RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Předsedající RV, Jednatelé

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

1) Obávám se, že tento návrh nerespektuje používaný formát bodů.
2) Mohl bych požádat o verzi s vyznačením změn, takhe nemám možnost vidět o co přijdeme a jednoduše hledat střední cestu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Frantisek.Kopriva

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dana.Balcarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 610
Registrován: 13 pro 2013, 12:34
Profese: poslankyně PSP ČR
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Dana.Balcarova »

Vojtech.Pikal píše:1) Obávám se, že tento návrh nerespektuje používaný formát bodů.
2) Mohl bych požádat o verzi s vyznačením změn, takhe nemám možnost vidět o co přijdeme a jednoduše hledat střední cestu.
Vojto, koho o to a z jaké pozice žádáš?
Republikové předsednictvo předložilo programový bod volebního programu - 2. vlnu - republikovému výboru.

Teď probíhá jednání k bodu Životní prostředí programu, který prošel jednáním RV na mumble a připomínky z jednání byly zapracovány.
Jen v takové společnosti se bude dobře dařit, ve které lidé sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Dana.Balcarova píše:
Vojtech.Pikal píše:1) Obávám se, že tento návrh nerespektuje používaný formát bodů.
2) Mohl bych požádat o verzi s vyznačením změn, takhe nemám možnost vidět o co přijdeme a jednoduše hledat střední cestu.
Vojto, koho o to a z jaké pozice žádáš?
Republikové předsednictvo předložilo programový bod volebního programu - 2. vlnu - republikovému výboru.

Teď probíhá jednání k bodu Životní prostředí programu, který prošel jednáním RV na mumble a připomínky z jednání byly zapracovány.
Vojta předchází zbytečným konfliktům a časovým prodlevám. Zcela v pořádku. Navíc vede člena RV ke správnému postupu předložení návrhu, aby byl hlasovatelný a RP se k němu mohlo vyjádřit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Dana.Balcarova, Rostislav.Reha
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Z pozice účastníka jednání RV bez hlasovacího práva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Dana.Balcarova, Petr.Tkadlec, Rostislav.Reha, Jan.Nezhyba

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Registruji návrh Martina Rédra. Je někdo proti sběru podpory palcováním?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Dana.Balcarova

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 528
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Martin.Redr »

Vojtech.Pikal píše:1) Obávám se, že tento návrh nerespektuje používaný formát bodů.
2) Mohl bych požádat o verzi s vyznačením změn, takhe nemám možnost vidět o co přijdeme a jednoduše hledat střední cestu.
Jednodušší by bylo zvýraznit to, co se nemění. Některé body zní zcela jinak, jiné jen doplňují smysl nebo říkají totéž jinými slovy. Ale to je již bezpředmětné, jelikož stahuji svůj alternativní návrh.

Nově však navrhuji změnu programového bodu menším doplněním. Chceme tak alespoň poukázat na skutečnost, že když se nám špatně dýchá, není to jen vinou dopravy a lokálních topenišť.
do kapitoly "Vzduch a voda - podmínky života"

upravit bod "Aby nás smog nedusil". Za větu "Zavedeme nástroje pro rychlou regulaci a prevenci vzniku extrémních smogových situací." přidat větu: ", zejména zpřísníme kontroly velkých průmyslových znečišťovatelů."

přidat samostatný bod bod: "Zachováme registr znečišťovatelů a naopak jej rozšíříme o emise do ovzduší."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Redr za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Dana.Balcarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 610
Registrován: 13 pro 2013, 12:34
Profese: poslankyně PSP ČR
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Dana.Balcarova »

Martin.Redr píše: Nově však navrhuji změnu programového bodu menším doplněním. Chceme tak alespoň poukázat na skutečnost, že když se nám špatně dýchá, není to jen vinou dopravy a lokálních topenišť.
do kapitoly "Vzduch a voda - podmínky života"

upravit bod "Aby nás smog nedusil". Za větu "Zavedeme nástroje pro rychlou regulaci a prevenci vzniku extrémních smogových situací." přidat větu: ", zejména zpřísníme kontroly velkých průmyslových znečišťovatelů."

přidat samostatný bod bod: "Zachováme registr znečišťovatelů a naopak jej rozšíříme o emise do ovzduší."
Děkuji za konstruktivní podnět.
Navrhuji doplnění sloučit do jednoho bodu. Jednak z důvodu délky odrážky 3.3 "Aby nás smog nedusil .." , která by byla moc dlouhá. Dopravu také nemáme v odrážce vyjmenovanou, ale mluvíme o ní v odrážce 1.2
Navrhuji aby byla přidána odrážka 3.5 "Zpřísníme kontroly velkých průmyslových znečišťovatelů. Zachováme registr znečišťovatelů, který navíc rozšíříme o emise do ovzduší."

Těsně se tak vejdeme do 1800 znaků
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dana.Balcarova za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Petr.Tkadlec, Martin.Redr
Jen v takové společnosti se bude dobře dařit, ve které lidé sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Registruji stažení návrhu Martina Rédra.

Jinak připomínám blížící se začátek hlasování. Nechcete někdo prodloužit rozpravu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 528
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Martin.Redr »

Já tedy předpokládám, že když Dana coby garantka mi poděkovala ve svém příspěvku za podnět a navíc navrhla přehlednější zapracování do programového bodu, tak bude předložený programový bod o můj návrh doplněn. Pokud je můj předpoklad správný, pak nevidím důvod k prodloužení rozpravy, neb jiné připomínky v jednání nezazněly.
Pokud se pletu, prosím opravte mě, jelikož jsem se domníval, že v tomto směru nemusím již pro doplnění vyvíjet žádnou aktivitu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Redr za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Frantisek.Kopriva, Jan.Nezhyba
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 34/2017 - Program 2017 (Životní prostředí)

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Martin.Redr píše:Já tedy předpokládám, že když Dana coby garantka mi poděkovala ve svém příspěvku za podnět a navíc navrhla přehlednější zapracování do programového bodu, tak bude předložený programový bod o můj návrh doplněn. Pokud je můj předpoklad správný, pak nevidím důvod k prodloužení rozpravy, neb jiné připomínky v jednání nezazněly.
Pokud se pletu, prosím opravte mě, jelikož jsem se domníval, že v tomto směru nemusím již pro doplnění vyvíjet žádnou aktivitu.
Pokud Dana tvé připomínky akceptuje a chce je zařadit, musí předložit aktualizovanou verzi návrhu (a zpravodaj z RP musí coby předkladatel souhlasit). Případně předlož alternativní návrh a RP může svůj návrh stáhnout. Každopádně se to musí dělat v době rozpravy, v době na rozmyšlenou už nelze návrhy aktualizovat. Lze podávat ovšem návrhy postupu. Byť už mělo začít hlasování, vyjdu vám vstříc a prodloužím dobu na rozmyšlenou (maximálně o 24 hodin), pokud není nikdo proti. Někdo tedy navrhněte prodloužení rozpravy (např. do 9. 6. 22:00) a předložte aktualizovanou verzi. ;)

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“