PP se kterýmy můžeme komunikovat

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti zahraničního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Odpovědět
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Sdílení Součinnost Solidarita s PP po celém světě mohou být naší silnou stránkou.

Proto jsem před časem připravil seznam aktivních PP.
Na Wiki je ale tento seznam trochu mimo běžnou pozornost.

Proto si dovoluji založit toto vlákno pro případné zájemce o mezinárodní součinnost Pirátských stran.
Chci tímto podpořit činnost ZO při navazování a rozvíjení součinnosti s dalšími PP a nabídnout zájemcům o zahraniční vztahy snadnou cestu k našim partnerskýcm PP po celém světě. Třeba by se jim mohly hodit naše zkušenosti za sedm let činnost PP-CZ v ČR. Nebo by se naopak mohli hodit nám některé zkušenosti z činnosti jiných PP.

Podle mého laického pohledu jde o to pro začátek sledovat jejich činnost aspoň na FB a případně aspoň laikovat jejich podněty.
+
Trvale hledat lidi jak v ČR tak ve světě, kteří by mohli a chtěli tuto informační výměnu podporovat svou činností a tímto posilovat solidaritu a součinnost mezi našimi PP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Robert.Magni
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mnohé odkazy na webu PPI jsou nefunkční. Přitom se na Fb občas ozývají i tak malé PP jako je PP-HU a mnohé další.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr.Bajgar píše:Mnohé odkazy na webu PPI jsou nefunkční. Přitom se na Fb občas ozývají i tak malé PP jako je PP-HU a mnohé další.
Můžeš příslušnou wikipedii spravit :)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas.Peksa píše:
Petr.Bajgar píše:Mnohé odkazy na webu PPI jsou nefunkční. Přitom se na Fb občas ozývají i tak malé PP jako je PP-HU a mnohé další.
Můžeš příslušnou wikipedii spravit :)
Ano wikipedii se tedy pokusim aktualizovat.

Psal jsem o webu PPI na kterém jsou nefunkční odkazy, tento opravit nebudu umět.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dej mi jeden nějaký konkrétní příklad. Zkusil bych tě naučit jak na to.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Vojtech.Pikal píše:Dej mi jeden nějaký konkrétní příklad. Zkusil bych tě naučit jak na to.
Rád se nechám poučit. Tak třeba tento PP-Venezuela
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Podstatným podle mého zůstává jestli máme lidi, nebo umíme dávat dohromady lidi, kteří chtějí s dalšímy PP komunikovat.
Vůbec to přitom nemusí být lidé jen z PP-CZ nebo lidé žijící v Česku. Jde o to vědět o sobě a umět se spojit v případě potřeby ke společné činnosti.
Například další tentokrát snad Pirátské celoevropské petici za legalizaci konopí. Nebo nějakým podobným politickým-vyjednávacím akcím.

Upravit wiki PPI může v podstatě kdokoliv a odkudkoliv.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jenom musím konstatovat, že jsem byl 3 týdny v Rusku, komunikovat rusky umím na velmi slušné úrovni, přesto jsem od Bajgara žádný kontakt nedostal, takže další ztracená příležistost k nastolení součinnosti pirátských stran. Asi byste to tomu Bajgarovi měli vzít, nehodí se na to.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Roman.Kucera píše:Jenom musím konstatovat, že jsem byl 3 týdny v Rusku, komunikovat rusky umím na velmi slušné úrovni, přesto jsem od Bajgara žádný kontakt nedostal, takže další ztracená příležistost k nastolení součinnosti pirátských stran. Asi byste to tomu Bajgarovi měli vzít, nehodí se na to.
Tak to je pro mě novinka, že bych měl někoho nominovat ke komunikaci s Piráty v jiných zemích. To má určitě pod palcem vedoucí ZO M.Peksa. To že je R.K. v Rusku jsem se dověděl pouze okrajově, bez toho abych tušil na jak dlouho a jakým posláním a vytížením.

Pirátů v Rusku je přitom velká spousta.
Významný a potřebný kus práce vykonal před časem Alex Mansurov pro komunikaci s kolegy v PP-RU, než byl vyštván kvůli jeho součinnosti a zprostředkování informací od kolegů z PP-UY
, které nebyly po chuti členovi RP. Díky čemuž byly kontakty s kolegy v PP-RU a PP-UY opět přerušeny. Qui bono :?:

Otázkou tedy je proč RK před cestou do Ruska neoslovil ZO ohledně případných kontaktů na kolegy v PP-RU.

Osobně jsem za to ale rád, protože podle mě je RK naprosto nedůvěryhodná osoba a kdo ví co v Rusku vlastně dělal.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: PP se kterýmy můžeme komunikovat

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Tak panstvo, nějak se nám tu rozjíždí diskuse v podatelně, chodí nám bumpovací maily. Takže je na čase, aby to tu spělo k nějakému rychlému závěru. Ergo:

členové PP-CZ, včetně členů ZO, v tuto chvíli sledují na sociálních sítích činnost řady Pirátských stran a jejich podněty po libosti lajkují. ZO tuto činnost schvaluje a podporuje. Předpokládá se, že inteligentní člen PP-CZ ty zajímavé podněty, které na sociální síti zaznamená, samostatně bez pokynů ZO sdílí dál mezi své spolustraníky. Dále se předpokládá, že místní sdružení PP-CZ aktivně podporují své členy, aby se na sociálních sítích sledovali, a vnitřní síť kontaktů uvnitř PP-CZ je dostatečně hustá. V rámci omezování nadbytečné byrokracie tedy z této činnosti nejsou a nebudou pořizovány žádné svodky.

Je-li třeba vytvářet umělou sledovanost nějakých konkrétní spřátelené stránky na nějaké konkrétní sociální síti, obracejte se na podatelnu MO. MO spravuje naše stránky na sociálních sítích a může je našim členům RegPům doporučit ke sdílení.

Mezinárodní koordinátory ZO dlouhodobě vyhledává.

Tímto považuji podání za vyřešené. Můžu locknout?

p.s. upravit wiki PPI může skutečně kdokoli, ale nikdo to nedělá. Ve skutečnosti by to bylo daleko užitečnější, než se pokoušet založit fungující repliku wiki PPI na svých stránkách.

p.p.s. Alex Mansurov v PPCZ stále ještě je, zaplať FSM.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Podatelna zahraničního odboru“