Online GA PPI

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

IMHO by PPI mela mit v zasade 3 funkce:
1) "certifikacni autorita" co je piratska strana (napr. slovenske OZ, ruzne Internet party na NZ apod. evidentne ano - naopak, kdyby nejaky troll zalozil Pirate party nekde a prosazoval prodlouzeni ochrany na 100 let po smrti, tak je jednodussi rici "toto neni clen PPI, at si rika jak chce", nez se od nej slozite distancovat a vysvetlovat programove rozdily napr. do medii OFFTOPIC- cimz nerikam, ze v dane situaci ty rozdily vysvetlovat nemame, jen je to dalsi z argumentu)
2) udrzovani aktualniho contact listu, aby bylo mozne kontaktovat i vzdalene piratske strany v pripade, ze zaregistrujeme, ze se v jejich lokalite neco deje, nebo proste, kdyby nas na nich neco zaujalo
3) zastresujici mezinarodni organizace, ktera pro mnohe stare struktury bude predstavovat neco duveryhodneho a budou se spis bavit s "mezinarodni organizaci" jen proto, ze maji sami velke ego
Je to v zasade organizacne jednoduche, zvladne to par namotivovanych jedincu a vystaci si s vlastnim budgetem - nepotrebuji tedy nejaky ucet a clenske prispevky a whatsoever.
Problem je, ze nekdo jiny muze od PPI chtit, aby tvorila soucast globalni vlady nad svetem a kdo vi, co jeste. Je treba byt pripraven a mit "v kapse" argumenty, proc PPI v takovem rozsahu, v jakem prosazujeme.

Predpokladam, ze probereme podrobneji... OFFTOPICnapr. se mi nelibi reseni EU zalezitosti na urovni PPI a ne PP-EU, uz jen proto, ze napr. australany ci novozelandany to nemusi zajimat a pokud je lokalni Evropske zabomysi valky zajimaji, neni problem se prihlasit do prislusneho mailing listu a chechtat se

Na druhou stranu jde o valne shromazdeni mezinarodni organizace, ne o tridni sraz po 5 letech. Musi platit nejaky rad, uz jen proto, aby pripadny vysledek byl respektovany vsemi cleny, nebo alespon hure napadnutelny. Toto bez procedur a byrokracie jednoduse nefunguje, ne v tomto rozsahu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Ondrej.Profant, Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Jeste zareaguji:
Vojtech Pikal píše:Beru si to jako hlavní Org a prosím v tomto o pověření. (Pokud vedoucí řekne, že stop, že nemám čas a že se mám věnovat PP-SK, tak to ukončím).
Rozdělil jsme naši činnosti v tomto na 3 části tak, jak je uvedeno výše;
Já budu mít na strarost část (1) - legitimitu GA a zapojení do GA Teamu (neočekávám, že by se tu naráz vynořil nějaký byrokrat, který by se chtěl zapojit. Pokud ano, rád ho zapojím/předám)
Část (2) - naši oficiální účast v podobě jednání a hlasování primárně přiřazuji Mikulášovi ale to by si mohl klidně víz někdo jiný, protože v ůsledku se jedná více o byro a techniku, než o jednání.
Část (3); strategie(co chceme dosáhnout, jak toho dosáhneme) je na ZO, takže přiřazuji opět Mikulášovi P., přičemž pokud by vedoucí zvolila jiného stratéga, je to na ní. Předpokládá se zde užší spolupráce s částí (2).
Z pohledu organizace prace, minimalne od Bruselu predpokladam, ze PPI se primarne venujes ty, takze jsem to rovnou trochu predpokladal :) Co se tyce PP-SK, OFFTOPICtam byly dulezite stanovy, coz uz je v zasade udelane. (Dobra prace!! ) Jestli tomu dobre rozumim, tak ted musi vzniknout pripravny vybor - coz musi zaridit panove na Slovensku a predpokladam, ze pravni nalezitosti jste probrali na mumble, cili, vedi, co delat. Dale bude treba sesbirat podpisy a to nejakou dobu zabere. ... Tedy, pokud Mikulas neprijde s alternativnim planem, mas cas a chut se tomu venovat, tak si myslim, ze je to velice vhodne. Ja snad budu mit uz vice casu, tedy se budu zapojovat vice nez v lednu.
Co se tyce vlastni ucasti, take bych se primlouval za Mikulase, pokud bude mit cas. Osobne me zajima, jak tyto nadnarodni ficury funguji, tak se budu snazit to zblizka sledovat a sbirat zkusenosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Vojtech Pikal píše:...
EDIT II: Tak, založil jsem na redmine sadu úkolů. Beru si to jako hlavní Org a prosím v tomto o pověření. (Pokud vedoucí řekne, že stop, že nemám čas a že se mám věnovat PP-SK, tak to ukončím).
...
Ok, tak ať to tedy má nějakou formu a není to tu jako v PPI - Vojto, jmenuju Tě mezinárodním koordinátorem pro PPI. Příslušné jmenování bude zaknihováno jako ZO 1/2015 (jen, co dopíšu tenhle post). A jestli je naším zájmem fungující PPI, tak se jí, prosím, věnuj. Investovat síly do Australského rozkládání PPI mi přijde jako nesmysl, ale snažit se jí zachránit může být smysluplné (a jestli tě to baví, tak to dělej).

Pokud jde o mě, zasedání GA se budu účastnit, ale byl bych rád, kdybys tam byl taky. Rád bych se poradil, jak technicky pořešit ty klíče (protože podobný problém v bledězeleném bude třeba řešit s PP-EU) - proebreme to v pondělí po ofiko poradě, ok?

Pokud jde o strategii - já nemám silný názor na to co s PPI a rád bych, abychom si k tomu vytvořili nějaký vnitrostranický konsensus (až se změní ZO/RP, aby se neotočila politika o 180°). Pojďme to zítra probrat na mumble....rád bych Vás tam, pánové, viděl všechny, kdo chcete do těhle záležitostí v následujících několika letech mluvit. Trošku váhám, jestli o tom neudělat rovnou členskou anketu/podnět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Alexandr.Mansurov
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Díky za jmenování, budu pak potřebovat oficiální jmenování ještě do toho GA team;
rád bych podotknul, že snažit se GA konzervovat nebo udržovat v současné podobě mi nepřijde o moc rozumnější, než ji rozkládat. Ale to probereme všechno zítra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Zápis z mumble 2.2.2015 zde
Vojta Pikal byl nominován do přípravného výboru.
Vypsali jsme seznam otazek na board PPI:
OFFTOPICA ) Byl někdy nějak proveden bod o transparenci?
B ) Je možno dodat výpisy z účtů ?
C ) Plní HQ pravidelné reportování Boardu, je možno reporty zveřejnit?
D ) Existuje e-Democracy platforma? Můžeme dostat Klíčky? Máme ji založit?
E ) Můžeme nahlédnout do registru členů (dle stanov)? Je možno jej zveřejnit způsobem umožňující dálkový přístup, ale nikoliv neautorizovanou editaci?

Dopis necht vznika v tomto padu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Pokud by to z padu nebylo vidět - vzhledem k tomu, že nikdo neoponoval, shodli jsme se na potřebě štíhlé, efektivní a transparentní PPI, ovšem s centralizovaným boardem. Australský návrh považujeme za administrativní smrt a snažíme se předložit konkurenční návrh reformy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Alexandr.Mansurov, Vojtech.Pikal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj,

nerada povstávám z mrtvých .) se špatnou zprávou, nicméně pokud se to neprobíralo ještě jinde - Online GA bylo předsednictvem PPI zrušeno. Probíhá kolem toho na pp-leaders mailing listu zrovna žhavější diskuze, osobně mě překvapuje, že to ještě někoho překvapuje... "(ne)Oficiální" vysvětlení od Maxima je, že to na minulém setkání podpořila malá část členů předsednictva (hodně jich i chybělo), tak se rozhodli to opětovně odhlasovat, aby vše bylo potvrzeno a odhlasovali to tímto způsobem:

: in favour: Koen, Anders,
: against: Bastian, Gregory
: abstain: Thomas, Marco

Minutes o hlasování jsou zde: https://ppi.piratenpad.de/agenda-2015-02-08?
Brendan Molloy a v umírněnější podobě i Zbigniew Łukasiak proti tomu teď brojí, ale tohle by podle mě chtělo spíš zajet do Německa a rozdat pár facek. OFFTOPICJeště osobněji: vystoupila bych z PPI, s touto organizací mít něco společného je už spíš o ostudu a když selhala i největší naděje na reformu... Ale dávám teprve ke zvážení, pokud se dostanu na další mumble, ráda to proberu i osobně.

Pokud tu nikdo pp-leaders nesleduje, ráda přeposlu emaily.

Mějte se krásně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Petr.Bajgar

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

PPI leaders nesleduju, takže díky za info (nemám, jak se tam dostat...)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Přepošlu ti maily. Chodí to přes kopii i na pp-leaders.discussion, tam se také nedostaneš? Můžu zkusit ti zajistit přístup, chvilku to asi bude trvat, ale ve výsledku by to neměl být problém.

EDIT: Páni, od minule se rychlost práce značně zrychlila. Jsi tam. Emaily máš přeposlané, nové už budou chodit i tobě. .)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Online GA PPI

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Milá Markéto dovoluji si doufat, že se snad po splnění svých studijních úkolů, k nám vrátíš a budeš pokračovat v tom co je velice důležité nejen pro naši Pirátskou stranu. Tím myslím vymaňování maloměšťáckého konzervativnho a dosebezahleděného Česka z dnešní uzavřenosti. Rozvijení zahraničních vztahů je dnes velice důležitou součástí globalizvaného světa. Představu že lokálními krůčky dokážeme sledovat překotný celosvětový vývoj považuji za absurdní. Především mladší členové našeho společenství jsou dnes často roztroušeni po celém světě a je třeba jim dát najevo že jejich domovina na ně nezapomíná a že i z místa jejich dnešního pobytu ohou být svému Česku užiteční. Nikdo z nás navíc nevíme kdy budeme muset do světa a budou se také nám hodit zahraniční kontakty přes kolegy Piráty. ;)
Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“