Prošetř. jedn. člena pro poškoz. dobr. jm. str. (KK 6/2012)

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti kontrolní komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Prostřednictvím tohoto fóra také můžete podat oficiální stížnost kontrolní komisi.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3525
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Prošetř. jedn. člena pro poškoz. dobr. jm. str. (KK 6/2012)

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Věc: Žádost o prošetření jednání člena strany pro možné poškození dobrého jména strany.

Typ řízení: stížnosti na člena pro porušení povinností vůči straně nebo organizační jednotce

Navrhovaní účastníci: Miroslav Brož, Zdeněk Štěpánek, Jakub Šembera

Odůvodnění: Dne 6.2.2012 jsem rozeslal všem krajským sdružením politických stran v Ústeckém kraji pozvánku na demonstraci 11.2.2012 s nabídkou osobního vystoupení nebo na přečtení projevu. Na předcházející schůzce jsme se shodli, že na demonstraci necháme vystoupit kohokoliv, kdo o to požádá. Stejný názor byl i několikanásobně prezentován na facobookové události, na fóru Pirátské strany apod. V pátek 10.2. mě kontaktovala Renata Svatošová, Regionální manažerka ODS, RS Ústecký kraj s požadavkem, že by na demonstraci chtěl vystoupit předseda ODS Ústí nad Labem Mgr. Tomáš Kraus. Vyměnil jsem si s pi. Svatošovou několik velmi vstřícných emailů a vše jsem domluvil. Po zveřejnění této informace na Facebooku mi volal Miroslav Brož s tím, že vystoupení "mafiána, podvodníka a gaunera" Krause je naprosto nepřijatelné a že s tím zásadně nesouhlasí a že je z pozice oficiálního svolavatele demonstrace absolutně proti a dožadoval se toho, abych jejich nabídku odmítl, nebo aspoň aby poslali někoho jiného. To jsem odmítl s tím, že nabídkla byla jednou dána, tak platí. Po dohodě s krajským místopředsedou Jakubem Šemberou jsme se shodli, že Miroslav Brož dostane možnost o toto požádat pi. Svatošovou v obavě, že by při osobní konfrontaci přímo na demonstraci způsobil ještě větší škody. Velmi jsme mu kladli na srdce aby byl slušný a choval se korektně. Obsah jejich rozhovoru je mi samozřejmě neznámý, nicméně níže přikládám kompletní emailovou komunikaci s pi. Svatošovou a co se dělo po telefonu. V mezičase došlo k mé chybě a chybně jsme na facebooku oznámili vystoupení Jana Kubaty, tato chyba byla během krátké doby opravena a komunikaci ohledně tohoto vynechávám.

Jsem toho názoru, že Míra Brož svým jednáním poškodil dobré jméno Pirátské strany, demonstraci a udělal z nás voly.

Jako technickou poznámku musím poznamenat, že Míra Brož na fórum nechodí a nejspíš se ho sem nikomu nepodaří dostat, protože fórum je nepřátelské, způsobuje problémy ve straně, může za rozpad místního sdružení ÚnL a vůbec za všechno zlo na světě.
Zdeněk Štěpánek, 6.2.2012 15:32 píše:Dobrý den

Jistě víte o současných protestech proti dohodě ACTA a pravděpodobně jste již zaznamenali, že se protesty proti ní dostávají i do krajských měst. Piráti spolu s dalšími Ústečany pořádají demonstraci i v Ústí nad Labem. Bude to v sobotu 11.2.2012.

Nezávisle na pohledu vaší strany na tuto dohodu vás zvu k vystoupení na této demonstraci a přednesení názoru vaší strany. K veřejným vystoupením bude čas odpoledne, organizační podrobnosti ještě upřesníme.

Chápeme, že ACTA není přímo krajské téma, ale každá politická strana by měla odpovídat na dotazy voličů, ať už je to v Praze nebo v horní dolní...

Pokud máte o vystoupení zájem, budeme rádi a napište mi prosím.

Případně pokud se přímo chcete podílet na přípravě demonstrace, jste zváni i na organizační schůzku v úterý 7.8.2012 odpoledne. Podrobnosti rád sdělím po telefonu.

Jako další možnost vám nabízíme možnost přečtení vašeho prohlášení. Prosím vás o čtvrt až půl půl strany textu.

Děkuji.

Zdeněk Štěpánek
předseda Krajského Sdružení ÚK
Piráti

zdenek.stepanek@pirati.cz
776 189 619
pi. Svatošová, 10.2.2012 09:19 - TELEFON - rychlý přepis píše:Dobrý den, volám z ODS. Na vaší demonstraci by chtěl vystoupit Mgr. Tomáš Kraus. Pošlete mi prosím bližší informace. Svatošová
Vladimír Charvát, 10.2.2012 09:30 - TELEFON - rychlý přepis píše:Štěpánek: Ahoj vláďo, na demošce chce vystoupit Tomáš Kraus z ODS, dej to prosím na facebook, ať lidi vidí že necháme vystoupit i jiné politiky.
Charvát: Dobře, dám to tam, Ahoj.
Zdeněk Štěpánek, 10.2.2012 09:49 píše:Dobrý den

Posilám slíbene informace.

Facebook stránka Ústecké demonstrace:
https://www.facebook.com/events/375639979128356/

Sejdeme se v 14:00 poblíž křižovatky ulic Bílinská a U kostela (před OC Fórum), následný průvod půjde po trase Bílinská, Revoluční, Mírové náměstí, Velká hradební, Pařížská, Masarykova, Lidické náměstí.

14:00 - počátek demonstrace před OC Fórum
14:00 až 14:30 - proslovy (kdokoliv bude chtít vyslovit svůj názor a promluvit bude mít možnost)
14:30 - začátek pochodu

Můžeme se kdykoliv na trase zastavit a dělat proslovy apod.

Takže pokud pan Kubata přijde tak na 14:15, bude to asi ideální.

Zde pár odkazů k tématu celosvětového dne boje proti ACTA:

http://www.facebook.com/events/175296375907412/

http://maps.google.com/maps/ms?msid=212 ... C86.572266


Kdyby jste měla jakékoliv další otázky, neváhejte se zeptat.
--

Zdenek Stepanek
Miroslav Brož, 10.2.2012 14:15 - TELEFON - rychlý přepis píše:Brož: Ahoj Zdeňku. Četl jsem na facebooku že jste pozvali Krause, co jste to vymysleli za hloupost? Naprosto nesouhlasím aby na demonstraci vystoupil. Je to vpodstatě mafián. Já prostě nechci s ním být jakkoliv spojovanej, to odmítám. Zavolej jim a odřekni to. Kdyby aspoň poslali někoho, kdo není zapletenej do všech těch kauz.
Štěpánek: No pozvali jsme všechny strany, to už bylo dohodnuto minulý týden. Já přece nemůžu za to, koho chtějí poslat.
Brož: To je mi jedno, Kraus je gauner, ten na demonstraci nebude. Jsem svolavatel demonstrace a jsem prostě proti.
Štěpánek: No já to proberu s Jakubem Šemberou a dám ti vědět.
Jakub Šembera, 10.2.2012 14:23 - TELEFON - rychlý přepis píše: Štěpánek: Jakube, volala mi ženská z ODS a chtěj na demošku poslat Krause, všechno jsem s nima domluvil. Ale teď volal Míra a byl uplně rozčílenej, jak jsem mohl dovolit aby na tu demošku přišel takovej gauner atd. Chce abych ho odvolal. To se mi teda nechce. Ale slíbil jsem mu, že mu dám číslo na ženskou z ODS, se kterou jsem to dojednával.
Šembera: Hmm, vždyť jsme to slíbili každému. Míra z nás udělá voly.
Štěpánek: Jo, buď přímo na demonstraci nebo teď u ODS, co z toho je lepší...
Šembera: Přesně tak.
Štěpánek: Chtěl jsem abys to věděl. Tady je číslo na tu ženskou z ods (123 456 789), zavolej mírovi, zkus se s nim dohodnout a asi mu to číslo dej.
pi svatošová, 10.2.2012 16:31 píše:Vážený pane Štěpánku,

dnes jsme reagovali na vaši pozvánku, abychom vystoupili na sobotní akci Pirátské strany v Ústí nad Labem.

Uvítali jsme možnost osobní prezentace našeho názoru na podpis smlouvy ACTA.

Nicméně po dnešním telefonickém rozhovoru s předsedou Pirátské strany v Ústí nad Labem panem Miroslavem Brožem jsme se rozhodli na Vaší akci nevystoupit.

Je pro nás opravdu nepřijatelné, abyste určovali, kdo z našich představitelů může nebo nemůže na Vaší akci promluvit. Podle našeho názoru je velmi nestandardní, abyste nás pozvali k diskusi a zároveň si kladli podmínky s kým chcete a nechcete diskutovat. Myslíme si, že pohled Pirátské strany na svobodu slova, projevu a vyjadřování je velmi zarážející.

Skutečně nás mrzí, že nemůžeme vašim členům a dalším účastníkům sobotní akce prezentovat osobně své názory bez toho, aby byly kýmkoliv překrouceny nebo zkresleny.

Pokud se v budoucnu Váš přístup k demokratické diskusi změní, rádi se do debaty na jakékoliv téma zapojíme.

Přejeme Vám klidný průběh vaší sobotní akce.

S pozdravem
Zdeněk Štěpánek, 11.2.2012 00:34 píše:Dobrý den

Děkuji za váš email a upřímě se Vám ani nedivím.

Aby jste měli jasno, kdo z našich lidí je kdo a čím jménem jedná:

Já jsem Zdeněk Štěpánek, předseda krajského sdružení Pirátské strany a ohledně oné demonstrace mám roli "představitele Pirátske strany", tedy roli vpodstatě politickou.

Míra Brož je de-iure předseda místního sdružení Pirátské strany v Ústí nad Labem, ale fakticky jedna spíše za iniciativy, které v Ústí vede a zohledňuje především svůj osobní názor.

Já osobně p. Krause neznám a nevím nic o jeho možné účasti v různých kauzách. Nejsem z Ústí, proto o tom vpodstatě nic nevím a i kdyby, slíbil jsem že necháme vystoupit kohokoliv, kdo projeví zájem.

Bohužel Míra Brož je oficiálním svolavatelem sobotní demonstrace a postavil se ostře proti tomu, aby na akci vystoupil dle jeho slov člověk, namočený v nejrůznějších korupčních kauzách.

Je to jeho názor a vzhledem k jeho faktické zodpovědnosti za demonstraci s jeho názorem sice nesouhlasím, ale víc nezmůžu.

Je mi líto že to takhle dopadlo. Obecně vzato, Piráti se nevyhraňují proti žádné politické straně a je běžné, že máme souhlasná i nesouhlasná stanoviska k různým věcem prakticky vůči všem politickým stranám. Neřešíme barvu strabnické knížky, ale vždy konkrétní věc.

Nastalá situace mě mrzí a nenechám ji bez odezvy. Míra Brož nás poškodil, budu to řešit v rámci Pirátské strany, i když už to situaci nezachrání.

Jsem s pozdravem a budu rád, pokud tento email předáte i p. Krausovi.

Zdeněk Štěpínek
předseda krajského sdružení ÚnL
Piráti
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5237
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2015 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošetření jednání člena pro poškození dobrého jména str

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Bereme na vědomí. Přidělená značka: KK 6/2012
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5237
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2015 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošetření jednání člena pro poškození dobrého jména str

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Oznámení moderátora:
Ani předseda KK nemá právo rozpoutávat zde diskuze. Vše smazáno!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Malek, Ivan.Sirko
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Jakub Sembera
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Prošetření jednání člena pro poškození dobrého jména str

Příspěvek od Jakub Sembera »

Chtěl bych se připojit k žádosti Zdenka.

Odůvodnění:
Dneska cca 30 min před začátkem demonstrace přišel Míra Brož (jakož svolavatel demonstrace) s plnou mocí, kterou nechal Zdeňka podepsat, ve které se zřekl svolavatelství demonstrace a s oznámením, že se demonstrace nezúčastní a nebude se dále na ní jakkoliv podílet. Jako důvod udal, že Zdeněk poznal na demonstraci fašisty a ty největší zloděje v UL. Míra Brož odmítal jít na místo, kde měla demonstrace začít a v podstatě jsme jej museli (já a Vláďa Charvát) zvýšením hlasu na nepřiměřenou hlasitost donutit aby tam šel a Zdeněk mohl plnou moc podepsat.

Tímto jednáním narušuje chod ústecké buňky a poškozuje její jméno, čímž vrhá "špatné světlo" na celou stranu.
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5237
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2015 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošetření jednání člena pro poškození dobrého jména str

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Připojujeme tedy podání J. Šembery k tomu původnímu.
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3525
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Prošetření jednání člena pro poškození dobrého jména str

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Jednoznačně souhlasím s doplněním od Jakuba Šembery.

Onu plnou moc v pondělí oskenuji a vložím sem. V zásadě v ní říká, že mi předává pořadatelství. Míra Brož mi do telefonu jasně řekl, že pokud tu plnou moc do 14:00 nepodepíšu, že jako svolavatel demonstrace celou akci zruší.

Osobně jsem slišel, jak Míra Brož někomu řikal, že jsem na akci pozval "nácka Doubravu". To absolutně odmítám. Straně severočeši.cz jsem si ce odeslal pozvánku, ale neproběhla s nimi absolutně žádná komunikace. Navíc nás ta slova poškozují, i mě osobně.

Nikdo z ODS nakonec na akci nevystoupil, ačkoliv byly na začátku akce přítomní, alespoň na ně Míra Brož ukazoval.

Pokud mám zhodnotit závěr celé anabáze, hodnotím to pouze jako mírně závažné, jelikož mediálně nás to zřejmě nepoškodí, pouze v očích ODS, což je v souvislosti s ústeckými mafiány stejně vcelku jedno. Maximálně se od nás odvrátí lidé, kteří vyznávají a respektují názory Míry Brože.

Ještě dodám sken/foto oné plné moci jako předmět doličný a již nechám KK aby přebrala šetření věci.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3525
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Prošetření jednání člena pro poškození dobrého jména str

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Plná moc, kterou jsem byl víceméně donucen podepsat těsně před začátkem demonstrace:

EDIT: Byl jsem upozorněn na možné nebezpečí, vyplívající z vystavení adresy a datumu narození Míry Brože. Já osobně to za soukromé údaje nepovažuji, ale co by kdyby, proto jsem raději obrázek stáhnul.

Obrázek plné moci poskytnu KK na vyžádání.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3525
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Prošetř. jedn. člena pro poškoz. dobr. jm. str. (KK 6/20

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Považuji tuto záležitost za vyřízenou. Karel Fuzik vše vyžehlil.

Prosím KK aby tuto záležitost již neřešila a stahuji svoje podání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvek:
Jiri.Rezek
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5237
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2015 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošetř. jedn. člena pro poškoz. dobr. jm. str. (KK 6/20

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Zdenek Stepanek píše:Považuji tuto záležitost za vyřízenou. Karel Fuzik vše vyžehlil.

Prosím KK aby tuto záležitost již neřešila a stahuji svoje podání.
bereme na vědomí.
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Zamčeno

Zpět na „Podatelna kontrolní komise“