Svodka personálního odboru

Pravidelné stručné zprávy o naší činnosti.


Pravidla fóra

Zde v jednotlivých vláknech zveřejňují orgány strany a kraje své svodky.
Svodka je seznam provedených úkonů za období od poslední svodky. Každý bod seznamu doprovází nejvýše čtyři věty a odkazy na další informace. Svodku označte datem a číslem ke kterému se vztahuje a vložte do příslušného vlákna.

  • Orgány strany zveřejňují svodku nejméně každé první pondělí v měsíci.

  • Krajská sdružení zveřejňují svodku nejméně každé druhé pondělí v měsíci.

Další podrobnější pravidla

Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Svodka personálního odboru

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Od založení PO do schválení statutu PO.

úkoly (z plánu):
1. První komunikace s uchazeči o členství - splněno, známka 1
2. párování lidí a úkolů - splněno napůl, známka 3
3. motivace - splněno na 3/4, známka 2

ad1. Vyladili jsme systém přijímání a informování zájemců a nových členů. Vytvořili základy organizace a ujasnili odpovědnost, kde byl zájem, tam má PO svého zástupce v kraji, jinde spolupracuje s předsedou. Vytvořili jsme přispůsobitelnou šablonu pro odepisování zájemcům o členství a příznivcům.
ad2. Vznikl Projektový atlas, Seznam dobrovolníků a Seznam úkolů. Projektové plánování je aktuálně pozastaveno.
ad3. Funguje retence, vznikla stránka Prezentace.

Nově byl zprovozněn Seznam průvodců a školitelů. V úpravě je stránka Nabídka práce.

Celkově - jedeme podle plánu, vázne bod 2.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvek:
Filip.Krska

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Svodka personálního odboru

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

K usnesení republikového předsednictva:
- na mumble schůzi 9.5.2013 vedoucí PO konstatuje že svodky pro průvodce nebyly nikdy povinnost ve smyslu „min 1 hlášení za nějakou dobu“, ale ve smyslu „když píšete používejte svodku ne fórum“, jako pomoc a návod pro feedback. I dále platí že osobní údaje a hodnocení nepatří na fórum.,
- svodka odboru je doplněna tímto,
- k doplnění tabulek průvodců personální odbor dodává, že probíhá restart a vše bude naplněno jakmile dojdou data.

Personální odbor sbírá informace o přednáškách, kurzech a workshopech využitelných Piráty, zde.

Konají se pravidelné mummble schůze, kde se koordinuje postup, jak fungovat v rámci personálního odboru a jak by vlastně měl fungovat celý odbor, zápisy zde.

Na poslední mumble schůzi byly probrány nové týmy a nové úkoly pro funkčnost personálního odboru, lidé, kteří se neomluvili nebo nezúčastnili, budou vyřazeni ze skupiny a jejich činnost jako zástupců odboru v kraji převezmou předsednictva krajů, zápis zde.

Ze základního návodu zapojování nových členů vzniknou podrobnější , samostatné návody pro průvodce nováčků zde a další přímo pro nováčky, aby se zorientovali na fóru zde.

O retenci členů se, po odchodu Gabriely Antošové, starají krajská předsednictva a Adam Šoukal, který spravuje i evidenci členů pro administrativní odbor, více zde.

Michal Havránek měl prosbu k personálnímu odboru, kvůli zajištění komunikace mezi krajem a mediálním odborem, protože komunikace s mediálním odborem funguje jen v některých krajích, tam kde je aktivní člověk z personálního. Může svůj požadavek zadat a jednoduše specifikovat v systému na wiki PO, který je plně funkční od začátku roku zde (nebo zde).

Petr Kopač navrhl ustavit více skupin a zvýšit tak aktivitu lidí, kteří tvoří návody na různé činnosti. Důležitá je však komunikace s aktivními lidmi, které by měl personální odbor doslova obtěžovat, aby dodali alespoň strohé informace. Dle toho pak lze tvořit různé návody. Bude vytvořena stránka na wiki a vlákno na forum. Personální odbor chce tímto motivovat další kraje k činnosti.

Na mummble schůzi byl domluven projekt Motivace, který má ulehčit začlenění nováčku a obnovení aktivity u starších členů. Projektovými manažery jsou Michaela Schwarzová a Vít Konečný.

EDIT: Na posledním mummble jsme se domluvili, že svodky PO budou nadále kolektivním dílem. Za přípravu této svodky děkuji Víťovi a Michaele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Schwarzova, Filip.Krska

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Svodka personálního odboru

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

PO v soucasnosti pracuje na:
  • Vytvoreni startovacich balicku pro novacky (navod pro novacky ve strane, bude jak elektronicka verze tak papirova, + mensi propagacni materialy)
  • navody pro PKS/PMS. (budou elektronicke i papirove jako soucasti startovaciho balicku pro MS)
  • Mapa piratskeho fora - jako usnadneni zapojeni novacku do komunikacni platformy Piratu - piratskeho fora.
  • Distribuce dobrovolniku z centralni databaze do (P)KS resp. krajskych stabu.
  • Zvysovani motivace Piratstva (Piratsky vnitrostranicky blog, koordinator Vita Konecny).
  • Zvysovani aktivity pruvodcu novacku.
  • Prijimani posil do naseho tymu PO (nova clenka na administrativu)
PO se podilel na workshopu 8.9. v Plzni po zasedani CF (koordinator Petr Kopac) a koncepci nekolika napadu na zvysovani motivace/zapojeni clenu a priznivcu do aktivit strany - souteze o neaktivnejsi kraj, jednotlivce a zavedeni virtualni motivacni meny Pircoin na forum PhpBB. Na tyto projekty vsak zatim nejsou personalni zdroje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvky (celkem 3):
anonym72078, Patrik.Dolezal, Filip.Krska
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Svodka personálního odboru

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

PO stale pracuje na:
  • Vytvoreni startovacich balicku pro novacky (navod pro novacky ve strane, bude jak elektronicka verze tak papirova, + mensi propagacni materialy)
  • navody pro PKS/PMS. (budou elektronicke i papirove jako soucasti startovaciho balicku pro MS)
  • Mapa piratskeho fora - jako usnadneni zapojeni novacku do komunikacni platformy Piratu - piratskeho fora.
  • Zvysovani motivace Piratstva (Piratsky vnitrostranicky blog, koordinator Vita Konecny).
  • Zvysovani aktivity pruvodcu novacku.
  • Prijimani posil do naseho tymu PO
PO dale pracuje na:
  • Vyvoreni Piratskeho etickeho kodexu
  • Knihovna otazek na kandidaty
Brzo bude odeslana i druha Piratska depese.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Pavel.Cisar, Mikulas.Ferjencik
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svodka personálního odboru

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Od pana Bajgara jsem dostala zprávu, že mám vytvářet jakési „svodky“. Okamžitě jsem si připomněla minulé století a nechtělo se mi věřit, že tato stranická byrokracie skutečně pronikla i mezi Piráty. Ale protože mi soudruh Bajgar poslal odkaz na toto vlákno, a začal mě poněkud nezdvořile obtěžovat i na Facebooku,vypracovala jsem tedy tuto zprávu, abych vše objasnila. Pokud bude pan Bajgar chtít i poté vyvolat hlasování o mém odstoupení, ať si to užije, já na funkci vedoucí PO nijak nelpím. Třeba to pan Bajgar bude umět lépe a radostněji.
Za prvé bych chtěla upozornit, že nejsem v domácnosti ani v důchodu, mám dobré zaměstnání, které mě baví a hlavně živí a pro Piráty tedy pracuji ve svém volném čase. Když je třeba, beru si na práci pro Piráty dovolenou (např. volební kampaň na jaře a ta současná).
Za druhé jsem už při kandidatuře jasně napsala, že pro mě bude prioritou volební kampaň, protože kandiduji jak na magistrát, tak i na Praze 6, kde máme s Viktorem Mahrikem dobré šance. Proto se naplno práci PO budu věnovat až po volbách.
Za třetí mi nikdo žádnou agendu PO nepředal a všechny informace jsem si musela sehnat sama. Není tedy vyloučeno, že mi některé byrokratické obludnosti zůstávají ještě stále utajeny. Přesto se snažím budovat databázi členů a dobrovolníků, a s Tobiasem připravujeme sérii školení napříč republikou. Na rozdíl od pana Bajgara si nemyslím, že je v současné době bezpodmínečně nutné získávat nové členy a věnovat tomu veškerý čas. Na dotazy, týkající se PO, lidem odpovídám, na fórum chodím, jen nemám čas tam vysedávat nonstop, číst všechny příspěvky a reagovat na ně. Pokud tedy má někdo ještě nějaký dotaz, ať mi napíše a já mu odpovím, jak nejlépe budu umět.
Na závěr chci říct, že žádné pravidelné svodky vypracovávat nebudu, protože na to nemám čas. Budu pouze informovat o tom, co budu považovat za důležité a komunikovat s lidmi, kterých se bude práce PO týkat. To je vše.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svodka personálního odboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Děkuji AO za oddělení hádky, která do svodek nepatřila do jiného vlákna.

Jak asi většina z vás tuší, stal jsem se koncem července vedoucím personálního odboru. Co jsem od té doby podnikl?

1) Sešel jsem se s Bárou Hrůzovou a probral jsem s ní stav personálního odboru. Věřím, že se časem zapojí do jeho činnosti.

2) Prošel jsem si celou podatelnu personálního odboru, pozamykal jsem ukončená témata a ve zbylých tématech jsem reagoval.

3) Prošel jsem si fórum personálního odboru.

4) Ze statutu personálního odboru, ze své kandidátské řeči a z těch částí fóra, které jsem prošel, jsem zanesl činnosti, které má podle mého názoru personální odbor dělat do redminu (https://redmine.pirati.cz/projects/po/issues)

5) Rozdělil jsem činnost PO na několik základních oblastí ( http://bit.ly/1VVFddR )

6) Spolu s Jakubem Michálkem jsme navrhli základní třídění úkolů podle typu práce a Jakub vytvořil stránku volných úkolů pro dobrovolníky: https://redmine.pirati.cz/issues?query_id=29

Na jeden víkend snad dobrý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Frantisek.Kopriva, Vojtech.Pikal, Mikulas.Peksa, Petr.Vileta, Jakub.Michalek, Filip.Krska, Jakub.Nepejchal

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svodka personálního odboru

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Přihřeju si svoji polívčičku, přes víkend vznikl dobrý základ aktuálních návodů:
Příručka nováčka

Jak fungujeme
Proč pomáhat Pirátům
Piráti na Internetu
Pirátská netiketa

Návody pro zkušenější členy

Jak uspořádat schůzi?
Jak vést Piráty?
Průvodce nováčka
Jak zakládat úkoly pro dobrovolníky?
Jak napsat svodku?

https://redmine.pirati.cz/projects/po/wiki
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska, ItoldYouSo7227

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svodka personálního odboru

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Aktuálně se soustředím na to, abychom měli do konce příštího týdne ve 4 krajích vydané nové Pirátské listy. Až dotáhnu tento projekt, budu se soustředit na dotažení výběrka na koordinátora dobrovolníků pro Prahu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Filip.Krska

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Svodka personálního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Oznámení moderátora:
Následná diskuse na žádost přesunuta - post413413.html#p413413
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Lukas.Novy

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Svodka personálního odboru

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Žádám tímto vedoucího PO aby informoval členy Pirátské strany o své činnosti.

Tedy jak se věnuje tomu co nám sliboval na CF 2015. Protože tam nám tvrdil, pokud se nepletu, že se bude ze všech sil snažit, aby nás co možná nejdřív bylo aspoň 1500 členů a tím vyrovnali aspoň počet členů SZ.

Pro vedoucího AO který viditelně usiluje o to aby toto vlákno bylo raději mrtvé, než aby na něm byly výzvy k naplňování informační povinnosti vedoucího PO.
Nebudu sem psát pokud sem bude psát vedoucí PO a jeho pomocníci z Krajských sdružení o tom co dělají a jak aby naše strna nestagnovala ale rostla v počtu členů a také v našich schopnostech spolupracovat na potřebných činnostech.
Zamčeno

Zpět na „[Archiv] Svodky“