Rádio Rastafari - nedotažené paro

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet a vede transparentní účetnictví.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte finančnímu odboru dotazy, oznámení a připomínky k jeho činnosti. Na každý podnět založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídá vedoucí co nejdříve. Svá podání pište pokud možno dostatečně určitě.
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • V podatelně je možné v nutné míře i diskutovat, ale pokud předpokládáte delší diskusi, použijte raději fórum FO.
  • Moderování podatelny provádí výhradně vedoucí FO, nebo jím pověřený spolupracovník FO.
  • Po vyřešení se téma zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravím FO a prosím o součinnost kohokoliv, kdo pomůže dát věci dokupy.

Spřátelené rádio Rastafari se účastnilo několika PaRo a peníze na provoz v něm získali. Díky odchodu Vítka však projekt ztratil záštitu. Mluvil jsem s Otou a docela v tom plavou. Pomohli byste mi prosím poslepovat, na co mají nárok a co čerpali, popřípadě připravit podklady pro proplacení.

V emailu mám toto. Nemám explicitní svolení od Oty, ale předpokládám, že je zveřejnění naší komunikace v zájmu Rastafari i našeho. V příloze pak výkazy..
Ahoj, navazuju na naší FB komunikaci - svůj původní text kopiruju níže + přikládám pro sichr i relevantní doklady o útratách (jinak je má Vileťák).
Pro přehlednost:
I. čtvrtletí 2015 - 7200,-
II. čt. 2015 - 6000,-
Zároveň bych stál, pokud máš, o tip na člověka, co by nás zadminoval pro současný kolo - Radek Holodňák to prej nedává (taky má problém s proplacením Skatečesný, kterou tu pořádal) a o nikom dalším už nevím (Víťa Konečný je ze hry a Adam Šoukal prej taky moc nefunguje už).

Díky za jakoukoli pomoc!
Otas, RR

Ahoj, nerad tě s tímhle zdržuju, ale jsem už na hranici zoufalství. Stručně: rádio dosud nedostalo kačky z partic. rozpočtování, který získalo ve dvou kolech (jaro a zima), protože Víťa Konečný ukončil členství a tyhle věci nedotáhl do konce. Sice to pak ještě nějak zkoušel, ale bez výsledku, tak mě nasměroval na Petra Viletu a ten teď říká, že nemůže proplatit, k čemu nedostane pokyn od kohosi (nevyznám se v tý struktuře moc). Je tam prý zlejšek Krtek, který tyhle věci dost komplikuje - a na toho mě sice odkázal, ale s kontextem spíše skeptickým. Poradil bys mi, prosím, jak se co nejpříměji dostat k tomu, co jsme regulérně vysoutěžili a doložili? V současnosti tak totiž chybí rádiu skoro 14 000 a v podstatě se dostáváme blízko samotný existenční hranici. Díky za jakejkoli kontakt, nasměrování apod. Jinak, co veselka? Řekls nakonec "ano"?;) Já pendloval mezi domovem a špitálem, mrzí mi to dost.:(
Přílohy
Smlouva o dilo, Pirati, II.ctvrtleti 2015, 6000czk-2.pdf
(2.72 MiB) Staženo 51 x
Smlouva o dilo, Pirati, II.ctvrtleti 2015, 6000czk-1.pdf
(2.79 MiB) Staženo 75 x
DPP pro Piraty I.ctvrtleti 2015, 7200czk_2.jpg
DPP pro Piraty I.ctvrtleti 2015, 7200czk_1.jpg
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Petr.Vileta »

V podstatě jde o finanční podporu nezávislého rádia a tyto dva úspěšné projekty
https://www.pirati.cz/fo/rozpocty/parti ... tleti_2015
https://www.pirati.cz/fo/rozpocty/parti ... ri_potreti

Vidím to na darovací smlouvu OFFTOPICale jsem jen idiot :)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Pokud na tyto dvě PaRo nebyly doposud vypláceny žádné peníze a vykázáné částky dopovídají, požádám RP, aby zadalo právníkovi úkolem, zda nám toto může připravit, pokud někde není vzor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Petr.Vileta
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36900 poděkování
Dostal poděkování: 30038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Podejte prosím někdo žádosti z těchto dvou položek:
https://www.pirati.cz/fo/hospodareni201 ... /231143090
https://www.pirati.cz/fo/hospodareni201 ... /231151020

Postupně k nim doplníme náležitosti. (Doklad=smlouvy, souhlasy RP, kontrolora) Až budou náležitosti, provede se proplacení.

Někde v přihláškách je uvedeno, že rádio má transparentní účet. Až se budou peníze posílat, prosím FO aby poznámky pro příjemce upravilo tak, aby bylo vidět kdo a v rámci čeho posílá prostředky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Vileta

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech.Pikal píše:Někde v přihláškách je uvedeno, že rádio má transparentní účet. Až se budou peníze posílat, prosím FO aby poznámky pro příjemce upravilo tak, aby bylo vidět kdo a v rámci čeho posílá prostředky.
Ano, mají transparentní účet
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... =15.4.2011
a uvedu to do poznámky pro příjemce.

A při té příležitosti jsem zjistil, že se lze dostat i ke starému vzhledu našeho transparentního účtu :)
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... by_DAT_od=
Jak dlouho to bude ještě fungovat ale netuším.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Lukas.Novy »

Oba projekty uz jsou po terminu ukonceni, smlouva s radiem ani zprava resitele k dispozici neni, Na tech 7200 aspon existuje smlouva s resitelem, ale jinak tomu moc sanci nedavam. Btw, jakym zpusobem byly naplneny ustanoveni o uvedeni PaRo na dile?

Serete me fakt moc uz, protoze na Radio sem daval svoje hlasy i ja.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Rostislav.Reha

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:Oba projekty uz jsou po terminu ukonceni, smlouva s radiem ani zprava resitele k dispozici neni, Na tech 7200 aspon existuje smlouva s resitelem, ale jinak tomu moc sanci nedavam. Btw, jakym zpusobem byly naplneny ustanoveni o uvedeni PaRo na dile?

Serete me fakt moc uz, protoze na Radio sem daval svoje hlasy i ja.
Já to rádio neposlouchám, takže ti nedovedu odpovědět, jestli o nás v živých vstupech mluví nebo ne. Tady se musím plně spolehnout na řešitele, kontrolora a nadřízený orgán. Když oprávnění lidé pokynou, proplatím. Faktem ovšem je, že projekty získaly peníze a Piráti vypadají jako Slibotechna. Ten pitomej Japonec ONO SE to zase nezařídil. Měli bychom ho ze strany konečně vyloučit. Na doživotí. :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36900 poděkování
Dostal poděkování: 30038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

To že jsou ti přiznány prostředky na projekt ještě neznamená, že je dostaneš.
Musíš splnit podmínky toho projektu apod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Novy, Ivan.Bartos, Rostislav.Reha

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravím. S Otou jsem jednotlivé požadavky na doložení komunikoval, na základě toho mi byl zaslán tento email viz níže.
S užitím v souladu s PaRo dle mého názoru došlo, stejně tak k patřičné propagaci a spolupráci.
Jinak mám informace, že záštitu nad projektem by měl přebrat Radek Holoďnák, protože cítí za Žatec jakousi zodpovědnost, ale nještě jsem se ním osobně na toto téma nemluvil.
Dílčí propagaci mohu potvrdit. Ostatně nepředpokládám, že si ji někdo představuje jako vyskakující logo pirátů při vstupu na stránky Rádia apod. Situace je poměrně nepříjemná. Tentokrát tedy spíše naší vinou a nepředáváním práce..

Z pohledu MO byly podmínky projektu splněny.

Dopis od Radia Rastafari :
ZdRRavím a posílám stanovisko RR. ;)

ZdRRavím Piráty a využívám téhle příležitosti k přímému díku za loňskou podporu, které si ceníme a nezapomínáme na ni. Zároveň věřím, že další díky budeme moci obratem vyjádřit poté, co se podaří dořešit tenhle drobný zádrhel, za který, myslíme si, nikdo z aktivních Pirátů nemůže.
Ale k věci:
Dosud získané i pouze přislíbené prostředky jsme čerpali následovně:
Konec r. 2014 - 12 000,- za PaRo použito na nákup stanu "Zubřík", který používáme pro naše open-air akce poté, co původní stan z vlastních zdrojů, armádní stařeček, definitivně dosloužil.
Stan jsme pořídili poté, co byl tento záměr schválen tehdejším garantem Adamem Šoukalem a dodnes tuto skutečnost propagujeme v okně přehrávače našeho rádia (možno kontrolovat na www.rastafari.cz po kliknutí na banner v podobě loga našeho projektu v pravém horním rohu webu). Rovněž jsme za tuto podporu několikrát vyjádřili dík na naší FB stránce s cca 6400 fanoušky a mnohokrát jsem jej minimálně já osobně zmínil v live vysílání svého pořadu na RR.

Obdobně jsem zmiňoval i podporu, kterou jsme získali v prvních dvou čtvrtletích r. 2015, protože nemáme nejmenších pochybností, že drobný zádrhel spojený s faktem, že tehdejší garant přerušil své pirátství, nenaruší skutečné poskytnutí těchto dvou příspěvků (které jsme nota bene již utratili ;)). Účel jejich použití byl taktéž předem schválen garantem a je uveden v přílohách, které Ivan postoval na začátku tohoto tématu, tedy šlo o zakoupení vlastního serveru a prací na elektronických formách existence Radia Rastafari (tzn. webu, streamu a tvorbě technologie streamování open air akcí).
Všechny již realizované nákupy nám zásadně pomohly pořídit položky, které bychom z vlastních zdrojů (v podstatě rodinných rozpočtů) pořizovali jen velice obtížně a dlouhodobě.

Vedle výše uvedených recipročních cest jsme samozřejmě připraveni podílet se opět zejm. na propagaci akcí souvisejících s myšlenkami, jež máme s Piráty společné (hlavně legalizace a osvobození hudby). Jde zejm. o akce, jejichž podpora je (a i dávno před PaRo byla) pro nás samozřejmostí ze samotné podstaty filosofie našeho projektu. Tedy konkrétně:
- podporu MMM - mediální, event. i přímou (zde je možno zopakovat spolupráci v rámci pirátského alegorického vozu s live hudbou zprostředkovanou právě námi - pouze v současnosti je fér předem upozornit, že jsme oba tvůrci RR nedlouho tatínky, a tedy s časem mimo domov to máme a v nejbližších letech budeme mít poměrně komplikované, nicméně pracujeme na RRozšiřování našeho terénního týmu)
- podporu několika VyOsení - kromě podpory mediální též účinkovala jedna z kapel, jež jsou přímou součástí RR, a ráda zaúčinkuje znovu ;)

One Love vám!
Otas "Jahtecky" Blail, Rastafari, o. s.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rádio Rastafari - nedotažené paro

Příspěvek od Lukas.Novy »

Mame prispivat na provoz ne na tvorbu webu. (kterej stoji za vyliz)

Nenasel sem na webu napsano, ze provoz je podporen ze statniho prispevku. Podminky nesplneny. Zatahnete to jako ten ostatni bordel z rezervy predsednictva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Ondrej.Kotas

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Zamčeno

Zpět na „Podatelna finančního odboru“