Jak se dela fundraising

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Kancelar strany, Financni tym

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním týmem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí finančního týmu, nebo jím pověřený spolupracovník.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Odpovědět
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Jak se dela fundraising

Příspěvek od anonym72078 »

https://support.laquadrature.net/

LA QUADRATURE DU NET je orga slozena z netaktivistu s podobnymi cili jako my. Narozdil od nas ale zvladaji vyraisovat 25x vetsi rozpocet, vc. toho, ze maji placene zamestnance. PLS copy.
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dela fundraising

Příspěvek od Michal_Wagner »

Petře a upřímně? Kolik mi dáš? :)

A teď vážně, nerozumím o co ti jde. Souhlasím s tebou, že sedět a makat tady zadáčo na zbytek strany je šikana jak Terezín, ale ... já prostě nerozumím tomu, jak by sis to představoval. Jakým klíčem by jsi peníze rozděloval mezi lidi? :)))
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31593 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dela fundraising

Příspěvek od Petr.Vileta »

Znovu připomínám, že podle českých zákonů nesmíme přijímat dary od cizinců s výjimkou zahraničních politických stran a nadací. Tím se naše možnosti značně omezují. Ale mohla by se založit nějaká evropská pirátská nadace, která by nám pak ty peníze posílala. Ovšem to znamená papírování, transparentní účet (který, pokud vím, poskytují jen české banky), nějakou správní radu atd. A jak půjde o prachy, víš jak to dopadne, že? Jako s penězi PPI, které pořád leží na našem účtu. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Michal_Wagner

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Jak se dela fundraising

Příspěvek od anonym72078 »

Petr Vileta píše:Znovu připomínám, že podle českých zákonů nesmíme přijímat dary od cizinců s výjimkou zahraničních politických stran a nadací. Tím se naše možnosti značně omezují. Ale mohla by se založit nějaká evropská pirátská nadace, která by nám pak ty peníze posílala. Ovšem to znamená papírování, transparentní účet (který, pokud vím, poskytují jen české banky), nějakou správní radu atd. A jak půjde o prachy, víš jak to dopadne, že? Jako s penězi PPI, které pořád leží na našem účtu. :twisted:
  1. Zahranici - vim, to preci nenavrhuji.
  2. PP-EU - zalozeni v nedohlednu, nejspis az po volbach do EP.
  3. Transparentni ucet maji take ve Svycarsku, napr.
  4. PPI board je ponekud v tomto smeru neschopny, resp. se staraji o svoje vlastni strany a ne o PPI. My jsme udelali, co jsme mohli.
Dal jsem to sem proto, abychom se inspirovali zpusobem, jakym ten fundraising delaji. Pixelmapa, bannery, atd. atd. Chapes, Petre? Mas k tomu vuli? Jestli mi Krtek nekdy da pristup, muzu to udelat, kdyz na to bude nekdy cas.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31593 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dela fundraising

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr Kopac píše:Transparentni ucet maji take ve Svycarsku, napr.
Mohl bys o tom zjistit podrobnosti?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Jak se dela fundraising

Příspěvek od anonym2064 »

imho by stačilo "inspirivat se" tím jak jsme to dělali před krajskýma volbama. Fungovalo to slušně. Ale když neděláme nic tak jaksi fungovat nemůže nic. (nerad na to upozorňuji, ale nesouvisí to s tím, že máme "zajištěný" státní příspěvek?) Nehledejte v tom žadnej flame. Prostě mi to tak přijde. Nějaké peníze máme a proto se málo snažíme získat jiné.
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Jak se dela fundraising

Příspěvek od anonym72078 »

Ve fundraisingu strana failovala vzdy, nijak to nesouvisi se statnim prispevkem.
Neni pravda, ze nikdo nic nedela, Pirati makaji jak muzou. Jak kdo tedy.
Podrobnosti o transparentnich uctech Ti, Petre Vileto, nebudu zjistovat, dokud mi nereknes za jakym ucelem.
Aby bylo jasno: nehodil jsem to sem, abyste o tom diskutovali, ale abyste to okopirovali. Jelikoz vidim, ze si chcete akorat povidat, udelam to sam (bo co mi zbyde).
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31593 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dela fundraising

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr Kopac píše:Podrobnosti o transparentnich uctech Ti, Petre Vileto, nebudu zjistovat, dokud mi nereknes za jakym ucelem.
Tak já myslel, že to je jasné. :? Abychom mohli PPI boardu doručit až pod frňák, u které banky si mají zřídit transparentní účet a posléze jim tam konečně převést jejich peníze za PPI konferenci v Praze. Takže to prosím zjisti, když už máš alespoň tušení, jak se k informacím dostat a umíš anglicky a německy. Já hledal po celé Evropě, ale nic jsem, kromě ČR, nenašel.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dela fundraising

Příspěvek od Michal_Wagner »

Aha takhle. Sem myslel, že chceš diskutovat:D

Tak rozděl ten projekt na několik malých kroků a pomůžu ti. Takhle fakt netuším co chceš dělat a mám s toho depku jak je to velký. :D
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Odpovědět

Zpět na „Finanční tým“