Svodka republikového předsednictva

Pravidelné stručné zprávy o naší činnosti.
Pravidla fóra
Zde v jednotlivých vláknech zveřejňují orgány strany a kraje své svodky.
Svodka je seznam provedených úkonů za období od poslední svodky. Každý bod seznamu doprovází nejvýše čtyři věty a odkazy na další informace. Svodku označte datem a číslem ke kterému se vztahuje a vložte do příslušného vlákna.
  • Orgány strany zveřejňují svodku nejméně každé první pondělí v měsíci.
  • Krajská sdružení zveřejňují svodku nejméně každé druhé pondělí v měsíci.
Další podrobnější pravidla
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 12:35

9.8.2014 - RP 1005/2014 - fyzické zasedání v PICE

pad http://pad.pirati.cz/p/r.NYjnk1lj76WqeyRu

OFFTOPICZasedání republikového předsednictva v Praze

zasedání svolal předseda Lukáš Černohorský telefonem.

Přítomní:
Členové RP: Lukáš Černohorský, Vojtěch Pikal, Dominika Michailidu
Hosté: Petr Vileta (FO), Tobias Esner (AO), Vít Konečný (MO), Ondřej Profant (PKS Pha), Lukáš Nový (člen TO), Tomáš Laštůvka (TO), Ondřej Marek (PKS Pha), Andrea Mašková (MS Rokycansko)
Hosté nečlenové: Filip Hajný (právník Pirátů), paní Viletová

Program:

Probrat s FO
Hmotné odpovědnosti
Podepsat smlouvu s vedoucím FO viz. + plná moc k účtu
Co je potřeba konkrétně provést ve FIO? viz 1.6
PayPal - Zrušit aktuální a založit nový na neziskovku.
Flatter
Zrušit současné platební karty a založení jediné pro Petra Viletu na platby na internetu.
Smlouvy se stážisty
Díla
Proplacení Senátorů - Hradec Králové, Zlín
Změna rozpočtu -
Projednání kandidátní listiny na Praze1 s PKS Praha.
Probrat s MO
Vytvoření týmu grafiků
Příprava šablon pro plakáty a letáky
Vytvoření týmu písálků -
Rozdělení peněz pro jednotlivé kraje v poměru 50:50 s RP.
Fotograf pro jednotlivé kraje, vytvoření jejich seznamu. Proplácení nákladů na focení - konkrétně cesta - zajistí MO
Probrat s TO
Nové servery - Kdo to nainstaluje + časový plán. Kdy by se vše přesouvalo.
Servery pro Sledujiserialy.cz a sledujiserialy.cz
Nahození webu, kde to stojí? Jak je to s administrativní činností.
Hosting zdarma od Martina Brože (není to Brooch)
Umístit na titulní stránku výběrová řízení, udělat formulář pro vkládání nabídek.? možnost vidět nabídky?
Jak jsou na tom OVK? Jak je to s testováním.
Vyosení.cz projít převod pod piráty
Probrat s RP
Petr Vileta -Cesťák, toner + papír - schválit
Tajemník/Vybavení/
Správa OVK.
Participativní rozpočtování
Návštěva Filipa Hajného
Projít soudní spory
Reverzní graffiti co s tím?
Lego - Odvolání
Smlouvy se stážisty - vytvořit mustr? - poslat Filipovi základ - TE
NDA - vytvoření požadavků do smlouvy s STO
Dohoda o provedení práce - obecná + specifikace pro Tobiasovu 3-měsíční smlouvu


13:30 Zahájení . sestavujeme program.
13:56 Přichází Filip Hajný

13:57 - Zneveřejňujeme jednání
Zařazujeme jednání S Filipem Hajným.

LEGO:
Paralelní spor o trademark postavičky -> Zaúkolovat ZO(Mikuláš Peksa)
Vylepšit omluvu
Greenpeace
RailReklam:
Anonymizace AO
Malý
Odložení (Promlčecí lhůta)

14:44 - Ondra Profant - řešení komunikace se senátorem - jsou potřeba stážisti (osoba na legislativu, osoby na analýzu zákonů..) - jaký typ smlouvy? DPP/ DPČ - vypracovat do týdne.

Sleduju serialy

1.1. - Je s Viletou, Připravujeme s Lukášem
1.2. - Je.
1.3.
PV mluví:
1) PV nastavit oprávnění ke starým účtům, aby aby mohl nastavovat práva
-> Statutár tam zajde (Výpis z chceckpointu)
2) (Zrušení karet)
3) Více účtů - Statutár zjistí
hlasované usnesení:
Republikové předsednictvo pověřuje předsedu Lukáše Černohorského nastavením práv vedoucího finančního odboru udělovat vedlejší dispozice ke všem bankovním účtům, zažádáním o možnost dalších běžných účtů a zrušení všech platebních karet a založení nové platební karty pro platby po Internetu.
15:45
Hlasovali:
Lukáš Černohorský - PRO
Dominika Michailidu - PRO
Vojtěch Pikal - PRO
pro 3, proti 0, zdržel se 0
Usnesení bylo přijato

1.4. Usnesení:

Republikové předsednictvo ukládá vedoucímu FO zrušení služby PayPal a převedení pěněžních prostředků na hlavní účet strany

Hlasování:
Lukáš Černohorský - PRO
Dominika Michailidu - PRO
Vojtěch Pikal - PRO
pro 3, proti 0, zdržel se 0
Usnesení bylo přijato

1.5. Flattr - PV: když si dárce zruší účet na flattru, jsou pak dary anonymní, což je problém. Nejde to vracet. Krtek: zrušit, pro stranu nevhodné. PV: Co s penězi? Převést do banky?

Usnesení: Republikové předsednictvo ukládá vedoucímu FO zrušení všech účtů Flattr a převedení pěněžních prostředků na hlavní účet strany. Dary, které není schopný FO rozeznat, budou převedeny Ministerstvu financí v souladu se zákonem o politických stranách.
Hlasování:
Lukáš Černohorský - PRO
Dominika Michailidu - PRO
Vojtěch Pikal - PRO
pro 3, proti 0, zdržel se 0
Usnesení bylo přijato


5.2

republikové předsednictvo schvaluje výdaj 6 990,- z rozpočtové položky 505 (http://www.pirati.cz/fo/hospodareni2014 ... strana/505) za účelem nákupu technického vybavení - ntb HP 255 G3 (http://www.alza.cz/hp-255-g3-d1775975.htm ) a pověřuje Tobiase Esnera provedením nákupu a všech admin. záležitostí včetně žádosti o proplacení FO a pověřuje TO instalací a bezpečnostního zaopatření.

Vysvětlení: stávající technika selhává a spolehlivé zařízení je nezbytné pro fungování sídla strany. Zařízení bude využívano i k dalším výkonům administrativy nezbytné pro chod strany
Hlasování:
Lukáš Černohorský - PRO
Dominika Michailidu - PRO
Vojtěch Pikal - PRO
pro 3, proti 0, zdržel se 0
Usnesení bylo přijato
16:28 - Tobias odchází pro notebook :)
1.9.

Republikové předsednictvo schvaluje převod 20.000,- z rozpočtu RP kapitola 500 do rozpočtu AO kapitola 2032.
Republikové předsednictvo schvaluje převod 20. 000,- z rozpočtu AO kapitola 2032 do rozpočtu královehradeckého kraje kapitola 72090002 na kauci za kandidáta na senátora Romana Kučeru.

Hlasování:
Lukáš Černohorský - PRO
Dominika Michailidu - PRO
Vojtěch Pikal - PRO
pro 3, proti 0, zdržel se 0
Usnesení bylo přijato

Zlín odkládáme, dokud si nepodá žádost

1.10. Rozpočet

Nepředpokládané příjmy: http://www.pirati.cz/fo/hospodareni2014 ... strana/002
Odhad do konce roku: cca 60 000
Nepředpokládané příjmy: místní....

Požadavky na změny rozpočtu:
Co participativní?

Bod 2.
Dělejte věci včas.

16:45 - Zpráva o kandidátce na Praze1 - Profant/ LČ - čekáme na zprávy od zmocněnce a je potřeba zjistit, jaký je název kandidující strany/

17:10 Probrat s MO
1. Vytvoření týmu grafiků
LČ: Stejný jako na EU
Kde? . zkusíme FB otevřeně

Příprava šablon pro plakáty a letáky
-Úložiště TO: Gitlab (chybí jen PirateID login)

Vytvoření týmu písálků -

Rozdělení peněz pro jednotlivé kraje v poměru 50:50 s RP.
Lobbing Konečný: ...
LČ: Na kandidáty (VP: Podle velikosti obce + Lídr, Čelo)
150 000 RP + 150 000 MO

Fotograf pro jednotlivé kraje, vytvoření jejich seznamu. Proplácení nákladů na focení
- Josef Němec za Cesťák


"Republikový předsednictvo navrhuje Republikovému výboru zrušení par 2 StFO"

Vzorec: Lídr * koeficent velikosti obce + počet čelních kandidátů * koeficient velikosti obce
Černohorský pověřuje Pikala sestavením vzorce pro rozdělení prostředků.

Probrat s TO

Žádost o změnu rozpočtu:
Nové servery - Kdo to nainstaluje + časový plán. Kdy by se vše přesouvalo.
110 000(nákup železo) - Servery - cluster - datacentrum
- virtuálý - každý systém svůj
+ dedikovaný

-> výběrové řízení

Provoz 12 000 (4 měsíce)

Práce 60 000+ (Správce serverů 10 000 - Uptime, Lukáš Nový)

Intranet

Výdaje pro PiCe - Streamovací stroj + zamykací

Servery pro Sledujiserialy.cz a sledujiserialy.cz


Nahození webu, kde to stojí? Jak je to s administrativní činností.


Hosting zdarma od Martina Brože (není to Brooch)
- nechceme

Umístit na titulní stránku výběrová řízení, udělat formulář pro vkládání nabídek.? možnost vidět nabídky?
Málek??

Jak jsou na tom OVK? Jak je to s testováním.
- Zabít Málka

Vyosení.cz projít převod pod piráty
- převést pod MO platby a doménu

Domény
- převedení kontaktů
Zastupitelnost - rp@email.cz
Administrativní - FO
Technický - TO
Žádné fyzické osoby

Plnění rozpočtu???

Skrypt na přeznačení volné peníze -> skrypt TO - úkol VP

AO a TO dá podklady pro nové NDA
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 12:40

5.10. - RP 1038/2014 - skype
pad - http://pad.pirati.cz/p/r.q3I0MfLRLOnmyIcV
forum - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 26408.html

OFFTOPICSchůzka RP - skype video konference - 5.10.2014 - 21:00 -

Účastníci - Lukáš Černohorský, Vojta Pikal, Dominika Michailidu, Ivo Vašíček, Tomáš Vymazal

Program?

1. Participativní rozpočet
2. Zasedání RV
3. Rozpočet TO
4. Rozpočet obecně
5.Tobiasova absence
6. Projít jednání
7. Weed Like to Talk


Z volné diskuze..
21:00

VP - jaký je stav - sledujuserialy - odeslány odpovědi pro PoliciiČR - u většina odpovědí jsme využili práva nevypovídat.

LČ: flashky - stav - nahráno/nenahráno - zeptat se Mikiho, jestli je tam hudba..

LČ: Romanovi Kučerovi přišlo na účet 30000,-, údajně od provozovatele hracích automatů - měl by si to nechat schválit RV, RP?

LČ: Laštůvka - krtek mu nechce dát roota.. můžem dát věci k jardovi na server, sic bez roota TV: to není reálné rozchodit..

21:15 - 22:15
Rozpočet TO

- Laštůvka chce po RP 1500,- pro člověka na propojení redminu s pirate.id a githubem?
- musíme mít v rukách mailer/ fórum/ a jiné NAŠE věci.. ostatní pirátství.cz apod můžou být jinde..
- že by se koupily 2 servery a pak by se vidělo, jestli je další potřeba? kde by byly umístěné - je lepší je mít odděleně/
- zaúkoluje se TO - aby proplácení práce bylo evidováno v redmine? testovací provoz? jak by tam byly smlouvy?


návrh navýšení rozpočtu TO:
- krtek do konce roku - 40.000,- - další práce - 30 000,- (2042)
- 2x server - 100.000,- dedikovaný server - 8000, - housing - 4000,- (2043)

-

Položky:
Práce a údržba technických systémů (2042): +70 000,-
Provoz technických systémů a serverů (2043): +112 000,-

Návrh usnesení:
1) Republikové předsednictvo předkládá republikovému výboru následující rozpočtový dodatek:
Pro organizační složku Technický odbor se zřizuje nová výdajová položka 2042 (Práce a údržba technických systémů): 70 000,- Kč (veřejné peníze),
Pro organizační složku Teschický odbor se zřizuje nová výdajová položka 2043 (Provoz technických systémů a serverů): 112 000,- Kč (veřejné peníze),
Rozpočtová položka 500 (Rezerva předsednictva) se snižuje o 182 000,- Kč (veřejné peníze)
2) Republikový výbor ukládá Technickému odboru připravit k tomuto návrhu důvodovou zprávu pro republikový výbor.
3) Bod (1) účinkuje až splněním úkolu uloženého v bodu (2).
Důvodová zpráva:
-- vysvetlit, ze penize jsou na krtka (40k), dalsi prace (30k), vyberko na fyzicke servery (100k) + dedikovany server (8k) a housing (4k) do konce roku.

Hlasování:
PRO: Vojtěch Pikal, Tom Vymazal, DominikaMichailidu, Ivo Vašíček, Lukáš Černohorský
Navrh byl prijat.

Vedouci TO chtel: Varianta B - Zakoupime tri servery se slabsi konfiguraci: 4 jadrovy procesor [frekvence stejny rozsah jako u var. A (2.5 - 3.5 GHz], 8gb ram, 1tb disk.. Porizovaci naklady cca 32k/jeden


Současný rozpočet TO:
http://www.pirati.cz/fo/hospodareni2014 ... trana/2041
vlákno v podatelně RP
podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... 24744.html
co všechno běží na serveru lori
podatelna-technickeho-odboru-f228/disku ... 25559.html

Text ze zasedání po CF (http://www.pirati.cz/spisovna/2014/08/z ... obrat_s_to ):
"Žádost o změnu rozpočtu:
Nové servery - Kdo to nainstaluje + časový plán. Kdy by se vše přesouvalo.
110 000(nákup železo) - Servery - cluster - datacentrum
- virtuálý - každý systém svůj
+ dedikovaný
→ výběrové řízení
Provoz 12 000 (4 měsíce)
Práce 60 000+ (Správce serverů 10 000 - Uptime, Lukáš Nový)
Intranet
Výdaje pro PiCe - Streamovací stroj + zamykací
Servery pro Sledujiserialy.cz a sledujiserialy.cz
"

22:15 - 22:45 - Participativní rozpočet
VP: kdy vyhlásit? před zasedáním? LČ: kolik tam zbývá peněz (překročeny jsou akorát telefony Kočího a v brně "jít brno") -
http://www.pirati.cz/fo/hospodareni2014 ... strana/502

limit: -750000,- narozpočtováno: 340200,- zbývá: 400 000

Projekty na odstřel:
http://www.pirati.cz/fo/hospodareni2014 ... ana/502007

Návrh usnesení:
1) Republikové předsednictvo předkládá republikovému výboru následující návrh na změnu předpisu o participativním rozpočtování:
Návrh usnesení výboru:
Republikový výbor mění předpis o praticipativním rozpočtování takto:
v § 6 odst. (1) písmeno f) nově zní "f) minimální výše prostředků na projekt činí 5000 Kč."
2) Republikové předsednictvo předkládá republikovému výboru následující návrh na vyhlášení 3. kola participativního rozpočtování:
Návrh usnesení výboru:
Republikový výbor vyhlašuje třetí kolo participativního rozpočtování (kapitola č. 502 v rozpočtu strany na rok 2014):
a) Termín pro přihlášení projektů: měsíc od vyhlášení kola participativního rozpočtování
b) Rozpočtový strop v tomto kole: 400 000 Kč
c) Počet hlasů každého člena: 5 hlasů, z toho pro jednu přihlášku nejvýše 5 hlasů
d) Částka připadající na jeden hlas: 200 Kč
e) Nejpozdější přípustný termín pro řádné ukončení projektu: 31. 3. 2015

Hlasování:
PRO: Tom Vymazal, Vojtěch Pikal, Ivo Vašíček, Lukáš Černohorský
Zdržuji se: Dominika Michailidu

Usnesení schváleno, vyřídí Vojtěch Pikal

Summary
Pořešily se body 1 a 3
vojta podá k RV návrh usnesení ohledně navýšení rozpočtu TO a návrh na vyhlášení 3. kola participativního rozpočtování
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 12:48

21.10. - RP 1039/2014 - mumble
pad - http://pad.pirati.cz/p/r.UWB6FIYVOF0WLVGe
forum - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 26785.html

OFFTOPICJednání RP 21.10.2014

Přítomni: Vojtěch Pikal, Dominika Michailidu, Lukáš Černohorský, Ivo Vašíček, Tomáš Vymazal
Hosté: Málek, Kopřiva, Kučera

Program:
1. Zasedání RV (25.10. Olomouc)
2. Podpora zastupitelům
-organizace Pirateconu na téma Výkon veřejné správy
-koaliční jednání a příprava
-právní a jiná odborná pomoc ad hoc
-vytvoření obecně použitelných metodik - přechod na svobodný SW, regulace hazardu,...
-kompenzace ušlého výdělku
3. Rozpočet obecně
4.Tobiasova absence
5. Fondy na kampan Libora Spacka: podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... ml#p356781
6. Vyberko na GOPAY: post348105.html#p348105
7. Kostuv prodej tricek
8. Telefony - mobilní čísla pro vedoucí orgánů



21:16. Program schválen konsensem

1. http://pad.pirati.cz/p/programRV
Organizace - chybí stránka na webu
Pořad:


Volba Jednatelů, 30min, rozhodnutí
Zhodnocení voleb - 30min bez rozhodnutí /VP/ - podatelna-republikoveho-vyboru-f433/bod ... ml#p352169 (6 členů PRO, ono je to snad i podpořeno)
Práce se zastupiteli - 2h /RP/, bez rozhodnutí (zde bych si dovolil předložit již upřesněnou podatelna-krajskeho-predsednictva-f726/ ... 26668.html )
Rozpočet (reforma) - 30min, rozhodnutí - přesuny zbylých peněz apod.
Rozpočet 2015 - 1h rozhodnutí - predispozice /zpravodaj LČ/ - LČ: KS teď dostávají 30%.. možná by mohly dostávat před krajskýma volbama 40%. neměnil by se rozpočet, bylo by to jen do voleb, pak by dostávali peníze za zastupitele. -čtyři části rozpočtu provoz, veřejná prezentace-změna paradigmat, volby-zisk podílu na veřejné správě, podpora výkonu veřejné správy
3. kolo participativního rozpočtování 30min, rozhodnutí
Jednací řád RV,1h, rozhodnutí? - podatelna-republikoveho-vyboru-f433/ryc ... 26056.html
Změna programového bodu přímá demokracie - 30min, rozhodnutí - republikovy-vybor-f248/rv-15-2013-zmena ... ml#p228160
Celkem 6,5 hodiny..

Republikové předsednicvo vyhlašuje pro zasedání republikového výboru 25.10 od 10:00 do 20:00 v Olomouci následující pořad zasedání:

Volba Jednatelů, 30min, rozhodnutí /VP/
Zhodnocení voleb - 30min bez rozhodnutí /VP/
Práce se zastupiteli - 2h , bez rozhodnutí /RP/
Rozpočet (reforma) - 30min, rozhodnutí /VP/
Rozpočet 2015 - 1h rozhodnutí - predispozice /zpravodaj LČ/
3. kolo participativního rozpočtování 30min, rozhodnutí /VP/
Jednací řád RV,1h, rozhodnutí /VP/
Změna programového bodu římá demokracie - 30min, rozhodnutí /VP/

PRO: Tom Vymazal, Dominika Michailidu, Vojtěch Pikal, Lukáš Černohorský, Ivo Vašíček
PROTI:
Zdržel se:
Návrh byl jednomyslně schválen.

2. Podpora zastupitelům
/IVO/
Piratecon na téma výkon veřejné správy - přednášky, diskuze, panely, workshopy/ zahraniční spolupráce/ udělat z toho promo (Brno)
Neplacená volna na jednání - cca 10 000 pro člověka...asi jen Mariánské lázně /IVO ověří, jestli je potřeba i jinde/
Právní a jiná odborná pomoc adhoc
Vytvoření obecně použitelných metodik - přechod na svobodný SW, regulace hazardu, vyhlašování výběrového řízení...
Kompenzace ušlého výdělku

TV - máme metodiku na např. zadávání výběrových řízení?:)) Ano. Tak nic :) DM: hafo věcí na internetu..
dát na redmine úkol ohledně vyhledání odkazů na vzorové smlouvy/postupy výběrového řízení

TV a IV si berou na starost na zasedani RV pripravit hruby nastrel programu Pirateconu na tema verejne spravy.
Výjezdní zasedání v Mariánkách?? Komunikace - Dominika.

Právní a jiná odborná pomoc adhoc - rozsah probrat na RV a z toho vyplyne další

Přechod na FLOSS Profant (P7) - IVO?
LIBERIX http://liberix.cz/projekty/software-na- ... e-stazeni/

Vytvoření obecně použitelných metodik - širší diskuze na sběr metodik a odborníků
+ Paro projekty -> diskuze RV -> ještě širší diskuze

5. ad Špaček - přestřelené ceny

22:51 - Konec.

================================= NE(do)PROBRANE BODY: ===================================

nedoprobrano:
5. Fondy na kampan Libora Spacka: podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... ml#p356781

netknuto:
6. Vyberko na GOPAY: post348105.html#p348105
7. Kostuv prodej tricek
8. Telefony - mobilní čísla pro vedoucí orgánů
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 12:52

25.10. - RP 1042/2014 - fyzické na zasedání RV v Olomouci
pad - http://pad.pirati.cz/p/RPpoRV
forum - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 26968.html

OFFTOPICZasedání zahájeno 17:41 edit: 25.10.2014

Pořad:
Z minula:
1. Fondy na kampan Libora Spacka: podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... ml#p356781
2. Vyberko na GOPAY: post348105.html#p348105
3. Kostuv prodej tricek
4. Telefony - mobilní čísla pro vedoucí orgánů

1. Libor Špaček
IVO : Balanc mezi Hospodářem a dobrým úmyslem
Informace?
podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... 99-10.html
Názory:
VP: Neproplácet, chci znát hospodáře
LČ: Neproplcet, případně splátkový kalendář a VS na příšpěvky
TV: Splátky - 12 splátek (Původně napůl)
DM: Z principu chtít, třeba i přispěji
IV: Chce to od něj slyšet - částečné přispění strany

Diskuze o oddělení lídra a managera kampaně.
IVO: Vileta je brouk pytlík, zařídil by to líp
Opakovaný problém střetu rolí - lídr kampaně vs. řádný hospodář
Lídr kampaně věří svému úspěchu a podcěňuje rizika vyplívající z neúspěchu. Kdyby se preferovaně choval jako hospodář, tak by byl znejistěn ve své roli lídra voleb.

RP ukládá LČ kontaktovat Libora Špačka s možnostmi řešení (Splátkový kalendář, VS na příspěvky).
PRO: VP, LČ, TV. zdržuju se DM.
RP ukládá VP navrhnout systémové řešení rozporu lídr vs. hospodář kampaně.
PRO: VP, LČ, IV, TV.

2. Vyberko na GOPAY

Specifikace proč potřebujeme platební bránu.
Nástřel ceny platební brány: 10 000,- + podíl bance
GoPay má paušální náklady 90Kč/měs

Nevypořádané připomínky (jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... ml#p348185 , jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... ml#p349386 )
Příliš striktní specifikace (ví Lukáš)
- Kdo to vypořádá?
TM si to vezme dál.

3. Kostuv prodej tricek
Spojit s Viletovo prodejem přes Aukro
Zřídit Aukro e-shop
Odkázet jej z titulky a lišty fora
Ať Kosťa předloží nabídku.
TV zařídí.

4. Telefony - mobilní čísla pro vedoucí orgánů (podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... 26181.html )
Máme nekompletní a nejasné nabídky
LČ bude dál řešit.

5. Wagner
RP ruší své usnesení RP 35/2013.
LČ: Proti + špatné zkušenosti z Orlové
VP: Zdržuji se - nemám dostetek informací/důvodů pro změnu
TV: PRo - ačkoliv si je vědom své pravdpodobné naivity
Ivo: Pro - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... ml#p358329
DM: Proti - Pro, ale teď Proti, možná za 6 až 12 měsíců.
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 12:55

14.11. - RP 1047/2014 - mumble/skype
pad - http://pad.pirati.cz/p/r.8oo83eGaFNHlXPC3

OFFTOPICJednání RP 14.11.2014 mumble - skype

Přítomni: Lukáš Černohorský, Vojta Pikal, Dominika Michailidu, Ivo Vašíček (22:28)

Zahájení 21:30,

Návrh pořadu:
1. Report Mariánky - obecne-spolecne-potreby-zastupitelu-f76 ... 27158.html
2. Nájemní smlouva centrum - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 27189.html
3. TTIP - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 27196.html
4. Po RV - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 26968.html
a) Fondy na kampan Libora Spacka: podatelna-republikoveho-predsednictva-f352/zadost-o-fondy-na-kampan-do-senatu-t26499.html#p356781
b) Vyberko na GOPAY-
c) Kostuv prodej tricek
d) Telefony - mobilní čísla pro vedoucí orgánů - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 26969.html
5. Esner - podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... 27142.html
6. Dodatky
7. Plán
8. Rozpočet

Pořad schválen konsensem

21:56
Přesunujeme se na skype
1 Report Martiánky /DM/
* Právní pomoc
* moc pěkné
* čím to bylo? Aktivita, kulturní akce, 36 000 kampaň, kontaktní kampaň
* činnost: majetková mapa, marketing pirátských zastupitelů - LČ popisuje jak na to - myslet na tento personální výdaj v rozpočtu MO

Diskuze k Služebnímu problému ve straně a vytrácení Know how ze základy
- videonávod k hlasování
- workshopy

22:10
2. Nájemní smlouva centrum
http://pad.pirati.cz/redirect#https%3A/ ... 27189.html
odhlasováno na fóru, předáno RV
odkaz hlasování: post366066.html#p366066

22:13
3. TTIP
Je třeba řešit darem
Návrh: Republikové předsednictvo schvaluje záměr darovat 30 000 Kč sdružení IuRe, účelově omezený na tisk materiálů k probíhající kampani k TTIP. Předsednictvo ukládá členu Adamu Skořepovi připravit a předložit k tomuto účelu předsednictvu darovací smlouvu a finančnímu odboru žádost o proplacení.
Hlasujte ve fóru. post366075.html#p366075
Úpravy částka, upřesnění...

Návrh:
"Republikové předsednictvo schvaluje záměr darovat 20 000 Kč z rezervy předsednictva sdružení IuRe, účelově omezený na tisk materiálů k probíhající kampani k TTIP. Předsednictvo ukládá členu Adamu Skořepovi připravit a předložit k tomuto účelu předsednictvu darovací smlouvu mezi stranou a sdružením a finančnímu odboru žádost o proplacení."

4a) Libor Špaček
Report /LČ/ - volal, není posledni faktura, dostal kontakt dál
Řešíme Brusel - Profant, Peksa, Tobias, Alex + Špaček? + Laštůvka?
zahranicni-odbor-f185/1st-eu-liquiddemo ... 26187.html
* Platíme něco?
* Tobias je jako cestující účelný?
VP si ukládá volat ve věci vedoucí ZO

4b) Vyberko na GOPAY
Co s tím? - až bude jasný web?
odloženo - nehoří..
Jestli to bude s eshopem?
Platíme a nic z toho

Nápad: Titulka vyhledává i v torentech

23:05
Vložený bod o pisálkovi TZ
Ivo: Marijánkám jsme slíbili, že jim dáme 5000,-.. LČ - myslel jsem, že budeme mít někoho centrálního.

LČ zavolá Petrovi do Mariánek, jak to chcou.

23:26
Vložený bod stranický právník Filip

Je třeba prodloužit a rozšířit smlouvu.
Základní sazba paušál cca 650 Kč/h , rozšířit na 40h měsíčně = 26 000 měsíčně = 312 000 Kč ročně v paušálech.
+ Zavést částku pro práci nad rámec 800 Kč.
Od 1.1.

Rozpočtovou položku 500 000 Kč na volební spory, minimálně.

Návrh usnesení
Republikové předsednictvo předběžně schvaluje záměr rozšířit smlouvu se stranickým právníkem Filipem Hajným dle následujících parametrů: "Paušální platba se navýší na 26 000 měsíčně, rozsah poskytnutých služeb se navýší na 40h měsíčně, maximální počet sporů měsíčně se vypustí, zavede se úhrada za poskytnuté služby nad paušální rozsah ve výši 800 Kč na hodinu"; Republikové předsednictvo ukládá předsedovi Lukáši Černohorskému vyjednat dodatek ke smlouvě v tomto rozsahu a předložit jeje předsednictvu ke schválení.
Republikové předsednictvo tímto předběžně schvaluje záměr úhrad za právní služby vyplývající z takto rozšířené smlouvy v úhrné roční výši 312 000 Kč a předkládá tento záměr ke schválení republikovému výboru.
Republikové předsednictvo si ukládá v budoucím rozpočtu vytvořit výdajovou rozpočtovou položku na soudní spory ve výši minimálně 500 000 Kč."

Hlasování:
PRO:Ivo Vašíček, Lukáš Černohorský, Vojtěch Pikal, Dominika Michailidu
PROTI:
Zdrželi se:

Usnesení bylo schváleno absolutní většinou všech členů předsednictva.

4c) Kosťův prodej triček
odkládáme

4d) Telefony
/LČ reportuje/
FO chce
AO chce
MO nechce, zástupci nechtějí
PO chce
RP - LČ nechce, TV až při více, VP chce, Ivo nepotřebuje, Dominika nepotřebuje
ZO - ne.
+ Automat na SMS rozesílán hlasování

Máme celkem zájem o asi 5-6 čísel, LČ bude zjišťovat další podrobnosti.

5. Esner

Požadované úkony má veducí FO ve své smlouvě. Jednat s vedoucím FO, co to má být a jestli potřebuje smlouvu navýšit, nebo co. LČ provede.

6. Dodatky
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

1. Rozůčtování přebytků

http://www.pirati.cz/fo/rozpocet2013_dodatek1

bokem transfer Michálek: http://www.pirati.cz/spisovna/2013/12/z ... ru_v_praze - bod 6.

"Republikové předsednictvo schvaluje, v souladu se Smlouvou o nominaci Libora Michálka na senátora, převod podílů ze státního příspěvku na mandát senátora za druhé pololetí roku 2014, první pololetí roku 2015, druhé pololetí roku 2015, první pololetí roku 2016, druhé pololetí roku 2016, první pololetí roku 2017. Příspěvek v každém uvedeném období bude přijat na zvláštní transparentní účet České pirátské strany a z něho převedeno jednotlivým stranám takto: třetina Straně zelených a třetina straně KDU-ČSL (pokud se nezmění zákonná výše státního příspěvku na mandát, jde o částku 142 500 Kč každé straně v každém období)."
Hlsování:
PRO: Vojtěch Pikal, Dominika Michailidu,Lukáš Černohorský, Ivo Vašíček
PROTI:
Zdrželo se:

pravydelný výdaj 570000 (rozpočtu)

2. Dodatkem injekce komunál do krajů, Praze Zbytek.
3. Dodatkem injekce senát do krajů.??
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 12:57

20.11. - RP 1052/2014 - mumble
pad - http://pad.pirati.cz/p/r.UMPCXgtqId207fj5
forum - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 27319.html

OFFTOPICJednání 20.11.

Přítomni: Vojtěch Pikal, Ivo Vašíček, Dominika Michailidu, Tomáš Vymazal
Hosté: Martin Švadlenka

Pořad:
1. Tobias - podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... 27142.html
2. Libor
3. Výprava Brusel
4. Kostuv prodej tricek
5. Telefony - mobilní čísla pro vedoucí orgánů - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 26969.html
6. Dodatky
7. Rozpočet - https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1196571254


21:02 - Tobias
1) viz seznam hore

Tobias:
Výkon dohody byl ukončen dle smlouvy. Předání a převzetí činností rekapitulujeme zde:
(body ze smlouvy):
Univerzální kontaktní osoba pro úřady, členy i veřejnost - částečně splněno, přebírá Ljuba (telefon) + info@pirati.cz - splněno, přebírá od 21.11.2014 Jirka Rezek
Správa a úklid* Pirátského Centra (sídlo strany) - splněno?, přebírá Praha ověřit, že to v Praze vědí (Ivo volá Ondrovi) - Tobias dál řeší pro Prahu.
Přebírání fyzické pošty a digitalizace - splněno, přebírá Mahrik (+ Roj) (domluveno telefonicky Dominikou)
Správa datové schránky, (přijímání a předávání pošty*, rozesílání zpráv jménem strany obratem) - splněno, přebírá Kučera
Údržba digitální(git) i listinné podoby archivu, (digitalizace, anonymizace, zveřejňování a zakládání dokumentů) - splněno, přebírá?? vydefinovat ukoly za "tri kila" mesicne
Sestavení seznamu Pirátských kandidátních listin (samostatné, koalice, sdružení, jednotlivci) a jejich obsazení (zjistit od oblastních předsedů, nahrát na wiki)* - nesplněno (a řešil spíše Kučera)
Koordinace a odeslání delegací do okrskových volebních komisí (rozeslání nebo předání příslušným zmocněncům a následná komunikace s úřady) - splněno
Kontaktní osoba pro Pirátské senátory* (Přejímání korespondence a její rozdělení garantům a pracovním skupinám, následné shromáždění podnětů, předložení návrhů ke schválení předsednictvu a odeslání senátorům, vše v řádném termínu) - nesplněno? (v zásadě nebyla schůze, kromě toho, že se nám zvolili senátoři, založil klub a zvolilo nové vedení senátu, třeba) Vojta navrhuje placeneho stazistu, Tom a Ivo souhlasi. Neni akutni. Dalsi souvisejici informace kolem radku 39 tohoto padu.
Tvorba, kontrola a aktualizace šablon dokumentů* - splněno
Kompletace spisoven centrálních orgánů (vytvoření a zařazení starých spisů)* - nesplněno, RP přebere Vojtěch Pikal, RV si vezmou Jednatelé (dobrovolník zapisovatel RP)
Údržba spisovny republikového předsednictva a kontrola jeho podatelny* - nesplněno, přebírá RP
Úprava a pročištění struktury stranické wiki (přesouvání a slučování prostorů)* - nesplněno, je to nutné? Řešit přesné zadání s TO/AO - dobrovolník, drobné odměny(tričko, placku, limitovaná edice)
Pomoc oblastním sdružením a dalším orgánům s vnitřní i vnější byrokracií* - částečně, školení workshopy - stranící sami; instruktazni videa?


Švadlenka - U Seitlové seitlova.jitka@volny.cz je možnost asistenta/stážisty. Pražák, IČO na poradenskou činnost, možná bude chlup
Martin Madej?

Nápady -

- výběrko na uživatelské rozhraní pro git?

usnesení RP 1008/2014 píše:
Republikové předsednictvo z důvodu naléhavé dlouhodobé potřeby zřizuje placenou pozici republikového pomocníka. Současně ukládá Ivo Vašičkovi ve spolupráci s administrativním a personálním odborem vypracovat do 31. 10. 2014 pracovní náplň a výběrové řízení na tuto pozici a Vojtěchu Pikalovi ukládá vytvoření odpovídající rozpočtové položky.
Dále ukládá Lukáši Černohorskému uzavřít přiloženou smlouvu o dočasném (do 31. 10. 2014) výkonu činností odpovídající této pozici s Tobiasem Esnerem, který zmíněné činnosti již vykonává. Republikové předsednictvo předběžně schvaluje vyplývající výdaje 30 000, které budou pokryty z rozpočtové položky 500 (Rezerva předsednictva), jejichž vyplácení je podmíněno plněním smlouvy a pravidelnými týdenními zprávami o činnosti. Kontrolou týdenních zpráv a plnění činností a zajištěním odpovídajícího vyplácení pověřuje Vojtěcha Pikala.
Republikové předsednictvo podporuje vykonávání stranických úkolů dobrovolníky; zejména nové systémy pro jejich zapojování. Během dočasného výkonu bude zjištěno které z naznačených činností lze bezpečně pokrýt dobrovolníky a bude se z této znalosti vycházet při návrhu výběrového řízení. Pozice bude nadále postavena tak, aby bylo možno ji plynule nebo částečně nahradit dobrovolníky tam, kde to bude možné.

Návrh Usnesení
Republikové předsednictvo na základě získaných zkušeností částečně revokuje své usnesení RP 1008/2014:
1) Republikové předsednictvo bere na vědomí řádné ukončení dohody o provedení práce související s pozicí republikového pomocníka a ruší tuto pozici. Následkem toho také ruší úkol vypracovat výběrové řízení na tuto pozici uložený členu předsednictva Ivo Vašíčkovi a úkol vytvořit pro tuto pozici odpovídající rozpočtovou položku uložený členu předsednictva Vojtěchu Pikalovi.
2) Republikové předsednictvo konstatuje, že v plnění úkolu kontroly týdenních zpráv pomocníka uloženého členu předsednictva Vojtěchu Pikalovi byl tento zastoupen předsedou Lukášem Černohorským.
3) Republikové předsednictvo podniklo již úspěšně nezbytné kroky aby nahradilo výkon těchto pozic;
Jednotlivé agendy kontaktních osob si přebírají dobrovolníci Ljuba Poláková, Jiří Rezek, Viktor Mahrik a Roman Kučera;
Správu Pirátského centra bude dále řešit krajské sdružení Praha
Úkoly stranické byrokracie a spisovny pak budou vykonávat příslušní zvolení členové; za republikové předsesednictvo Vojtěch Pikal, v republikovém výboru jednatelé a v oblastních sdruženích jejich členové a předsedové pro jejichž vzděláním za tímto účelem bude provedena série školení.
Komunikace a spolupráce s Pirátskými senátory bude vyčleněna do samostatné pozice stážisty, který bude se senátory spolupracovat úžeji.
Úkol údržby listinného a digitálního archivu a nesplněný úkol pročištění stranické wiki budou lépe specifikovány ve spolupráci s odbory a bude na ně případně nasazen alternativní systém odměňování práce dobrovolníků. Vypracování alternativního systému odměn se ukládá Tomáši Vymazalovi, vypracování této specifikace se ukládá Vojtěchu Pikalovi.

Hlasování:
PRO: Lukáš Černohorský, ivo Vašíček, Tom Vymazal, Vojtěch Pikal
PROTI:
Zdrzeli se:

Upraveny seznam lidi na medialni skoleni podle domluvy na mumblu:
1. Lukas Cernohorsky
2. Jakub Michalek
3. Vojtech Franta
4. Petr Tresnak
5. Mikulas Ferjencik
6. Ondrej Profant
7. Jiri Ulip
8. Tomas Kolacny
9. Vita Konecny
10. Ivo Vasicek
11. Tomas Vymazal
12. Dominika Michailidu
13. Ivan Bartos
14. Majka Vasickova
15. Roman Kucera
16. Ondrej Marek

Skutecny seznam sestavovan zde: vzdelavani-f676/skoleni-medialni-obratnosti-t27123.html

7) Rozočet
Společně vypracovaný návrh: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1196571254
wiki v přípravě: https://www.pirati.cz/spisovna/2014/11/ ... 2015/navrh
Vojtěch Pikal předloží rozpočet 21.11.2014 k posouzení finančnímu odboru a bezprostředně k hlasování republikovému předsednictvu. Ivo Vašíček doplná návrh na wiki komentáři a poznámkami.

ad 2) Libor má vypnutý telefon
ad 3) Vojtěch se přihlásil
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 13:00

24.11. - RP 1053/2014 - mumble
pad - http://pad.pirati.cz/p/r.WAivE7Do2pT6Ml1I
forum - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 27343.html

OFFTOPICPřítomni: Vojtěch Pikal, Ivo Vašíček, Dominika Michailidu, Tomáš Vymazal
Host: Petr Bajgar

Pořad:
1.Schválení organizace Pirateconu.
2.Schválení rozpočtu https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1196571254
3.Programove prohlaseni RP


IV: doformulovat větu k rozpočtu.. Předpokládáme, že RV vyzve KS k předložení odůvodněných návrhů na změnu časového čerpání z rozpočtu.
VP: momentálně to nejde dát na wiki, dáme to do placu jako soubor IV: + tabulky..
Tom: Meli bychom probrat to programove prohlaseni RP
Vojta: Ten rezpocet nejde na wiki hodit, takze tam dame .ods soubor a vysvetleni.
Ivo: A nemuzeme tam dat obrazky a prilozit ten soubor a vysvetleni?
Dominika: Obrazky udelam, to ja umim.:)) Pocitam 11 tabulek, takze 11 obrazku.




1.Předkládáme ke schválení a případnému dopnění návrh rozpočtu(https://www.pirati.cz/spisovna/2014/11/ ... 2015/navrh , přiložený soubor .ods post367753.html#p367753 ) České pirátské strany na rok 2015.
Rozpočet vychází z výhledu na roky 2016 a 2017, na které ponechává většinu prostředků. Předpokládáme, že výbor vyzve krajská sdružení a orgány strany k předložení odůvodněných návrhů na změnu časového čerpání z rozpočtu. Doporučujeme takovým požadavkům po racionálním posouzení vyhovět.jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... ml#p367753

Hlasování:
PRO: Ivo Vašíček, Lukáš Černohorský, Vojtěch Pikal, Tom Vymazal
PROTI:
Zdržel se: Dominika Michailidu

2.
Republikové předsednictvo pověřuje Jana Loužka organizací Pirateconu pro zastupitele 13.12. na Drtinově ulici 12 v Praze a vyčleňuje z rozpočtové položky 500 - rezerva předsednictva 25 000Kč.
Dále Janu Loužkovi ukládá akci zajistit včetně kvalitního live streamu, pořízení záznamu a medialní propagace akce.
PRO: Ivo Vašíček, Tom Vymazal, Vojtěch Pikal, Dominika Michailidu
PROTI:
Zdržel se:

3.
Co:
stabilizace chodu strany - základní procesy - technické a administrativní
metodika kampaní
tvorba sady nastroju pro aktivismus a aktivisty
protesty TTIP, CETA -- zastavení
ve vol, průzkumech 4%
pirátská indoktrinace + zlepsovani dovednosti


Jak:



Navrhuji RP projednat podporu projektu Senioři píší Wikipedii http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie: ... _Wikipedii
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 13:01

2.12. - RP 1055/2014 - mumble
pad - http://pad.pirati.cz/p/r.Ks3FDn1CkkovSerq
forum - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 27522.html

OFFTOPICzačátek neformálního jednání 21:50

přítomni
RP: Ivo Vašíček, Tom Vymazal, Dominika Michailidu, Lukáš Černohorský
hosté: Michal Ketner, Janka Michailidu

jakýsi stále aktuální pořad z minulého zasedání..
1 - žádost FO - T.Esner - LČ: Tohle jsme snad už zamítli ne? L. anine.. podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... 42-30.html
2 - Libor - LČ: K tomuto se mi konečně povedlo sehnat fakturu. Ten člověk z tiskárny mi nejdřív třísknul s telefonem při druhém hovoru mi již poslal kopii faktury, kterou již prý posílal na adresu Petra Vilety, která mu však dle něj nedorazila. Vtipné je to, že sdílnější byl až ve chvíli, kdy už z toho musel zaplatit DPH. Jinak Libor se k proplacení moc nemá. Cena prý narostla tím, že si to nechali natisknout do druhého dne. DM: Takže co s tím? TV: Libor psal v nasi podatelne, ze to zaplati, kdyz ho posleme k sipku. Ja bych to udelal. Jak jsem uz rikal, dal bych mu moznost, ze dostane splatkovej kalendar od Vilety. Je to chliv, ale jinak se to nezmeni. DM: Ale byla bych za nějaký velmi mírný. TV: Splatkovy kalendar? DM: jo :) TV:Co si pod tim predstavujes? DM:jakože..TV: Rekneme Liborovi, at to sam stanovi:M? třeba Jsem pro.:lwa) A co hlas lidu?JoHlas lidu se da spocitat. Chceme to udelat podle ankety?
ivo: Neuznaný výdaj zaplatí, ale jen částečně. Určitá spoluúčast -zmírnění tvrdosti - "personální politika" Dělal to v rámci propagace strany, to že nebude senátor bylo zřejmé.
Tom: To je fakt. Nemohl tim nic ziskat. V praci by to taky neplatil cely.

Vymazaluv vypocet podilu, ktery by mel zaplatit Libor, podle ankety z vnitrostranicke diskuse (pocitam aritmeticky prumer ze vsech hlasu):
Vysledky ankety (kolik ma Libor zacalovat): 48 (0%), 17 (10%), 5 (20%), 10 (50%), 13 (100%)
Tyto vysledky prepisu do konkretnich hodnot hlasu: 48x 0; 17x 0.1; 5x 0.2; 10x 0.5; 13 x 1
Hodnoty hlasu nasobene poctem vyskytu (soucet vsech hodnot jednotlivych hlasu): 0+1.7+1+5+13=20.7
Deleno poctem hlasu: 20.7/93 = 0.222
0.222 je cast, kterou by mel zaplatit Libor, protoze teoreticke maximum souctu hlasu bylo 93 a teoreticke minimum 0. Aritmeticky prumer 0.222 pak odpovida situaci, kdy 93 lidi hlasovalo pro neexistujici moznost 22.2%.



LČ: Tak, ať se mu hlasující složí. Když každý pošle 300 kč tak můžou zbytek doplatit oni. IV: to jsou teorie, to je neakceptuješ
3. Kostuv prodej tricek -
4. Telefony - mobilní čísla pro vedoucí orgánů - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 26969.html (Tom)
5. Dodatky
6. Rozpočet - https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1196571254



4)
telefony - odhlasujeme na foru
Navrh usneseni "Republikové předsednictvo ukládá Lukáši Černohorskému uzavřít smlouvu na XY takových a makových telefonních tarifů se společností Vodafone."
dopřipraví Tomas

2)
Michal Ketner představuje projekt - pěstování ve stanu, který bude umístěn v PICE. info nešířit :)
ENCOD - post280219.html#p280219
Tomas pripravi usneseni.

3)
Re: Žádost o schválení výdaje - Svobodná hudba podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... ml#p368941
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 13:12

8.12. - RP 1058/2014 - mumble
pad - http://pad.pirati.cz/p/r.pQToXLzF1aChbEbS
fórum - jednani-republikoveho-predsednictva-f52 ... 27534.html

OFFTOPICPřítomni:
RP: Ivo Vašíček, Dominika Michailidu, Lukáš Černohorský, Tomáš Vymazal, Vojta Pikal
hosté: Petr Bajgar, Petr Vileta, Zdenek Strnad, Petros Michailidis

Program:

1. vedoucí TO podatelna-kontrolni-komise-f233/placeni ... ml#p369886 proč je to placeno Laštůvkou? měl dát přístup k administraci předsedovi a vedoucímu FO, doteď nesplněno. proč máme 2 redminy?

2. Rozpočet ...

3. ...
.........................................................................................................................

neformální debata od 21:00.. IV, PB, PV, ZS - o OPL PB: Ketner nechce podpořit petici...??? PB chce výslovně podporu RP ZS - 4-6.3.2015 v Praze proběhne mezinárodní lékařská konference o léčebném konopí. Nemá přímou souvislost s druhou etapou Evropské občanské iniciativy WLtT, ale bude možno využít synergie (například pro získávání podpisů nebo společné PR). ZS bude zástupce WLtTv ČR

(dorazil zbytek předsednictva, zahajujeme jednání

1
Je potreba, aby Jakub sehnal potvrzeni, ze fakturu uhradil. Toto potvrzeni se prilozi k fakture, cimz bude faktura vyporadana. A nasledne budou Jakubovi proplaceny penize za fakturu. Vedle toho je potreba, aby Lastuvka vratil penize, ktere obdrzel.
DM bude 9.12. od 21.00 jednat s TL o nastalé situaci s nedostupností jm spravovaných serverů a neproplacených faktur
ad Server ForYou - ZS vyjednal, že data nebudou smazána přesto, že nejsou pro nezaplacení faktury dostupná/ fakturu může PV obratem proplatit + PV postuje info o TL https://webtrh.cz/246355-tomas-lastuvka-ilama ZS - pozdržel jsem to do konce týdne, ale není to možné zaplatit. je možný odklad výmaz dat o týden. tže - sehnat laštůvku a přístup do administace - 1) buď to zaplatí on 2) přidá se jiná metoda placení ..(podrobnosti + nabídka k vyřízení) PV - zkoušel jsem volat Laštůvkovi - nedostupný/ TV volá Tobiasovi TV referuje o telefonickém jednání s T.Es - potvrzuje zítřejší schůzku

- VP navrhuje a RP si dává za úkol sjednotit ukládání přístupových kličů k serverům a hesel - nikam nesmí mít přístup jeden člověk
- VP navrhuje aby hlasování PaRo beželo jinde než na Fóru/ DM navrhuje založit vnitrodiskuzi na toto téma..

- VP navrhuje rozdělit zodpovědnosti nad odbory a KS jednotlivými členy RP

2. Rozpočet
VP - PV - jak to vypadá s novým systémem? PV - nový systém tvoří Standa Štipl, zatím nepoužitelné VP - odhady závěrky hospodaření? IV - musíme dopredikovat jasné platby (pice..) VP - výsledky za jednotlivé orgány, odbory? PV - to nemám..

Zaúkolovat
- výsledky hospodaření pro jednotl. složky z volných i veřejných... (výdaje z veřejných peněz - musíme dohledat přesně z kterých) - KS? Petra Kopecká? Ozvaly se odbory.. IV - přidat k návrhu ty návrhy krajů? VP - nikdy. ať si o to zažádají sami. můžeme doporučit. TV - ale rV to musí zakomponovat do návrhu, ne?
- dodatky?
- VP chce v rozpočtu zrušit interní převody
- LČ Víťa už pracuje na stahování převodů MO

Návrhy dodatků k rozpočtu:

(1)Účelem tohoto dodatku je udělat pořádek v rozpočtování veřejných peněz:
V roce 2014 obdržela Pirátská stana příspěvky na úhradu volebních nákladů ve výši xxxx Kč (100 Kč x xxx hlasů) za parlamentní volby a xxx Kč (30 Kč x xxx hlasů). Tyto příjmy jsou evidovány nejednotně a nepřehledně v položkách rozpočtu 10, 11, 18.
Z těchto peněz strana do výdajů jako přebytek odložila... (nejednotně, nepřehledně).
Cílem tohoto dodatku není žádné peníze někam převést, ale poskytnout srozumitelný obraz o těchto příjmech a výdajích.

(2)Účelem tohoto dodatku je narovnat nestandardní situaci ohledně centrálních dotací na komunální kampaně. V RP/... Republikové předsednictvo navrhlo o zřízení nové rozpočtové položky xx MO, republikový výbor zřízení v rozhodnutí RV... schválil.
V rámci tohoto rozhodnutí byl schválen převod určených částek přímo krajským sdružením, aby tato s nimi nakládala. To způsobuje jistou nepřehlednost rozpočtu.
Navrhuji tedy tuto původní rozpočtovou položku zrušit a příslušné částky převést jako jednotlivé položky do krajských rozpočtů přímo přes kapitolu výdajů ve prospěch krajských rozpočtů.

(3)Účelem tohoto dodatku je narovnat nestandardní situaci ohledně centrálního rozdělování dotací na senátorské kampaně. V rozhodnutí RP/... republikové předsednictvo navrhlo změnu rozpočtu, která z položky rezervy RP odebrala 80 000,- a přesunula je do rezervy MO s tím, že tyto peníze mají být utraceny za senátní kampaně pirátských kandidátů. Někeré z těchto prostředků pak byly jako celkový výdaj opět převedeny do rozpočtu krajů, čímž opět vzniká nejasnost ohledně celkových příjmů daných krajů z centrálního rozpočtu.
Navrhuji tedy tato rozhodnutí zrušit a místo toho příslušné částky převést jako nové jednotlivé položky do krajských rozpočtů přes kapitolu výdajů ve prospěch krajských sdružení jako účelově určené na volební výdaje.

(4)Účelem tohoto dodatku je vypořádání se s veřejným příjmem za mandáty zastupitelů v hlavního města Prahy. Piráti uspěli ve volbách do zastupitelstva Hlavního města Prahy a získali 4 mandáty, počínaje xxx. Statní příspěvek za mandát zastupitele Hl.m.P. je xxx kč měsíčně, z čehož v koncovém důsledku vyplývá příspěvek xxx Kč pro stranu v roce 2014, který byl vyplacen jednorázově. Z těchto peněz je rozpočtovými pravidly určeno 70%(xxx Kč) krajskému sdružení Praha a zbývajících 30% (xx kč) tedy přísluší jako příjem centru. Tyto skutečnosti jsou v návrhu zaneseny jako příjmové položky xx, xx a výdajová položka xx (transfer určených peněz kraji).
Zbývající příjem z příspěvku náležející centru považuji za nejlepší pro tento rok ušetřit a prostě jej vložit do přebytku. (viz navrhovaná položky xxx).
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3437
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: SEZNAM ZASEDÁNÍ RP (od VIII 2014)

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 29 pro 2014, 13:14

13.12. - fyzické na Pirateconu pro zastupitele 13.12.
pad - http://pad.pirati.cz/p/r.ivxninKg3nwZxEWr

OFFTOPICSERVERY: pokračování na padu.. http://pad.pirati.cz/p/jednani_rp_18_12_2014

virtuální (vps):

Poskytovatel/ název serveru (cena)/ co tam je

G-hosting...........VPS-Maxi 3775,-/rok .......... prázdné - Ondřej Profant (jen server, ne administrace)

cool housing.............VPS start unix/linux 4150,-/rok............... prázdné - Ondřej Profant (jen server, ne administrace)

s4u......................orion .................... redmine............... termín smazání je 21,12. Je to ve vláknu... .. podatelna-kontrolni-komise-f233/placeni ... 9-110.html
Strnad s nimi komunikoval z piratskeho volebniho mailu; ten si na sebe vzal Krtek a v komunikaci pokracuje -- momentalni stav: preveden hlavni komunikacni email, na s4y@pirati.cz, ale dal nam chybi aspon login k lastuvkovu uctu

wedos...................server............nový redmine................. - Přístup root LČ

fyzické:

lori - server je díkybohu pořád u xchaosse ..... web/ foum/ mailer/ irc/ jabber/ mumble/
........................................................................................................................................................................

z virtuálních serverů zachráněno:

máme - pirlisty/

+ přišli jsme o seriály, redmine..


Konstatování:

..s4u zaplatíme, až budeme mít přístup do uživatelského účtu , na nejkratší možnou dobu, tak, abychom mohli zjistit, zdali jsou tam alespoň nějaká chybějící data.

Seznam domén, které jsou evidovány u wedosu. Přístup má LČ, Víťa Konečný
kontaktní email: rp@pirati.cz/ telefon na LČ..
ceskapiratskastrana.cz
ceskastranapiratska.cz
pirateparty.cz
piratskastrana.cz
sledujemefilmy.cz
sledujuserialy.cz
stranapiratska.cz
volimpiraty.eu

převádí se vyosení.cz od petra vilety.

hosté: naši ITáci - Stanislav Štipl, Václav Klecanda, Zdeněk Kubala - stínový odbor TO

LČ: potřebujeme změnit dokuwiki na nějaký jiný web (Esner - dku z wiki převádíme n github - je tam repozitář na soudní spisy a jiné dokumenty

VK: nákup serverů - nám se ten koncept TL nezdá.. LČ: to se dá ještě změnit, peníze jsou určeny na nákup tehcnického vybavení, schvalovat se záměr teprv bude..

Diskuze s Esnerem o NDA - Kubala lehce proti zveřejnění nezačerněné verze - je to nutné? Zdeněk je ochotný tam dát radši kontakt..:) Proti Jakoubek - zeptat se proč?

ad fórum - problém, stínové TO ho nechce dělat - DM - fórum musíte zachovat ve stávající podobě/ ZK - problém bude, jestli tam krtek udělal nějaké "změny" pak Málek: sice bude GAPI, ale není problém, fórum může běžet celkem nezávisle, když tak se o to postará

Vašek Fořtík - chtěli bychom v PRaze udělat 2x 3x ročně celorepublikový univerzální noviny - představa o financích je 200-300k - univerzální "obal" a vnitřek třeba z krajů.. Každé vydání by bylo spojeno s nějakou akcí.. referendum/ petice/ .. TTIP/ legalizace.. duben/ říjen
77S 2I 3I 3I

Odpovědět

Zpět na „Svodky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host