Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.

Moderátor: Kontrolní komise

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Karel Fuzik píše:Prominuli. i když jsme je o to nežádali. Uplynula marná doba. Fakt byrokratický buzerant. Já se z toho Michálka pominu.
Jsi mimo, zadali jsme je o prominuti kauce a prominuli nam ji. Jestli nepodas tu repliku, tak ji podam sam.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Jsem četl znova to naše podání a nevidím potřebu žádnou repliku psát. Nějakou poznámku tam připíšu, ale ne jako repliku.

Mimo teda nejsem, jistotu jsme možná měli složit, ale předběžné opatření bylo zavedeno, takže nám tu jistotu zas mají vrátit. Takže proč 300 převádět tam a zpět ???
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Ja mel za to, ze jistota za predbezny opatreni se vraci az po konci rizeni v dane veci, kdy se ukaze, ze bylo dobre, ze jsme to opatreni zavedli.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Já mám za to, že jistina se skládá ke konkrétnímu podání, žádosti. Tahle žádost byla vyřízená kladně, tak by se měla jistota vrátit. Uznávám ale, že z předpisů to v případě předběžného opatření není zcela jasné.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Napsal jsem Michalkovi, jestli je ochoten napsat repliku k RK 5/2011 - to stejne neni nas boj. Kdyz se mi neozve, tak ji budeme rychle muset sepsat my.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Jakub mi poslal nasledujici podklady, ktere muzeme pouzit jako doplneni naseho podani k RK, ale nesmime zverejnit, ze jsou od nej.

----------------------------------------------

Za elementární podklad však považuji výslech dotyčných kontrolní komisí u kritérií, kde by mohly být pochybnosti, především pak zjištění, zda dotyční postupovali podle zadání a Pirátské identity a zdůvodnění, jak například logo Jana Latáka ztvárňuje značku Pirátská strana, že ho hodnotili největším možným počtem bodů.

Stejně tak jsem přesvědčen, že by stejný postup pomohl i u ostatních pochybných údajů, např. divný počet bodů.
Koncepční materiál

Věc: Porušení povinností hodnotitele
Typ řízení: stížnost na člena pro porušení povinností vůči straně.
Navrhovaní účastníci: administrativní odbor (stěžovatel), Jaroslav Kučera, Petr Stehlík (odpůrci)

Předmět řízení (návrh nálezu):
1) Odpůrci pochybili při hodnocení svobodné soutěže, když odmítli v hodnocení návrhů postupovat podle zadání, a přitom se z hodnocení nevyloučili.
2) Odpůrcům se za toto pochybení ukládá napomenutí.

Odůvodnění:

Nejprve je potřeba se vyrovnat s námitkou, že hodnocení veřejných zakázek nespadá do působnosti kontrolní komise https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 50#p105763. Tato námitka nemá oporu v předpisech, protože veřejné zakázky jsou upraveny v §3 pravidel hospodaření a kontrolní komise je podle čl. 13(2) St povinna dohlížet na hospodaření a dodržování vnitřních předpisů.

Mám za to, že hodnotitelé Jaroslav Kučera a Petr Stehlík nehodnotili ve svobodné soutěži o základ grafického manuálu podle zadání, přičemž z jejich vyjádření na internetovém fóru vyplývá, že šlo o jednání vědomé a úmyslné. Pokud měli o zadání pochybnosti, měli se vyloučit pro podjatost, o čemž byli řádně informování, aniž tak učinili.

Důvodem je porušení podmínek soutěže, kterého se dopustili tím, že při hodnocení ignorovali Pirátskou identitu, a v hodnocení tedy nepostupovali podle pokynů v zadání.

Příčina sporu přitom leží v tom, že podle odpůrci odmítají uznat, že v mediální komunikaci platí komunikační strategie České pirátské strany (CF 1/2011), podle níž se v komunikaci používá značka Pirátská strana se zkratkou Piráti, a trvají na použití celého názvu strany i v mediální komunikaci.

Jakkoliv je tento názor legitimní, nelze zneužívat svého postavení k jeho prosazování na úkor:
a) České pirátské strany a jejích členů, kteří svoje představitele volí s tím záměrem, že budou vykonávat svoji funkci v souladu s dokumenty, které přijalo celostátní fórum (Pirátská identita),
b) účastníků soutěže, kteří vypracovali své návrhy v té dobré víře, že hodnotitelé budou postupovat v souladu se zadáním (dopis účastníka soutěže Jakuba Ferjenčíka přitom ukazuje, že tyto negativní účinky popsaný postup má).

Naopak jsou hodnotitelé povinni postupovat při výběrovém řízení s péčí řádného hospodáře (RK 2/2010), přičemž tato povinnost je odůvodněna tím, že jde o finanční prostředky České pirátské strany (v tomto případě odměna pro vítěze). Není pak pochyb, že samotné zadání bylo pro odpůrce závazné, protože odbory jsou vůči republikovému předsednictvu podřízeny (§10(1) StOK) a odpůrci jsou vedoucími odborů. Především však závaznost zadání vyplývá z Pirátského programu:
Samozřejmostí se musí stát zápis i s jmenným hlasováním členů komise. Pokud soud rozhodne, že zakázka nebyla přidělena v souladu se zadáním, budou odpovědní úředníci postiženi podle služebního zákona.
Tento program je podle usnesení RV 9/2010 závazný pro všechny členy, kteří se jím musí řídit a prosazovat ho i ve vnitřních věcech strany. Proto dopadá i na odpůrce, kteří (jak bude dále ukázáno), se zadáním zakázky řídit odmítali. Z Pirátského programu také bezprostředně vyplývá, že za takové pochybení musí odpovědná osoba čelit postihu, přičemž vyslovení tohoto pochybení lze považovat za minimum.
Mi se to nelíbí, a rád bych to napadl (nebo nějak jinak inicioval změnu).
https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 10#p105498
Je to pořád k tématu - pokud mám hodnotit logo a v něm jen jen Pirátská strana, připadá mi to jako paskvil.
https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 20#p105561
Zadání správně stavělo na špatné PI (špatné v tom, že tvůrci PI zjevně předpokládali následující změnu názvu strany, aby byla v souladu s PI).
https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 20#p105562
Poslední výrok je zjevně nepravdivý, protože Pirátská identita byla schválena před tím, než byla vůbec navržena změna názvu strany a protože předkladateli této změny byli jiní lidé.
Každopádně to nic nemění na současné situaci, kterou jsem se snažil vysvětlit na výše uvedeném příkladu ODS (který mi přišel mnohem reálnější než Jakubův příměr k názvu republiky) a kterou bych rád zlepšil ještě předtím, než se do kamene vytesá grafický manuál, který by tak zmatení završil a zakonzervoval.
https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 20#p105570
Petr Stehlik píše:
Mikulas Ferjencik píše:Hlavně ovšem nechápu, proč to tady pořád řešíš. PI je schválená, soutěž proběhla, zbývá ji jen ohodnotit (a už to hoří). Buď napiš že to hodnotit nechceš a nebo hodnoť (pokud možno podle zadání).
Hodnotit hodnotím, neboj se, ale zároveň využívám možnosti, že ve vláknu někdo nadhodil problém s názvem a značkou a přidal jsem k tomu svůj názor.
Mikulas Ferjencik píše:Proč nemůžete prostě respektovat předpis, který celostátní fórum schválilo tříčtvrtinovou většinou.
Jestli myslíš, že bych jako měl už držet hubu a krok, tak to si ne. Sám jsem hlasoval pro PI, protože jako celek je to důležitá a přínosná věc. Ale tato "drobnost" se "značkou" je tam IMHO špatně a proto budu dál hledat lepší řešení a podporu pro něj.
Tento příspěvek ukazuje, že odpůrci byli nadřízeným orgánem upozorněni na povinnost hodnotit v souladu s pravidly.
Jaroslav Kučera píše: Již před hlasováním jsem naznačoval, že zadání staví na chybném předpokladu sjednocení PI s oficiálním názvem:
https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 10#p105504
Nestalo se tak a tedy ano, zadání bylo uspěchané.
Jaroslav Kučera píše: Dále je mým favoritem Jan Laťák, který používá oficiální název
V jednání odpůrců je patrné, že návrh obsahující v rozporu se zadáním celý název strany hodnotili plným počtem bodů.

Typický případ excesu je hodnocení loga http://www.piratskastrana.cz/wiki/rp:pi ... start#logo počtem bodů 0 z 10, přičemž zadání obsahovalo specifikaci:
http://www.piratskastrana.cz/wiki/rp:pid:gman:zakazka
Logo

Z důvodu souladu s atributy v Pirátském klíči navrhujeme, aby značku doplňovalo logo původní Pirátské strany ze Švédska, které používá velká část Pirátských stran a aby bylo toto logo doplněno jiným výrazovým prvkem pouze v případě, že tak bude lépe komunikovat naše ideje. Jednoduchost a snadná zapamatovatelnost Pirátské plachty upoutá pozornost na naše ideje lépe než česká vlajka, která je v současnosti dominantním prvkem.
Relevantní dokumenty
Obecné podmínky http://www.piratskastrana.cz/wiki/zakazka:start
Zvláštní podmínky http://www.piratskastrana.cz/wiki/rp:pid:gman:zakazka
Instrukce k hodnocení https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 70#p105926
Pirátská identita
Pirátský program
----------------------------------------------

Pouzit je nemusime a uz vubec ne cele. Proctete si to a napiste prosim vsichni nejaky svuj nazor, jak tuhle vec resit. Ja z toho zacinam byt trosku na chocholouska...
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Omlouvam se, a neni to nejake utikani pred zodpovednosti, ale na CF jsem byl hlasitym odpurcem zmeny nazvu strany a jak to cele ctu, nemohu se ubranit jiste sve podjatosti. Proto bych se rad z jednani KK vyloucil, stranil bych totiz, byt podvedome, Kucerovi a Stehlikovi.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Tom: V tom ho podporovat nebudu. Celá ta soutěž je jeho nápad, který skončil ve smyku a toto považují za ovlivňování členů hodnotící komise. Jestli to považoval za podnět (mimochodem jsem si nevšiml, že by současný StKK něco takového rozlišoval), pak jsem pro to, se tím nezabývat a stáhnout to i z RK.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Diky za odpoved na Jakubuv prispevek do RK. Nesouhlasim ale s tim, abys jako nazor cele KK prezentoval, ze ke zruseni cele souteze staci fakt, ze vyhral navrh, ktery mel byt vyrazen. To neni muj nazor a nehlasoval bych pro nej. Se zbytkem muzu souhlasit.

Jinak, Petre, bysis mel uvedomit, ze nikdy o zmenu nazvu strany neslo, nejde o ni a ani nikdy nepujde. PID byla vzdycky o znacce a tim padem i cela soutez byla o znacce a proto Jarda s Petrem nemaji jediny dobry argument, aby hodnotili jak parek debilu. Myslim si, ze pokud nebude soutez zrusena (coz je predmetem naseho druheho rizeni), tak by meli byt hodnotitele napomenuti za nepristojnost. Kdybych mel brat ty dve rizeni jako separatni a nehledat mezi nimi spojitosti, tak bych rekl, ze vytvarime ohavny precedent, ktery rika, ze nez bychom napomenuli vyznamny cleny strany, tak radsi zrusime pravidlo, ktery porusili (obecne receno). Nelibi se mi to a nebudu tenhle pristup podporovat.

Od ted zadam, aby se o kazdem dalsim kroku v techto dvou rizenich davalo verejne hlasovat. Klidne i nejakym zrychlenym zpusobem (12 hodin na odhlasovani), ale musi to byt, protoze ja chci mit svedomi ciste.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná soutěž o grafický manuál (KK 007/2011)

Příspěvek od Petr.Vileta »

No co ti mam na to rict. Jak ma policajt vysetrovat, ze dal otec synovi facku, kdyz by mu ji on sam za stejnou vec dal taky. Proste je podjaty a preda to nekomu kdo nefackuje sve deti.

A o cele veci si myslim tolik, ze kdosi chtel stranu prejmenovat, ale protoze by to primo neproslo, navrhnul nejprve PI, kde se pouzije jakasi znacka Piratska strana a az si na to lidi zvyknou, pripadne to schvali, tak se navrhne i zmena nazvu strany. No a graficky manual se zadal na PI s tim, ze "ono to prejmenovani casem projde". Proto jsem podjaty.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „Kontrolní komise“