Svodka finančního odboru

Pravidelné stručné zprávy o naší činnosti.
Pravidla fóra
Zde v jednotlivých vláknech zveřejňují orgány strany a kraje své svodky.
Svodka je seznam provedených úkonů za období od poslední svodky. Každý bod seznamu doprovází nejvýše čtyři věty a odkazy na další informace. Svodku označte datem a číslem ke kterému se vztahuje a vložte do příslušného vlákna.
  • Orgány strany zveřejňují svodku nejméně každé první pondělí v měsíci.
  • Krajská sdružení zveřejňují svodku nejméně každé druhé pondělí v měsíci.
Další podrobnější pravidla
Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20398 poděkování
Dostal poděkování: 17999 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svodka finančního odboru

Příspěvek od Petr.Vileta » 03 říj 2013, 06:54

Zase pozdě :roll:

Proplácím, učím další lidi podávat žádosti o proplacení, dožaduji se dokladů, souhlasů vedoucích orgánů, hlasování (pokud je nutné), prostě fofr nuda ;)

Na PayPal nám dorazily nějaké dary, tak jsem se podíval na stav účtu a převedl jsem nějaké peníze na náš bankovní účet. PayPal nás berou na poplatcích pěkně na hůl, ze stovky si nechají přes 13 Kč. :evil:

Dostal jsem virózu OFFTOPICne tu Zemanovu :)

Z pověření RP jsem uzavřel smlouvu s přepravní službou PPL, podrobnosti zde oznameni-f595/preprava-zasilek-ppl-t19055.html

Furt mám virózu :( ale snažím se pracovat alespoň od klávesnice.

Se znepokojením pozoruji zasílané dary, protože některé dárce asi zase nedohledáme. :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Jiri.Rezek
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20398 poděkování
Dostal poděkování: 17999 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 lis 2013, 04:29

Tak o termín svodky už se ani nezajímám, ale jinak to dnes bude hustý :D

S účetním jsme se trápili několik hodin na tím, jak zajistit informačně hodnotné výstupy z účetnictví směrem dovnitř strany a aby to zároveň vyhovovalo zákonům. Nakonec jsme vymysleli, že se výstupní sestavy budou generovat sice každý měsíc, ale pro celý kalendářní rok. Tím se eliminuje vliv časového rozlišení ... kdo nerozumí, tak to ignorujte ... a na konci každého měsíce každý uvidí, kolik má jeho odbor nebo kraj k dispozici peněz. Nevýhoda je, že když v listopadu opravím srpnovou chybu, už nedokážu od srpna do října vygenerovat správné sestavy. Správně to bude až v sestavách listopadových.

Takže tady jsou sestavy k 31.10.2013 a nejvíc vás asi bude zajímat výsledovka po střediscích. Každý si tam najděte svůj odbor (pozor, některé odbory mají v sestavě více stránek, např. TO, MO) nebo kraj a na konci stránky je položka nazvaná Hospodářský zisk celkem. Kolik tam vidíte, tolik máte. Plus mínus tedy případné příjmy a výdaje v listopadu, to si prosím dopočítejte z bankovního účtu.

Doplnil jsem výdaje do rozpočtu strany, ale jen výdaje u orgánů, protože kraje mají rozpočty zvlášť a není systém, který by to nějak automatizoval a není ani v mých silách to dělat každý měsíc ručně (jak jsem si původně myslel). Rozpočty krajů ještě doplněny nejsou, ale chystám se na to během několika dnů.

Rozpočet na příští rok se bude muset udělat úplně jinak, už to mám vymyšlené, ale předložím ještě k diskusi. Je nutné ho pojmout jako celek a základní dělení musí být "středisko" a teprve dále dělit na jednotlivé příjmové a výdajové kapitoly.
Příklad:
Republikové předsednictvo
.. příjmy celkem
.... příjmy z členských příspěvků
.... příjmy z darů pro RV
.... příjmy z darů pro stranu
.... příjmy z darů na konkrétní projekty
.... příjmy se státních příspěvků
.. výdaje celkem
.... rezerva RP
.... provozní výdaje
.... výdaje na konkrétní projekty
.... výdaje na rum pro předsedu :D

KS Ústeckého kraje
.. příjmy celkem
.... příjmy z členských příspěvků
.... příjmy z darů pro kraj
.... příjmy z darů na konkrétní projekty
.... příjmy se státních příspěvků
.. výdaje celkem
.... rezerva PKS
.... provozní výdaje
.... propagace, pořádání akcí
.... nákup vybavení
.... výdaje na konkrétní projekty
.... MS Žatec
Bude se to muset asi všechno od základu přečíslovat s výhledem do budoucna (myslet dopředu).

Dále jsem se dnes zúčastnil předváděčky na účetní program s přístupem přes web. Umožnilo by nám to přistupovat k účetním datům z více míst (dnes je má účetní ve svém notebooku a já nemám nic) a navíc i umožnit veřejný přístup pouze pro čtení. Jako neziskovka bychom měli 50% slevu a navíc bychom to mohli provozovat na vlastním serveru. Otázku počtu licencí a ceny bych ještě dojednal, až se dohodneme, jestli to vůbec chceme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Marketa.Gregorova, Adam.Skorepa, Filip.Krska, Miroslav Kminek
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Miroslav Kminek
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: novinář, fotograf, námořník ...
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav Kminek » 07 lis 2013, 20:34

Díky Petře.

Mira :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav Kminek za příspěvek:
Petr.Vileta
Míra Kmínek, jeden ze zakladatelů České pirátské strany ... nyní Pirát na majáku

Odpovědět

Zpět na „Svodky“