Svodka technického odboru

Pravidelné stručné zprávy o naší činnosti.
Pravidla fóra
Zde v jednotlivých vláknech zveřejňují orgány strany a kraje své svodky.
Svodka je seznam provedených úkonů za období od poslední svodky. Každý bod seznamu doprovází nejvýše čtyři věty a odkazy na další informace. Svodku označte datem a číslem ke kterému se vztahuje a vložte do příslušného vlákna.
  • Orgány strany zveřejňují svodku nejméně každé první pondělí v měsíci.
  • Krajská sdružení zveřejňují svodku nejméně každé druhé pondělí v měsíci.
Další podrobnější pravidla
Petr Stehlik
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: všeuměl
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1688 poděkování

9. svodka za 1.3. - 7.3.2010

Příspěvek od Petr Stehlik » 08 bře 2010, 14:17

Období těsně po MiniPirátConu jsem využil více ideologicky než technicky. Přesto jisté dílčí pokroky:

- šikovně jsem přehodil veškeré úkoly týkající se phpBB na Petra Viletu, aniž by si toho jmenovaný všiml (https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 200#p49739)
- opravil jsem unikající zprávy z RP do RSS poté, co Robert předělal strukturu RP subfór a Filip byl opět znechucen
- zjistil jsem, že minulý jásot nad patchem pro FB finance byl předčasný a tak se k němu vrátím
- opravil jsem dvě další CSS drobnosti pro Jakuba v nové wiki
- Adamovi jsem opravil sídlo strany na prádných přihláškách
- zmocnil jsem se domény www.piratstvi.cz (dar od neregistrovaného příznivce) a mám s ní plány (viz https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 181&t=3719)
- debatoval jsem v bezesných nocích s různými vedoucími jiných odborů nad kdečím, což je potřeba někde zohlednit, protože to ubírá čas na skutečnou TO práci ;-)

Lukáš vytrvale krotí Drupal pro nový hlavní web. Držím mu palce a hledám podporu napříč politickým spektrem.

P.S. tahle svodka je opět do samostatného vlákna, na Robertův pokyn, který přebíjí Jirkovo doporučení psát to do jednoho dlouhého vlákna.

Petr Stehlik

10. svodka za období od 8.3. do 14.3.2010

Příspěvek od Petr Stehlik » 15 bře 2010, 23:43

Petr:
- drobné změny na wiki pro spokojenost vedoucího ZO
- podpora anonymních uživatelů na fóru (vyhledávání a vytváření stránek na wiki)
- chystání stěhování serveru (už minulý víkend, ale zapomněl jsem to prodat v minulé svodce)

Lukáš:
- web a Drupal fulltime

Drupalweb se začíná rýsovat dost jasně, v MO už probíhají jeho testy.

Petr Stehlik

11. svodka za období od 15.3. do 21.3.

Příspěvek od Petr Stehlik » 22 bře 2010, 21:07

Zdravím čtenáře,

těší mě, že poslední týdny jsem vždy se svodkou TO první, přestože ji vydávám stále později.

Tento víkend (v sobotu po půlnoci) jsem po přípravách a testech upgradoval naše phpBB fórum z verze 3.0.5 na 3.0.7PL1. Přineslo to pár fakt dobrých vychytávek - například KONEČNĚ hromadné SZ nevyvolají záplavu nechtěných zpráv při odpovědích (čili klasický Černý Petr už snad nehrozí). Pravděpodobně to taky vyřešilo několik dříve nahlášených závad ve fóru, takže jsem si je v podatelně TO i ve wiki dovolil označit jako vyřízené.

Krteček nelenil a ihned na to nové fórum narazil nějaký gymnastický modul, jehož sílu zřejmě teprve pocítíme. V dalším tahu poté změnil platnost session phpBB cookie, což přineslo některým nečekaným RegP. drobné potíže s loginem, které byly ještě v neděli vyřešeny.

Dále Krtek pokračuje dnem i nocí v obrábění Drupalu, dle jeho slov už mnoho nechybí (snad jen vzhled a pár drobností).

Víťa dál bojuje s nasazením svého serveru do hostingu tak, abychom se na něj mohli stěhovat.

Více si nepamatuji, kdokoliv z TO mě zde může doplnit.

Petr Stehlik

12. svodka za období od 22.3. do 28.3.

Příspěvek od Petr Stehlik » 29 bře 2010, 10:04

Za celý týden si pamatuju akorát včerejší dva flejmy, ze kterých vyplynulo, že MO a TO spolu pracují na novém webu poněkud nekoordinovaně, což jsem se pokusil řešit, zatím bohužel ne moc úspěšně. Z drobností stojí za zmínku akorát zobrazovátko počtu fanoušků na Facebooku od Petra Vilety. Dále dobíhal tuning nové verze fóra, a Lukáš udělal mnoho zajímavých změn na fóru i na webu, o kterých nám jistě jednoho dne poví víc.

Jo a lovili jsme zlobivý kód na serveru po oznámení jednoho piráta, že na něj vyskočil z prohlížeče, ale nejspíš tam vůbec nebyl a byl jen u toho piráta doma.

EDIT: a s Víťou jsme pokročili v instalaci ČPS serveru mimo Brno.

Petr Stehlik

13. svodka za období od 29.3. do 4.4.

Příspěvek od Petr Stehlik » 05 dub 2010, 23:12

- doplnil jsem do ČPS Facebookového bočního widgetu (nebo jak se ten bazmek jmenuje) odkazy, které navrhl Filip, takže se už sponzoři nemají na co vymlouvat

- prošel jsem nějaké starší "chyby na fóru" (Jana nemohla změnit email v profilu) a odškrtl je jako vyřešené

- snažím se, ač nevyzván, koordinovat práce na webu, což je mírně komplikováno tím, že málokdy mají ochotní lidé čas a sílu ve stejnou dobu, případně upadají do nefunkčních stavů apod.

- zjistil jsem, že mailing list jsem si představoval jinak, než autor softu jménem poMMo, které nám běží na serveru, takže pro MO budu muset vymyslet něco jiného

- doplnil jsem na nový web pokus o podporu hostování více domén, např. všech krajských zároveň s celostátním, ale ještě to bude potřebovat trochu lásky (doslovný překlad anglické fráze, která značí, že to ještě není funkční).

Krtek potřeboval v podstatě celý týden na osobní restart, ale už zase funkuje ve všech komisích a odborech, kam jsme ho nasadili.

Petr Stehlik

14. svodka za období od 5.4. do 11.4.

Příspěvek od Petr Stehlik » 13 dub 2010, 10:28

moje první opožděná svodka, začínám nestíhat :(

- práce na novém webu (Drupal) jak technické (více domén na jedné instalaci), tak organizační
- ladění technických detailů (licence, vzhled, tisk, RSS) ve wiki dle přání Jakuba
- Krtek hlavně a pořád Drupal web, spolupracuje s Martinem Potůčkem
- možná jsem něco zapomněl zmínit, ale jestli je to aspoň udělané, tak to snad nevadí

Petr Stehlik

15. svodka od 12.4. do 18.4.

Příspěvek od Petr Stehlik » 19 dub 2010, 20:35

- spravil jsem FB aplikaci "Finance", tedy výpis z FIO účtu (díky jzvci, který mi to nahlásil)
- zpřístupnil jsem Robertovi webhosting pro speciální volební web
- povolil jsem registrovaným příznivcům psát do podatelny TO
- Krtek studoval Drupal

Petr Stehlik

16. svodka od 19.4. do 25.4.

Příspěvek od Petr Stehlik » 27 dub 2010, 17:52

- nainstaloval jsem Petrovu Viletovu aplikaci pro přehled virtuálních podúčtů http://www.ceskapiratskastrana.cz/fio/ (natřikrát).

- upravil jsem nový web (Drupal) tak, aby logoval vždy přes zabezpečené spojení.

- organizoval jsem mega párty na mumble, kde jsem shromáždil všechny zainteresované na novém webu. Zjistili jsme (už asi potřetí od února), že web je v podstatě hotový, stačí když Honza Podhajský nadefinuje nody a Honza Slavík trošku vylepší grafiku. Honzovi S. jsem poslal kompletní kopii webu, aby na tom mohl pracovat. Hned potom mu odešel notebook.
Výstupem z mumble session byl mimo jiné taky http://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/ ... ni:novyweb který ovšem záhy osiřel. Většina personálu v MO má zjevně jiné starosti teď před volbama...

- různým krajům radím, jak rozjet vlastní krajské weby na doménách třetího řádu pod ceskapiratskastrana.cz a rve mi srdce, když vidím tu hromadu ne zdvojené, ale N-znásobené "zbytečné" práce.

- krtek po mě lépe opravil FIO FB aplikaci na zobrazování stavu účtu, a pak se na celý týden odmlčel (aspoň co já vím, jinak nechť se opraví sám).

Petr Stehlik

17. svodka od 26.4. do 2.5.

Příspěvek od Petr Stehlik » 03 kvě 2010, 16:30

Práce v práci opět zvítězila nad lží a nenávistí, nicméně jsem stihl i při ní:

- nainstalovat novou verzi fbfans.cgi (opravené počitadlo FB fanynek od Petra Vilety)
- nainstalovat hlídače změn na FB od Petra Vilety, aby už fbfans.cgi nevracel error
- nainstalovat novou verzi admin stránky FIO virtuálních podúčtů od Petra Vilety
- nainstalovat dotazník/kvíz od next_ghosta na tajné URL, na kterém ho teprve má schválit MO

Krtek je nemocen a stěhuje se do nového bytu (těžko říct, co je příčina a co následek).

Honza Slavík (a ostatní odvážlivci, co mě kontaktovali kvůli webu a já je přeposlal do MO) zatím mlčí.

S pozdravem "kdo nic nedělá, nic nepokazí" se na týden loučím.

Petr Stehlik

18. svodka od 3.5. do 9.5. 2010

Příspěvek od Petr Stehlik » 13 kvě 2010, 16:10

Připravil jsem dva nebo tři webhostingy na pirátském serveru. Jeden je zatím nevyužitý (http://jc.ceskapiratskastrana.cz), druhý jsem musel zrušit (zlodejina.cz) a třetí si stěžuje na problémy s přístupovými právy (http://volby.ceskapiratskastrana.cz).

Nachytali jsme uživatele, který využil digest a nechal si ho zasílat přes SMTP bránu na jabbim.cz, která má omezenou velikost. To se povedlo mu vymluvit, a Kamilovi už stejně nebudou maily na forum@ceskapiratskastrana.cz chodit, teď je dostane admin fóra (tohle možná mělo jít až do další svodky).

Jinak TO funguje v režimu ne nepodobném zimnímu spánku.

Odpovědět

Zpět na „Svodky“