Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.

Moderátor: Kontrolní komise

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Přimlouvám se za obnovení vyšetřování, evidentně jsme nezvážili některé věci a dochází k jinému porušování. (Zmatenost vysílání.)

1) piratskefilmy.cz není komerční (alespoň doufám, žádná reklama tam není, jestli má nějaké chechtáky z prokliku linků, třeba tak je a vážně není co řešit.)
2) "Odkaz není zločin" je jedno z programových stanovisek strany - jednak je to tak podle současného práva, druhak předpokládám, že k tomu snad bude nějaký programový dokument. (Alespoň TZ.)
3) piratskefilmy.cz odkazuje na filmy jednak porušujíci současný kopírovací monopol ale hlavně
4) odkazuje na filmy a způsobem porušující námi navržený kopírovací monopol (komerční užití děl mladších 5 let).

Nevzaly jsme v úvahu bod 2), z něj by vyplývalo, že samotné provozování odkazující sajntny není porušením vlastních programových dokumentů. Je však odkazováním (podporováním - sharing is caring) něčeho co porušením programových dokumentů je. Je tohle problém?

A úplně z jiného soudku, dáme světu vědět, že jsme obnovili vyšetřování?

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Vojtech Pikal píše: 1) piratskefilmy.cz není komerční (alespoň doufám, žádná reklama tam není, jestli má nějaké chechtáky z prokliku linků, třeba tak je a vážně není co řešit.)
Ano piratskefilmy.cz neni komerční (to byl taky jeden z požadavků když se tohle řešilo v RV (byl jsem tam))
Vojtech Pikal píše: 2) "Odkaz není zločin" je jedno z programových stanovisek strany - jednak je to tak podle současného práva, druhak předpokládám, že k tomu snad bude nějaký programový dokument. (Alespoň TZ.)
Tohle v podstatě ignoruji, protože je to takové "reklamní heslo". Jde především o posuzování porušení předpisů..
Vojtech Pikal píše: 3) piratskefilmy.cz odkazuje na filmy jednak porušujíci současný kopírovací monopol ale hlavně
4) odkazuje na filmy a způsobem porušující námi navržený kopírovací monopol (komerční užití děl mladších 5 let).
To už je ale podle mě irelevantní, protože my již nejsme provozovatelé těchto "zdrojů". A to se snažíme v té kampani "Odkaz není zločin" proklamovat.
Vojtech Pikal píše: Nevzaly jsme v úvahu bod 2), z něj by vyplývalo, že samotné provozování odkazující sajntny není porušením vlastních programových dokumentů. Je však odkazováním (podporováním - sharing is caring) něčeho co porušením programových dokumentů je. Je tohle problém?
Já právě, jak jsem reagoval naposledy zde: viewtopic.php?f=75&t=10632&start=30 a J.K. reagoval na mě větou: "Tvrdit, že co je za odkazem je naprosto irelevantní může dogmatik, ne politik.". A to je právě to co si myslím... KK by v tomto případě měla rozhodovat dogmaticky a ne politicky. Tzv. dle všech dostupných ofic. prohlášení a stanovisek si myslím, že pirátské filmy nejsou porušením politiky strany (a zkuste mi konkrétně citovat pasáže, které by měly porušovat, myslím, že to jde více do hloubky než je náš výstup šetření.). To, že ta politika strany potom následně vede k porušování dalších věcí, včetně třeba zákonů, je podle mě jiná věc.
Vojtech Pikal píše:A úplně z jiného soudku, dáme světu vědět, že jsme obnovili vyšetřování?
To bych nechal na předsedovy KK.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Vaclav Malek píše: Já právě, jak jsem reagoval naposledy zde: viewtopic.php?f=75&t=10632&start=30 a J.K. reagoval na mě větou: "Tvrdit, že co je za odkazem je naprosto irelevantní může dogmatik, ne politik.". A to je právě to co si myslím... KK by v tomto případě měla rozhodovat dogmaticky a ne politicky. Tzv. dle všech dostupných ofic. prohlášení a stanovisek si myslím, že pirátské filmy nejsou porušením politiky strany (a zkuste mi konkrétně citovat pasáže, které by měly porušovat, myslím, že to jde více do hloubky než je náš výstup šetření.). To, že ta politika strany potom následně vede k porušování dalších věcí, včetně třeba zákonů, je podle mě jiná věc.
No, a já se ptám, máme nějaký "programový dokument", který tvrdí, že odkaz není zločin (a odkazující nenese žádnou zodpovědnost za to, na co odkazuje), abychom o tom mohly rozhodnout?
Samozřejmě, ve chvíli, kdy se do toho začne míchat politika, je třeba přizvat k rozhodování programovou komisi.

Jde mi o to, jestli jsme bod dva neopoměli.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Vojtech Pikal píše:"programový dokument", který tvrdí, že odkaz není zločin (a odkazující nenese žádnou zodpovědnost za to, na co odkazuje), abychom o tom mohly rozhodnout?
No já se obávám, že takový dokument nikde není, nevím zda o tom se do toho počítá například vyjádření na webu nebo pirátské depeše: http://www.pirati.cz/wiki/ao:depese:2011:14 . Problém je, že já sám jakožto pirát z logiky věcí věřím všemu co je hlásáno v této kampani "Odkaz není zločin".

Mě by hlavně spíše zajímalo, že i kdyby toto nebylo mé(naše) přesvědčení a zajímalo nás co je na druhé straně odkazu. Tak:
)) komerční (ale klidně i nekomerční) kopírovací monopol je třeba zkrátit na 5 až 10 let od zveřejnění. (to co je v prog. dokumentech)
= jsme pro zkrácení kop. monopolu -> porušujeme pirátskými filmy kop. monopol? = ne, protože my servery kde jsou tyto data uloženy nevlastníme ani nespravujeme...
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5231
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2002 poděkování
Dostal poděkování: 3083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Naprosto nevidím důvod k tomu, opět otevřít vyšetřování. To, zda se v nějakém programovém dokumentu objevuje "Odkaz není zločin" je naprosto irelevantní, neboť v dalších dokumentech, a to dokonec nadřazených, tj. s větším mandátem, se hovoří opak. Je třeba udělat pořádek v předpisech. To je jediná věc, kterou bych případně ještě usnesení doplnil-krom toho, že jsme doporučili smazat dané odkazy můžeme ještě doporučit udělat pořádek v předpisech tak,aby si neodporovaly.
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Jiri Rezek píše:Naprosto nevidím důvod k tomu, opět otevřít vyšetřování. To, zda se v nějakém programovém dokumentu objevuje "Odkaz není zločin" je naprosto irelevantní, neboť v dalších dokumentech, a to dokonec nadřazených, tj. s větším mandátem, se hovoří opak. Je třeba udělat pořádek v předpisech. To je jediná věc, kterou bych případně ještě usnesení doplnil-krom toho, že jsme doporučili smazat dané odkazy můžeme ještě doporučit udělat pořádek v předpisech tak,aby si neodporovaly.
Souhlas.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ano, otevřením jsem nechtěl rušit staré usnesení, spíše ho doplnit.
Jde o to, poukázat na to, že i když "odkaz není zločin" odkaz odboru na něco, co porušuje politiku strany není "srozumitelné prosazování politiky strany". (čili by se měli ujasnit zásady srozumitelnosti. Malý text o tom, že odkaz není zločin moc nestačí.)

Ono je to asi vskutku, něco, co by měla rozřešit programová komise: http://www.pirati.cz/wiki/rules:stok#programovy_rozpor.
(Proč jsou hergot v tom statutu dva paragrafy 10!!!)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Nemám nic proti tomu, aby KK šetřila dál. Nové poznatky se dají doplnit až v replice před RK. A snad se shodneme na tom, že to před RK patří v každém případě. Netřeba tedy nic oznamovat.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Karel Fuzik
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Jiri Rezek píše:To, zda se v nějakém programovém dokumentu objevuje "Odkaz není zločin" je naprosto irelevantní, neboť v dalších dokumentech, a to dokonec nadřazených, tj. s větším mandátem, se hovoří opak.
Kde se prosím tě v prog. dokumentu píše, že neseme odpovědnost za to co je za odkazem?
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5231
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2002 poděkování
Dostal poděkování: 3083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět k šetření provozu piratskefilmy.cz (KK 2/2012)

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Vaclav Malek píše:
Jiri Rezek píše:To, zda se v nějakém programovém dokumentu objevuje "Odkaz není zločin" je naprosto irelevantní, neboť v dalších dokumentech, a to dokonec nadřazených, tj. s větším mandátem, se hovoří opak.
Kde se prosím tě v prog. dokumentu píše, že neseme odpovědnost za to co je za odkazem?
Václave, že tuhle debatu rozviřuješ teď, když si sám dal GO tomu usnesení, tomu tedy nerozumím...
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Zamčeno

Zpět na „Kontrolní komise“