Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

U nás je občas někdo ze Slovenska na schůzi (v KS JMK taky máme tři občany Slovenska). Situce, kterou jsem popisoval už na začátku tohoto pokusu o registracizahranicni-odbor-f185/kampan-za-registr ... ml#p370075se v podstatě ještě zhoršila, protože vrcholí volební kampaň. Samozřejmě bychom to mohli chápat i jako příležitost, ale to by muselo vzniknout trochu širší aktivní jádro. Mám pocit, že už se to zcela rozpadlo, poslední aktivita na FB je z října 2015 a na webu listopad 2015. S tím mnoho nenaděláme.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ivo.Vasicek píše:U nás je občas někdo ze Slovenska na schůzi (v KS JMK taky máme tři občany Slovenska).
I.Vašíček opět kouzelný.

V jedné větě píše, že mají v KS JMK tři občany Slovenska a pak píše o jeho nejspíš střevních pocitech. Místo toho aby uvedl kontakty na tyto tři Slováky pro možnost s nimi jednat o této věci.
Tomas.Vymazal píše:Ja se do tohohle prakticky vubec nezapojil, takze to ani ted nehodlam ridit, ale verim, ze seznam jmen, se kterymi se da mailovat a resit, by ti kluci poskytnuli. Nevim.
Opravdu netuším kdy případně do čeho se někdy T.Vymazal zapojil, ale to může být mým omezeným přehledem o dění v PP-CZ. Proto mě naprosto a to ani v nejdivočejším snu nenapadlo, že by se T.V. zapojil do projektu součinnosti při vzniku PP-SK. Natož že by něco natož tento projekt mohl nebo dokonce měl "řídit".

Blíží se však CF, tak je dobře že nám připoměl proč je už podruhé členem RP. Tedy aby bylo všem jasno, naprosto zbytečně.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 18 úno 2016, 23:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petr.Bajgar píše:.... Místo toho aby uvedl kontakty na tyto tři slováky pro možnost s nimi jednat o této věci.
Nepředpokládal jsem, že je neznáš: Silvester Buček, Tomáš Tudja a Mária Vašíčková. Kontakty na občas příchozí nemám.
(to malé písmeno je překlep nebo záměr?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Vojtech.Pikal
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Zkouším se prohrabat tímto vláknem a dalšími o tom co bylo už v této věci vyřešeno a zatím to vypadá, že jednání vyhořelo a následně zhaslo na technikáliích a obecném pozapomenutí na prvotní základní předpoklad na kterém se původní protagonisté shodli v tezi: "Je třeba dávat dohromady lidi, kteří budou dávat dohromady sběrače podpisů".

Nezaznamenal jsem taky(snad jen zatím), že by se dařilo přijímat Slováky do PP-CZ s cílem aby následně tvořili co bude potřebné pro úspěšnou činnost PP-SK.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Můj úkol byl dát dohromady právní stránku věci.
Přeložené stanovy vznikly, plně funkční a připravené, ale myslím, že se pak nesešli slováci, aby si je vnitřně opřipomínkovali.

Co můžeme udělat, aby jsme dali více slováků nějak dohromady.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Vojtech.Pikal píše:Co můžeme udělat, aby jsme dali více slováků nějak dohromady.
:?:
TO je podle mě asi otázka přímo směřující k tzv. vedoucímu PO a jeho případným aktivitám k získávání nových členů. Protože přitom dnes můžeme lidem žijícím v Česku nabídnout pro začátek členství v PP-CZ s tím, že by se mohli podílet na příprav ě vzniku PP-SK.

Pokud ovšem nezačneme vyvíjet, tedy jako doposud, jakékoliv aktivity k získávaní nových členů a podporovatelů tak si viditelně budeme muset vystačit s lidmi se kterými už můžeme případně na této věci spolupracovat.

Myslím si tedy, že jako místopředseda RP by jsi měl především začít jednat s tzv. vedoucím PO, jestli začne vyvíjet nějaké aktivity pro získávání nových členů, aby splnil to co tvrdil na CF2015 v Paze když prohlašoval že chce aby PP-CZ měla aspoň 1500 členů. Zatím jsem ovšem nezaznamenal jedinou jeho iniciativu kterou by projevil snahu tento cíl naplnit.
Zatím to totiž bohužel vypadá na klasické "Slibem nezarmoutíš".
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Zajímá mě jestli jsou mezi lidmi kteří se případně podívají na tento příspěvek také takoví kteří by chtěli přispět svým dílkem k činnosti PP-SK a jeji pokud možno brzské registraci. Součinnost s kolegy z PP-SK však podle mého mínění potřebujeme už dnes stejně jako s nimi budeme potřebovat spolupracovat po snad brzském vzniku PP-SK.

Prosím ozvěte se buď mě nebo Silvestrovi Bučkovi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr.Bajgar píše:Zajímá mě jestli jsou mezi lidmi kteří se případně podívají na tento příspěvek také takoví kteří by chtěli přispět svým dílkem k činnosti PP-SK a jeji pokud možno brzské registraci. Součinnost s kolegy z PP-SK však podle mého mínění potřebujeme už dnes stejně jako s nimi budeme potřebovat spolupracovat po snad brzském vzniku PP-SK.

Prosím ozvěte se buď mě nebo Silvestrovi Bučkovi.
Super. Btw. na ten chcecklist jsi se asi nedostal, že? Měli bychom to nějak řešit, to politické spektrum na Slovensku je přehlídka marnosti.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2894
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1909 poděkování
Dostal poděkování: 3389 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Michal.Ketner »

Zkouseli jste treba kontaktovat jejich akademickou sferu? Prijde mi ze treba vyucujici linuxu na jejich matfyzu nebude mit k nasemu programu pozitivni vztah :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Homo.Pyratus

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas.Peksa píše:Super. Btw. na ten chcecklist jsi se asi nedostal, že? Měli bychom to nějak řešit, to politické spektrum na Slovensku je přehlídka marnosti.
pokud už jsem ti poslal poslední verzi tak nic nového zatím nemám.
Politické spektrum na Slovensku je viditelně ještě větší hlína než tady v Česku. Dnes jsem si psal přes FB se Silvestrem a řekám jestli se mi teď večer ozve jak jsme se domluvili a Martinem Tibenským, který projevil zájem se taky přidat.
Jinak mě sklátila horečka takže nic víc nezvládám.

PS: který to odkaz v chcecklistu, že je nefunkční?
Michal.Ketner píše:Zkouseli jste treba kontaktovat jejich akademickou sferu? Prijde mi ze treba vyucujici linuxu na jejich matfyzu nebude mit k nasemu programu pozitivni vztah :fet:
Iniciativě věřím že určitě nebudeme klást překážky, takže pokud jsi přesvědčen že má smysl jednat s Akademickou sférou za sebe budu jen rád pokud se toho chopíš. Myslím, že by to mohlo být přínosné i pro činnost PP-CZ. Zatím totiž nějak nevnímám, že by nás akademici podporovali nebo s námi aspoň komunikovali. No vlastně postrádám i viditelnou činnost na podporu od nás Pirátů pro otevřené radnice a používání Open Source.

PS: Demokracie je možná složitější způsob vládnutí než diktarůra-autokracie. Na druhé straně nám nabízí mnohem více podnětů od mnohem více účastníků a tedy i mnohem více možností ze kterých můžeme volit nejlepší řešení a to navíc nemusí být jen jedno. Protože demokracie nemusí neustále obhajovat nejvyšší dominantní postavení jedné pomazané i když často vodnaté zato vždy super samolibé hlavy.
Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“