RV 15/2017 - Schválení volebního rozpočtu a zámerů

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10442 poděkování
Dostal poděkování: 16478 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 15/2017 - Schválení volebního rozpočtu a zámerů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 12 dub 2017, 13:39

Dana.Balcarova píše:Prosím krátký komentář k položce Outdoor v tabulce Struktura nákladů záměru

V navrženém rozsahu 600 000 Kč jde o jednotky kusů megaboardů pro větší mediální pozornost. Šlo by o jednu až dvě vlny (podle podmínek a podle preferencí, co budeme mít v dalších průzkumech). Cíl je snížit náklady tím, že bychom je měli jen třeba na 14 dní. Ve zcela minimalistické verzi 3 megaboardy na červen, 3 na září na 14 dní náklad cca 400 000 Kč (jo jsou to pálky), když bude víc peněz tak o něco málo více.

Když něco vyfundraisujeme to budeme řešit víc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Dana.Balcarova, Jan.Lipavsky
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Profese: programator
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 12 dub 2017, 21:46

Vy si s tím facebookem nedáte pokoj. Nacpat mega nadnárodní korporaci, která často koná v naprostém rozporu s pirátskými zásadami. Diplomaticky řečeno nepovažuji za dobrý nápad. Mnohem radši bych viděl využít peníze na decentralizovanou kampaň s šíření v reálu offline mezi lidmi. Snad by se nechalo něco takového vymyslet. Stejně s megabordy, proč se snažit srovnat s ostatními strany,když na to stejně finančně nemáme. Dosavadní způsob kampaní mi přišel dost efektivní a návrh vnímám jako krok zpět. Měli bychom mít odvahu jít vlastní cestou.

Co by se třeba líbilo mě. Je nechat vyrobit propagační arašídy a chodit je rozdávat po hospodách. Ukázka třeba tady: http://reklamnimlsani.cz/eshop/category/slane-produkty/
A nechat si vyrobit malé flaštičky s rumem 0,5 cl. To by byla stylovka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Cesik za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Kozlova, Rostislav.Reha, Dalibor.Zahora
Budovatel o kousek lepšího světa.

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 1360 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 12 dub 2017, 22:20

Ondrej.Cesik píše:Vy si s tím facebookem nedáte pokoj. Nacpat mega nadnárodní korporaci, která často koná v naprostém rozporu s pirátskými zásadami. Diplomaticky řečeno nepovažuji za dobrý nápad. Mnohem radši bych viděl využít peníze na decentralizovanou kampaň s šíření v reálu offline mezi lidmi. Snad by se nechalo něco takového vymyslet. Stejně s megabordy, proč se snažit srovnat s ostatními strany,když na to stejně finančně nemáme. Dosavadní způsob kampaní mi přišel dost efektivní a návrh vnímám jako krok zpět. Měli bychom mít odvahu jít vlastní cestou.

Co by se třeba líbilo mě. Je nechat vyrobit propagační arašídy a chodit je rozdávat po hospodách. Ukázka třeba tady: http://reklamnimlsani.cz/eshop/category/slane-produkty/
1)
Doporučuji mrknout na veřejné vystoupení Jakuba Horáka na CF, který nám dělá volební strategii. Zde je link i z časem:
https://www.youtube.com/watch?v=UAM_CMm ... be&t=23610

2)
To, co popisuješ je řešeno v položce dobrovolnická kampaň, do které míří minimálně 1 180 000 Kč, maximálně pak 2 000 000.

Aby tato dobrovolnická kampaň dobře fungovala, tak ale potřebuje doprovod. Tj. Piráti musí být známi. Jak se ukazuje, tak mnoho lidí náš program stále nezná, stejně jako mnoho lidí nevnímá "značku" Piráti vážně nebo ji dokonce vůbec nezná. To právě řeší ten online a outdoor. Online reklama má tu sílu, že dokáže vysvětlovat program. Do banneru a na microsite se dají vložit pro voliče relevantní části našeho programu a tím jim ukážeme, že jsme pro ně zajímavá strana. Venkovní reklama potom slouží k připomenutí, "že jsme tady" - to je ten "megaboard u výpadovky na Brno". A pak skutečně přichází dobrovolnická fáze kampaně, kdy vyrazíme do ulic a lidem, kteří již viděli online náš program a trošku jej znají a zároveň viděl reklamu na dálnici (nebo o ní slyšeli od kamaráda - protože ta reklama bude výrazná a bude se o ní mluvit), tak dostanou náramek, noviny, balónek. A to bude ten finální moment, kdy si pak řekne, že nás skutečně půjde volit.

3)
Obávám se, že by se více flaštiček vypilo, než rozdalo :) :) :)

Honza

Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 12 dub 2017, 22:54

ad 1)
Na výběru způsobu kampaně a výběru lidí pro vedení kampaně. Je vidět, že současné směřování české pirátské strany má blíž k internetové straně než pirátské straně. Proto jsou taky hardcore piráti tak naštvaný.

ad 2)
To nic nemění na tom, že facebook je problematickej. Horákem taky navrhovaná reklama na uloz.to problematická není. Akorát bude posilovat stereotyp piráti = stahovači. A politickej marketing mě příjde přeceňovanej. Na novinkách byla před krajskejma volbama anketa, kde se 85% lidí vyjádřilo. Že je předvolební kampaně nezajímají, nebo něco v tom smyslu.

ad 3)
To by vůbec nevadilo. Piráti a dobrovolníci by byly při rozdávání veselejší :-D

Ondra
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Cesik za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Dalibor.Zahora, Marek.Necada

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 1360 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 12 dub 2017, 23:12

Ondrej.Cesik píše:ad 1)
... pirátské strany má blíž k internetové straně ...
To je asi otázka názoru. Mne přijde racionálnější přesvědčit pomocí ověřených metod (čti profesionální marketing) 500 000 voličů, aby nám dalo hlas a poslalo nás do sněmovny. Tam dokážeme prosadit něco z našeho programu. To je pro mne více pirátské, než nakoupit arašídy a rum.

Jinak k tomu Facebooku se musíme postavit racionálně. Odcituji V.I. Lenina, který se neřadí mezi mé oblíbence, ale tento citát shrnuje můj postoj: "Kapitalisti sami nám prodají provaz, na kterém je my pověsíme."

Honza

Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 13 dub 2017, 00:02

Jan.Lipavsky píše:
... pirátské strany má blíž k internetové straně ...
To je asi otázka názoru. Mne přijde racionálnější přesvědčit pomocí ověřených metod (čti profesionální marketing) 500 000 voličů, aby nám dalo hlas a poslalo nás do sněmovny. Tam dokážeme prosadit něco z našeho programu. To je pro mne více pirátské, než nakoupit arašídy a rum.

Jinak k tomu Facebooku se musíme postavit racionálně. Odcituji V.I. Lenina, který se neřadí mezi mé oblíbence, ale tento citát shrnuje můj postoj: "Kapitalisti sami nám prodají provaz, na kterém je my pověsíme."

Honza
Spíš otázka postoje a záleží o čem je chceš přesvědčit. A tady se to rozchází. Celkově je škoda, že se nedaří využít ty oba proudy. Ztrácí se na tom členové a vzniká vnitřní pnutí.

Co myslíš tím, postavit racionálně. Dojít ke konsezuálnímu návrhu? Podle mě to RVéčkem projde i teď.

A arašídy a rum by byly mrtěkrát učinější než facebook, ty zaprodávači pirátských idejí. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Cesik za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10442 poděkování
Dostal poděkování: 16478 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 13 dub 2017, 00:37

Ondrej.Cesik píše:Vy si s tím facebookem nedáte pokoj. Nacpat mega nadnárodní korporaci, která často koná v naprostém rozporu s pirátskými zásadami. Diplomaticky řečeno nepovažuji za dobrý nápad. Mnohem radši bych viděl využít peníze na decentralizovanou kampaň s šíření v reálu offline mezi lidmi. Snad by se nechalo něco takového vymyslet. Stejně s megabordy, proč se snažit srovnat s ostatními strany,když na to stejně finančně nemáme. Dosavadní způsob kampaní mi přišel dost efektivní a návrh vnímám jako krok zpět. Měli bychom mít odvahu jít vlastní cestou.

Ad Facebook - je nejlevnější. Jestli jsi schopný zařídit stejnou konverzi na jiné platformě za stejné peníze, sem s tím.

Ad megaboardy - doporučuju video s Jakubem Horákem z CF, každopádně bych chtěl zdůraznit, že jejich efekt nejsou primárně lidi, co je uvidí, ale mediální zpráva, že Piráti dělají kampaň. Každopádně rozpočet na outdoor jsme seškrtali na minimum a v květnu/červnu ho zřejmě nepoužijem vůbec.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 14989 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 13 dub 2017, 06:30

Na výběru způsobu kampaně a výběru lidí pro vedení kampaně. Je vidět, že současné směřování české pirátské strany má blíž k internetové straně než pirátské straně. Proto jsou taky hardcore piráti tak naštvaný.

ad 2)
To nic nemění na tom, že facebook je problematickej. Horákem taky navrhovaná reklama na uloz.to problematická není. Akorát bude posilovat stereotyp piráti = stahovači. A politickej marketing mě příjde přeceňovanej. Na novinkách byla před krajskejma volbama anketa, kde se 85% lidí vyjádřilo. Že je předvolební kampaně nezajímají, nebo něco v tom smyslu.

ad 3)
To by vůbec nevadilo. Piráti a dobrovolníci by byly při rozdávání veselejší :-D

Ondra
Ahoj Ondro,
Já ti nevím. Internet je našem moře? Jsme v informační době. 80 procent domácností má interent, Facebook ma 3,5 aktivních uřivatelů v ČR.

Libovolná inzerce v online krmí buď agenturu nebo majitele služby. RTB plochy targetují uživatele a prakticky neřeší platformu.
Inzerce na FB má nejlepší zacílení, diky ní dokážeš jít na specifické audience s přesností na 100, když na to přijde. My řešíme audence vyladěné v desítkách tisíc.

Naopak arašidy mi přijdou tak skoro jako koblihy a párky a nevidím na nich nic extra pirátského.
Prošel jsem skoro desítku kontaktních kampaní včetně několika celostátních a arašidama a F2F fakt program milionu lidí nevysvětlíme.

Nemáme žádnou komparativní výhodu v kampani, kromě toho, že my máme pravdu a "oni ne".

Jediné v čem je můžeme trumfnout je chytrost řešení toho online, kdy oni to zdají agošce za 100 000 000 milionů a neřešej.

My budge řešit skoro praktiky jen vytvoření základní platfromy a předpokládám, že z výběrka vyleze, že ten, kdo bude managovat kampaň, pojede na nějaké percentuální fee ze skutečně vědomě odklinuté-prodané reklamy tj. budeme maximálně efektivní ve výkonnostní kampani s cílem na konverze - zajímá ho, šel na stránku, přečetl, nechal email a chce newsletter.

Dogmatismus stranou. Většina těch HC pirátů na tom facebooku beztak tak je. A nesjou pasivní sledovači.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6841 poděkování
Dostal poděkování: 2604 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 14 dub 2017, 12:19

Před dvěma roky by mě nenapadlo, že něco takového řeknu, ale megabordy podle Jakuba Horáka ano. Budu volebnímu štábu věřit, že tam napasuje myšlenku, která bude stát za to, nebude to tuctový (nebo na úrovni těch obrázků, co se sdílely před asi dvěma týdny)).
Milion pro FB se mi taky tak úplně nelíbí a taky to schvaluju jen na základě důvěry, že to uděláte dobře a k prospěchu dobré věci. Tak mě prosím nezklamte.
OFFTOPICKonečné slovo má stejně CF, kterému to dle usnesení bude předloženo v referendu, proto pro tuto možnost nehlasuji, jelikož je nadbytečná a hlasuji pro schválení nebo odročení na zasedání RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Mikulas.Ferjencik
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 14 dub 2017, 12:48

Ad. Mikuláš
Ad Facebook - je nejlevnější. Jestli jsi schopný zařídit stejnou konverzi na jiné platformě za stejné peníze, sem s tím.
Ještě levnější je jet přes virály, které si lidi šíří samy. Tam ani nejseš vázanej jednou platformou.
Ad megaboardy
Mě se ty mega bordy nellíbí. Celkově nejsem příznivcem špinění veřejného prostoru reklamou. Taky jsme se kdysi proti bilboardům vymezovali, což se mi líbilo. Stejně jako některým mým známým. A teď o takovou hezkou vizitku příjdeme. V Lanškrouně dělali předvolební lavičky. To se mi docela líbilo. Zvlášť kdyby tam byla ta reklama přidělávací a po volbách by se oddělala. A zbyla tam jen lavička. To by bylo hezký a užitečný.

Celkově bude kampaň 2017 násobně míň efektivní než v předchozích volbách. Při odhadu nákladů na volby 2013 750 tisíc a na volby 2017 7,5 milionu.

Ad Ivan
Však já vám ten váš milovaný facebook nebudu úplně zatracovat. Nechají se na něm najít taky pozitiva. Na reklamu za mega má zase moc negativ. Špehování lidí, manipulaci se zprávami, ohýbání net neutrality
A různe PR agentury se chovají různě. Je lepší vybrat tu míň problematickou.

Na arašídách by bylo pirátské to, že by se rozdávali po hospodách. Jinak je to standardní propagační nástroj. Jen to rozdávání po hospodách by bylo zábavnější. :) Koblihy arašídama nepřebijem rumem bysme mohli.

Jak nemáme konkurenční výhodu, vždyť máme bezkonkurenční produkt. Pravda je dost subjektivní. Tu bych do toho netahal.

Tím jak je strana významěnjší dostává se víc do médií a tam má možnost program miliónům lidí vysvětlit.

uuuuuu, vy chcete k pirátskému facebook profilu posadit najatého Píáristu bez zkušeností s fungováním pirátské strany? To bude dobrej průser.

A kolik z nich si na fb platilo reklamu?

Celkově mě připravovanej styl kampaně netáhne. Je na čase probudit k životu transformačně revoluční platformu a připravil si nějakou zajímavou kampaň. Páč co plánujete je pro mě dost nuda. A já bych celkem rád stranu v předvolební kampani podpořil, ale zapojení do předloženého stylu kampaně mě neláká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Cesik za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Ivo.Vlasaty

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“