Svodka finančního odboru

Pravidelné stručné zprávy o naší činnosti.
Pravidla fóra
Zde v jednotlivých vláknech zveřejňují orgány strany a kraje své svodky.
Svodka je seznam provedených úkonů za období od poslední svodky. Každý bod seznamu doprovází nejvýše čtyři věty a odkazy na další informace. Svodku označte datem a číslem ke kterému se vztahuje a vložte do příslušného vlákna.
  • Orgány strany zveřejňují svodku nejméně každé první pondělí v měsíci.
  • Krajská sdružení zveřejňují svodku nejméně každé druhé pondělí v měsíci.
Další podrobnější pravidla
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23410 poděkování
Dostal poděkování: 19790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svodka finančního odboru

Příspěvek od Petr.Vileta » 14 srp 2012, 04:35

Omlouvám se za prodlevu, po převzetí funkce jsem byl tak trochu v záběhu :)

Předání funkce FO proběhlo bez problémů a v přátelské atmosféře. Děkuji oběma Kadeřávkům i paní účetní.

Problémy se objevily až později. Jeden problém už řeší RV v tajném jednání a jakmile bude jednání dokončeno, vše se zveřejní. Jen naznačím, že se jedná o zapomenutý problém z roku 2009, tedy z doby vzniku strany.

Účetnictví za červen bylo úspěšně zpracováno a zveřejněno na obvyklém místě. Doplnil jsem, též naši účtovou osnovu, pokud to někoho zajímá.

Trochu upravuji stránky FO, aby byly přehlednější a přátelštější. Stanovil jsem několik dalších variabilních symbolů, např. pro senátní kampaně a přidal i samostatnou stránku s přehledem všech VS.

Mediálním odborem bylo spuštěno několik fundrásání, ale bohužel poněkud nešťastně, protože tam nebylo zdůrazněno, že dárce musí uvést své jméno, adresu a datum narození. Tím se bohužel začaly množit neidentifikovatelné dary. Jen za červenec to je přes 7000 Kč. Nerad bych to vracel dárcům a ještě neraději bych to odváděl do státního rozpočtu. Proto prosím všechny, kteří budou oslovovat dárce: opakujte velmi důrazně a třeba i několikrát, že dar bez zákonem vyžadovaných osobních údajů je nám k ničemu.

Zároveň touto cestou hledám dobrovolníky do FO, kteří mi pomohou po neidentifikovatelných darech pátrat. Možná od některého RegP víte, že něco daroval, možná jste něco zahlédli na Facebooku, možná je dárcem váš příbuzný nebo známý a jen zapomněl napsat požadované údaje do poznámky.

Jak jsem sliboval ve své kandidátské řeči, vyvolal jsem jednání CF o rozdělení členských příspěvků mezi stranu a kraje, tak se můžete zapojit. Diskuze je poněkud delší a střetávají se tam zastánci a odpůrci dělení příspěvků. Hlasovatelné návrhy jsou pak až někde ke konci, ale samotné hlasování ještě nezačalo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Ferjencik, Roman.Kucera, Vojtech.Pikal, Filip.Krska, Jakub.Michalek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 26 říj 2012, 02:56

Od poslední svodky uběhl již opět :roll: dlouhý čas, ale byly ty volby, že ;)

Jednání CF 6/2012 rozdělení členských příspěvků bylo dotaženo do konce a členské příspěvky se budou dělit mezi stranu a kraj. Dělící poměr teď musí určit Republikový výbor a doufám, že to udělá ještě letos.

Po celou volební kampaň jsem se snažil proplácet veškeré žádosti tak rychle, jak to jen šlo, někdy jsem i pomohl vyplnit samotnou žádost, aby se to urychlilo. Snad byli všichni spokojeni. Teď ještě čekám na dodání originálů dokladů ze všech krajů a orgánů.

Kvůli nějakým drobným zmatkům ve volebním štábu Libora Michálka na mě nakonec spadlo i proplácení jeho kampaně, ačkoliv to měl zajišťovat volební štáb a pověřená osoba. :(

Založil jsem si seznam dárců a průběžně jej doplňuji. Během voleb jsem to pár týdnů zanedbal, ale doženu to. Bohužel se v seznamu vyskytuje několik dosud neidentifikovaných dárců (třeba jen jméno a ulice, bez města), což bychom museli opět nacpat Kalouskovi a to bych opravdu nerad. Seznam je neveřejný, protože obsahuje i další osobní údaje. Pokud by mi chtěl někdo pomoci s dohledáním dárců, budu rád a soubor mu zašlu. Ale opravdu se to nesmí takto celé dostat na veřejnost. K výroční zprávě ho sice přikládáme, ale jen s předepsanými údaji.

Měl bych připravit návrh rozpočtu strany na rok 2013, ale je to trochu Hlava 22, protože některé proměnné prostě neznám (např. dělení členských příspěvků - bude? nebude?). Nicméně se pokusím něco připravit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Michaela.Vodova, Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 21 lis 2012, 01:32

Připravil jsem návrh rozpočtu strany a ve spolupráci s republikovým předsednictvem jsem ho předložil na zasedání republikového výboru v Plzni, kde byl po několika dalších změnách schválen.
https://www.pirati.cz/fo/rozpocet2013

Na témže zasedání RV jsem navrhnul i přesun tabulky o dělení státních příspěvků z rozpočtu do Rozpočtových pravidel, což bylo rovněž schváleno.
https://www.pirati.cz/rules/ropr#a_ucel ... ych_prijmu

Připravuji jednotně vypadající a jednoduše vyplnitelné rozpočty krajů. Bude v nich vidět s určitým zpožděním i měsíční plnění rozpočtu a celkový stav.
Lhůta pro registraci krajského rozpočtu je do 28.2.2013, tak zatím je čas. Musí se totiž počkat na roční uzávěrku a výrok auditora, bez toho nelze krajské rozpočty řádně sestavit.

Dále udržuji a doplňuji seznam dárců, ale pořád tam je několik nedohledatelných. Nechcete mi s tím někdo pomoci :?:

Přidělil jsem několik nových variabilních symbolů. Jejich úplný seznam je zde https://www.pirati.cz/fo/dary/vs

Momentálně řeším problém, když někdo zaplatí fakturu, zažádá o proplacení, ale chce proplatit méně peněz, než je uvedeno na faktuře. Pravděpodobně bude nutné vytvořit šablonu dokumentu "prohlášení o daru", nebo tak nějak, který bude muset každý takovýto dárce vytisknout, vyplnit a podepsat.

Všechny žádosti o proplacení jsou vyřízeny, kromě toho jediného případu, popsaného výše.

Teď kontroluji a zakládám do šanonu originály faktur a účtenek z volební kampaně. Pokud někdo ještě máte něco u sebe, pošlete mi to, prosím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Martin.Shanil, Mikulas.Ferjencik

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 20 led 2013, 06:23

Zase jsem prošvihl termín :(

Připravil jsem předlohy všech krajských rozpočtů a částečně je vyplnil podle výsledovky za prosinec 2012. Je to trochu rozklikávací a umí to sčítat a odčítat. :)

Změnil jsem vyhlášku FO, doporučuji přečíst, a upravil jsem i návod pro tvorbu krajských rozpočtů.

Vyhlásil jsem ve fóru FO informaci, že je možné zahájit práce na krajských rozpočtech a rozeslal o tom SZ všem krajským předsednictvům.

Vyhlásil jsem výběrové řízení na audit výroční zprávy za rok 2012. Zatím se nikdo neozval.

Přibral jsem do FO další dva pomocníky, Radka Macháčka a Michala Wagnera, kteří mi zatím pomáhají se seznamem dárců za loňský rok. Bohužel se zatím nepodařilo identifikovat všechny naše dárce a budu potřebovat spolupráci kohokoliv, kdo dokáže dárce identifikovat. Seznam neznámých dárců během pár dnů někde vystavím.

Během pár dnů se mi snad podaří vyřešit i rest MO z roku 2011.

Momentálně pracuji na přiřazování papírových dokladů k žádostem o proplacení a zařazování do šanonu. Není to až taková brnkačka, jak by se zdálo. Je jich fakt dost.
Vojtech.Pikal, Jakub.Michalek, Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 15 úno 2013, 02:40

Proběhlo několik jednání Republikového výboru, na němž
1) byla schválena novela Statutu FO

2) byl schválen společný návrh RP a FO na rozdělení členských příspěvků a zákaz podvodného náboru členů. Od 1.3.2013 tedy polovina z každého členského příspěvku přijde do rozpočtu kraje a druhá polovina do rozpočtu strany. Z původního návrhu neprošla část navržená RP o volitelné výši členského příspěvku. Tedy i nadále platí tato pravidla

Podařilo se dohledat některé neidentifikované dárce z roku 2012, ale i nadále se pátrá po dalších. Kdo můžete, pomozte prosím s hledáním.

Bylo uzavřeno výběrové řízení na audit výroční zprávy za rok 2012, bohužel bez vítěze, protože se nikdo nepřihlásil. :?

Byly vytvořeny nějaké další variabilní symboly. Zde je jejich kompletní seznam. Připomínám všem, kteří chtějí uspořádat nějakou kampaň na získání darů, aby vždy zdůraznili, že dárce musí uvést zákonem stanovené osobní údaje. O osob je to plné jméno, plná adresa a datum narození, u firem název firmy a IČ.

Probíhá sestavování rozpočtů krajů a hlasování o nich. Někde už to stihli, jiní ještě ani nezačali. Připomínám, že pokud nestihnete rozpočet zaregistrovat do 28. února, přijdete o dotaci 5000 Kč z Mediálního odboru. Zlatého bludišťáká dostává KS Praha, které ještě nemá schválený rozpočet, ale už utrácí. :twisted:

Byl konečně uzavřen rest z roku 2011. :roll:

I nadále kompletuji papírové doklady do šanonů a mámím dosud nedodané od nezodpovědných osob.
Vit.Konecny, Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Svodka finančního odboru [3/2013]

Příspěvek od Petr.Vileta » 09 bře 2013, 05:27

A potom že to nejde :D Všechny kraje stihly zaregistrovat rozpočty do 28.2.2013 a získaly tak dotaci z MO ve výši 5000 Kč. Chci pochválit zejména Jihomoravský a Liberecký kraj, které to stihli jako první, a Královéhradecký, který to stihl i když neměl zvolené předsednictvo. Naopak Zlatého Bludišťáka získává KS Praha, která v hlasování o rozpočtu nepočítala s dotací MO a teď bude muset hlasovat znovu o rozpočtovém dodatku. :roll:

Do rozpočtů krajů už vepisuji skutečné plnění rozpočtu, tedy příjmy z darů a členských příspěvků (platí od 1.3.2013) a výdaje za proplacené žádosti. Měli byste tak mít lepší přehled než z výsledovek. Pokud tam najdete nejasnosti nebo chybu, ptejte se a reklamujte hned.

Konečně se nám ozvalo několik auditorů a jednoho jsem vybral bez výběrového řízení. Děkuji všem, kdo se do hledání auditorů zapojili. Teď tedy předám auditorovi data z našeho účetnictví, vypracuji výroční zprávu a budu čekat na jeho výrok.

Předtím ale ještě musím vrátit dary od neidentifikovaných dárců. Je toho bohužel za 12933 Kč + úroky a pár korun dostane i Kalousek. Znovu proto vyzývám všechny, kdo vyhlašují nějaké fundraisingy - uvádějte tam obrovským písmem, že dárce musí uvést zákonem předepsané údaje. Nebo vydám vyhlášku, že každý takový vyhlašovatel-hříšník bude povinen vrácené dary zaplatit ze svého :twisted: OFFTOPICMiki, už dohledávej dárce na VS 300001 ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 7):
Petr.Kopac, Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik, Adam.Soukal, Filip.Krska, Vit.Konecny, Michal Wagner

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 07 dub 2013, 18:11

Předal jsem auditorovi podklady z našeho účetnictví a on vystavil zprávu auditora s výrokem "bez závad". Zprávu i s přílohami jsme odevzdali do Sněmovny.

Dále jsem společně s účetním vypracoval Výroční finanční zprávu. Obě zprávy jsou vystaveny na našem webu zde

Také byla podána všechna daňová přiznání na Finanční úřad pro Prahu 6.

Rovněž jsem vrátil neidentifikovatelné dary (včetně úroku podle zákona) zpět dárcům. K nahlédnutí zde

Dva dary byly bohužel vloženy přes pokladnu, tak to dostal Kalousek státní rozpočet

Tím jsme splnili všechny naše zákonné povinnosti a můžeme si zažádat u Ministerstva financí o státní příspěvek za senátora na letošní rok.

Do rozpočtu krajů vepisuji po skončení měsíce plnění rozpočtu, tedy příjmy a výdaje. Snad to usnadní orientaci předsednictvům krajů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Moravec, Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Jakub.Michalek, Mikulas.Ferjencik

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 12 kvě 2013, 18:45

A zase pozdě. Sakra, sakra :(

Proplácím bezodkladně žádosti o proplacení, ale bohužel nedokážu z (nez)odpovědných lidí vymámit originály dokladů. Asi se vrátím k praxi Jirky Kadeřávka sen., který dokud nedostal doklad pozemní poštou, neproplatil nic. :evil:

Do rozpočtů krajů jsem opět doplnil skutečnosti za duben. Polovina ze zaplacených členských příspěvků je započtena jako příjem kraje a to v kapitole "Dary krajskému sdružení". Pokud tam najdete nejasnosti nebo chybu, ptejte se a reklamujte hned.

V nejbližší době doplním sloupec "Skutečnost" i do rozpočtu strany, aby v tom byl větší přehled.

Navrhnul jsem RP, aby se větší část peněz z hlavního bankovního účtu, který není vůbec úročen, přesunula na pomocný účet, kde nějaký malý úrok je. Zatím čekám na stanovisko.
Vit.Konecny, Pavel.Moravec, Filip.Krska

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 14 čer 2013, 04:07

Někteří jedinci doklady nedodají a nedodají :evil: tak jsem v souladu s vnitřními předpisy pozastavil financování některým organizačním složkám financni-odbor-f184/pozastavene-financovani-t17057.html
Bohužel právě v době, kdy mělo proběhnout Vyosení v Žatci a kluci v tom byli nevinně. Proto jsem později své rozhodnutí dočasně pozastavil financni-odbor-f184/pozastavene-financo ... ml#p216845 Nějací hříšníci už poslali, ale někdo je nepoučitelný. Ale čas běží ;)
Hříšnici se naleznou zde https://www.pirati.cz/fo/spisy/start#rok_2013

Do FO jsem přibral dalšího spolupracovníka Janka Wagnera a naopak Michala Wagnera jsem na jeho vlastní žádost "propustil" ;)

Do rozpočtu strany jsem doplnil alespoň někde sloupec "Skutečnost" a ručně jej vyplňuji. Snad to usnadní přehled o financích. Pořád totiž čekám na slibovanou aplikaci pro FO, která bude umět ffffšechno :)

Také stále čekám na rozhodnutí RP, zda ladem ležící peníze alespoň trochu nezúročit na našem transparentním FIO kontu. Dosud jsem se nedočkal odpovědi.
Petr.Kopac, Filip.Krska, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 16 črc 2013, 02:38

Někteří jedinci konečně dodali doklady k žádostem o proplacení, takže v tuto chvíli už nikdo nemá pozastavené financování. Některým jedincům gratuluji. :D
financni-odbor-f184/pozastavene-financo ... ml#p228781

Do rozpočtů krajů jsem opět doplnil skutečnosti za květen. Objevily se nějaké nejasnosti v rozúčtování, tak to prosím zkontrolujte a případně reklamujte. Červen doplním až podle nové výsledovky a pak také doplním skutečnosti do rozpočtu strany. Je to strašná pakárna to dělat ručně do 15 rozpočtů :roll:

RP konečně rozhodl o převedení části peněz na mírně úročené FIO konto. :) Zatím však nejsou splněny všechny podmínky, tak nic převést nemohu. Škoda. :(

Dorazilo 427 500 Kč za senátora Michálka za první pololetí. Bohužel nejsou všechny ty peníze jen naše a po 1/3 musíme dát KDU-ČSL a Zeleným. Požádal jsem o svolání RV a zde je výsledek hlasování. Převod byl schválen, teď zbývá ho realizovat.

Ještě se připravuji na vyvolání jednání RP a RV o rozdělení hospodářského výsledku za rok 2012. Já a účetní se domníváme, že by se to udělat mělo, ale zatím se to ještě nikdy neudělalo.
Filip.Krska, Petr.Kopac, Vojtech.Pikal

Odpovědět

Zpět na „Svodky“