1st EU LiquidDemocracy meetup

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Zamčeno
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Libor.Spacek »

A z čeho usuzuješ, že jsem se urazil, když jsem po roce přenechal garantování Mikulášovi? Ty zřejmě předpokládáš, že jediný důvod k předání funkce je být uražen, viď? Nesuď jiné podle sebe. A když máš takový přehled o těch fakturách, kde je ta poslední o které se jedná? Docela rád bych viděl alespoň její kopii přes email.
PS. Mikuláš bude jistě potěšen, že Tě tak vzrušuje a jede s Tebou. 8-)
PPS. O tom Tvém dlouhém OT: že jsem to pos.al jsem přiznal sám hned na začátku, ale Ty mě prostě chceš ztrestat a nic jiného Tě neuspokojí.
Proč místo osobních útoků raději nevysvětlíš, proč jsi si tedy nezažádal o pozvánku pro sebe, když je tak důležité, aby jsi tam byl?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

hupps...ok, trvám na přítomnosti 3. osoby, pokud bych byl na pokoji s Tobiasem. Jsem šťastně zadaný a trvám na tom, že musí existovat člověk schopný vysvětlit mojí drahé, že jsem si toto uspořádání vymyslel ze snahy usnadnit realizaci výpravy a nic se nedělo. Kadžopádně, díky za "podporu", Tobiasi (toto se mi ještě na netu nestalo). Nic proti, Libore, ale uplatňováním podobné logiky by s námi dvěma nesměla jet žádná slečna. Kterýžto přístup nerazíme :)

Druhak - otázka Liborovy senátní kampaně sem nepatří. Stejně tak otázka garantování OFFTOPICgarantování je zlo a kdo to jde dělat dobrovolně je blázen. Řešme, jak dostat do Bruselu lidi, kteří by tam mohli být něco platní, tj. Tobiase i Libora. Byl bych rád, kdybychom působili pokud možno profesionálně a ne rozhádaně.

Třeťak, v zásadě jde o to, jak zajistit, aby podněty vycházely odspodu. A při tom jde samozřejmě o to, jak obejít jazykovou a někdy i znalostní bariéru. Nadnárodní demokracie inherentně vyžaduje svěření důvěry nějakému tlumočníkovi, který tě v nějaké formě (byť jen vyjadřování tvých myšlenek) zastupuje. A my bychom si měli ujasnit, kde ho chceme. Ty delegace se např. dají zastropovat (takže každý delegát může zastupovat jen nějaký limitovaný počet hlasujících). Každopádně bych byl rád, kdybys měl příležitost říct svoje argumenty přímo našim zahraničním kolegům - asi není optimální, abychom jim něco odsouhlasili a pak se zjistili, že to u nás doma naráží.

EDIT: reaguji na Liborův dotaz - s Alexem jsme odesílali e-mail žádající o účast jménem mě, Alexe, Ondry P. a Tobiase. Odeslání šlo z mého mailu, ale podepsána byla celá "posádka"
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Tobias.Esner »

Libor Spacek píše:A z čeho usuzuješ, že jsem se urazil, když jsem po roce přenechal garantování Mikulášovi? Ty zřejmě předpokládáš, že jediný důvod k předání funkce je být uražen, viď? Nesuď jiné podle sebe. A když máš takový přehled o těch fakturách, kde je ta poslední o které se jedná? Docela rád bych viděl alespoň její kopii přes email.
PS. Mikuláš bude jistě potěšen, že Tě tak vzrušuje a jede s Tebou. 8-)
PPS. O tom Tvém dlouhém OT: že jsem to pos.al jsem přiznal sám hned na začátku, ale Ty mě prostě chceš ztrestat a nic jiného Tě neuspokojí.
Proč místo osobních útoků raději nevysvětlíš, proč jsi si tedy nezažádal o pozvánku pro sebe, když je tak důležité, aby jsi tam byl?
Ano Mikuláši nepatří to sem, ale vzhledem že s Liborem nesouhlasí a je proti postupu více lidí, i volení představitelé....
OFFTOPICusuzuji z toho, co se kolem toho dělo a psalo... Nesoudím nikoho podle sebe... Všechny faktury okamžitě přeposílám....
ad PS: To je Mikulášova volba a znám i jeho přítelkyni
ad PSS: Já tu nejsem od trestání. A pokud mluvíš o uspokojení z trestání, musel bys být o 42 let mladší, atletické ochlupené postavy, přivázaný ke kříži s roubíkem v ustech, kovových kolíčcích na bradavkách, závažím na šourku a zbičovaným břichem a zakapanej voskem......
již někde v prvních příspěvcích je napsáno, že bylo žádáno za nás 4 celkově.

no co dodat. At si rozhodne vedoucí ZO nebo nevím pod čí to spadá kompetence...
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Někdo volal vedení ZO? Jsem tady vše řádně vyřešit! .D Doteď jsem se jako neúčastník nezapojovala, ale je-li tu po mně poptávka...

Jsem nadšená z míry zájmu tam jet. Byly případy a doby, kdy nikdo do zahraničí na setkání s ostatními Piráty nechtěl, a pak se tam klidně domluvily věci, jež měly impakt na celé PPI/PP-EU apod. A po Internetech, ačkoli je všichni milujeme, už se vyjednává hůř. Proto považuji za zcela samozřejmé, že jakýkoli nedoplatek po uplatnění příspěvku z Bruselu ZO proplatí. Přirozeně razím zásadu low-cost, tzn. ne, že si teď všichni koupíte letenky, hotel dva metry od EP a bar na pokoji, ale rozhodně chci, aby jeli všichni, kdo o to mají zájem a z rozpočtu ZO pro to ráda uvolním tolik, kolik bude potřeba.

K technické stránce věci: bude-li někdo potřebovat od ZO peníze předem, jelikož nedisponuje momentálně částkou, která mu zajistí dopravu a přežití v Bruselu, není problém. Buď napište rovnou Petrovi V. s hrubým odhadem, nač použijete danou částku (to je přehled hlavně pro mě, Petra to moc netíží), a pak mi napište a já mu to v podatelně schválím, či napiště rovnou mně a já to přes Petra vyřídím.

Složení pokojů ponechám na Mikulášovi, pokud je pro - ideálně tak, aby se vás vrátil stejný počet, jako přijel a bez monoklů. .)

Těším se na report z akce! Mějte se tam pěkně a teple se oblečte. OFFTOPICTradiční vtip z Bruselu: Až EU zkrachuje, začne Brusel prodávat mraky a obnoví celou ekonomiku. Má jich dostatek. .D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Profant, Tobias.Esner, Tomas.Lastuvka, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov, Libor.Spacek, Ivan.Sirko

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Díky, Markéto, snad to nebude třeba a dožijeme se vyplácení těch Bruselských peněz (jsou až po akci, ale tak snad máme rezervu).

Potvrdil jsem Christopherovi moji, Ondrovu, Tobiasovu a Alexovu účast + žádost o peníze. Všechny jsem nás nahlásil na návštěvu EP. Tomáše Klapku, Libora ani nikoho dalšího jsem neřešil.

Součástí pozvání byl i pad s programem https://titanpad.com/LiquidDemocracyMeetup
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Alexandr.Mansurov, Libor.Spacek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

Psal jsem si ted s O.Profantem a jsem s nim dohodnut, ze se pred odjezdem sejdeme [nejspis i spolecne s Tobiasem] a popovidame na toto tema z technickeho hlediska, aby mel vsechny potrebne informace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Lastuvka za příspěvky (celkem 5):
Libor.Spacek, Mikulas.Peksa, Ondrej.Profant, Tobias.Esner, Alexandr.Mansurov
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Libor.Spacek »

Dnes v poledne jsem ještě byl ochoten jet s Tomášem plus kýmkoliv jiným svým vlastním autem a sdílet cestu i pokoj.
Bohužel ale vzhledem k tomu, že Tobias neustává ve zcela bezdůvodných osobních útocích na mě v podatelně RP a kdekoliv může, nejsem schopen se konstruktivně účastnit jako člen stejné delegace jako on a být spojován s jeho chováním v Bruselu. Svoji pozvánku bohužel budu muset odmítnout a vyprošuji si další útoky.
Takže vám všem přeji hezkou a úspěšnou cestu.

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Tobias.Esner »

Libor Spacek píše:Dnes v poledne jsem ještě byl ochoten jet s Tomášem plus kýmkoliv jiným svým vlastním autem a sdílet cestu i pokoj.
Bohužel ale vzhledem k tomu, že Tobias neustává ve zcela bezdůvodných osobních útocích na mě v podatelně RP a kdekoliv může, nejsem schopen se konstruktivně účastnit jako člen stejné delegace jako on a být spojován s jeho chováním v Bruselu. Svoji pozvánku bohužel budu muset odmítnout a vyprošuji si další útoky.
Takže vám všem přeji hezkou a úspěšnou cestu.
Zase si se urazil? Ja v tom nevidím jediný osobní útok, ale to je Tvoje demagogie a Tvoje svědomí... A nejsem jedinej, kdo Ti to přešvihnutí vyčítá, takže tak.... A nevím podle čeho soudíš moje chování v Bruselu, ty máš křišťálovou kouli?
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Libor Spacek píše:Dnes v poledne jsem ještě byl ochoten jet s Tomášem plus kýmkoliv jiným svým vlastním autem a sdílet cestu i pokoj.
Bohužel ale vzhledem k tomu, že Tobias neustává ve zcela bezdůvodných osobních útocích na mě v podatelně RP a kdekoliv může, nejsem schopen se konstruktivně účastnit jako člen stejné delegace jako on a být spojován s jeho chováním v Bruselu. Svoji pozvánku bohužel budu muset odmítnout a vyprošuji si další útoky.
Takže vám všem přeji hezkou a úspěšnou cestu.
Libore, chtěl bych říct, že mě tento osobní spor mírně řečeno irituje. Nepochybuju, že až z Bruselu přijedeme, budeš se chtít vyjádřit k tomu co (pokud něco) přivezeme. A nepochybuju, že pokud to bude jen trošku páchnout principem delegací, budeš proti. Byl bych fakt rád, kdybys svoje argumenty přednesl Julii a všem dalším, kteří budou v Bruselu shromážděni a budou chtít případně něco konstruktivního dohodnout. A zároveň budou mít možnost se dohodnout. V situaci, kdy přijedeme z Bruselu a efektivně jediné, co se dá, je to zadřít (protože na vymýšlení náhradní alternativy je pozdě), je to poněkud neefektivní - poněvadž v té fázi to sice můžeme demokraticky zadřít, ale budeme kolektivně všichni za pitomce.

Upřímně, nerozumím, jak chceš kamkoli kandidovat, když Tě pár trollících poznámek od Tobiase rozhodí tak, že s tím chceš seknout. Buď trošku splachovací, jak se na politika sluší a patří a netrucuj. Přímá demokracie je tvoje core-téma. Co kdyby Tě do toho senátu zvolili? Řekl bys voličům - "sorry, přímá demokracie nebude, ODSáci mi nadávají"? A ODSáci by se s Tebou mazali podstatně míň, než Tobias.

Sledoval jsem trochu to vlákno o proplácení Tvých peněz. Myslím si o tom své, komentovat to nebudu. 50 lidí hlasovalo, spousta keců kolem, kdybych ji hlasovalo 100, nestane se stejně nic. Když si to srovnám se Saským SMV https://liquidfeedback.net/piraten-sachsen/, jímá mě hrůza. Také budu mít problém chovat se konstruktivně při pokusu zavádět tento, s odpuštěním, bordel na kolečkách na Evropské úrovni. No, zatnu zuby a budu si opakovat, že "strana to tak chce". Tak taky hezky zatni zuby a pojeď. Jsi hlavní ideolog přímé demokracie a obhajovatel těchto principů, tak netrucuj a pojď je bránit. Fakt se mi nechce poslouchat další "o nás bez nás", protože se vy dva s Tobiasem nedokážete vzájemně vydýchat.

Tobiase budeme s Ondrou držet někde co nejdál od Tebe a usměrňovat ho, aby do tebe nekéroval. Máš-li představu konkrétního opatření, které je třeba přijmout, tak ho řekni (máme přes něj hodit deku?). Ale takto to nestav.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Alexandr.Mansurov
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: 1st EU LiquidDemocracy meetup

Příspěvek od Tobias.Esner »

Mikuláši, mě je Libor lidově řečeno volnej, na Ivana sem taky nadával a pracovně spolu naprosto v pohodě vycházíme a spolupracujeme.

To že někomu vytýkám z mého pohledu chybu, a zdaleka ne sám, neznamená, že ho face to face budu držet pod krkem. U Wagnera sem si taky sundal brýle, protože se nesnížím tak hluboko abych mlátil kolegy (ne že bych neměl chuť, ale..)

A je opravdu až s podivem, že člověk kterej kandiduje do senátu, se nechá vytočit mou kritikou. Mě během voleb do komunálu volali novináři co je pravdy na tom že sem seděl za financování věcí veřejných, kvuli dluhům, vyšel i článek..... Ano není to příjemný, ale kampaň sem nakonec ustál a neodstoupil. Svou práci odvádím dál (i když za, co si budeme říkat, směšný peníz) protože tomu co dělám věřím a věřím, že to k něčemu bude. Taky sem udělal spoustu chyb, ale základem je je přiznat a bohužel někdy nést i trest.

A financování a Brusel jsou dvě rozdílné věci...
Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“