Svodky KS Olomoucký kraj

Pravidelné stručné zprávy o naší činnosti.
Pravidla fóra
Zde v jednotlivých vláknech zveřejňují orgány strany a kraje své svodky.
Svodka je seznam provedených úkonů za období od poslední svodky. Každý bod seznamu doprovází nejvýše čtyři věty a odkazy na další informace. Svodku označte datem a číslem ke kterému se vztahuje a vložte do příslušného vlákna.
  • Orgány strany zveřejňují svodku nejméně každé první pondělí v měsíci.
  • Krajská sdružení zveřejňují svodku nejméně každé druhé pondělí v měsíci.
Další podrobnější pravidla
Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3401 poděkování

Svodka KS Olomoucký kraj od 12.5. do 13.6.

Příspěvek od Petr.Bajgar » 13 čer 2011, 14:39

18.5. P.B. setkání v Praze s kolegou z KS Ol Vaškem Holíkem a jednání o činnosti pro ČPS
18.5. P.B. setkání k seznámení s kolegou V.Málkem a projednávání připadné další spoluprace
18.5. P.B. cesta do Průhonic na brigádu při přípravě otevření knihovny našeho místního zastupitele za ČPS a hlavně kolegy a skvělého pracovitého člověka V.Prakse. Seznámení s Janem Latákem grafikem fotografem a novým členem ČPS KS Středočeského kraje.
19.5. P.B. brigáda při třídění knihovně darovaných knih a DVD příprava prostoru pro zítřejší instalaci skříní a velkého množství V.Praksem dalších sehnaných knih.
19.5. P.B. cesta z Průhonic do Prahy na tiskovku ČPS k připravovanému prodloužení omezení volného přístupu k dílům z padesáti na sedumdesát let. Jednání s Rojem o potřebě ctít občanská práva našich spoluobčanů žijících v zahraničí v době volebv Česku a potřebě hledání nástrojů k zajišťování jejich ústavních práv tak jak máme v ČPS v programu.
20.5. P.B. dopoledne od časného rána do 16.00 brigáda v knihovně při skládání několika traktorvých vleček knih a skříní pro knihovnu v Průhonicích.
20.5. P.B. odpoledne společná cesta z Prahy s I.Sirkem "trvale monitorovaným a dposlouchávaným vozem" spolu s nejvyšším vedením ČPS do Čejkovic na setkání členů tří KS s vedením ČPS u místpředsedy RP I.Vašíčka. Na tomto neformálním setkání jsem se snažil obhajovat potřebnost udržení krajské struktůry ČPS jako základní standartní uzemně správnímu členění a tedy i našim spoluobčanům blízké a srozumitelné koncepce.
21.5. P.B. účast více méně neplánovaná na Protest Festu v Brně kde jsem se zůčastnil setkání a pochodu městem spolu s kolegy s KS JmK. Ohlasy na naší účast od zůčastněných byly pozitivní a přesto že jsme neměli žádné vlajky byly jsme s kolegy v našich tričkách dobře rozpoznatelní. Žádného jiného politika z jiné strany jsem nezahlédl, že by si mezi protestující troufl.
24.5. P.B. cesta do Ostravy k seznámení a rozhovoru s předsedou KS SmK L.Černohorským a O.Polanským. Šlo o setkání k projednání případné spolupráce na na pořádání veřejných presentačních a propagačních akcí ČPS tak jak jsme řešily malý stávající počet členů jednotlivých KS v roce 2009. S O.Polanským jsme se snad přátelsky pohádaly ohledně jeho nekonečných pochyb a nejasností. S L.Černohorským jsme se dohodly, že čas nás všech je drahý a všichni jej musíme dělit mezi mnoho potřebných životních úkolů, pročež je třeba se soustřeďovat na efektivní činnost a její posilování vzájemnou součinností sousedních KS případně koordnací přes vedení ČPS.
25.5. P.B. cesta do Brna - velice děkuji klegovi L.Novému za pomoc při omlazení a znovuzprovznění mého MacBook psadla-počítadla bez něhož bych nemohl v ČPS fungovat.
27.5. jednání řádné schůze KS Ol v Olomouci v restauraci Caesar za přítomnosti M.Bartoviče, V.Magdonové a hosta M.Švadlenky jednání schůze proběhlo řádně dle předem ohlášeného programu.
P.B. informoval přítomné členy o dění dle jednotlivých bodů programu.
Dotatečně bylo předsedou navržena a přítomnými odsouhlasena dovolba vedení KS o třetího místpředsedu protože druhý místopředseda Vlastimil Holík pobývá dlouhodobě pracovně v Holadsku.
V následující volbě byla jednomyslně zvolena místopředsedkyní Věra Magdonová, které tímto ještě jednou přeji mnoho zdaru při našem společném politickém snažení.
- přítomní projednali a odsouhlasili účast členů KS Ol na propagaci petice ČPS na podporu kopirování osobně a další distribucí a sběrem podpisů na k tomuto účelu vhodných místech v Olomouci a dalších místech Olomouckého kraje.
- přítomní projednali po projednání s organizátory na putovní výststavě fotografií proti korupci "Korupce po Česku", která proběhne v Olomouci od 16.6.do 30.6.
- bylo zahájeno pátrání po propagačních materiálech které má KS k dispozici - postrádána je jedna vlajka která byla použita na výstavě na Flóře s účastí D.Dvořáka, který však odmítá, že by skončila u něj.
ukoly ze schuzky:
- V.Magdonová zapis+shromáždění použitelných reklamních materiálů ČPS
- M.Bartovič pružnější aktualizace webu KS Ol
- P.Bajgar příprava účasti na putovní výstavě "Korupce v Česku"
- P.Bajgar vyptat od D.Dvořáka kde skončila vlajka ze společné akce na Flóře
- P.Bajgar kontaktování dalších členů KS Ol a dojednání případné aktivnější spolupráce

30.5. P.B. přítomen spolu s kolegy piráty otevírání http://www.knihovnapruhonice.cz/ + Knihovna Průhonice na FB. Tato akce byla místními velice příznivě hodnocena a doufám, že bude tento počin kolegy V.Prakse ČPS dál propagován. Probíhá sběr dalších knih pro doplňování knihovny.
6.6. P.B. telefonické jednání s kolegou M.Lupečkou ohledně mžnosti osobního setkání a projednání další vzájemné spolupráce v KS Ol a ČPS.
- P.B. telefonické jednání s kolegou P.Kalafatičem který přislíbil že přijede do Olomouce k osobnímu setkání
8.6. P.B. na schuzi KS Zlín + následné jednání s novým kolegou ze Zlína a jeho přítelkyní až do pozdního večera

Tato svodka určitě nazahrnuje vešekerou činnost členů KS Ol. Zahrnuje tedy zatím to čem vím, že probehlo.
Vyzývám tedy tímto kolegy z KS o zveřejnění jejich činnosti pro ČPS a to buď přímo v tomto vláknu, nebo případně mým prostřednictvím a následným doplněním do této svodky.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 07 črc 2011, 15:43, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 4):
Adam.Soukal, Mikulas.Ferjencik, Lukas.Findeis, Filip.Krska

Petr.Bajgar

Svodka KS Olomoucký kraj od 13.6. do 7.7.

Příspěvek od Petr.Bajgar » 07 črc 2011, 15:21

Omlouvám se kolegům, ale tentokrát jsem si od 13.6. nedělal podrobné poznámky co a kde jsem pro Piráty dělal a tak tentokrát jen o několika dnech.

16.6. jsem se účastnil v Praze demonstrace na podporu stávky železničních odborových svazů byla to jedinečná zkušenost vidět tyto obyčejné-normální lidi jak se snaží bojovat o své holé životy a proti utáhování smyček okolo našich krků. Pozoruhodné bylo vnimat překvapené Pražany nad skutečností, jake může být jejich město bez aut kolon dopravních kalamit. Kde by asi bylá Praha bez miliardových betonážních pomníků jen malinko méně okázalých než byl ten Stalinovi. Přenocoval jsem u znmého v Praze abych se mohl druhý den zůčastnit redakční rady PN.

17.6. zůčastnil jsme se jednání redakční rady PN přesto, že jsem přispěl jediným článkem a necítím se povolán natož vybaven novinářskými schopnostmi. Měl jsem díky tomuto jednání možnost poznat vzácné lidi vytrvale pracující na zviditelňování pirátských myšlenek a jejich aplikace v běžném životě. Opět jsem si ověřil jak nenahraditelná jsou osobní setkání pro chápání souvislostí a skutečných lidských názorů a postojů. Měl jsem také možnost vyslechnout představení a osobní prezentaci návrhu komplexního programu navrženého V.Praksem. Skvělé bylo také být účasten živým reakcíma následných argumentačním odpovědím.

Potom vím, že jsem se snažil domlouvat účast členů KS Ol na CF tj. kdo pojede a jak.

23.6. velice si cením, že se mi podařilo osobně se sejít s kolegou M.Lupečkou. Tento je v podstatě prvním pirátem v našem KS Ol a to už 27.4.2009. Jel jsem za ním do Přerova a bylo to aspoň tedy pro mě velice přátelské setkání a povídání. Jeho dosavadní studijní vytížení mu neumožňovalo s námi častěji a více spolupracovat, přesto zůstává věrným pirátem a dmluvily jsme se na oboustranně přijatelné formě spolupráce.

24.6. s J.Demelem kterému tímto opakovaně děkuji za dopravu na a z jednání CF 2011 v Křižanově. Kam jsme dorazili snad jako první po objetavě, trplivě a pečlivě organizujícím F.Krškovi (před dříve odjíždějícím a po Vysočině bloudícím R.Adámkovi i před v podstatě domácím). Oceňuji prostředí rekreačního střediska s mnoha nádhernýni stromy a záplavě uklidňující zeleni s nádhernými reálnými 3D průhledy do širokého prostoru. Byl to balzám na duši a skvělé prostředí pro ztřejší náročné jednání. Setkávání s postupně přijíždějícími kolegy ze všech krajů Česka bylo nenahraditelné sebelepšími technickými prostředky a jsem za tuto možnost velice vděčný. Pivo v připravené oáze bylo skvělé a překvapivě se nikdo neopil pod obraz a rozhovory byly všeobecně přátelské a i přes pokročilost času konstruktivní.

25.6. Opakuje se skvělá místní kuchyně, která nás obecně posiluje před budoucím připraveným programem jednání. Ráno mám možnost se seznámit s našim zatím nejmladším kolegou R.Nenalem, který přijel společně naopak s velmi zkušeným pirátem P.Kapounkem. R.Nenál je sympatický student gymnázia s širokým rozhledem a zájmem o společenské dění, je mi velkou ctí, že je našim kolegou tento zástupce nejmladších právě dospívajících generací(prosím aby toto bylo bráno tak jak píšu bez patosu nebo snahy hloupě lichotit, jsme skutečně vděčny, že máme mezi sebou tohoto mladého muže)
Kolega P.Kapounek mě i nadále více méně ignoruje asi pro nej nejsem dostatečně schopným předsedou KS. Přesto ho velice rád vidím a jsem rád za jeho setrvávající zájem o činnost Pirátské strany přesto, že má přemíru práce se svou firmou. Přijíždí místopředseda našeho KS M.Bartovič se kterým se před jednáním stihneme jen krátce pozdravit.
- samotné jednání začíná skoro přesně v plánovaném čase i přesto, že ještě dojíždějí někteří kolekové ze vzdálenějších KS.
- hned po krátkém zahájení vedocím jednání J.Michálkem a navržení plánovaného programu jednání je však J.Kadeřávkem ml. navržena změna pořadu jednání a po následné rozpravě odosouhlaseno přítomnými, že sobotní dopoledne bude věnování projednání uvažovaných administrativně technických změn ve stanovách. S touto změnou programi jednání jsem nesouhlasil ale byl jsem velkou většinou přehlasován. Hlasoval jsem proti protože jsem spolu s několika kolegy považoval za důležitější napřed projednat a až potom o případných programových změnách stanov hlasovat.
- sobotní dopoledně coby nejefektivnější čas k jednání proběhl v maratonu návrhů rozprav připomínek a následných hlasování o změnách -zkrácenho názvu strany z ČPS na Piráti-schváleno a změny oficiálního názvu strany na Pirátská strana-neschváleno a dalších návrhu uvedených podrobně v zápisu z jednání.
- po skvělém obědě I.Bartoš přednesl hodnotící zprávu vedení Pirátské strany od CF2010 s následným porovnání známkování sama sebe vedením a vedení přítomnými členy-obě tato hodnocení byla ve svých výsledných známkách velice blízká a jsou oficiálně dostupná.
- potom už M.Ferjenčík představil pravidla otevřeného formátu jednáni OpenSpace pro skupinové projednávání programových otázek budoucího směřování Pirátské strany tak abychom přestaly být veřejností vnímáni jako okradači autorů.
K tomuto chci připomenout podle mého mínění skvělou reminiscenci vzniku tzv. "Autorského práva" coby od samotného počátku lživé zástěrky pro vybírání daní z dříve svobodného sdílení. Přestože místo autorů byli od počátku hlavními příjemci zisků rozmnožovatelé, překupníci a prostředníci.
- jednající se podle vlastního uvážení přidávaly do tematicky předjednaných skupin k jednání o společnýc prioritách.
- po určeném čase došlo k obměně projednávaných oblastí a dalšímu kolu jednání což pokračovalo až do pozdního večera.
- následně předseda I.Bartoš vyhlásil relaxační turnaj v ping pongu mezi členy a přítomnými Reg příznivci někteří pokračovali v započatých jednáních na rozdiskutovaných tématech.
- venku probíhala diskuzní skupina okolo rožněných uzených kýt a okolo oázy s pivem jednání opět pokračoval až do bzských ranních hodin

26.6. - začalo opět jednání v plánovaném čase a to představením výsledků MO a přihlašováním se k obsazení mediálně pracovních skupin
- potom pokračovalo Open Space třetí fází projednávaných témat až do oběda po kterém měly následovat plánované prezentace výsledků jednostlivých jednání a diskuze nad nimi k tomuto závěrečnému bodu však už pro postupné odjezdy učastníků nedošlo.

Jako dnešní předseda KS Ol hodnotím účast členů KS Ol na CF jako konstruktivní, vstřícnou a reprezentativní počtem, zastoupeními a hlavně osobní účastí členů naší KS na samotných jednotlivých projednávaných záležitostech.

O činnosti dalších členů KS Ol pro Piráty zatím nemám žádné podrobnější informace, které bych jinak velice rád uvedl. Přísahám na holý pupek že nemám potřebu popisovat jen to na co si právě vzpomenu, čeho jsem se účastnil.

PS: omlouvám se předem všem kteří příadně četli tuto moji svodku za svůj pravopis ale nemám čas to po sobě pořád nekonečně dlouho číst přepisovat a opravovat
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Martin Broz, Filip.Krska

Petr.Bajgar

Re: Svodky KS Olomoucký kraj

Příspěvek od Petr.Bajgar » 09 zář 2011, 18:10

Svodka KS Olomoucký kraj od 7.7. do 9.9.

8.8. účast a vystoupení předsedy KS na demonstraci na podporu internetu v knihovnách před ministerstvem vnitra

22.8. - 27.8. Poměrně zbytečná účast předsedy KS OL na Pirátském táboře protože se o moji účast nikdo z vedení RP nezajímal natož, aby se mnou někdo vážněji bavil. Mám za to, že tento přístup může být přičinou zmrtvění činnosti mnoha KS. Dnešní předsednictvo si zjevně vystačí samo a členstvo je už jen jaksi do počtu, potom co splnilo svůj úkol zvolit si dnešní předsednictvo. Jezdil a chodil jsem tedy po okolí s pirátskou vlajkou a seznamoval se s lidmi a jejich názory na dnešní politický vývoj. Slyb z jednání RV, že budu moct oslovovat zájemce o členství v ČPS je trvale ignorován.

Průběžně dále jednám s občanskými iniciativami tak, aby neztratili důvěru v Pirátskou stranu a nepřiřadili nás mezi sebestředné elitářské pravičáky.

Omlouvám se za tuto smutnou svodku.
Ve vymezeném právě minulém období se událo i mnoho pozitivního hlavně setkání se zajímavými lidmi, na podrobnosti si ovšem právě nevzpomínám.

Ztratil jsem možnost být trvale připojen na internetu a připojuji se tedy jen občas a na pár minut podle možností.
Zprávy o činnosti kolegů z KS mám jen velice sporadicky.

Velikou novinou a radostí je příchod nového Piráta Filipka syna Věrušky Magdonové

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25275 poděkování
Dostal poděkování: 18378 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Svodka KS Olomoucký kraj - duben 2012

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 08 kvě 2012, 16:09

Rád bych obnovil funkci svodek kraje, pro podávání informací výš, co se u nás děje. Tedy:

Byli přijati tito členové:Jiří Kosek, Martin Foltýn, Lukáš Kapucián, Radomír Navrátil (Proces většinou ještě probíhá)
Byla přijata usnesení: k Holešovské výzvě, k Odchodu Josefa Dobeše, ke Kauze Tykadla, k odcházení VV
Bylo zahájeno zpracovávání stanoviska k výzvě: "Vraťte nám Stát"
Bylo zvoleno nové krajské předsednictvo.
Byl schválen a registrován vyrovnaný krajský rozpočet.
Proběhly dvě schůze - 7.4. a 28.4. -> http://www.pirati.cz/piznam/regiony/olo ... art#zapisy

Přešli jsme na Piznam a částečně zpracovali některé z našich stránek (tady je ještě spousta práce).

Byl zprovozněn rozvrh činnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Jan.Podhajsky
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Bajgar

Příspěvek od Petr.Bajgar » 23 lis 2012, 10:43

1.11. zasedání KS OLK v Kolárce
přijetí tří nových členů
přijetí rezignace M.Bartoviče
shoda na tom, že příští zasedání bude volební nového předsednictva
podrobnosti jsou v zápise z jednání

15.11. volební zasedání KS OLK v Kolárce
volba nového předsednictva KS OLK
Josef.Ulehla, Jakub.Michalek, Vaclav Malek

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 07 úno 2013, 14:35

Listopad druhá polovina

16.11. - 19.12. byly navoleni noví vedoucí krajských odborů. (AO Kateřina Mátlová, TO Martin Foltýn, MO Martin Šmída)

20.11. skype jednání předsednictva
29.11. schůze

Proběhla částečná dekonstrukce webu

Prosinec
6.12. mumble jednání předsednictva

13.12. bilancovací schůze

Ukončení členstvá Radim Nenál, Mario Pitter, přijetí Irena Smolová.

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 07 úno 2013, 14:36

Leden svodka 10 (1/2013)
Bude doplněno

8.1. - setkání k předání agendy a zaškolení AO.
24.1. - zasedání KS Olk

Petr.Bajgar

05/2013 svodka KS OLK

Příspěvek od Petr.Bajgar » 05 čer 2013, 18:13

02/05 zasedání KS OLK v Ponorce
08/05 účast na Zlínské jaro ve Zlíně
20/05 setkání s Piráty v Hranicích
26/05 setkání Pirátů ze tří krajů v Pardubicích
30/05 výjezdní zasedání předsednictva krajského sdružení v Přerově
30/05 učast na jednání o spalovně v Přerově
Petr.Kopac, Filip.Krska, Martin.Smida

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 01 srp 2013, 16:26

Tak, měli jsme poněkud útlum.

22.5. - 19.7. probíhalo jednání o nominaci do RP, byl nominován Petr Bajgar
27.6.2013 - Setkání předsednictva v Olomouci: https://www.pirati.cz/regiony/olomoucko/pks/4_2013
13.7.2013 - nabídl jsem funkci v krajském předsednictvu k dispozici (nestíhám) - krajske-forum-olomoucky-kraj-f413/nabid ... 17789.html

Předsednictvo se snaží koordinovat, ale aktuálně se nedaří zkoordinovat ani sebe sama.
Další zasedání/setkání by mělo být cca 14.8.
Na konci měsíce bude Pirate Party: všichni srdečně zvání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Filip.Krska

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2354 poděkování
Dostal poděkování: 4057 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 01 lis 2013, 11:41

vyhodnocení předvolební kampaně Olomoucko:
Za volební štáb a mediální odbor OLK
Martin Šmída

Kampaň celostátní - dobrý rozjezd, meme grafiky, virální potenciál, pak zádrhel u návrhů a tisku a v neposlední řadě distribuci Bylo to poněkud chaotické.
Byl bych pro, abychom na přípravu na volby zřídili kampaňový odbor nebo pracovní skupinu, kde by se mohli vklidu připravovat a projednávat nápady a grafické návrhy, at je pak z čeho vybírat a něco zvolit.V předvolebním čase je pak hlavní akceschopnost, disktribuce a hustá síť příznivců. Je třeba koordinátor.
Pro placenou funkci bych moc nebyl. Naopak by se mi líbilo, kdyby na plakátě či letáčku byla malým písmem poznámka, že leták byl
vyroben za příspěvky a je distribuován a vylepován dobrovolnicky.
Za prospěšné bych považoval stálou snahu o výrobu videí, nahrávek, písní, at máme po čem šáhnout v předvolebním čase. Líbilo se mi video Janky Michailidu a Tomáše Vymazala, špatný nebyly ani předvolební spoty. Facebook Mikuláš taky zvládá relativně dobře, ale
tak samozřejmě vždycky se to dá dělat ještě líp. Dál se zde centrální kampaní zabývat nebudu. Objektivní zhodnocení se dělá těžko. Zaměřím se tedy na převolební kampaň na Olomoucku.

KYTARY IN MAJETÍN - úspěšná akce, představení předních kandidátů. ukázka reálné činnosti, vynikající edukativní a zábavná předáška Vojty Pikala.Představení kandiátů, osobní kontakt. Festival svobodné hudby určitě zachovat a třeba i rozšířit do dalších míst. Není náhodou, že v Majetíně jsme získali u voleb 9.7%.

LETECKÝ DEN A DNY NATO - dobrý zásah, masová akce, je nás vidět, letáčky MSK byly dobře připraveny. PB už má zkušensoti s letáčkováním. Je třeba dále mapovat podobné akce vyhodnocovat naši účast na nich. Hlavní pritoritu mají demostrace, vlastní akce, politická činnost. hodí se ale i jakákoliv akce, kde je dost lidí.

NATOČENÍ VIDEA "A PROTO JSEM PIRÁT" - první pokus, z centrály zkritizováno, dále nešířeno. jako pokus je video dobré, máme na čem
stavět. škoda, že se nám nepodařilo natočit podobných a lepších videí víc. Nicméně i k tomuto by měla sloužit pracovní skupina. Pirátská videa se můžou točit průběžně. Ty nejlepší se pak chytnou, ty slabší zapadnou.
**

AGITACE U NÁDRAŽÍ - dobrý záběr. ideálně, když je víc lidí , ale vzájemně se nekryjí. Příště doladíme. Nicméně, nic se nesmí přehánět, ať neobtěžujeme. Hodil by se letáčkovací workshop - to by si mohl vzít na starosti PB a MŠv.

MEME-KAMPAŇ A GRAFIKY NA FB OLK - celkem úspěšná. některé grafiky sdíleny i centrálním FB a spoustou dalších uživatelů. Díky patří M.Šm. a M.Šv. a Jardovi Němcovi.

PIRÁTSKÁ CYKLOJÍZDA - nepřízeň počasí, náhradní varianta v autech, proveden výlep Olomouc - Tovačov. Dobrý nápad. příště opakovat
častěji - zvlášť při dobré předpovědi. Malé využití šablonky, která je IMHO skvělá. Můžeme se pokusit i o mot jízdu, motorku má k dispozici MŠm, VH a několik příznivců.
**

FB PIRATI.OLOMOUCKO - FB je naše silná stránka a hlavní kanál naší činnosti, počet fanoušků se zvyšoval, ikdyž ne tolik, jak bychom
si představovali. je třeba zaměřit se na zvyšování fanouškovské základny - propagace příspěvku. výroba grafika a jejich postupné
zveřejňování. zaměřit se na navyšování folowerů

DOBROVOLNÍCI V KAMPANI - a distribuce materiálů, kontrola činnosti. celkem úspěšná distribuce materiálů (které však přišly pozdě a
ani nebyly, dle mého názoru, příliš kvalitní). Pro příště to chce ale ucelenější seznam lidí opchotných se zapojit a jak.
personální odbor by měl vypracovat analýzu, kolik máme členů, příznivců a dalších zainteresovaných osob (volební komise, svobodná
hudba atd.), zjistit nebo odhadnout jejich aktivitu a potenciální aktivitu, přidělit konakty. tento seznam stále aktualizovat a
rozšiřovat. pro daší činnost je taková analýza zcela zásadní.

MÍTING NA HORNÍM NÁMĚSTÍ A ZÁBOR - nevydařilo se. nevyšel zábor, nejistota při organizaci a technickém vybavení. na náměstí
relativně malý pohyb lidí a jsou rozptýlení. Oproti ODS a Svobodným jsme vypadali velmi nevýrazně. Je třeba lepší časová, technická i administrativní příprava.
*

MEZIKRAJOVÁ SPOLUPRÁCE - pouze neformální. Pomáhal Švadla (ZLK), naopak Radim a Vlasta kampaňovali více v JMK než v OLK. Bylo
naplánováno pozvání lidí z ostatních krajů na větší míting, což nevyšlo.
*

PLAKÁTY, LETÁKY A MATERIÁLY Z CENTRÁLY - distribuce byla obzvláště krkolomná. především jsme na CF měli vzít maximum. To jsme ovšem nevěděli, že další várka přijde tak pozdě. Grafika je diskutabilní, distibuce zadrhávala. nakonec PPL dorazilo, ale času mnoho
nezbývalo. došly placky i nálepky. rozhodně se nepodařilo, aby všichni měli všechno, naopak, každý měl jen něco. příliš mnoho
objednacích formulářů. ideální, když kromě šéfa volební kampaně bude zvlášť osobna odpovědná za distribuci materiálů a aktivizaci členů a
příznivců. Musí spolupracovat s PO.
**

PLAKÁTOVÁNÍ - nevím, jak ostatní, ale já jsem plakátoval, kudy chodil a jezdil. kdyby to tak dělal každý. :-) Doporučoval bych
rozdělení oblastí. Ať si každý hlídá svoje vesnice, města a místa. Samozřejmě musí mít dostatek materiálů. Otázka je proplácení
takové aktivity. Možná by to byla určitá motivace pro plakátovače. Ve městech doporučuji využít legální výlepové plochy. Naše plakáty na nich ale nesmí zapadat, ale vyčnívat.

BANNERY - byly nám do OLK poslány dva. oba byly vzápětí vyvěšeny (v brodku a v majetíně na návsi). dlouhodbě bychom měli vytipovávat místa a idi, u kterých se dají takové billboardy vyvěsit. Ať jsme připraveni a víme kolik objednat.Preferoval bych, aby takové bannery byly více nadčasové.

PIRÁTSKÁ TOUR PO KRAJI - Lídr, někdy s podporou ostatních kandidátů poctivě objel kraj a byl vidět. TOUR byla dobře náplanovaná a
podporovaná na FB. Samozřejmě všechno se dá ještě zlepšit, takže i do budoucna musíme na propagaci osobních setkání více zatlačit,
třeba i finančně na FB.

MEDIÁLNÍ VYSTOUPENÍ A DISKUZE - méně zdařilá část kampaně. je třeba větší příprava a nejlépe týmový brainstorming. mediální výstupy nemůžou být sólo akce lídra, ale týmová práce, jak ostatně bylo při primárkách slibováno. Mediální odbor byl zahlcen volební
kampaní (do příště doporučuji tyto dvě funkce neslučovat), přesto se podařilo PB dostat do velké diskuze s lídry. Všichni mají, co
zlepšovat. Hodil by se workshop na rétoriku a Pirátský styl. Nebo se prostě učme od Ivana Bartoše.
*

KONCERTY SESSION - v Olomouci se během dvou koncertů s účastí SESSION podařilo proniknout do punkové subkultury a lobbovat za
piráty. Vzhledem k pozitiním ohlasům věříme, že i v této skupině častých nevoličů nějaké hlasy navíc získáme. navíc nám to pomáhá
udržet pověst protestního hlasů, který je nyní atraktivnější než kdy jindy. nemáme číro namalované na plakátě, nosíme ho v sobě.
Punk, jako takový je vůbec nositelem podobných myšlenek jako Pirátství. Příště bychom se neměli bát pronikat do alternativní hudební scény ještě víc. Nemůžeme se tvářit, že tyto hlasy máme jisté.
**

VOLEBNÍ LÍSTKY - Vojta Pikal zabodoval, urval na volebním lístku dva řádky. :-) A teď vážně... Zpětně uznávám, že Projektový manažer je zcela nevypovídající, stejně tak Politik na vlastní náklady. Proč jsme si tam já a Radim nenepsali "Muzikant"? Příště bychom měli povolání na volebním lístku využít k širšímu představení se.
**

Celkově dostala Česká pirátská strana 2.66% v ČR
V OLK jsme získali 2.21, což je druhý nejhorší výsledek mezi Piráty. Nižší procento získal jen ZLK.
V rámci kraje si nejlépe vedl okres Olomouc 2.53%, nejhůře okres Prostějov 1,82%.
Zajímavých výsledků jsem dosáhli v Majetíně 9.67%, v Charvátech 4.02%, Huzová 5.57%, Horní Loděnice 5.33%, Luběnice 4.7%, Brodek u Př. 4.3%, Výkleky 5.83%, Mohelnice 2.71%, Olomouc 2.62%, Velký Týnec 3.26%,
hodila by se grafika nebo aspoň tabulka, ať máme přehled o voličích. kde jich přibývá, kde jich ubývá.
Zajímavá je taktéž statistika preferenčních hlasů. Patr Bajgar získal 6.24%, Martin Šmída 7.33% a Vojtěch Pikal 6.42. Nikdo další se přes 5% nedostal. Konečné pořadí naší kandidátky je tedy MŠm, VP, PB, RS, atd...

Olomouckou předvolební kampaň hodnotím, nejen dle výsledku, jako dobrou, což je za 3. tedy ***.Tedy rozhodně nejsem spokojen.Věřím, že příště budeme postupovat lépe na všech úrovních.
Za volební výsledek se cítím částěčně zodpovědný, proto do příští schůze zvážím, zda dám k dispozici své současné funkce (Krajský MO, Volební štáb, 2. místopředseda) a zda se o ně budu znovu ucházet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
Člen mediálního odboru, social media týmu, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Odpovědět

Zpět na „Svodky“