Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.

Moderátor: Kontrolní komise

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od Jan.Novak »

Vážené Celostátní fórum,

rozhodl jsem se rezignovat na své členství v Kontrolní komisi.

Rád bych k veškerému svému působení napsal pár bodů:
Funkci člena KK jsem se vždy snažil vykonávat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, měřit všem stejným metrem. Vyhýbal jsem se kauzám, kde bych mohl být zaujatý (jak pozitivně, tak negativně).
Nikdy jsem za své působení nenavrhl rozhodčí komisi vyloučit byť jediného člena.
Jsem pevně přesvědčen, že všichni s kterými jsem v KK působil jsou čestní lidé, kteří funkci vykonávali bez postranních úmyslů.

Pokud jsem k někomu nebyl spravedlivý, nebo férový, tak se omlouvám. Také se omlouvám Zdeňkovi Hřibovi, zastupitelskému klubu Prahy a jejich organizačnímu týmu, pokud měli/mají pocit, že jsem je šikanoval, určitě to nebylo mým záměrem.

H.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Mno, ještě by si měl asi napsat, že rezignace je tvé svobodné rozhodnutí a nečiníš tak pod nátlakem.

A zajímalo by mě, co byl ten impuls k rezignaci - těsný výsledek hlasování?

Na jednu stranu to v takovém případě cením, na druhou stranu se mi ozývá rozpor z tvých dřívějších tvrzení, že chceš dotáhnout tu "pražskou stížnost". Pokud to tedy rozvedeš, budu rád.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Antonino.Milicia, Jan.Hrubes, Eva.Novakova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od Jan.Novak »

Je to mé soukromé rozhodnutí, neučiněné pod žádným nátlakem.
Byla to nevýhra, opravdu bych si netroufl tvrdit, že tento výsledek hlasování znamená mandát k tomu to dokončit.
Tomu kdo po mě případ převezme poskytnu plnou součinnost, jsem ochoten svědčit jako svědek.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

V tom případě je to fér, a že jsme tu zažili i jiné interpretace podobných výsledků hlasování. Ze mě tedy respekt.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Jan.Novak píše: 17 čer 2020, 22:07 Je to mé soukromé rozhodnutí, neučiněné pod žádným nátlakem.
Byla to nevýhra, opravdu bych si netroufl tvrdit, že tento výsledek hlasování znamená mandát k tomu to dokončit.
Tomu kdo po mě případ převezme poskytnu plnou součinnost, jsem ochoten svědčit jako svědek.
Je to čestné rozhodnutí. Jsem rád, že ti CF dalo prostor se rozhodnout svobodně a sám. Držím palce.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od Petr.Vileta »

Nechci vás rušit, ale viewtopic.php?f=350&t=52839 ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 411
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Honzo, chci ti poděkovat za dosavadní práci i za tento krok.

Neudělat výberko byla chyba a to nejen tvoje, ale i našeho MSka, které proti tomu nevzneslo hlas.
Reziganci považuju za vhodnou reakci a jsem vlastně rád, že si na jihu udržujeme takovouto úroveň sebereflexe a vysokých nároků na nás samé.

Co se týká tvé práce v KK, tak doufám, že na ní nezanevřeš. Je to orgán fackovaný ze všech stran a nevděčná práce, ale zároveň se ukazuje, že je taky dost důležitý.
Takže doufám, že časem znovu požádáš o důveru celostátního fóra a zkusíš to znovu. Dík.

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2176
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7319 poděkování

Re: Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od David.Wagner »

Cením si rezignace a věřím, že to může být první krok deeskalace nějaké marnosti. A díky za dobrovolnickou práci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Dolezal, Frantisek.Navrkal, Jan.Bednarik, Pavel.Moravec, Martin.Valasek, Georgia.Hejdukova, Eva.Novakova

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od Jan.Novak »

Dalibor.Zahora píše: 17 čer 2020, 22:14 V tom případě je to fér, a že jsme tu zažili i jiné interpretace podobných výsledků hlasování. Ze mě tedy respekt.
V JčK na to jdeme prostě trochu jinak, no. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Martin.Valasek, Vit.Fux, Jana.Kolarikova, Lenka.Kozlova

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace Jana Nováka na členství v Kontrolní komisi

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, iniciativu za odvolání Honzy Nováka z kontrolní komise jsem nepodporoval právě z toho důvodu, aby dokončil svůj případ u rozhodčí komise. Proto nemám radost ani z jeho současné rezignace. V tomto konkrétním případě mi přišlo důležitější, aby rozhodčí komise bez jakékoliv pochybnosti zjistila a deklarovala pravdu ve věci, které se týká jeho stížnosti a aby Honza nesl za svoji práci plnou odpovědnost. To jsem také veřejně napsal. Dokončení řízení u rozhodčí komise včetně Honzovy aktivní možnosti a povinnosti hájit jeho obvinění mi přišlo významnější než iniciovat jeho bezodkladné odvolávání za to, že má bordel na vlastním písečku, což považuji spíš za třešničku na dortu.

Nyní se předem omlouvám za to, že budu otevřeně kritický, ale vzhledem k závažnosti a celostranickému dosahu toho, o čem se bavíme a nevyváženému vyznění výše uvedené diskuse, to je podle mého názoru na místě. Nemyslím si, že je teď prostor plácat se po zádech.

Za poměrně dlouhou dobu, kterou sleduji rozhodčí a kontrolní komisi, z toho několik let jako jejich člen, jsem neviděl méně kvalitní stížnost podanou kontrolní komisí. Chybějící vyšetřování, zamlčení nevyhovujících důkazů, chybějící protokoly, zcela chybějící popis údajného porušení předpisů, excesivní a nezákonné tresty, nesmyslné poklonkování stranickým orgánům a úhrada peněz, které nikdo nepožadoval a nikdy nebyly doloženy, a další mnohonásobné porušení rozhodčího řádu, až to nakonec vypadalo, že Honza vůbec neví, že nějaký rozhodčí řád vůbec existuje.

Tolik můj názor, který může být samozřejmě zpochybňován s odkazem na to, že moje partnerka je pražskou zastupitelkou a na přípravě výběrových řízení se podílela. To nic nemění na podstatě věci a v tento okamžik nezaujaté většině, z níž podstatná část věřím stojí o pěstování vlastní objektivity a neudělá si názor na základě několika sympatizujících textíků na internetu, nezbývá než vyčkat řádného projednání rozhodčí komisí (podotýkám, že od jednoho člena kontrolní komise jsem naopak viděl velmi zdařilou stížnost, takže to nevztahuji na celou kontrolní komisi, i když tyto zásadní vady asi odchytit mohla a měla).

Ostatně nekompetenci pro tuto práci Honza dokazuje i tím, že zde píše, že bude dále vystupovat jako svědek, přičemž každému s aspoň minimem právního vzdělání či právního citu musí být zřejmé, že zástupce veřejné žaloby nemůže v tom samém případě vystupovat jako svědek a veřejná žaloba zároveň, protože pak by se musel už během vyšetřování vyloučit pro podjatost.

Celá jeho stížnost pak navíc vycházela z údajných upozornění Honzovy krajské předsedkyně a vedoucí personálního odboru, která mě před tím po osobním konfliktu s mojí partnerkou na podzim očernila v médiích, neúspěšně usilovala o moje odvolání i nyní v rámci budování dobré kultury o mně nadále v poloveřejných diskusích šíří smyšlenky. Po neúspěšném odvolání mé osoby pak bylo logické, aby perzekuce mé osoby a mých blízkých pokračovala jinými prostředky. Na základě informací, které mám k dispozici z důvěrných zdrojů, jsem přesvědčen, že nešlo o pouhou nekompetenci či nedbalost, ale že nezanedbatelnou složkou Honzovy motivace bylo poškodit reputaci mojí partnerky (patrně kvůli tomu, že je zrovna MOJE partnerka), přičemž postupy k tomu zvolené byly nedůvodné a nelegální.

Vyšetřování kontrolní komise v této věci nikdy reálně neproběhlo - probíhal pouze pokus o smír, pak byla stížnost bez vyjádření odpůrce protiprávně postoupena rozhodčí komisi. Dosud po více než roce od výběrek není řízení ukončeno a tedy všichni lidé, kteří jsou tam byť zmíněni, jsou stále ve stínu podezření. Vyšetřování však bylo hlavně zneužíváno k šíření smyšlených legend, které dále očerňovaly mojí partnerku a další lidi, kteří tvrdě pracovali, aby odvedli v Praze tu nejlepší práci a jsem na ně za to hrdý. Několik málo lidí včetně několika neúspěšných uchazečů o místa v dozorčích radách přiživovalo různé nesmysly šířené dezinformačními médii, jejichž vlastníci mají zájem Piráty zničit (zejména Parlamentní listy patřící odsouzenému korupčníkovi Valentovi, Expres.cz patřící Babišovi). A samozřejmě nejlepší terč je hlavní město, kde máme díky naší dobré práci a demografickému složení nejvýznamnější postavení. O to více je důležité, aby si každý Pirát dělal informovaný názor na základě relevantních zdrojů a nenaskakovali jsme na nějaké územní stereotypy.

Závěrem. Minulý rok v zimě jsem vyzvedával svoji partnerku obden v noci po desáté hodině na magistrátu, kdy dodělávali na magistrátu necelé dvě stovky pohovorů, aby vše stihli a dodrželi náš program v otevřených výběrových řízeních. Díky tomu se naši lidé seznámili s desítkami velmi kompetentních lidí mimo stranu. Za tuto skvělou práci je pak (z úplně jiných motivací) moje partnerka politicky perzekuována a z inkvizitora, který má při výkonu kontroly silnější postavení, se dělá oběť - a to mi opravdu nepřijde fér.

Omluvte mě, ale vzhledem k pachuti z celé věci nemám náladu zde reagovat na další příspěvky, protože považuji za důležitější věnovat se tomu, co má hodnotu a co mi dělá v životě radost. Přesto jsem považoval za nezbytné sem napsat i pohled z druhé strany, protože nezaujatý čtenář by z toho mohl mít pocit, že vlastně všichni Honzovi děkuji za jeho skvělou a příkladnou práci. To opravdu není ten případ. Ze strany Honzy mi přijde nesolidní, že svou stížnost údajně ve veřejném zájmu u rozhodčí komise nehájí sám, ale že to za něj bude muset odnést některý jiný chudák z kontrolní komise, který za jeho chyby nemůže.

Pevně věřím, že rozhodčí komise věc brzy a nestranně posoudí a rozhodne na základě důkazů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Ladislav.Kos, Jana.Komrskova

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Odpovědět

Zpět na „Kontrolní komise“