Nový celostranický web

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti mediálního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Lukas.Novy píše:Co treba takhle:

1) Budeme postupovat cestou nejmenšího odporu, proto na nový web předěláme kopii webu https://praha.pirati.cz/
2) Nejprve vyřešíme docasny obsah, jako podklad bude sloužit stávající obsah pražského webu (je s celostátním prakticky ekvivalentní) a prioritu zobrazování věcí (MENU, titulka, atp). K této věci proběhne otevřená porada MO, zřejmě v Pirátském centru. Nejpravděpodobnější termín je 1.7. ale není to jisté. Připomínky, podněty atp můžete psát sem.
3) Následně uděláme specifikaci grafiky, také na otevřené schůzce MO, dost možná také 1.7. (pokud klapne porada k obsahu). Připomínky, podněty atp můžete psát sem.
4) Nějaký grafik to zpracuje / bude soutěž na grafiku, tohle jsme ještě nerozsekli.
5) Krtek to nakóduje během tri dnu jako sablonu do piznamu.
6) Budeme mít nový web!!!

Hmm?

Když to uděláš, zvážím, že to nasadím, nicméně, ti nevěřím, že dodáš, co jsi slíbil. Technologicky mi přijde pražské řešení lepší, proto pokračujeme podle mého návrhu.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Vojtech.Pikal píše:(Můžu se zeptat?)
1) Bude už po kroku (1) existovat dev verze nového webu?
2) Exituje nějaký postup/návod/pokyn jak rozhodnout co ze současného webu by bylo hodno přenosu? (Že bych třeba prošel jmenné prostory a dohledal relevantní věci.)

1) Nevím, poradíme se
2) Ne, poradíme se, bezpochyby převedeme TZ a stanoviska
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Ondrej.Profant

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Petr.Vileta »

Už jsem se ptal jinde a neptám se kvůli KS PLK (máme vlastní řešení), ale bude existovat nějaký jednoduchý způsob, jak spravovat na novém webu obsah? Pro editaci na stávající wiki mi stačí tohle https://www.pirati.cz/wiki/syntax pro web v čistém html mi stačí umět html nebo mít nějaký program, který do html vyexportuje třeba Word/Write. Jenže jestli jsem správně pochopil Ondru, tak pro pražský web "Nainstaluj si Jekkyl, založ si účet na Gitu ..." to mi nepřijde moc přítulné.

Tedy se ptám, jestli je nějaký WYSIWYG editor toho webu, ale i řešení "Pošli náhled v jpg a texty a obrázky zvlášť, on to to tam někdo překlopí" mi přijde jako dostatečné, pokud reakční doba bude pod 24 hodin. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Ondrej.Profant »

ad wiki: Za TO odmítám wiki jako landing page, protože je zbytečně složitá, úprava šablon neintuitivní etc. Nepřináší nám to žádné výhody.
Petr.Vileta píše:Už jsem se ptal jinde a neptám se kvůli KS PLK (máme vlastní řešení), ale bude existovat nějaký jednoduchý způsob, jak spravovat na novém webu obsah? Pro editaci na stávající wiki mi stačí tohle https://www.pirati.cz/wiki/syntax pro web v čistém html mi stačí umět html nebo mít nějaký program, který do html vyexportuje třeba Word/Write. Jenže jestli jsem správně pochopil Ondru, tak pro pražský web "Nainstaluj si Jekkyl, založ si účet na Gitu ..." to mi nepřijde moc přítulné.

Tedy se ptám, jestli je nějaký WYSIWYG editor toho webu, ale i řešení "Pošli náhled v jpg a texty a obrázky zvlášť, on to to tam někdo překlopí" mi přijde jako dostatečné, pokud reakční doba bude pod 24 hodin. ;)
Nebude. Proč bys to potřeboval? To je web k prezentaci strany. MO to umí. To, že ty to neumíš je smutné.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Petr.Vileta píše:Už jsem se ptal jinde a neptám se kvůli KS PLK (máme vlastní řešení), ale bude existovat nějaký jednoduchý způsob, jak spravovat na novém webu obsah? Pro editaci na stávající wiki mi stačí tohle https://www.pirati.cz/wiki/syntax pro web v čistém html mi stačí umět html nebo mít nějaký program, který do html vyexportuje třeba Word/Write. Jenže jestli jsem správně pochopil Ondru, tak pro pražský web "Nainstaluj si Jekkyl, založ si účet na Gitu ..." to mi nepřijde moc přítulné.

Tedy se ptám, jestli je nějaký WYSIWYG editor toho webu, ale i řešení "Pošli náhled v jpg a texty a obrázky zvlášť, on to to tam někdo překlopí" mi přijde jako dostatečné, pokud reakční doba bude pod 24 hodin. ;)
Pro pražský web není Jekkyl potřeba, stačí ten účet na githubu. Jinak titulku webu stejně spravuje omezený počet adminů, takže z hlediska publikace TZ a stanovisek se nic nezmění. O osudu wiki se poradíme.

Krajské weby mohou buď využít šablonu Prahy nebo středočeského kraje (ta by měla být hotová do konce června, už teď se dá zkopírovat), nebo se o sebe postarají sami, jako Plzeň.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Ferjencik píše:O osudu wiki se poradíme.
Měl jsem za to, že wiki má zůstat pro vnitrostranické potřeby (spisovna, sbírka předpisů, návody).
Ale bude se muset důkladně "revitalizovat", protože je tam bambilion pluginů, které se patrně koušou mezi sebou, protože nefungujou tak, jak by člověk podle dokumentace očekával. (O nezdokumentovaných pluginech, v nicž se vyzná možná tak jejich autor, nemluvě.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Ondrej.Profant

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Martin.Kucera píše:
Mikulas.Ferjencik píše:O osudu wiki se poradíme.
Měl jsem za to, že wiki má zůstat pro vnitrostranické potřeby (spisovna, sbírka předpisů, návody).
Ale bude se muset důkladně "revitalizovat", protože je tam bambilion pluginů, které se patrně koušou mezi sebou, protože nefungujou tak, jak by člověk podle dokumentace očekával. (O nezdokumentovaných pluginech, v nicž se vyzná možná tak jejich autor, nemluvě.)
Přesně tak. Otázkou je, zda wiki evolučně opravíme (aktulizujeme etc) nebo se jí např. pokusíme migrovat nebo jí necháme dožít. Každopádně ideální stav je, když v ní nebudou kritické systémy. Ale tato diskuse není o wiki, čili bych tuto větev debaty ukončil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej.Profant píše:
Petr.Vileta píše:Už jsem se ptal jinde a neptám se kvůli KS PLK (máme vlastní řešení), ale bude existovat nějaký jednoduchý způsob, jak spravovat na novém webu obsah? Pro editaci na stávající wiki mi stačí tohle https://www.pirati.cz/wiki/syntax pro web v čistém html mi stačí umět html nebo mít nějaký program, který do html vyexportuje třeba Word/Write. Jenže jestli jsem správně pochopil Ondru, tak pro pražský web "Nainstaluj si Jekkyl, založ si účet na Gitu ..." to mi nepřijde moc přítulné.

Tedy se ptám, jestli je nějaký WYSIWYG editor toho webu, ale i řešení "Pošli náhled v jpg a texty a obrázky zvlášť, on to to tam někdo překlopí" mi přijde jako dostatečné, pokud reakční doba bude pod 24 hodin. ;)
Nebude. Proč bys to potřeboval? To je web k prezentaci strany. MO to umí. To, že ty to neumíš je smutné.
Proč bych to potřeboval? Protože, pravděpodobně, o obsahy krajských webů se budou starat lidé z krajů. Takže krajské novinky, krajské TZ, krajské stránky kandidátů, to všechno by mohli dělat lidé, kteří v životě o Jekkylu a Gitu neslyšeli, ale umí HTML a CSS, případně mají program, kde jde WYSIWYG něco naklikat a ten program pak vygeneruje soubory, které se pak "nějak" (SFTP/SCP/upload browserem) přenesou na správné místo na serveru. Hele, takový Roj, to je docela dobrý webař, ale dokázal by od zítra spravovat pražský web?

Jak jsem psal, o mě a Plzeň nejde, my máme své řešení a stačí nám redirect. Ale bylo by možné uspořádat nějaké školení s praktickými ukázkami pro lidi , kteří se dostanou do situace "od zítra spravuješ náš krajský web, usneslo se tak krajské fórum"? :)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Petr Vileta: Toto je diskuse o celostranickém webu.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový celostranický web

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Podotknu že spisovna a předpisy by se taky časem mohli oddělit na nějaký lepší nástroj.
Třeba na předpisy je git vyložene vhodný, jen je potřeba udělat i vhodnou prezentační vrstvu, asi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Ondrej.Profant

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Podatelna mediálního odboru“