Pirateshop nebo jiný sponzoring ze zahraničí?

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet a vede transparentní účetnictví.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte finančnímu odboru dotazy, oznámení a připomínky k jeho činnosti. Na každý podnět založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídá vedoucí co nejdříve. Svá podání pište pokud možno dostatečně určitě.
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • V podatelně je možné v nutné míře i diskutovat, ale pokud předpokládáte delší diskusi, použijte raději fórum FO.
  • Moderování podatelny provádí výhradně vedoucí FO, nebo jím pověřený spolupracovník FO.
  • Po vyřešení se téma zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5559
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22544 poděkování
Dostal poděkování: 4546 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirateshop nebo jiný sponzoring ze zahraničí?

Příspěvek od Robert.Magni »

Napadla mě ještě možnost založit nadaci.A nebo další věc - nemusí platit nám,může platit přímo advokáta : a ten to daruje nám(nebo uklízečka jako u ODS :fet: ...)
Fakt nejčistší mi přijde,když peníze dá své straně jako účelový dar a ta to pak dá nám.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Pirateshop nebo jiný sponzoring ze zahraničí?

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Robert.Magni píše:Napadla mě ještě možnost založit nadaci.A nebo další věc - nemusí platit nám,může platit přímo advokáta : a ten to daruje nám(nebo uklízečka jako u ODS :fet: ...)
Fakt nejčistší mi přijde,když peníze dá své straně jako účelový dar a ta to pak dá nám.
IMO bezúplatné plnění.

Ok, zjevně rychlešjí řešení než dar straně neexistuje.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Pirateshop nebo jiný sponzoring ze zahraničí?

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Ahoj,

1. Myslim, ze varianta daru pres cizi stranu a varianta vyrobit prodej nejakych reklamnich predmetu (napriklad balik naramku) za smesne vysokou cenu, je zhruba stejne narocna. Jen to v prvnim pripade vyzaduje aktivitu na strane darce a v druhem aktivitu na strane prijemce.

2. Dokazu na svoji 3d tiskarne vyrabet reklamni predmety ruznych tvaru a tak, ale nemyslim, ze dokazu vyrobit neco dostatecne kvalitniho, aby jeden kus vyvazil nekolikatisicovy dar od zmineneho clovicka, a ani toho nedokazu vyrobit hafo kusu, abych cenu aspon castecne vyvazil tim. Takze nebranim se vyrobe piratskeho merchandisu na tiskarne, ale nemyslim, ze je to vhodne pro tenhle pripad. Tricka nebo naramky by asi sly pouzit spis.

3. Co mi ale prijde nejpodstatnejsi rict, je ze me ubiji neustala snaha vedouciho FO nemuset vubec nic menit, aby se nahodou nemusel neco ucit. Transferwise je normalni komercni sluzba a ja vubec nechapu, proc na ni Petr hleda nedostatky tim zpusobem, kterym to dela.

Napriklad hlaska o tom, ze do banky posilame penize na ucet adresata (to jsme jako chteli), zatimco poslat platbu transferwise neznamena poslat penize adresatovi, nybrz zle spolecnosti Transferwise (coz prej jako nechceme), je fakt k placi. Copak banka nefunguje tak, ze ma statisice ruznych uctu a ty uzivaji ti adresati? Pokud tak funguje, tak v cem je to jiny nez TW? Kdyby nas chtela banka trollit, tak ji to vydrzi prinejmensim stejne dlouho jako kdyz nas bude trollit transferwise. Fakt Petre, prosim, prestan z toho delat kovbojku jen proto, ze nesnasis krtka.

Krom toho musim dodat, ze pokud ma prehlednost v nasich penezich udrzet logicke rozdeleni techto penez na vice uctu u teze banky, tak jsme v loji, pac obycejny pravnicky osoby zvladaji stejny ukol resit i pouhym jednim uctem. Tim chci rict, ze bych byl moc rad, kdybychom se drzeli snahy minimalizovat pocet uctu Piratske strany, a naucili se v nich mit poradek.

Zaverem: Nehodlam akceptovat argumentaci "Nechci se tam registrovat, neverim jim a maj tam maly pismenka." Jestli tohle jsou opravdu problemy, ktere resis, Petre, tak sis vybral kua blbou stranu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Frantisek.Kopriva, Robert.Magni, Rostislav.Reha
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirateshop nebo jiný sponzoring ze zahraničí?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Ferjencik píše:Z Pirateshopu nemáme nic. Asi by bylo dobré zavést prodej nějakých propagačních předmětů se ziskem pro tyto případy.
Jako strana můžeme založit výdělečnou organizaci, která má zákonem vymezené předměty činnosti a už nějakou tu dobu lze s.r.o. založit za jedinou korunu.
Tomas.Vymazal píše:3. Co mi ale prijde nejpodstatnejsi rict, je ze me ubiji neustala snaha vedouciho FO nemuset vubec nic menit, aby se nahodou nemusel neco ucit. Transferwise je normalni komercni sluzba a ja vubec nechapu, proc na ni Petr hleda nedostatky tim zpusobem, kterym to dela.

Napriklad hlaska o tom, ze do banky posilame penize na ucet adresata (to jsme jako chteli), zatimco poslat platbu transferwise neznamena poslat penize adresatovi, nybrz zle spolecnosti Transferwise (coz prej jako nechceme), je fakt k placi. Copak banka nefunguje tak, ze ma statisice ruznych uctu a ty uzivaji ti adresati? Pokud tak funguje, tak v cem je to jiny nez TW? Kdyby nas chtela banka trollit, tak ji to vydrzi prinejmensim stejne dlouho jako kdyz nas bude trollit transferwise. Fakt Petre, prosim, prestan z toho delat kovbojku jen proto, ze nesnasis krtka.
Tak za prvé, transferwise má web v několika jazycích, ale čeština tam není. Jelikož moje angličtina je fakt mizerná, co když tam něco blbě pochopím? I ten pitomý PayPal už je česky. Když mě bude trolit banka, existuje několik způsobů, jak se bránit, třeba bankovní dohled, nebo nepříjemná reportáž v TV. Tohle ovšem na Transferwise nebude fungovat. A když už jsme u toho, tak Zákon o sdružování v politických stranách a hnutích říká
§ 17
(6) Strana a hnutí nesmějí vlastnit majetek mimo území České republiky.
Nejsem si úplně jistý, ale podle mě peníze jsou majetkem, takže už pár stovkami na účtu PayPal porušujeme zákon.
Tomas.Vymazal píše:Krom toho musim dodat, ze pokud ma prehlednost v nasich penezich udrzet logicke rozdeleni techto penez na vice uctu u teze banky, tak jsme v loji, pac obycejny pravnicky osoby zvladaji stejny ukol resit i pouhym jednim uctem. Tim chci rict, ze bych byl moc rad, kdybychom se drzeli snahy minimalizovat pocet uctu Piratske strany, a naucili se v nich mit poradek.
Já tedy, pokud mám např. hodně papírů, tak je podle nějakého kritéria přehledně rozdělím do několika šanonů. Faktury sem, objednávky tam, potvrzení dárcům ještě jinam. Hledáš fakturu, vezmeš šanon faktur příslušného roku. Hledáš dopis, vezmeš šanon dopisů. Kdybych to nacpal jen podle datumu všechno za sebe, tak se v tom nikdo nevyzná. Stejně si roztřídím třeba CD s muzikou na rock (jedna krabice), vážnou hudbu (druhá krabice) atd. No a stejně si roztřídím třeba peníze v domácnosti. Tenhle hrníček je na běžná vydání za potraviny, tenhle je na energie, tamten je spoření na nečekaná vydání (oprava pračky). Zrovna tak si roztřídím třeba nářadí a kladivo a kleště budou zcela jistě někde jinde, než pinzeta a voltmetr. Mám v tom přehled. Sesypáním všeho na jednu hromadu naopak přehled ztrácím, tedy já určitě.
Podívej se sem a řekni mi upřímně, jestli ti to připadá přehledné. Dary vedle členských příspěvků a do toho úroky od FIO a doplnění hlavního účtu. A jsou tam i takovéto perly :)
Tomas.Vymazal píše:Zaverem: Nehodlam akceptovat argumentaci "Nechci se tam registrovat, neverim jim a maj tam maly pismenka." Jestli tohle jsou opravdu problemy, ktere resis, Petre, tak sis vybral kua blbou stranu.
Malá písmenka měl Krtek v tom svém videu. Prostě to nepřečtu, no. Já ze zásady nevěřím ničemu novému a rád nechám ostatní, aby si "nabyli hubu" a teprve když se něco ukáže životaschopné, začnu to používat i já. OFFTOPICNapř. Windows 3.1 byly vydány v dubnu 1992, ale nikdy jsem je neměl. Z DOSu jsem přešel rovnou na Win 3.11. Stejně tak jsem zcela vynechal Win95 a použil až Win98 SE. Prostě mouchy ať si odchytávají nadšenci. A nechci se tam registrovat jako soukromá osoba. Jestli tam chceš založit účet straně, tak jsi v RP, získej souhlas a udělej to sám. Jako FO nebudu protestovat.

Už jsem mnohokrát říkal, že dotáhnu účetnictví a audit 2015 a ve funkci končím. Tak si počkej dva měsíce, to snad vydržíš. A uvidíme, jestli nový vedoucí FO s nadšením skočí po Transferwise, nebo vás pošle kamsi, stejně jako já.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21720
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12565 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirateshop nebo jiný sponzoring ze zahraničí?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše:Tak za prvé, transferwise má web v několika jazycích, ale čeština tam není. Jelikož moje angličtina je fakt mizerná, co když tam něco blbě pochopím? I ten pitomý PayPal už je česky.
To bylo jiz v jinem podani vysvetleno a problem byl obejit.
Petr.Vileta píše: Když mě bude trolit banka, existuje několik způsobů, jak se bránit, třeba bankovní dohled, nebo nepříjemná reportáž v TV. Tohle ovšem na Transferwise nebude fungova
Bylo jiz vyvraceno v jinem podani.
Petr.Vileta píše:A když už jsme u toho, tak Zákon o sdružování v politických stranách a hnutích říká
§ 17
(6) Strana a hnutí nesmějí vlastnit majetek mimo území České republiky.

Nejsem si úplně jistý, ale podle mě peníze jsou majetkem, takže už pár stovkami na účtu PayPal porušujeme zákon.
Jak Paypal tak Transferwise ma jiste pravni zastoupeni v CR, zakon neporusujeme (uz kvuli tomu, ze my nikdy zadne penize, ktere by byly zarazeny jakozto majetel u Transferwise mit nebudeme).
Petr.Vileta píše:Já tedy, pokud mám např. hodně papírů, tak je podle nějakého kritéria přehledně rozdělím do několika šanonů. Faktury sem, objednávky tam, potvrzení dárcům ještě jinam. Hledáš fakturu, vezmeš šanon faktur příslušného roku. Hledáš dopis, vezmeš šanon dopisů. Kdybych to nacpal jen podle datumu všechno za sebe, tak se v tom nikdo nevyzná.
Ses idiot, jestli to takhle delas. Jednotlive zalezitost mas vest ve spisech a spisy radit sekvencne dle znacky.
Petr.Vileta píše:Stejně si roztřídím třeba CD s muzikou na rock (jedna krabice), vážnou hudbu (druhá krabice) atd.
To by me zajimalo, kam das treba tohle: https://www.youtube.com/watch?v=dLScpNjQbak
Petr.Vileta píše: No a stejně si roztřídím třeba peníze v domácnosti. Tenhle hrníček je na běžná vydání za potraviny, tenhle je na energie, tamten je spoření na nečekaná vydání (oprava pračky).
Prosimte uz dost, jsi neuveritelna studnice prikladu toho, jak se veci nemaji delat.
Petr.Vileta píše:Já ze zásady nevěřím ničemu novému a rád nechám ostatní, aby si "nabyli hubu" a teprve když se něco ukáže životaschopné, začnu to používat i já.
TW uz existuje roky, jak jsem ti uz odpovedel v jinem podani.
Petr.Vileta píše:A nechci se tam registrovat jako soukromá osoba. Jestli tam chceš založit účet straně, tak jsi v RP, získej souhlas a udělej to sám. Jako FO nebudu protestovat.
Njn, o to mam u RP pozadano. Ma to na starost Vojta.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Pirateshop nebo jiný sponzoring ze zahraničí?

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Okay, budeme vedouciho FO posledni dva mesice jeho funkce ukolovat. Co uz.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirateshop nebo jiný sponzoring ze zahraničí?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:Jak Paypal tak Transferwise ma jiste pravni zastoupeni v CR ...
A kde prosím? https://transferwise.com/get-in-touch
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:Já tedy, pokud mám např. hodně papírů, tak je podle nějakého kritéria přehledně rozdělím do několika šanonů. Faktury sem, objednávky tam, potvrzení dárcům ještě jinam. Hledáš fakturu, vezmeš šanon faktur příslušného roku. Hledáš dopis, vezmeš šanon dopisů. Kdybych to nacpal jen podle datumu všechno za sebe, tak se v tom nikdo nevyzná.
Ses idiot, jestli to takhle delas. Jednotlive zalezitost mas vest ve spisech a spisy radit sekvencne dle znacky.
Uvnitř jednotlivých šanonů to jde pochopitelně chronologicky, ale to snad netřeba vysvětlovat. Já to takhle dělám v soukromí i podnikání, dělal jsem to tak už na základní škole a nejvíc mi to vyhovuje. Pokud třídím fyzické věci (lejstra, nářadí, součástky), tak to třídím podle typů. Fakt nedám kleště, zednickou lžíci, voltmetr a těsnění k vodovodnímu kohoutku do stejné krabice podle datumu kdy jsem si je koupil. ;)
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:Stejně si roztřídím třeba CD s muzikou na rock (jedna krabice), vážnou hudbu (druhá krabice) atd.
To by me zajimalo, kam das treba tohle: https://www.youtube.com/watch?v=dLScpNjQbak
UHO, aneb nenáročný popik. :P Společně s ABBA, Michalem Davidem a Vondráčkovou.
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše: No a stejně si roztřídím třeba peníze v domácnosti. Tenhle hrníček je na běžná vydání za potraviny, tenhle je na energie, tamten je spoření na nečekaná vydání (oprava pračky).
Prosimte uz dost, jsi neuveritelna studnice prikladu toho, jak se veci nemaji delat.
Ale mě to náramně vyhovuje a je to postup prověřený 50 lety fungování (do 10 let to za mě dělala maminka :P )
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:Já ze zásady nevěřím ničemu novému a rád nechám ostatní, aby si "nabyli hubu" a teprve když se něco ukáže životaschopné, začnu to používat i já.
TW uz existuje roky, jak jsem ti uz odpovedel v jinem podani.
Ano, existují od roku 2011. Tedy ony ani některé banky nejsou úplně spolehlivé, pravda https://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_med ... 3/349.html o kampeličkách ani nemluvě.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirateshop nebo jiný sponzoring ze zahraničí?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Vymazal píše:Okay, budeme vedouciho FO posledni dva mesice jeho funkce ukolovat. Co uz.
No co, úkolujte. Možná něco nestihnu splnit, ale co už, přijde nové koště. :) A případným založením účtu pro Českou pirátskou stranu tě rád pověřím.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Podatelna finančního odboru“