Stránka 3 z 3

Re: RV 33/2014 Rozpočtová pravidla a pravidla hospodaření

Napsal: 28 črc 2014, 16:23
od Petr.Vileta
Dominika Michailidu píše:
Dominika Michailidu píše:Mohl by se někdo vyjádřit k této připomínce?
z rozpočtových pravidel uplně vypadlo omezení užívání veřejných peněz, to bylo vyškrtnuto. Pojem veřejné peníze sice zustava, ale pouze jako značení - pouze pro účely transparence. defakto jsou všechny peníze odbarvené.
Jak se smí používat je v pravidlech hospodaření. Tady už není rozlišení o jaké peníze se jedná.
Zkusím to, i když nejsem členem RV. Trochu neskromně poznamenám, že tento princip "všechny peníze jsou stejné a bude se s nimi i stejně hospodařit", jsem navrhoval už dávno. Také jsem navrhoval princip "vyjmenujme zakázané použití peněz a vše ostatní bude dovoleno". No asi se v průběhu času a po zkušenostech s nedostatkem peněz "na něco" a haldou nevyužitých peněz "na něco jiného" někteří lidé k mému názoru více či méně přiklonili.

Je to něco jako v rodině. Nerozlišuji, jestli jde o peníze moje nebo mé ženy, ale jestli je utratit za to či ono, jestli to opravdu potřebujeme koupit, nebo je to zbytečnost. ;) Já totiž peníze vydělávám podnikáním a moje žena bere invalidní důchod od státu. :) OFFTOPICShánil také bere důchod ;)

Re: RV 33/2014 Rozpočtová pravidla a pravidla hospodaření

Napsal: 28 črc 2014, 17:18
od Jakub.Michalek
Předně se všem omlouvám za opakování hlasování, bylo to mou nepozorností, že jsem si nevšiml, že se již hlasuje. :oops:
Dominika Michailidu píše:Mohl by se někdo vyjádřit k této připomínce?
z rozpočtových pravidel uplně vypadlo omezení užívání veřejných peněz, to bylo vyškrtnuto. Pojem veřejné peníze sice zustava, ale pouze jako značení - pouze pro účely transparence. defakto jsou všechny peníze odbarvené.
Jak se smí používat je v pravidlech hospodaření. Tady už není rozlišení o jaké peníze se jedná.
Opět prosím nemíchat pojem barvení a účelové určení. Barvení zůstává, tj. v každém okamžiku bude možné říci, co bylo utraceno z veřejných peněz, peníze od státu jsou obarveny. Účelové určení se sjednocuje, v připomínkovém řízení zazněla správná připomínka, že navrhované účelové určení veřejných peněz je tak vágní, že tam nemusí být. Tuto připomínku jsem zapracoval. U všech peněz jsou tedy vymezeny zakázané účely, které jsou společné, a to v pravidlech hospodaření. Použití na politické cíle strany je opět podmínka společná pro oba zdroje peněz (jak od státu, tak z darů). Jde o upřesnění péče řádného hospodáře.

Re: RV 33/2014 Rozpočtová pravidla a pravidla hospodaření

Napsal: 29 črc 2014, 08:28
od Jiri.Kaderavek.sen
Tak pokud tomu rozumím správně, tak obarvení peněz (barevné od státu za volby - nebarvené všechny ostatní) zůstává ale při výdajích se vlastně smíchají a pokud to nebude přímo zakázáno tak se budou oboje používat. Jen pro vnitřní pirátskou potřebu se bude na konci roku vědět, kolik jsme utratili financí od státu a kolik z darů a členských příspěvků. ANO ?

Re: RV 33/2014 Rozpočtová pravidla a pravidla hospodaření

Napsal: 29 črc 2014, 14:21
od Petr.Vileta
Jiri Kaderavek sen píše:Tak pokud tomu rozumím správně, tak obarvení peněz (barevné od státu za volby - nebarvené všechny ostatní) zůstává ale při výdajích se vlastně smíchají a pokud to nebude přímo zakázáno tak se budou oboje používat. Jen pro vnitřní pirátskou potřebu se bude na konci roku vědět, kolik jsme utratili financí od státu a kolik z darů a členských příspěvků. ANO ?
Ano, je to tak. A nebude to jen pro vnitřní potřebu, ale i pro veřejnost, protože veškeré naše účetnictví je veřejně přístupné.

Re: RV 33/2014 Rozpočtová pravidla a pravidla hospodaření

Napsal: 18 úno 2018, 13:31
od Vojtech.Pikal