovému výboru, vyjadřuji se aspoň takto. Přes všechny spory si myslím, že by se měl brát v první řadě ohled na naše voliče, kteří pirátům důvěřují a čekají od nás, že jim pomůžeme zlepšit jejich životy. A to můžeme jedině tak že nám oni dají hlas a my se dostaneme na radnici jako vítězové. Pokud tyto lidi dnes zklameme už nás příště volit nebudou. Dalo mi to docela práci, těch zhruba 200 lidí přesvědčit, že volit teď piráty je pro jejich dobro. A nerad bych, aby naše snaha přišla vniveč. Proto si myslím, že ať republikový výbor rozhodne jakkoliv, myslím že by se v žádném případě neměla rušit kandidátka jako celek. Protože si myslím, že by to pro prahu 3 a budoucnost pirátů na ní mohlo být osudné. Na závěr chci ještě dodat, že Margita Brychtová i Martin Arden mají mou plnou důvěru. S pozdravem pirátům zdar Martin Sumerauer.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Margita.Brychtova za příspěvek:
Filip.Smoljak
Uživatelský avatar
Martin.Karel.Svetlik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 87
Registrován: 04 čer 2018, 15:20
Profese: učitel, koordinátor
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Martin.Karel.Svetlik »

Srdečně zdravím,
jediný relevantní důvod mého vylučování je, že jsem bez souhlasu lídra či předsedy MS obeslal ředitele škol a školek na P3 s pracovní verzí programu školství, prosbou o připomínky a nabídkou schůzky. Moje horlivost byla způsobena několikatýdenními pocity zmaru, kdy se nedělalo vůbec nic (týdny po volbě lídra). Pak následovala schůze, kde mi svitla naděje, že už bude možné začít něco dělat. A protože ten "absťák" po nějaké činnosti navenek a frustrace z promarněného času byly k nevydržení, udělal jsem to takto. Roli hrál také časový tlak, protože už začínaly prázdniny. K radikálnímu činu přispěla též opakovaná četba Swarmwise. Chybu uznávám, měl jsem si to nechat posvětit alespoň předsedou MS. Za standardních podmínek by se tak samozřejmě stalo.
Bylo to pět minut po dvanácté, nicméně jeden ředitel se mi ozval a na schůzku už jsem šel s požehnáním předsedy MS společně s Míšou Krausovou (na poslední chvíli se připojil i Martin Arden).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karel.Svetlik za příspěvky (celkem 2):
Vit.Simral, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Marek.Necada »

Filip.Smoljak píše: 04 srp 2018, 09:47Kdo máte přístup do Kajuty, zde je odkaz na moje zjištění vysávání peněz z Radnice P-3 a reakce M. Konvičky včetně difamačního Svěrákova článku:
https://www.facebook.com/groups/1857899 ... 154988312/
Pomůže mi někdo, kdo má přístup, s naplněním demokratického minima a pošle mi plnou versi odkazovaných textů?

OFFTOPICA styďte se, kdo řešíte vnitropirátské věci na FB.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Jan.Bartko »

Skupina je tajná, takže tě buďto můžeme přidat nebo jsem vyscreenoval celou diskusi tady:
odkaz censurován
Marek Nečada moderuje:
Zcensurováno na žádost Filipa Smoljaka. Odkaz na žádost přešlu členům RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvek:
Marek.Necada
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Marek.Necada píše: 06 srp 2018, 07:46
Filip.Smoljak píše: 04 srp 2018, 09:47Kdo máte přístup do Kajuty, zde je odkaz na moje zjištění vysávání peněz z Radnice P-3 a reakce M. Konvičky včetně difamačního Svěrákova článku:
https://www.facebook.com/groups/1857899 ... 154988312/
Pomůže mi někdo, kdo má přístup, s naplněním demokratického minima a pošle mi plnou versi odkazovaných textů?

OFFTOPICA styďte se, kdo řešíte vnitropirátské věci na FB.
Kdo řeší důvěrné věci v tajné skupině, by se snad stydět nemusel, ale ten, kdo je vynáší na veřejnost. Prosím, kdo chce tyto informace číst, nechť si řekne a dostane je mailem.
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Vit.Simral »

Ahoj posádko,

podobně jako Dan Mazur se tu vyjádřím jen osobně, nikoliv z pozice PKS (stanovisko už jsme zaslali).

Celá situace je pro mne nadále dost nepřehledná, přestože ji nepřímo, přes zprávy od PMS P3, Martina, Margity, Michala Konvičky i dalších, sleduji už 3 měsíce.

Momentálně to chápu takto:

1) Na začátku došlo k rozkolu mezi dlouhodobými členy a novými příznivci. Jak jsem to pochopil, Martin se neúčastnil schůzek na P3 na začátku jara, kdy se začal sestavovat program a začali se profilovat tahouni týmu. Následně byl ale zvolen původním členstvem P3 lídrem kandidátky. Hlasujících členů bylo velmi málo, v podstatě tvořili asi jen cca 1/4 aktivních proto-pirátů na P3, a výsledek volby tak 3/4 posádky na P3 spíše nepříjemně překvapil. Tomuto se dalo zabránit, pokud by PMS P3 do volby připustilo i příznivce. Pavel, František a Margita tady podle mého udělali chybu.

2) Martin+Margita na straně jedné a Michal+Karel na straně druhé si vzájemně osobně vůbec nesedli. Na obou stranách se objevují obvinění z netransparentního jednání a pletichaření, což se mi nezdá pravděpodobné a spíše za těmito obviněními vidím emoce. Martina znám dostatečně dlouho na to, abych vážně pochyboval o jeho mocenských choutkách. S Michalem jsem zatím osobně téměř do styku nepřišel, opět ale pochybuji o tom, že by ve svém věku a své společenské pozici měl nějaké nutkání drát se politiky z důvodů jiných, než postarat se o městskou část, kde žije, a zabránit možné koalici ODS a ANO na P3 (duo Bellu - Venhoda je, nenalhávejme si, z pirátského hlediska hororová dvojice).

3) Filip Smoljak má osobní zájem na rozkrytí businessu ŽJDC. To je určitě legitimní, ale nemělo by to být jedním z hlavních bodů agendy při sestavování kandidátky na P3. Ta kauza je spletitá a ani Martin ani Michal imho nemohou slíbit, že se to stane jedním z hlavních bodů programu. Filip navíc kandiduje na P2, i z toho důvodu proto jeho input nyní nepokládám za relevantní.

Jako nejlepší řešení jsem osobně viděl ponechání kandidátky tak, jak byla navolena MS P3. Pokud se ale RV rozhodlo Michala a Karla z kandidátky vyšoupnout a nahradit, musím to respektovat. Trochu se podivuji, že si členové RV zvládli o situaci v posledních několika dnech/hodinách udělat natolik jasný obrázek, že si na základě Deminima troufnou odvolávat kandidáty. Chápu to ale tak, že postupují podle principu "better safe than sorry", což mi smysl dává.

Jako druhé nejlepší řešení potom vidím kandidátku doplnit náhradníky a věřit, že bez Michala a Karla se celý tým dokáže stmelit, dokončit úspěšně předvolební kampaň a od října v zastupitelstvu P3 s nadšením a odhodláním reprezentovat pirátské voliče a jejich zájmy.

Tolik za mne, díky a mějte se fajn :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 5):
Jan.Bartko, Marek.Necada, Ivo.Vlasaty, Frantisek.Kopriva, Vojtech.Pikal
Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1206
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2988 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Zdravím ještě jednou a upozorňuji, že odvoláním Michala a Karla se žádné vítězství "těch dobrých" nekoná. V tomhle sporu není dobro a zlo, ale zásadní neporozumění a neschopnost se domluvit. Odvoláním nezmizí problém, ale jen lidi. Hlasovala jsem proti odvolání a rozhodně apeluji na MS P3, aby spolu začali urychleně jednat a vyřešili si to. Pokud to nedokáží budu hlasovat pro zrušení celé kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vlasaty, Marek.Necada, Vojtech.Pikal

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Vit.Simral píše: 06 srp 2018, 10:13
3) Filip Smoljak má osobní zájem na rozkrytí businessu ŽJDC. To je určitě legitimní, ale nemělo by to být jedním z hlavních bodů agendy při sestavování kandidátky na P3. Ta kauza je spletitá a ani Martin ani Michal imho nemohou slíbit, že se to stane jedním z hlavních bodů programu. Filip navíc kandiduje na P2, i z toho důvodu proto jeho input nyní nepokládám za relevantní.
Omlouvám se, jestli někoho zdržuji od užitečnější práce, ale musím se proti tomuto tvrzení ohradit.
Vítku! Businessu ŽDJC, jak to nazýváš, se věnuje na Praze 3 někdo úplně jiný. Zájem na tom mají lidé, kterým se nelíbí vysávání peněz z veřejných rozpočtů, podvody a korupce. Já jsem pouze přinesl informace, ke kterým jsem měl lepší přístup než jiní, například díky několika podáním dle 106ky apod. V žádném případě to neby, není a nebude žádný, natož jeden z hlavních bodů agendy při sestavování kandidátky. Tady vůbec nechápu, jak Tě to napadlo.... Kandiduji na P2 a nikoliv na P3 právě proto, aby mě nikdo, ani Ty nepodezříval, že si řeším na Praze 3 nějaký svůj "osobní zájem". Jedná se o veřejnoprávní kauzu! Jednu z těch, kvůli kterým naštěstí existují protikorupční strany jako Piráti. Adam Zábranský snad také řeší na Praze 1 svůj osobní zájem, když odhaluje korupci? Snahou potrefených hus je vždy ukázat na toho, kdo informace o deliktním jednání zveřejňuje, a odvést tak pozornost od svého deliktu. A to je agenda lidí kolem bývalých představitelů Radnice Prahy 3, včetně TOPky. Nenechme si, prosím, vnutit tuto strategii!
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

misa.krausova@pirati.cz píše:Zmena kandidatky na Praze 3
Datum: 5. 8. 2018 0:34:36

Milé RV, jako jediná z vás jsem členkou MS Praha 3, proto přikládám svůj stručný pohled na situaci z place of nowhere v Katalánsku:

* členové MS si navolili v primarkach svou kandidátku, není důvod jim do toho házet vidle a mám důvěru, že rozhodli nejlépe, jak mohli - byla jsem u toho,
* pokud bychom přistupovali stejně přísně ke všem kandidátům, kamdidovala by nám celorepublikově půlka lidí
* pokud již chcete zasahovat do situace, zjistěte si prosím nejdřív všechny informace od nezaujatých členů MS (Jana Belecová, Štěpán Štrébl, František Doseděl..)
* V této situaci vnímám Martina Ardena jako největší problém MS Praha 3, který zatim bohuzel nezvládá svou lídrovskou roli, zejmena nezvladá kandidátku a kampaň vest a stmelovat, takze je s jeho vysledky podstatna cast lidi nespokojena. Sdružení je plné talentovaných a inteligentních lidí, kteri makaji na kampani a jsou Martinovym zasahem proti kandidatce zvolene v primarnich volbach hodne demotivovani.
* Nemyslim si proto, ze by cemukoliv prospelo, aby Michal Konvička - legitimně zvolený dobrovolník-koordinátor MS Praha 3 a Karel Světlík byli vyskrtnuti z kandidatky, protoze se hodne podileji na programu i kampani, a v jejich předchozí politické činnosti nevidím problém, naopak výhodu a za dobu, co jsou u Pirátů, se nedopustili ničeho nekalého.

Jsem ted uprostred vyprahle pustiny v Katalansku, kde je velmi spatny signal, takze se mi tu ani nenacetlo forum, ale dostala jsem info sms, ze se ma hlasovat o zmene kandidatky na Praze 3, tak prosim omluvte tuto formu. Hlasuju proti zmene kandidatky a prosim, aby nekdo hodil tento prispevek na forum za me.

Mejte se fajn a brzy na videnou

Misa
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Jana.Belecova, Vojtech.Pikal

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Vit.Simral »

Filip.Smoljak píše: 06 srp 2018, 11:43
Vit.Simral píše: 06 srp 2018, 10:13
3) Filip Smoljak má osobní zájem na rozkrytí businessu ŽJDC. To je určitě legitimní, ale nemělo by to být jedním z hlavních bodů agendy při sestavování kandidátky na P3. Ta kauza je spletitá a ani Martin ani Michal imho nemohou slíbit, že se to stane jedním z hlavních bodů programu. Filip navíc kandiduje na P2, i z toho důvodu proto jeho input nyní nepokládám za relevantní.
Omlouvám se, jestli někoho zdržuji od užitečnější práce, ale musím se proti tomuto tvrzení ohradit.
Vítku! Businessu ŽDJC, jak to nazýváš, se věnuje na Praze 3 někdo úplně jiný. Zájem na tom mají lidé, kterým se nelíbí vysávání peněz z veřejných rozpočtů, podvody a korupce. Já jsem pouze přinesl informace, ke kterým jsem měl lepší přístup než jiní, například díky několika podáním dle 106ky apod. V žádném případě to neby, není a nebude žádný, natož jeden z hlavních bodů agendy při sestavování kandidátky. Tady vůbec nechápu, jak Tě to napadlo.... Kandiduji na P2 a nikoliv na P3 právě proto, aby mě nikdo, ani Ty nepodezříval, že si řeším na Praze 3 nějaký svůj "osobní zájem". Jedná se o veřejnoprávní kauzu! Jednu z těch, kvůli kterým naštěstí existují protikorupční strany jako Piráti. Adam Zábranský snad také řeší na Praze 1 svůj osobní zájem, když odhaluje korupci? Snahou potrefených hus je vždy ukázat na toho, kdo informace o deliktním jednání zveřejňuje, a odvést tak pozornost od svého deliktu. A to je agenda lidí kolem bývalých představitelů Radnice Prahy 3, včetně TOPky. Nenechme si, prosím, vnutit tuto strategii!
Takhle jsme to nemyslel, chápu, že jde o veřejné peníze. Nepodezírám tě z toho, že by sis chtěl nějak chránit privátní zájmy; myslím ale, že jsi trochu postižen provozní slepotnou. Podobných věcí je na každé MČ hromada a musí se prioritizovat. V kauze ŽDJC jsou složité právní a smluvní vztahy, které nejde jednoduše odkomunikovat ven. Proto si nemyslím, že se stane jednou z mediálních kauz, na které budou P3 poukazovat v kampani. Pokud ano, rád se budu mýlit ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 3):
Filip.Smoljak, Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal
Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“