RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Předsedající RV

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Zahajuji jednání ke schválení záměru na social media manažera.

Důvodem pro zahájení je předložení návrhu vedoucím MO.

Návrhem usnesení je následující návrh Mikuláše Ferjenčíka:
Republikový výbor
1. schvaluje záměr na pozici social media manažera ve výši 600 000 Kč ročně,
2. pověřuje Mikuláše Ferjenčíka provedením výběrového řízení.
Popis pozice:
Z pověření vedoucího MO řídí komunikaci na sociálních sítích – FB, Twitter, Instagram, YouTube
Aktivně dodává nápady a vymýšlí formu prezentace na soc. sítích
využívá všech nástrojů komunikace soc.sítí
Aktivně spolupracuje s PR oddělením a společně se podílí na budování značky formou profesionální permanentní komunikace strany
Řídí placené reklamy v online prostoru (sociální sítě, partnerské weby), podává zprávy o jejich efektivitě a spolupracuje s dodávajícími agenturami
Důvodová zpráva:
Social media manažer je další klíčová role. V rámci kampaně jsem jeho roli plnil já s Honzou Lipavským a Marek Houser. Dlouhodobě je tento roztříštěný model neudržitelný, navíc já, Honza ani Marek na to nemáme kapacitu. Odměnu jsme odvodili od pozice PR manažera.
Jednáme na internetu, jiné návrhy lze podávat.

Rozhodující hlasování se bude konat na internetu cca od 22. 11. 3.12 2017 17:00 do 26. 11. 7.12. 2017 17:00. Mezi jednotlivá kola hlasování se tato doba rozloží rovným dílem.

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tady se musím zopakovat. :-)
Petr Tkadlec píše:Jelikož nejde žádné usnesení navrhnout, tak budu hlasovat proti usnesení a pro řádné projednání, protože při schůzi strategického teamu to nebyla věc, která nás nyní nějak moc pálí.

Naopak jsme se rozhodli najmout personalistu, přes kterého by pak tato výběrová řízení měla probíhat. Nikoliv tedy jen přes šéfy jednotlivých odborů.

Výběrko na personalistu je zde post528647.html?hilit=strebl#p528647

Poté by se měl najmout stratég a vůbec schválit navrhnout celá koncepce upgradu, kde se její nástřel představí na celostátním zasedání. Nepochybuji asi o tom, že v té koncepci neměl PR manažer být, ale rozhodně by už měl být vybraný nějakým sofistikovanějším způsobem a v rámci celé strategie.

Vůbec jako nechápu, proč o takto velkých částkách rozhodujeme v referendu a to jednání neproběhne hned...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Rostislav.Reha
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Navíc si dokáži představit, že tuto práci budou vykonávat někteří placení asistenti v rámci své náplně práce. Chce to nejprve schválit koncept a pak až najímat na takové top-posty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Rostislav.Reha
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Lukas.Cernohorsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1958
Registrován: 05 lis 2009, 21:54
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování

Re: RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky »

Petr.Tkadlec píše:Navíc si dokáži představit, že tuto práci budou vykonávat někteří placení asistenti v rámci své náplně práce. Chce to nejprve schválit koncept a pak až najímat na takové top-posty.
Asistenti se budou věnovat soc.sítím poslanců pro které dělají, nikoliv straně. Na správu soc.sítí strany je potřeba člověk na full-time, ideálně dva až tři.
Asistenti budou dělat i další věci než sociální sítě, proto je jejich použití jako správců facebooku strany nemyslitelné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Cernohorsky za příspěvek:
Vojtech.Pikal
tel. : 601573955
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Lukas.Cernohorsky píše:
Petr.Tkadlec píše:Navíc si dokáži představit, že tuto práci budou vykonávat někteří placení asistenti v rámci své náplně práce. Chce to nejprve schválit koncept a pak až najímat na takové top-posty.
Asistenti se budou věnovat soc.sítím poslanců pro které dělají, nikoliv straně. Na správu soc.sítí strany je potřeba člověk na full-time, ideálně dva až tři.
Asistenti budou dělat i další věci než sociální sítě, proto je jejich použití jako správců facebooku strany nemyslitelné.
Aha, jsem myslel, že se výběrka na asistenty poslanců budou dělat jako badget, aby každý dělal/uměl něco, jak jsme to diskutovali na zasedání RV. Byl si tam vůbec?
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 746
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 716 poděkování
Dostal poděkování: 2044 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Olga.Richterova »

Ono té mediální práce je potřeba strašně moc. Chápu, že to není zas tak zřejmé, když člověk nesleduje monitoring tisku a médií obecně, ale potřebujeme celej tým, s kompetentním člověkem na špici. Nehoří to ve smyslu "zítra se to zhroutí", ale hoří to ve smyslu "bez profesionalizace se zhroutí Miki F. a Ivan a asi i další". Navrhuju na agendu upgrade týmu v pátek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Olga.Richterova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Lenka.Kozlova

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Olga.Richterova píše:Ono té mediální práce je potřeba strašně moc. Chápu, že to není zas tak zřejmé, když člověk nesleduje monitoring tisku a médií obecně, ale potřebujeme celej tým, s kompetentním člověkem na špici. Nehoří to ve smyslu "zítra se to zhroutí", ale hoří to ve smyslu "bez profesionalizace se zhroutí Miki F. a Ivan a asi i další". Navrhuju na agendu upgrade týmu v pátek.
Tak v tom případě to hoří a změňme usnesení... Ale i tak bych byl rád, kdyby to výběrko šlo ve spolupráci s MO (personalistou).
EDIT: Každopádně budu hlasovat proti a pro řádné jednání. Je fakt mizérie, že takovéto "velké peníze" jdou přes referenda. OFFTOPICBojím se, co na nás vyleze zítra, jestli třeba Martin Kučera nebude chtít supervýkonný PC za 10 mega. :D
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jinak bych se zeptal Mikuláše, jestli tento člověk bude pomáhat i krajům řešit jejich média např. FB. Jestli se vůbec plánuje nějaká pomoc krajům, kromě poskytnutí psavců, protože to by mělo být pro příští rok stěžejní.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Martin.Kucera »

Já navíc doufám, že nejméně takové investice jako do PR půjdou i do vnitřního fungování strany, čímž myslím hlavně technické zázemí. Protože jinak nám sebelepší PR bude k ničemu.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 66/2017 - Záměr na social media manažera

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Martin.Kucera píše:Já navíc doufám, že nejméně takové investice jako do PR půjdou i do vnitřního fungování strany, čímž myslím hlavně technické zázemí. Protože jinak nám sebelepší PR bude k ničemu.
Mě se vůbec nelíbí, že musíme doufat a jen tady zaštíťujeme placené "koryta" bez hlubší vize.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Ondrej.Tuma
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“