RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Předsedající RV

Zamčeno
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1263
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2323 poděkování

Re: RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Zdravím,

apeluji na republikový výbor, aby se k záměru na PR managera postavil čelem. Všechny argumenty zde již zazněly.

Prosím o schválení záměru, tak jak jej předkládá mediální odbor.

Děkuji Honza
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Omlouvám se za výpadek ve svátcích, jdu zpracovávat.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ivan.Bartos píše:
„Podle mě jde hlavně o nějakou snahu "dobře" zaplatit lidi, což pro mě rozhodně není primární." píše Petr. Což podle mě ukazuje, že má opravdu velmi zkreslenou představu co reálně probíhá nejen v mediální oblasti, ale co je každodenní byznys zvolených poslanců směrem k mérdím a co je obsahem celé sekce PR, která bohužel v kampani i teď hraje vzhledem k našim voličům tu nejpodstatnější roli a je daleko větší zbraní Pirátů než kdykoliv přehlasovatelných 22 Pirátů a Pirátek ve Sněmovně!
Petr.Tkadlec píše:Takže chápu to tedy tak, že tato pozice je pro poslance a stranu velmi klíčová. Kdyby to tato pozice vše vyřešila, tak podpořím i v té plné výši. Problémem u mě zůstává, že je tam je navrženo více pracovních pozic a já bych to opravdu prodiskutoval jako celek, co potřebujeme, jestli na to máme a jestli to nejde dělat jinak levněji.OFFTOPICNemám rád tyto salámové metody.
Jiri.Hoskovec píše:Prosim tebe, o zadnou salamovou metodu nejde, celkova koncepce, navrh pozic i jejich ohodnoceni v ramci MO uz jsem pripravil spolu s Mikulasem pred dvema mesici a je soucasti schvalovaneho rozpoctu post536225.html?hilit=rozpoctu#p536225, kde k nemu byla podana i duvodova zprava.

Tenhle zamer na PR manazera jsme podavali nekdy pred dvema mesici jenom proto, ze byla nadeje, ze bude schvelen driv, nez cely rozpocet a nebudeme muset Karolinu kazdy mesic bez smlouvy prodluzovat v nejakem provizoriu. Tohle provizorium jednak brani tomu, zadat radne a transparentni vyberko na pozici PR manazera (ktere uz mi dva mesice ceka v supliku na schvaleny zamer) a obsadit pozice a napravit nedostatky vznikle tim, ze nestihame, ktere ve svem prispevku krasne a presne shrnuje Olga.

Za MO se musim zkratka ohradit proti vytykani nekoncepcnosti a salamovosti!-) Vse je pripraveno a popsano, jen nemame schvelny rozpocet a zamery.
Tak hlavně rozpočet právě schválen není a to je hodně podstatné. Celková koncepce se ani nevešla do celého rozpočtu, takže byla připravena špatně.

EDIT: Navíc jestli do lidí půjde 10 milionů nebo 30 není žádné dogma, že to určí např. MO, ale jde o politické rozhodnutí všech členů strany.

EDIT2: Proč se ptám, které konkrétně bude řídit lidi. Protože aby pak v budoucnu nedošlo třeba k omylu, že měl řídit 5 dobrovolníků a na ty placené jiné lidi by se pak hledal někdo nový. Nevím, proč na toto nemůžu dostat odpověď. Nevím, proč těch 5 lidí nemůže řídit zrovna šéf MO, jak se to děje i v jiných odborech OFFTOPIC(jako vím proč...).
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

26. 12. jsem ukončil hlasování, vyhlásil jeho výsledky a požádal o doručení námitek proti hlasování pokud možno bezprostředně.

(Procedurální námitku přednesenou v hlasování o chybějících možnostech jsem vysvětlil a věřím že vypořádal v hlasování.)

Zároveň bylo vyhlášeno procedurální hlasování o odročení 2. kola tak, aby se jej mohli zúčastnit členové zvolení v dovolbě. K tomuto nikdo nebyl PROTI a tedy 2. kolo bylo takto odročeno. 28. 12. byl výsledek dovolby vyhlášen. K 2. kolu je tedy možno přikročit. (Čekal jsem na proběhnutí svátků a teď jsem neměl dost času.)

Konstatuji, že žádné námitky k předchozímu kolu jsem bezprostředně neobdržel.
Registruji námitku doručenou 5. ledna zde: post536306.html#p536306
Tu však protože nebyla doručena bezprostředně(ani není zdůvodněna) odmítám jako předsedající jako nepřijatelnou. (Proti tomuto postupu předsedajícího lze vznést námitku; opět prosím bezprostředně.)

(Jednatel nic neřekne, žádní jednatelé aktuálně nejsou.)

Takže bych 2. kolo hlasování zahájil dnes večer v 20:00 a běželo by přesně 48 hodin, jak je třeba. OFFTOPIC(Hlasy doručené pozdě nebudou započítány, ale uvedu je v zápise - důvod proč nelze započítávat pozdní hlasy; otevírá to možnost předsedajícímu ovlivnit hlasování, neboť zná aktuální výsledek a může se pokusit do nějak dotáhnout další hlasující, než jej uzavře.)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vojtech.Pikal píše:26. 12. jsem ukončil hlasování, vyhlásil jeho výsledky a požádal o doručení námitek proti hlasování pokud možno bezprostředně.

(Procedurální námitku přednesenou v hlasování o chybějících možnostech jsem vysvětlil a věřím že vypořádal v hlasování.)

Zároveň bylo vyhlášeno procedurální hlasování o odročení 2. kola tak, aby se jej mohli zúčastnit členové zvolení v dovolbě. K tomuto nikdo nebyl PROTI a tedy 2. kolo bylo takto odročeno. 28. 12. byl výsledek dovolby vyhlášen. K 2. kolu je tedy možno přikročit. (Čekal jsem na proběhnutí svátků a teď jsem neměl dost času.)

Konstatuji, že žádné námitky k předchozímu kolu jsem bezprostředně neobdržel.
Registruji námitku doručenou 5. ledna zde: post536306.html#p536306
Tu však protože nebyla doručena bezprostředně(ani není zdůvodněna) odmítám jako předsedající jako nepřijatelnou. (Proti tomuto postupu předsedajícího lze vznést námitku; opět prosím bezprostředně.)

(Jednatel nic neřekne, žádní jednatelé aktuálně nejsou.)

Takže bych 2. kolo hlasování zahájil dnes večer v 20:00 a běželo by přesně 48 hodin, jak je třeba. OFFTOPIC(Hlasy doručené pozdě nebudou započítány, ale uvedu je v zápise - důvod proč nelze započítávat pozdní hlasy; otevírá to možnost předsedajícímu ovlivnit hlasování, neboť zná aktuální výsledek a může se pokusit do nějak dotáhnout další hlasující, než jej uzavře.)
Respektuji tento postup. Nějaké informace, které jsem neznal zde padly a zvážím tedy pak i své následující kroky dle toho jak dopadne volba. Nelibí se mi teda výše platu + v případě, že bude záměr schválen dlouhodobě, tak že se to událo bez schválení rozpočtu + se mi nelíbí, že tam nebyla ta možnost podstoupit to k CF OFFTOPIC(pak by to bylo vyřešeno úplně).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hlasování bylo vyhlášeno: post536366.html#p536366

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Koho má PR manažer řídit:

psavce a analytiky (celkem ideálně 3), social media managera, má úzce spolupracovat s vedoucím aktuální kampaně (chceme například na komunální nebo krajské volby nabrat extra člověka), videotým, tým grafiků (ideálně s rámcovkou).

Proč to nechci dělat já jako vedoucí MO.

1) nemám na to čas
2) nejsem na to vhodný - já dobře vymýšlím věci, ale nejsem vhodný na operativní řízení lidí

Proč chci i nadále vést MO

Protože za nejdůležitější v té roli považuju schopnost dělat dobrá strategická rozhodnutí a schopnost umět vyhodnocovat, jestli si vedeme dobře nebo špatně a navrhovat případné zlepšování fungování.

Jedna věc je makat na něčem 40 hodin týdně a druhá věc je vymyslet na čem se má makat. Jsem si vědom svých manažerských limitů, ale současně si myslím, že moje schopnost vymýšlet na čem máme pracovat je natolik dobrá, že stojí za to, abych mediální odbor vedl.

Vypůjčím si tady slova Jakuba Horáka - http://neovlivni.cz/byla-to-kampan-rika ... hu-piratu/

Neo: Jak se u Pirátů chystala kampaň? Kdo o čem rozhodoval? Rozhodují spíš kolektivně, nebo má někdo zásadní slovo? Zaujala mě třeba charismaticky působící manželka Ivana Bartoše – jaké má ona ve straně slovo?

Ivanovu manželku jsem nepotkal, podílela se na kampani tím, že udržovala Ivana v tempu. U málo známé strany musíte všechno postavit na osobnosti lídra a jeho nasazení bylo enormní. Klíčovým byl místopředseda Mikuláš Ferjenčík, společně jsme se například shodli ve vnímání, jak se v průběhu kampaně mění situace na sociálních sítích. Neodvysílali jsme kvůli té změně dva už hotové volební klipy. Nemilosrdně vyhodit hotovou věc jen kvůli tomu, že se situace za týden změnila, to jsem doposud zažil jenom na své stáži na kampani Labour Party v Londýně za Blaira. Je to ukázka toho, jak profi ta práce probíhala. Vedle externích AdHackers pak extrémně důležitou digitální kampaň nasazoval Jan Lipavský. Když to porovnám se všemi těmi funkcionáři a „poradci“, co se potloukají kolem politických stran, tak hlavní úspěch té kampaně spočíval v tom, že tam byli samí kompetentní lidé.
Jakub ani neví jakou roli mám ve straně (protože to pro něj není podstatné), ale je to profík v PR a i on si všiml, že něco umím.

Bohužel dnes ve straně nevidím člověka, co by mě mohl v této roli nahradit. Určitě časem vyrostou další, každý rok jsou další volby, na kterých se můžeme učit, ale ti lidi musejí vyrůst.

Pár příkladů věcí, co jsem vymyslel, že máme udělat.

Vysvětlení proč nemůžeme do vlády s Babišem: https://www.facebook.com/ceska.piratska ... =3&theater
Pozměňovák k rozpočtu, který se dokáže dostat do médií a přitom zpropaguje naše hodnoty: https://zpravy.idnes.cz/eet-snemovna-vl ... domaci_bja
Nebo jsem třeba výrazně přispěl k rozhodnutí, že naše kampaň bude cílit na sympatizanty a mobilizovat je a nebudeme dávat peníze do outdooru vysvětlení zde: https://www.piratskelisty.cz/clanek-174 ... ijit-volit

Budu rád když schválíte ten záměr.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Jan.Lipavsky

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Koho má PR manažer řídit:

psavce a analytiky (celkem ideálně 3), social media managera, má úzce spolupracovat s vedoucím aktuální kampaně (chceme například na komunální nebo krajské volby nabrat extra člověka), videotým, tým grafiků (ideálně s rámcovkou).

Proč to nechci dělat já jako vedoucí MO.

1) nemám na to čas
2) nejsem na to vhodný - já dobře vymýšlím věci, ale nejsem vhodný na operativní řízení lidí

Proč chci i nadále vést MO

Protože za nejdůležitější v té roli považuju schopnost dělat dobrá strategická rozhodnutí a schopnost umět vyhodnocovat, jestli si vedeme dobře nebo špatně a navrhovat případné zlepšování fungování.

Jedna věc je makat na něčem 40 hodin týdně a druhá věc je vymyslet na čem se má makat. Jsem si vědom svých manažerských limitů, ale současně si myslím, že moje schopnost vymýšlet na čem máme pracovat je natolik dobrá, že stojí za to, abych mediální odbor vedl.

Vypůjčím si tady slova Jakuba Horáka - http://neovlivni.cz/byla-to-kampan-rika ... hu-piratu/

Neo: Jak se u Pirátů chystala kampaň? Kdo o čem rozhodoval? Rozhodují spíš kolektivně, nebo má někdo zásadní slovo? Zaujala mě třeba charismaticky působící manželka Ivana Bartoše – jaké má ona ve straně slovo?

Ivanovu manželku jsem nepotkal, podílela se na kampani tím, že udržovala Ivana v tempu. U málo známé strany musíte všechno postavit na osobnosti lídra a jeho nasazení bylo enormní. Klíčovým byl místopředseda Mikuláš Ferjenčík, společně jsme se například shodli ve vnímání, jak se v průběhu kampaně mění situace na sociálních sítích. Neodvysílali jsme kvůli té změně dva už hotové volební klipy. Nemilosrdně vyhodit hotovou věc jen kvůli tomu, že se situace za týden změnila, to jsem doposud zažil jenom na své stáži na kampani Labour Party v Londýně za Blaira. Je to ukázka toho, jak profi ta práce probíhala. Vedle externích AdHackers pak extrémně důležitou digitální kampaň nasazoval Jan Lipavský. Když to porovnám se všemi těmi funkcionáři a „poradci“, co se potloukají kolem politických stran, tak hlavní úspěch té kampaně spočíval v tom, že tam byli samí kompetentní lidé.
Jakub ani neví jakou roli mám ve straně (protože to pro něj není podstatné), ale je to profík v PR a i on si všiml, že něco umím.

Bohužel dnes ve straně nevidím člověka, co by mě mohl v této roli nahradit. Určitě časem vyrostou další, každý rok jsou další volby, na kterých se můžeme učit, ale ti lidi musejí vyrůst.

Pár příkladů věcí, co jsem vymyslel, že máme udělat.

Vysvětlení proč nemůžeme do vlády s Babišem: https://www.facebook.com/ceska.piratska ... =3&theater
Pozměňovák k rozpočtu, který se dokáže dostat do médií a přitom zpropaguje naše hodnoty: https://zpravy.idnes.cz/eet-snemovna-vl ... domaci_bja
Nebo jsem třeba výrazně přispěl k rozhodnutí, že naše kampaň bude cílit na sympatizanty a mobilizovat je a nebudeme dávat peníze do outdooru vysvětlení zde: https://www.piratskelisty.cz/clanek-174 ... ijit-volit

Budu rád když schválíte ten záměr.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Frantisek.Kopriva

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 65/2017 - Záměr na PR manažera

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“