kontakty na PP

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kontakty na PP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Je na to někde na wiki ZO i odkaz, aby to našel někdo kdo o tom neví?
Vidím, že je: https://www.pirati.cz/zo/start
výborně.
Hotovo, já bych to zavřel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: kontakty na PP

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Vojtech.Pikal píše:Je na to někde na wiki ZO i odkaz, aby to našel někdo kdo o tom neví?
Vidím, že je: https://www.pirati.cz/zo/start
výborně.
Hotovo, já bych to zavřel.
Já bych rád aby toto vlákno sloužilo dál k jednání s těmi, kteří by snad případně chtěli navazovat a rozvíjet kontakty s PP z celého světa.
Sepsání PP které ještě fungují, totiž považuji pouze za první krůček k součinnosti s kolegy z dalších PP.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: kontakty na PP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ok, pokud se nekdo chce stat mezinárodním koordinátorem pro PP-XX, negooglete jeji URL a opiste to z toho PDF. Pak, prosim, podekujte Petrovi do tohoto vlakna.

EDIT: Petre, mohl bys ty strany, co chybi v API Pirate Times, doplnit, abychom podpořili součinnost nasich zahraničních kolegů?
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: kontakty na PP

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas.Peksa píše:Ok, pokud se nekdo chce stat mezinárodním koordinátorem pro PP-XX, negooglete jeji URL a opiste to z toho PDF. Pak, prosim, podekujte Petrovi do tohoto vlakna.

EDIT: Petre, mohl bys ty strany, co chybi v API Pirate Times, doplnit, abychom podpořili součinnost nasich zahraničních kolegů?
Mě jde otvírat jednotlivé odkazy přímo z uloženého seznamu kontaktů na PP.
Proto by mě zajímalo jestli to takto funguje jenom mě nebo i ostaním kteří si tento seznam otevřou?

Děkovat mi nemusíte.
Raději sem pište se kterýmy kolegy z které(rých) PP chcete za naši PP-CZ začít komunikovat o jejich a naší činnosti a výměně zkušeností.

add edit: přiznám se, že nevím kam (jestli mysliš sem?), ani jak bych je mohl doplnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: kontakty na PP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr.Bajgar píše:
Mikulas.Peksa píše:Ok, pokud se nekdo chce stat mezinárodním koordinátorem pro PP-XX, negooglete jeji URL a opiste to z toho PDF. Pak, prosim, podekujte Petrovi do tohoto vlakna.

EDIT: Petre, mohl bys ty strany, co chybi v API Pirate Times, doplnit, abychom podpořili součinnost nasich zahraničních kolegů?
Mě jde otvírat jednotlivé odkazy přímo z uloženého seznamu kontaktů na PP.
Proto by mě zajímalo jestli to takto funguje jenom mě nebo i ostaním kteří si tento seznam otevřou?

Děkovat mi nemusíte.
Raději sem pište se kterýmy kolegy z které(rých) PP chcete za naši PP-CZ začít komunikovat o jejich a naší činnosti a výměně zkušeností.

add edit: přiznám se, že nevím kam (jestli mysliš sem?), ani jak bych je mohl doplnit.
Ano. Ty stranky jsou generované z gitu. Bylo by fajn, kdybys to tam doplnil, maji u toho návod.

K oficiálním žádostem o jmenovani mezinárodním koordinatorem ale prosim radeji pouzivat podatelnu a zakladat samostatné vlakno. A reporty prosim do prislusnych vlaken flagshipu. Klonování zajimavych projektu do pracovniho prostoru pro clenske inicitivy, podatelny prislusneho odboru nebo vnitrostranické.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: kontakty na PP

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas.Peksa píše:Ano. Ty stranky jsou generované z gitu. Bylo by fajn, kdybys to tam doplnil, maji u toho návod.
K oficiálním žádostem o jmenovani mezinárodním koordinatorem ale prosim radeji pouzivat podatelnu a zakladat samostatné vlakno.
A reporty prosim do prislusnych vlaken flagshipu.
Klonování zajimavych projektu do pracovniho prostoru pro clenske inicitivy,
podatelny prislusneho odboru nebo vnitrostranické.
Opravdu netuším co je GIT, natož jak s ním pracovat. Návod jsem zatím nenašel, předpokládám, že bude v angličtině kterou nevládnu.
Jaké oficiální žádosti o jmenování mezinárodním koordinátorem máš na mysli?

1) V tomto vláknu chci, aby se lidi mohli podívat, díky dostupným odkazům na činnost dalších PP.
2) Pokud je činnost některé(rých) PP zaujme a budou chtít o ní informovat kolegy v PP-CZ, aby si to nenechali pro sebe a napsali to třeba sem.
3) Pokud by chtěli začít komunikovat s nějakou PP, aby k tomu byli napřed soustředěni případní zájemci, a z nich ZO vybralo nejvhodnější.
4) aby na některé nebylo několik lidí a s jiné třeba nikdo, přitom může jít o činorodé i když vzdálenější PP, které by bylo škoda ignorovat.

Otázkou zatím je jestli vůbec bude s kým, psát.
Věřím že najdu(deme) lidi, kteří mají zájem o mezinárodní dění-diplomacii a jak doufám součinnost mezi PP.
Pokud nějaké takové najdu(deme) nebo se najdou sami, případně někdo někoho doporučí, například pro jeho zájem o diplomacii a snahu získávat zkušenosti z mezinírodních vztahů. Tak samozřejmně následně budu informovat vedení ZO a následně normálně oficiálně žádat o jejich pověření k dané činnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kontakty na PP

Příspěvek od next_ghost »

Petr.Bajgar píše:Opravdu netuším co je GIT, natož jak s ním pracovat. Návod jsem zatím nenašel, předpokládám, že bude v angličtině kterou nevládnu.
Návod v češtině. Pro tebe jsou nejdůležitější kapitoly 1 a 2, kapitola 3 už je pokročilejší záležitost a zbytek jak se ti bude chtít.

A pár dalších užitečných odkazů:
Profil PP-CZ na GitHubu
TortoiseGit - grafický Git klient pro Windows, nezapomeň si stáhnout i češtinu
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 3):
Petr.Bajgar, Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: kontakty na PP

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr.Bajgar píše:Opravdu netuším co je GIT, natož jak s ním pracovat. Návod jsem zatím nenašel, předpokládám, že bude v angličtině kterou nevládnu.
Je třeba editovat tento repositář. https://github.com/Pirate-Parties-Inter ... party-info

Návod je tam, IMO je to poměrně zjevné, co se má dělat, i když neumíš anglicky. Je třeba akorát přidat odpovídající soubory v adresáři /data a dodat loga do adresáře /logo. To se neprojeví hned, někdo to musí zkontrolovat a zkompilovat. Takže dej normálně pull requesty a až to budeš mít, napíšu Peterovi Grassbergerovi, že to má zprocesovat (pokud to neudělá z vlastní iniciativy sám).

Kdyby sis to chtěl ověřit předem, je tam návod, jak si kompilátor nainstalovat na svůj komp (uděláš si klon repositáře a jedeš).

Pevně doufám, že Tě nemystifikuju, když tak mě někdo, kdo jste to už dělal (Franta?), opravte.

Pokud můžu doporučit, s Gitem se fakt nauč, je to skvělá věc. Na CF nám Ondra ukazoval šablonu pro web KS, je to geniálně jednoduché, stabilní a zadarmo. Zvládne to spravovat i relativní amatér, akorát musí umět s Gitem. Myslím, že nakašleme na WordPress a uděláme Slovákům web v tomto.
Petr.Bajgar píše:Jaké oficiální žádosti o jmenování mezinárodním koordinátorem máš na mysli?
viz https://www.pirati.cz/zo/flagship/koordinatori

Nechci se Tě dotknout, ale skutečně trochu znovuobjevuješ kolo...na druhé straně fakt, že o této aktivitě nevíš, naznačuje, že bychom to měli trochu zpopularizovat. Asi trošku spamnu stranu hromadnou SZ....a možná bychom to mohli hodit na FB, proč nezkusit nabrat i nějaké příznivce, že?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“