PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj Piráti!

Jak již v příslušném PP-SI vlákně upozornil Vojta, Slovinci budou mít v květnu volby do parlamentu a jsou na hranici toho se tam skutečně dostat. Mají za sebou hodně práce na legalizačním zákoně, který má šanci projít, několik placených lidí a celkově to vypadá hodně nadějně (e-mail od Roka Andrée níže v OT). Přijde mi to natolik významné, že si dovoluji tuhle info dát i separé do nového vlákna, abychom to tu mohli koordinovat a řešit.

Dle popisu bychom nyní mohli pomoci hlavně dvěma věcmi:
1) 22. nebo 29. května (dle data voleb) budou pořádat konferenci s významnými pirátskými speakery na pirátská témata. Takže prosí o ty významné (high-profiled, aby se něco neztratilo v parafrázi) Piráty, žeano. .) Oslovím ideálně poslance, nicméně pokud by vás napadaly i nepirátské ale sympatizující osobnosti, které by mohly na Slovince přitáhnout mediální pozornost, navrhujte.

2) Níže si lze přečíst, čím vším lze podle nich přispět do kampaně - ocení pomoc s grafikou, přímo na místě, marketingovými znalostmi,... Již jsem nabídla (ne)Skype-call na téma naší kampaně a jak jsme ji vedli, nicméně pokud máte volný čas a chuť pomoci, dejte mi vědět a zkoordinujeme to. Co se týče samotného výjezdu na Slovinsko, rámcově k ZO fundingu mohu říci, že finální rozpočet rozhodnu dle počtu zájemců, jejich "nabídky" a možností, nicméně je preferované, aby si část hradil i onen člověk. Asi logicky. Vždy se ale dle situace dané osoby můžeme dohodnout, takže se určitě neostýchejte jen kvůli penězům, kapiš? ;D

Tohle info rozhodím i dalšími kanály, ideálně ale veškerou domluvu směřujte sem na fórum a na mě, děkuji.

Původní e-mail:
OFFTOPIC
Hello fellow Pirates!

Slovenia is holding parliamentary elections on the 27th of May or 3rd of June! There will be a referendum about the construction of a railroad line (don't ask) just before that - on May 13th.

The Pirates will naturally be running on this election. We're poling at 3.5% (the threshold for entering the parliament is 4%) and our polling agent tells us that our biggest problem is that we have a lot of support, they're just too passive to vote.

#
# The state of PPSI
#

We’ve been active for 8 years. We've attended the 2014 EU elections (2.3%), the 2014 National elections (1.36% - we got ~80k EUR of funding per year for 4 years) and two referendums in the last two years ( on same sex marriage and the above mentioned railroad line construction [again, don't ask]).

We've also written a law for the complete legalisation and regulation of cannabis that was submitted into parliament by the prime ministers’ (i.e. biggest) political party. Unfortunately it never got into session due to the PM stepping down 3 months before regular elections. It has a very serious chance of passing in the next term!

We have five full time employees and one part time employee. Our team is ~30 strong and we’ve just started adding local chapters (Slovenia only has 2mil residents).

We've grown a lot, consolidated and gathered the experience needed to run a serious party.

Now we need your help:

#
# Pirate conference in Slovenia
#

We're looking for high profile Pirates to come to Slovenia for a one-day event with panels on "pirate topics". The goals is to show the Slovenian public that (a) Pirates dominate all digital and technological topics and (b) we have support of an international movement.

The dates we're looking at are: the 22nd or 29th of May (depending on the election date - we'll know by the 15th of April)

If you're willing to come or know of someone appropriate, please let me know!

We’re also looking for non-pirate high profile people that are active in these fields to come, if you know anyone that’s willing.

#
# Help out with the election campaign
#

The Pirates are known for helping out during the political campaigns of all the different national Pirate branches, so we're counting on your help. We're unable to fund any trips (all the money we have is going for the campaign) but if anyone wants to come and help out - we need you!

There will be loads to do! Slovenians LOVE foreigners so you could even help out with direct voter interactions. One of the major tasks from the 20th of April till the ~10th of May will be signature collection - we need a certain amount to run in the elections. We’ll also be doing lots and lots of field work for our “get out and vote” campaign directed at younger voters.

But we also need Video teams, Graphics artists, researchers, social media managers, online advertisers and general volunteers. Political, campaign or marketing experience/consultants will also come in handy!

If you would like to join us in our campaign let me know!

Regards,
Rok
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 9):
Jan.Lipavsky, Vit.Fux, Dusan.Jurcik, Michal.Gill, Hynek.Polasek, Dan.Lestina, Jiri.Ulip, Frantisek.Kopriva, Ivor.Kollar

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od Jan.Hora »

Tak když máme ten krásný nový grafický manuál, tak bychom mohli začít tím, že bychom jim ho mohli půjčit k inspiraci :)

Nicméně předpokládám, že tohle je tak očividný nápad, že už se dávno stalo...

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od Michal.Gill »

Zatím nejsem schopen říct, mohl-li bych v daných termínech vyjet, ale pokud moct budu, rád bych.

Co se speakerů týče, za nejvíc high-profile (resp. s nezvučnější funkcí) aktuálně považuju Vojtu, pokud by měl čas, který má zároveň hned několik témat, na která by mohl povyprávět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Marketa.Gregorova

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od David.Wagner »

Honza.Hora píše: 06 dub 2018, 10:52 Tak když máme ten krásný nový grafický manuál, tak bychom mohli začít tím, že bychom jim ho mohli půjčit k inspiraci :)

Nicméně předpokládám, že tohle je tak očividný nápad, že už se dávno stalo...

Já se obávám, že měsíc a půl před volbama už není grafický manuál (navíc teda v češtině, že) něco co by jim mohlo pomoci i kdyby to stokrát chtěli, měnit grafickou identitu měsíc před volbama by nehecovali ani česani:))
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od Jan.Hora »

Měnit ne, ale třeba někde mají někde v grafice díry, které potřebují zalátat a ten grafický manuál jim může usnadnit život...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Michal.Gill, Dan.Lestina

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

@Honza: Díky za připomínku! Poslala jsem grafický manuál všem pirátským stranám. .)
[Akorát jsem nás nechtěla ve světě ztrapnit, tak jsem to přenahrála z Googlu na náš cloud a trochu upravila mezinárodním potřebám. Kdyby se někomu šiklo: https://pirati.cloud/s/hgrRoWiAMHrdIw4.]

@Michal: Díky za info. Co se týče poslanců, bohužel jsme zjistili, že to jsou sněmovní úterky, takže by pro ně bylo dost problematické se zúčastnit. .( Nicméně nad osobnostmi, co přitáhnou média, se ještě zamyslím; pokud by šlo pouze o přednášení, ráda se toho ujmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Michaela.Vodova

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Přináším update infa:

Po Skype OFFTOPIC(bohužel, na lepším software jsme se nedohodli) callech jsem předala nějaké informace a know-how, ale především jsem se domluvili, že jejich hlavní potřeba nyní neleží v počtu dobrovolníků, které mají (yay!), a tedy by nebylo moc efektivní tam za nás (ZO) vysílat auto (leč po vlastní ose si můžete kdykoli dělat cokoli, samozřejmě!) na pomoc v ulicích; ale v nějakém boostu pozornosti a v médiích. A tak jsme to probrali a (nejen kvůli nám) přesunují hlavní konferenci na 25.5. Já a Mikuláš Peksa tam tedy pojedeme, jako poslanec a členové předsednictva PP-EU snad někoho budeme zajímat. .D Doplňuji také, že ještě jedno volné místo v autě je. .)

A samozřejmě: Bude report! Bude dobro. <3
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 5):
Michal.Gill, Dalibor.Zahora, Vit.Fux, Jiri.Ulip, Vojtech.Pikal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 278
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od B_Pat »

Spousta z nás má určitě nějaké známé ve Slovinsku, ať už ze sportu, školy nebo jiných aktivit. Možná by stálo za to /po domluvě s PP-Sl/ požádat české Piráty a příznivce, aby poslali vzkaz právě svým slovinským známým ohledně vlastní podpory Pirátů. Předpokládám, že Slovinci jsou o pár let zpět (myšleno podle volebních výsledků) a sami dobře víme, jak je důležitá legitimizace Pirátů - ve smyslu zbavení se předsudků, obav a strachu z neznámého. Je pravda, že neznám slovinský program, ale předpokládám, že jejich myšlenky a cíle budou pro většinu z nás bez problému. To je podle mě ten nejjednodušší způsob, kterým můžeme PP-Sl podpořit. Ideálně, pokud ZO pomůže vymyslet formulaci textu pro naše slovinské kamarády :-).
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj B_Pate ;D,

promiň, že jsem ti takovou dobu neodpověděla; přiznám se, že jsem si nebyla jista, jak přesně reagovat (možnosti, efektivita, textace,...) a tak jsem si to promýšlela. Nakonec možná nebudu následovat tvůj návrh přesně, ale inspiroval jsi mě k obdobné alternativě, která navíc nezabere moc času moc lidem a přijde mi efektivní, takže moc díkuji. .)

Logisticky i kvalitativně ze zkušenosti totiž vím, že je náročné od lidí získat nějaký takový záznam, a to v termínu, aby se to stihlo sestříhat a sdílet. (O kontaktech na Slovince ve straně nemám povědomí, ale možná se mi jen někdo nesvěřil, abych mu hned nesvěřila koordinaci Slovinska. .D)

Ale, na Slovinsku můžeme Miky, poslanec, a já, místopředsedkyně PP-EU (nechci, aby to vyznělo jako kasání se - jde mi o aspoň nějakou relevanci pro média .)) spolu s předsedou PP-SI a dalšími lidmi určitě video vstup a zdravici udělat a nasdílet. A moc ti děkuji za ten nápad, jelikož se mi forma videa velice líbí, jako markeťák vím, že videa mají budoucnost i začínají ovládat přítomnost jako sdělovací formát, a vůbec mě původně nenapadlo - takže super!

Měj se krásně!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Michal.Gill

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 278
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: PP-SI: Pomoc slovinským Pirátům v kampani [květen]

Příspěvek od B_Pat »

Ahoj,
moje původní myšlenka byla jiná, ale Tvůj návrh je to nejlepší, nejrychlejší a nejjednodušší (jakože to odedřete jen dva), jak vyjádřit podporu a současně to jednoduše a rychle rozšířit.
Hodně zdaru, ale času už je málo - volby jsou 3. června.
Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“