Proplaceni Nemecko

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti zahraničního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplaceni Nemecko

Příspěvek od Michal_Wagner »

lol, založíme členskej podnět a donutíme ZO proplatit náklady usnesením CFka? :fet:
Já to klidně sepíšu, Pyrát je kámoš :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvek:
Homo.Pyratus
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Proplaceni Nemecko

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Reálně bych to viděl spíš na fundraising.

Trochu z principu, trochu pro srandu, trochu jako protest proti ZO a pokud něco zbyte, tak trochu i pro Pyráta :-)

A ZO bude spokojenej.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Homo.Pyratus, anonym2064, Ivo.Vasicek
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplaceni Nemecko

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Pirati, prosim vas o trochu casu. Nemam nyni nekolik dni internet a nejsem schopna vse plnohodnotne vyresit v prostredi obchodniho domu, kam jsem se uchylila pro wifi. To, co vsak me rozhodnuti zpusobilo na me vliv zanechalo a nehodlam se k problemu stavet zady. Jsem pripravena i (drzte si klobouky) uznat svou chybu. Zadam vas vsak o par dni, nez naleznu misto s netem pro sebe a notebook, odkud nebudu muset psat pod stresem z mobilu. Date mi, prosim, tento cas, pred zatracovanim ZO a vyhlasovanim akci?
Dekuji predem.

P.S. Nezamykam, ale pry se v podatelne nediskutuje, tak kdyztak PMky. .)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Homo.Pyratus, anonym2064, Michal_Wagner

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplaceni Nemecko

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj,

přináším svou revizi dříve, než jsem předpokládala; stručnější nedokáži být:
od začátku se mi nelíbilo, jak se situace s kampaní v Německu vyvíjí. Snažila jsem se vše řešit obranou neutrálního postoje v kombinaci s "jste dospělí lidé a vyřešte si osobní spory mezi sebou, nikoli skrze prostředníka". To se (mi) relativně povedlo před kampaní, kdy Pyrat do zahraničí vyjel a Petr se zřekl zodpovědnosti za něj a všichni byli spokojeni.
Nyní, po kampani, jsem však již skutečně nevěděla, jak se zachovat – možná to většina z vás nevidí, ale pravda leží na obou stranách, za tím si budu stát. Nebyla jsem tak proto schopna utvořit si postoj, kterým bych spravedlivě pokryla práva a spokojenost všech. Mnohokrát jsem zavřela Pyratův příspěvek v podatelně, hlavu v dlaních s tím, že „prostě nevím“. A zde jsem následně udělala ošklivou chybu: dilema jsem konformně řešila převzetím cizího názoru, nikoli dotvořením vlastního.
Velice se za to omlouvám, přebírám za chybu odpovědnost a jsem připravena nést případné následky.
Zároveň děkuji všem za upozornění na nedostatky v mém úsudku, díky vám jsem byla konečně schopna si to srovnat.

Měním své rozhodnutí jako hospodáře ZO na vyplacení částky, kterou Pyrat doloží skrze doklady, na cestovné do Německa, stejně jako bylo a je umožněno ostatním účastníkům této skvělé! akce. Důvod: Jak jsem popravdě psala v prvním příspěvku, nebylo proplácení domluvené, především kvůli obavám Petra z Pyratovo chování na akci. Pyrat se však zde zjevně choval adekvátně a není tak důvod ho vyčleňovat z řady dobrovolníků, kteří věnovali svůj volný čas a energii kampani v cizí zemi. Měla jsem se tak rozhodnout hned na začátku a má omluva je za to, že jsem tak neučinila.

Pyrate, můžeš použít tento příspěvek v podatelně FO, aby měl Petr Vileta podklad pro proplacení.

Pokud by někdo chtěl, abych důvody více rozvedla, oddělte prosím vlákno z podatelny či mi napište PM. Děkuji předem.

Přeji všem krásný den!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 7):
Zdenek.Stepanek, anonym2064, anonym75842, Michal_Wagner, Ivo.Vasicek, Petr.Vileta, Homo.Pyratus

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplaceni Nemecko

Příspěvek od Michal_Wagner »

Dal jsem sice palec, ale nedá mi to:

Mám obrovskou radost, že jsi napsala co jsi napsala, Markétko. Chyby děláme všichni (že) a schopnost takovéto sebereflexe mě doslova vyrazila dech. Dvakrát protože se to týká Pyráta. Nevím jak se na to dívají ostatní, ale právě jsi mě utvrdila v tom, že jsi politik na svém místě.

Za to ti patří velké díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Homo.Pyratus
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplaceni Nemecko

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zdenek Stepanek píše:Reálně bych to viděl spíš na fundraising.

Trochu z principu, trochu pro srandu, trochu jako protest proti ZO a pokud něco zbyte, tak trochu i pro Pyráta :-)

A ZO bude spokojenej.
Hlásání FO:
Klidně ten fundraising udělejte třeba na Facebooku. Variabilní symbol pro ZO je 120100. Hlavně tam prosím všude uvádějte, že dárci MUSÍ uvést své celé jméno, adresu a datum narození do zprávy pro příjemce, nebo do tohoto formuláře. https://www.pirati.cz/fo/dary

A ještě pro Markétu, ale bude to platit pro všechny. Současný systém žádostí není dostatečně prokazatelný, co se týká souhlasu hospodáře. Někdo třeba neumí s wiki a žádost za něj vyplní někdo jiný. Ovšem když to je ten samý člověk, komu se mají vyplatit peníze, vypadá to hodně blbě.
Proto stanovím vyhláškou FO povinnost ke každé žádosti na wiki založit v podatelně FO nové vlákno s odkazem na žádost a toto vlákno bude muset být založené hospodářem (vedoucí orgánu, předseda kraje atd.). Pokud tedy někdo ze ZO vytvoří žádost, nebude to proplacené, dokud Markéta do podatelny nenapíše něco jako "Proplatit žádost FO XX_2013".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Adam.Soukal, anonym72078, Roman.Kucera

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplaceni Nemecko

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jenom bych si dovolil takový nápad, že u cest autem by se mohlo nějak zohledňovat, kolik v tom autě pojede lidí. Když jedou čtyři, tak proplácet klidně 100%, protože tím pádem je to prokazatelně nejhospodárnější způsob dopravy. Když jede sám, dávat třeba třetinu. To myslím jako do budoucna, třeba by mohl Vileťák udělat vyhlášku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Homo.Pyratus
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Proplaceni Nemecko

Příspěvek od Homo.Pyratus »

@ Marketo, jsem rad ze se ledy pohnuli.-) zamykam.-)))
Zamčeno

Zpět na „Podatelna zahraničního odboru“