Think Twice 3 konference

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Think Twice 3 konference

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

V Jeruzalémě se ve dnech 2.-4. března bude konat konference Think Twice, kterou zaštiťuje mj. PPI (sama konference je nicméně apolitická). Všechno info na: https://think-twice.co/

Byla jsem oslovena Keithem Goldsteinem, zdali by se za nás nechtěl někdo účastnit jako řečník na téma naší kampaňové zkušenosti, případně téma dle vlastní volby na různé okruhy - přikládám jeho zprávu, abych jen neparafrázovala a nevynechala tak něco:
Thanks for following up on TT3. The sign up page discusses recommended topics: https://think-twice.co/register-talk.
Critical discussions should be presented on one or more of the following subfields: online democracy, the political challenges of governing a free internet, regulations and deregulations of online environments, national and international policies of pirate parties, freedom of expression, security communities, crowdfunding and local/global economy, creative commons and the controversies of copyrights, the future of the digital world, and other related topics.
It would be great if a Czech speaker could discuss your election experience, but whatever relevant discussions are welcome. We also have a panel on "Redefining Government Responsibility in Online Environments".
Registrace je do 1.2.2018. Vzhledem ke vzdálenosti ZO podpoří finančně přednostně osoby se zájmem přednášet (já osobně to sice zvažuji, ale ráda upřednostním kohokoli s větším zájmem PP-CZ prezentovat .)). Pro lidi s touhou jen přednášky vyslechnout je zde samozřejmě možnost online účasti - sledujte jejich web, případně toto vlákno, budu zde informovat o novinkách.

Mějte krásný nový rok!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Jan.Lipavsky, Jiri.Ulip, Michal.Gill

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Think Twice 3 konference

Příspěvek od Stepan.Strebl »

To vypadá fajn, rád tam zajedu a dám přednášku o naší kampani ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Ulip, Marketa.Gregorova, Jan.Lipavsky, Michal.Gill, Jan.Hora
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Think Twice 3 konference

Příspěvek od Michal.Gill »

Supr, šup do diáře a sledovat přenos :-)

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Think Twice 3 konference

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Vážení přátelé, po návratu z plodné cesty do Jeruzaléma vám dlužím krátkou zprávu. Na konferenci jsem měl dva výstupy:
  • Účastnil jsem se panelu o pirátských hnutích ve světě.
  • Dal jsem přednášku o tom, jak jsem připravil a vedl naši sněmovní kampaň.
Doufám, že jsem reprezentoval důstojně. Keith z Pirate Parties International, který akci organizoval, mou účast zhodnotil slovy “I wish to thank you again for coming to Israel and speaking with us. You were the highlight of the conference.” Tak snad o nás mají světoví Piráti pozitivní mínění :)

Během panelu jsem komunikoval s Piráty z Kypru, Izraele, Německa, USA a Nizozemí (s některými přes stream) a prošli jsme stav snad každého jednotlivého pirátského hnutí na Zemi. Díky tomu se mi podařilo získat vcelku slušný přehled o pirátském hnutí po světě. Můžu říct, že Česká pirátská strana není jen několik kroků napřed, ale je ostatním na hony vzdálena. Máme členskou základnu, robustní pravidla, živou komunitu, komplexně zpracovaný program, relativně profesionální úroveň komunikace.

Naproti tomu se řešilo, že jsme třeba s někým ztratili kontakt (s členskou základnou o jednotkách členů) nebo zase, že je nějaké drobné pirátské hnutíčko rozštěpené. Funguje pár světlých výjimek, ale těch je skutečně pár a české úrovně zdaleka nedosahují. Bohužel třeba Islanďané, s nimiž by bylo zajímavé získat srovnání, se konference neúčastnili.

Konference sama byla organizována izraelskými Piráty, kteří mají podle všeho dvě skupiny - “aktivistické” křídlo, které se neuchází o křesla, ale lobbuje za pirátské myšlenky. A pak křídlo, které kandiduje ve volbách. Tyto skupiny spolu údajně mají korektní vztahy, ale to zdaleka není pravidlem jinde ve světě. Někde se strany s nulovými preferencemi o několika málo lidech rozštěpí na dvě a nejsou spolu schopny komunikovat, což do značné míry určují osobní animozity způsobené nízkým počtem členů, spíše než institucionální problémy. To se často děje i v rámci EU (např. Řecko). Vzhledem k tomu, že strany obvykle nemají moc členů, tak jejich směr udává několik málo jedinců a nemají často ani program. Spoustu rizika tedy představuje už fakt, že bude nutné podrobnější program schválit a stejně tak přijmout více členů. Německá, švédská a nizozemská strana sice nějak fungují a mají podle všeho početnější členské základny i propracovanější program, ale chybí jim robustní pravidla, která by dodávala politikům legitimitu a bránila štěpení. Pochopil jsem, že Švédové a Němci právě na vnitřní třenice dojeli. Dále jim chybí zejména profesionální komunikace a zřejmě i osobnosti a tahouni.

Tím se dostávám k mému druhému výstupu, a sice přednášce o kampani. Ke kampani jsem připravil poměrně obsáhlé materiály a probral jsem s přítomnými (i nepřítomnými díky streamu) Piráty zásady komunikace s voliči na příkladech z naší kampaně. Prezentaci z mé přednášky si můžete stáhnout, je v příloze. Přednáška byla podle všeho populární. Měla největší účast ze všech akcí, všem se líbil autobus, breaking news video a další věci z naší kampaňové kuchyňky, o nichž jsem mluvil. Myslím ovšem, že soustředit se na kampaň a získávání přízně voličů je z pohledu mnoha pirátských stran ve světě předčasné. Je nutností, aby se nejdříve vnitřně konsolidovaly, nabraly členy a měly stabilní organizace s kvalitním programem. Teprve potom mohou začít úspěšně oslovovat voliče pomocí kampaně.

Závěrem chci říct, že si cením možnosti účastnit se této akce. Bylo pro mě přínosné seznámit se se stavem pirátské komunity po světě. S pár aktivními a nadějnými účastníky jsme si vyměnili kontakt a myslím, že můžeme do budoucna vymyslet zajímavé věci v jiných zemích. Chtěl bych tedy poděkovat za možnost tam jet a být tomu účasten.

P.S.
Po příjemné zkušenosti s izraelským jídlem jsem Izraelcům poradil, ať připraví kvalitní olivový olej a halvu v pirátské značce, že to dáme na eshop.

P.P.S.
Izraelští Piráti se už těší, že se v létě přijedou ochladit do Čech!
panel.jpg
Přílohy
2018-03_Israel_v2.pdf
(2.37 MiB) Staženo 32 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvky (celkem 4):
Marketa.Gregorova, Veronika.Murzynova, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora
Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“