Kandidatury do PP-EU

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Odbor - zahranicni

Odpovědět
David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 306 poděkování
Dostal poděkování: 1624 poděkování

Kandidatury do PP-EU

Příspěvek od David.Wagner » 08 zář 2019, 13:58

Ahoj,

Technické vlákno k hledání našich zástupců do PPEU (viz viewtopic.php?f=185&t=48495).
toto vlákno slouží k vypsání vašich kandidatur a reakcím na ně. Kandidovat je možné do 18.9., pak zahájíme hlasování.

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6926 poděkování
Dostal poděkování: 9074 poděkování

Re: Kandidatury do PP-EU

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 15 zář 2019, 09:42

Zdravíčko,

rád bych využil příležitosti a požádal ZO o nominaci.

V předsednictvu PPEU působím od roku 2015. Nastupoval jsem v okamžiku, kdy organizace formálně neexistovala, předsednictvo se nescházelo a nevyvíjela žádnou funkci. Měli jsme od té doby chvíle stinné i světlější. Za svůj asi největší přínos považuju svolání Rady v roce 2017, protože předsednictvo tehdy díky obstrukcím Mattiase Bjärnemalma efektivně blokovalo celou organizaci ve fungování (Radu nešlo svolat jinak, než rozhodnutím předsednictva, které bylo efektivně paralyzováno). Tohle je za námi, organizace je registrovaná, má účet a může fungovat.

Proč do toho jdu - chci a potřebuju PPEU k prosazení softwareových projektů, které jsem sliboval v primárkách (a vlastně i na setkáních Rady PPEU). Primárně mi jde o připomínkovací systém (něco jako "otevřený europarlament"), do kterého by se mohli zapojit všichni evropští Piráti a připomínkovat věci procházející europarlamentem. Sekundárně potřebuju mít slovo v tvorbě komunikační a IT infrastruktury, protože PPEU je významný komunikační kanál pro europoslanecký klub. Efektivně má totiž k euroklubu podobný vztah jako Česká Pirátská strana k poslaneckému klubu. Výstupy klubu i strany komunikujeme na stejných kanálech, takže se netříští pozornost voličů a obě aktivity se vzájemně podporují (což prostě potřebujeme i v celoevropském měřítku).

Organizačně bych chtěl, aby organizace jasně definovala svoje plány, vize a rozpočet a začala daleko intenzivněji zasahovat do politiky na evropské úrovni a na národní tam, kde místní Piráti potřebují podporu. Politická vůle by pro to zjevně byla, na posledním jednání mi prošlo usnesení na podporu Pirátské strany Rakouska ve volební kampani, což by před 2 lety bylo zpochybňováno jako nepřijatelné vměšování do mísntích záležitostí.

Proč osobně - historická zkušenost ukazuje, že když se europoslanec snaží řešit PPEU přes svoje asistenty, končí to průšvihem. Julia Reda to zkoušela přes Justuse Römetha, Gillese Bordelaise i Mattiase Bjärnemalma. Ve všech případech si prostředník ve snaze splnit její zadání spíše vysloužil nenávist ostatních, než aby efektivně využil synergie mezi zájmy a zdroji europoslance a zájmy PPEU. Věřím, že je lepší obětovat 2-3 schůzky s nějakými lobbisty, kteří se snaží domoci setkání se mnou, měsíčně a ušetřený čas věnovat ostatním Pirátům. Časově věřím, že na tom budu spíše lépe, práci krajského poslance jsem zdárně předal Frantovi Navrkalovi a funkci v krajském předsednictvu obhajovat nehodlám.

Proč já - s organizací pracuju od roku 2015. Znám její stanovy a fungování, vím jak fungují její finance, znám lidi, kteří se na jejím fungování podílejí a podíleli. Technickou infrastruktru, na které funguje, jsem v letech 2016-2017 přímo udržoval, když jsem pracoval pro firmu, která jí bezplatně PPEU poskytuje (a spolupracuje s AG Technik PPDE).

Díky moc, že to zvážíte.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
David.Wagner, Lukas.Dolezal, Vojtech.Pikal, Tomas.Guth.Jarkovsky, Ivor.Kollar
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“