Audit 2015

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Kancelar strany, Financni tym

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním týmem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí finančního týmu, nebo jím pověřený spolupracovník.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ad smlouva: Moje aktuální očekávání je, že dostaneme smlouvu podle vzoru, co jsme zveřejňovali, jen s nějakými drobnými opravami, pokud tam budou zásadní změny, tak se to bude muset podrobně projít co je tam navíc a co tam chybí.

2) Prosím FO aby sdělil co z těch dokumentů, které auditor chce máme/můžeme mít. Aby se mu třeba předem sdělilo, že nějaké zařazování a vyřazování majetku nevedeme, nebo tak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Takže se to tu zvrhlo. Řešíte zbytečně. Změny se týkají pouze doplnění identifikačních údajů formálních chyb, které jsme zjistili také (číslo zákona a DPH). A je to tady off topic - výběrko -smlouva je v jiném vlákně. Tam jsem to jednoznačně napsal. Rád bych fungoval nějak systematicky. Chci tohle vlákno pro účely zdokumentování předávané a přebírané dokumentace. A případnou diskusi o průběhu auditu. Např. Vyhovuje nám např předložený návrh časově?
Dál by tady měl Petr začít sázet požadované dokumenty. Chci to taky kvůli tomu abychom i pro další účely (například jak netrpělivě požadoval krtek) používala shodná dokumentace. Takhle můžeme archivovat každý rok takové vlákno. Zvážil bych co vyexportovat i na wiki. Chci vidět co a v jaké kvalitě auditorovi předáváme, a myslím si, že to KK taky zajímá.
Doufám, že vám nebude vadit, když Petra požádám, ať odmoderuje někam tento i ostatní příspěvky polemické diskuze zda kujeme pikle a pod. Chovejme se zde k tomu, že zde vzniká dokument o průběhu, že je to vlákno něco jako podatelna. Primárně tedy, ať sem Petr vkládá předávánou dokumentaci, případně informace o způsobu předání, já budu vkládat veškerou emailovou komunikaci (ostatní taky). Nedorozumnění zřejmě vzniklo absencí úvodního vysvětlení účelu vlákna. Přístup KK jsem chtěl zejména proto, aby měli jako kontrolní orgán přímý přístup k ostrým datům, a mohli vidět jestli to nefalšujeme :-).
Pozn.. inicioval jsem to také proto, protože loňský rok takto zdokumentovaný nemáme, kdybychom měli tak neřešíme některé problémy co teď máme. A taky, že třeba výběrko Mo, je dokumentované na google, což se mi moc nelíbí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Rostislav.Reha »

No, tak si muzeme tedy dat tak tyden ci dva pauzu :)

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Rostislav.Reha píše:No, tak si muzeme tedy dat tak tyden ci dva pauzu :)
Nemusíme, já o tom chci s nimi diskutovat. Mě se to zdá moc pozdě.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ivo.Vasicek píše:
Rostislav.Reha píše:No, tak si muzeme tedy dat tak tyden ci dva pauzu :)
Nemusíme, já o tom chci s nimi diskutovat. Mě se to zdá moc pozdě.
Jsou dve moznosti - bud je pustis do nehotoveho ucetnicti (coz jsem proti a imho ne sam), nebo nechas kluky to ucetnictvi dodelat a to zabere cas. Dokud to nemaji, tak ti zadne podklady pro audit nestvori, byly by potencialne chybne. Mimimalne na tyden to jeste vidim, presneji ti to rekne Petros.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo, můžeš se zeptat auditora, zda chce z FIO elektronicky podepsané výpisy, nebo mu stačí jen nepodepsaný "přehled pohybů na účtu"? Rozdíl mezi tím je ten elektronický podpis a hlavně to, že bankovní výpisy generuje FIO jen měsíční, kdežto přehled pohybů si mohu vygenerovat za celý rok. Pokud tedy bude trvat na podepsaných výpisech, musím postahovat 23 (účtů) x 12 (měsíců) PDFek. :roll:

Majetek takové pořizovací hodnoty, že bychom ho museli ze zákona evidovat, ten nemáme. Takže všechno se vždy dávalo účetně rovnou do spotřeby a máme pouze mimorozvahovou (?) pomocnou evidenci. Inventuru majetku tak nemůžeme předložit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petře prosím obrať se přímo na něj. Jo a mám potvrdit ten termín co navrhuje?
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vasicek píše:Petře prosím obrať se přímo na něj. Jo a mám potvrdit ten termín co navrhuje?
Dobrá, obrátím se na něj přímo.

Termín mě osobně vyhovuje jakýkoliv. Záleží na ostatních, které bych tam rád viděl, zejména někoho k podpisu oprávněného (RP) a Petrose Michailidise jako odborníka na účetnictví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Ivo.Vasicek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Takže pokud nemá nikdo námitky, potvrdím ten termín. Měli bychom taky upřesnit místo. Já tam fyzicky budu, musí být i Petr Vileta a chtěl bych, ať je u zahájení i p. Krupka z Alvaria. Já navrhuji v Praze v Pice.
Taky se domluvím s Lukášem Černohorským. Taky bychom měli dořešit další náležitosti výroční zprávy, protože audit a účetní výkazy jsou jen její částí. Rozšířím to tu proto i o shromáždění údajů do výroční zprávy. Loni jsme to trochu zmastili, takže se poučme z chyb https://www.pirati.cz/_media/fo/hospoda ... ny2014.pdf
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Petr.Vileta
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Audit 2015

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Z nedostatku lepších prostor, zde odbarvená smlouva, doplněná ještě o trochu diakritiky:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Finanční tým“